Şimdi Ara

iSTANBULDA GEZİLİP GÖRÜLECEK YERLER TAVSİYELER..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
7
Favori
296.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaslar. Nette biraz göz attım ama en iyisi yine forumdaki arkadaslara sormak dedim kendi kendime..

4-5-6 agustos 3 günlüğüne eşimle tatil için İstanbulda olacagız. Ben iş icabı arasıra gelsemde ( Beylikdüzü) dısında hiçbiryeri gezip görmedim, keza eşim istanbulu bile hiç görmedi. bir arkadasın evinde kalacagız( Üsküdar'da oturuyor.) Kendisi 09-20 calıstıgı için gezmek bize düsecek haliyle. Sizden ricam İstanbulda buraları mutlaka görmeden dönmeyin, bunlarıda yapmalısınız abi diyebileceginiz neler var? Dediğim gibi sadece 3 günümüz var nereler gezilmeli nereler görülmeli??

Herkese tesekkür ederim.

• istanbulun doğal güzellikleri gezilecek yerleri bir iki cümleyle anlatılacak , gösterilecek şeyler değil .Bununla ilgili nice kitaplar var ama bir kaynak istiyorsan en kısası belki internette istanbulun gezilecek yerleri
    istanbulun gezilecek yerleri
  • http://www.qeveze.com/istanbulda-gezilecek-yerler-bebek/

buralara bayılıyorum

özel bir yazı kopyalama degıl kendı ozgun yazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parcaciyiz.biz -- 28 Şubat 2013; 11:29:02 >
  • Bu site işinizi görebilir İstanbulun gezilecek yerleri
  • İstanbulda gezilecek yerler hakkında bir blog yazıyorum. Okumak isterseniz buyrun . İstanbul'da Gez
  • İstanbul’un en popüler ve lüks semtlerinden Bebek, sahili ile bir pazar sabahı yürüyüşü için muhteşem bir alternatif. Bana göre çok metrekare olarak ufak bir yer olmasına rağmen, denizin yanında olması beni bitiriyor. Geceleri de sürekli cıvıl cıvıldır. Balıkçıları meşhurdur. http://www.2kafadar.com/istanbulda-gezilecek-yerler-bebek/
  • Buraya bir göz geçirin isterseniz, hemen bütün gezilecek yerler var;http://www.gezilmesigerekenyerler.com/istanbul/istanbul-gezilecek-yerler-gezilmesi-gereken-yerler.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macgyvertr -- 13 Haziran 2014; 23:54:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amedra

Forumdan bir arkadaşa özelden önemli yerleri yazmıştım madem bu konuya google kaynağından gelen çok kişi var, o arkadaşa yazdığımı burada düzenleyip paylaşalım bari;

Beyazıt tarafları süperdir, hani burada bir kare gibi çizmiş olabilirim ama buralara gitmenizi kesinlikle öneririm.

1. Kadıköy tarafından başladığımızı varsayalım, kadıköyde "boğa" diye adlandırılan bir meydan var. Herkes o boğanın önünde fotoğraf çeker.

Buraya geldiğinizde boğanın bakış açısı tarafından sol tarafa baktığınızda beyoğlu gibi bir yol var, orada gezip tozabilirsiniz ancak pek fazla bir şey yok, burada gezecek vaktinizi eğer imkanınnız varsa beyoğlunda katbekat harcayabilirsiniz.

Resimde gördüğün 1. numaralı boğanın olduğu yerden aşağıya doğru inilen bir yol var(otobüslerin geçtiği yol, az ilerlediğinizde cami var) oradan dümdüz devam ettiğinizde iskelenin oraya ulaşmış oluyorsunuz, eminönü-karaköy iskelesi orada. Vapur seferini yapmadan önce karşıda haydarpaşa garı var, o güzelim şato gibi binayı arkanıza alarak fotoğraf çekilmenizi öneririm;

Herneyse, iskeleye eminönüne giden vapura bineceksiniz ve 2. numaraya geleceksiniz(eminönü). Burada yürüyerek 3. noktaya yani sultanahmet-beyazıt tarafına gideceksiniz buradaki camileri gezip tarihi eserleri görebilirsiniz. 3. noktadan sonra 4. noktaya(beyazıt) gelip orada da gezdikten sonra kapalı çarşı denilen bir yer var. Oraya girip bir saat kadar vakit geçirebilirsiniz. Kapalı çarşı o kadar güzeldir ki aradığınız her şeyi orada bulabilirsiniz, bir o kadar da bulunan ortam insanı etkilemektedir. Turist olarak yaz/kış fark etmeksizin oraya akın vardır. Kapalıçarşı'da yani orada. 4. noktadan 5. noktaya yürüyerek kapalıçarşının içinden geçeceksiniz. Sonuna kadar değil tabii ama kapalı çarşı bayağı uzundur ve iyi vakit geçirilinir. 5. noktaya vardığınızda eminönü köprüsünün yanından restorantlarda yemek yiyebilir veya eminönünde tarihi eminönü balıkçısına uğrayıp oranın ünlü balık ekmeklerinden yiyebilirsiniz;

Burada mola verdikten sonra 6. noktada beyoğluna giden tramvay var. Köprüyü geçtikten sonra birisine sorsan "beyoğluna gidilen metro varmış burada" desen hemen sana gösterirler, zaten hemen 6. noktanın ucunda.. Eğer yorulmazsanız 6. noktadan 7. noktaya kadar yürüyerek de 20 dakikada beyoğlunun arkasına gidebilirsiniz, biraz yokuş çıkıyorsun ama çok eğlenceli, ben çok yaptım ve bana göre o kadar da uzak değil, hem yürüyerek gittiğinizde galata kulesini de görmüş olursunuz. 6. noktaya gelip eğer yürüyerek gitmek isterseniz beyoğlunu sorun, orada özel bir yol var, ara sokaklardan gideceksiniz. Tekrardan belirteyim; Galata kulesini görmeyi düşünüyorsanız(6 ile 7. noktanın arasında) yürümeniz daha iyi olur.

Beyoğluna geçtikten sonra sondan başa doğru yani beyoğlundan taksim meydanına doğru ilerleyeceksiniz. Zaten biliyorsundur orayı. Oralarda güzel vakit geçirilecek yer bol bol var. Eğer derseniz ki park yüzü görelim diye, maçka parkına yani 8. noktaya gitmenizi şiddetle öneririm. Günlük güneşlik zamanda millet köpeğini alıp orada takılıyor çayını içiyor kitabını okuyor.

Bu arada resimde nokta olarak belirtmedim ama Beşiktaş'ı biliyorsunuzdur, eğer fikriniz değişirse Kadıköyden Beşiktaş seferi yapıp Beşiktaşa da gidebilirsiniz. Orası için de güzel yerler vardır. Eğer giderseniz iskeleden iner inmez sağ yoldan devam edip, yolun sonuna kadar yürüyüp kocaman bir restorant göreceksiniz, üzerinde zaten Hanedan diye yazıyor, oraya en soldan girin "dürümce" denilen yerde güzel bir et yemeği yiyin. Bana göre İstanbul'un en güzelini onlar yapıyor, ne zaman gitsem çöp şiş veya ciğer yerim, size de öneririm. Dürümce dışarıdan görünüşü;

fiyat listesi için;

Eğer aç değilseniz dürümce yerine hanedan'a gidip orada manzara eşliğinde keyifle nargile bile yapabilirsiniz;

9. noktayı yazmayı unuttum. 9 nokta karaköy oluyor yani 6. nokta ile eşdeğer yer ama 9. noktanın yerinde liman restorant(limanlokantasi.com) var benim sana önereceğim. Eğer imkanınız olursa olursa kapanışı orada yaparsınız çok güzel bir akşam yemeği yemiş olursunuz. Kız kulesi de düşünülebilir ama gerçekten çok marifetli iş, kız kulesi gördüğünüz gibi değildir, bildiğin kule var galata kulesi gibi, yemek yiyip çıkıyorsun zaten içerisi biraz boğuk. İki kişilik en ucuz yemek yeseniz zannediyorum 129 lira civarına filan gelir, yemek konusunda kötü değiller yalnız gerçekten çok iyidir ama dediğim gibi 9. noktadaki Liman restorant bana göre en lüks ve en güzel yerdir. İstanbulda kocaman dünya turu yapan gemiler o limanın önüne demir atarlar bu nedenle bulunduğunuz restoranın alt kımsı da uluslararası bir yerdir;

Benlik bu kadar, umarım İstanbul'a gelip güzel vakit geçirirsiniz. İyi günler dilerim.

Dostum merhabalar, uzun zaman oldu :)

nasılsın iyisin umarım.

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

böyle birşeyler yaptım.Amaç gezmek değil, öncelik iş ama bi hava alayım dedim.

planım bunun gibi,https://store.donanimhaber.com/6a/1f/97/6a1f970b3d865f3f82fd14e4b9342506.jpg tam değil.O noktaların çevresini vs. James bond skyfall çekilen kapalı çarşıyı da not aldım.

Önerilerini dikkate alacağım. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoneyWizard007 -- 25 Haziran 2014; 12:14:51 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.