Şimdi Ara

Sürekli internet kopması yaşayanlar ÇÖZÜM BULUNDU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
93.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sık sık internet kopmasından şikayetçiyseniz SORUNUNUZ ARTIK ÇÖZÜLDÜEğer bu problemi yaşıyorsanız yüzde 90 ttnet in vermiş olduğu hediye modemi kullanıyorsunuz. Çünkü bu sorunlu modemlerin çözümü aslında çok basit. Ancak hala anlam veremediğim ve telekomda mühendis olarak geçinenlerin çözemediği bu sorun modemin yazılımı güncellenerek çözülüyor. Hattı defalarca kontrol ettirdim sorun yok değerler normal bizden kaynaklı değil dendi 4440375 ile kanka oldum neredeyse ama sonunda çözüm oldu

GELELİM ÇÖZÜME

modeminiz pikatel ise
    http://www.elkotek.com.tr/

airties ise
    http://www.airties.com/index.asp?dil=tr

adresine girip modeminizin modeline uygun firmware dosyasını indiriyoruz.

DİKKAT
    airties firmware indirirken versiyonu ttnet değil standart seçiniz

Modem arayüzüne giriniz
    pikatel 192.168.1.1
    airties 192.168.2.1

airties için
    araçlar sekmesi firmware güncellemesi dedikten sonra gözat ile indirdiğimiz dosyayı seçiyor ve sonra güncelle diyoruz

pikatel için
    yine aynı şekilde sekmelerden firmware (yazılım) güncelle seçeneğini bulup aynı işlemi gerçekleştiriyoruz

yazılımın yüklenip modemin yeniden başlaması birkaç dk sürebilir lütfen bekleyiniz

Yükleme tamamlandıktan sonra ayarlarınızı kontrol ediniz ve eğer sıfırlanmış ise tekrar giriniz. Kaydedip yeniden başlattıktan sonra telekomdan kaynaklanan sorunlar dışında herhangi bir kopma yaşamayacaksınız

Umarım bu sorununuzu çözecektir

İYİ GÜNLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _panzerschreck_ -- 31 Temmuz 2008; 20:09:26 >

• bende zyxel var ttnetin verdiği.. bi ara çok kopuyodu firmware'sini güncelledim fakat sorun devam etti.. bi ara kafayı yiyecektim nerdeyse... ama şuan bi sorun yok rahatım...
  • Telekomda ki mühendislere laf söylüyorsunda kopma problemlerinin sebebi bu degil herhalde. Daha bir sürü şey var kopmaya sebep olan. Telekomdaki mühendis ne yapsın
  • telekomdaki mühendis modeminizde bir sorun yok diyerek geri gönderdi modemimi

yeterli mi sizce??
  • eğer modemi düzeltsin diye mühendise gönderiyorsan, yeterinden fazlasını bile yapmış. mühendis senin modemin firmwareine mi bakacak? oldu olacak pc-modem bağlantısı yapmaya da mühendis gelsin.
  • tamam arkadaşlar belli ki yardım isteyen yararlanacak olan kimse yok

burada muhalif hava estirip olay çıkaracak arkadaş çok

siz bilirsiniz ben kendi deneyimimi paylaştım sadece

quote:

eğer modemi düzeltsin diye mühendise gönderiyorsan, yeterinden fazlasını bile yapmış. mühendis senin modemin firmwareine mi bakacak? oldu olacak pc-modem bağlantısı yapmaya da mühendis gelsin.

modemi telekoma geri gönderiyorum yenisi ile değiştiriyorlar aynı sorun devam ediyor. tekrar götürdüğümde ilgili bir birime yönlendiriliyorum. orada inceliyor bağlıyorlar. deniyorlar kopma bir süre olmuyor sonra devam ediyor. bir iki deniyorlar. sonra bir mühendise gösteriyorlar. o da bakıyor. 5 dk falan kopmayınca oldu işte diye paketliyorlar geri veriyorlar eve gider gitmez bakıyorum 10 dk sonra yine kopma başlıyor. birkaç gün bu sorunu çekiyorum hatta 7-8 güne yakın. firmware güncelliyorum sonra çözüyorum sorunu. nasıl çözdüğümü yazıyorum ve burada arkadaşlarım da faydalansın istiyorum. ancak bundan dolayı bile telekoma laf söylemişim diye söylenmedik laf kalmıyor.

ilginize alakanıza anlayışınıza ve iyi niyetinize teşekkür ederim

saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: omarr35

Sık sık internet kopmasından şikayetçiyseniz SORUNUNUZ ARTIK ÇÖZÜLDÜEğer bu problemi yaşıyorsanız yüzde 90 ttnet in vermiş olduğu hediye modemi kullanıyorsunuz. Çünkü bu sorunlu modemlerin çözümü aslında çok basit. Ancak hala anlam veremediğim ve telekomda mühendis olarak geçinenlerin çözemediği bu sorun modemin yazılımı güncellenerek çözülüyor. Hattı defalarca kontrol ettirdim sorun yok değerler normal bizden kaynaklı değil dendi 4440375 ile kanka oldum neredeyse ama sonunda çözüm oldu

GELELİM ÇÖZÜME

modeminiz pikatel ise
    http://www.elkotek.com.tr/

airties ise
    http://www.airties.com/index.asp?dil=tr

adresine girip modeminizin modeline uygun firmware dosyasını indiriyoruz.

DİKKAT
    airties firmware indirirken versiyonu ttnet değil standart seçiniz

Modem arayüzüne giriniz
    pikatel 192.168.1.1
    airties 192.168.2.1

airties için
    araçlar sekmesi firmware güncellemesi dedikten sonra gözat ile indirdiğimiz dosyayı seçiyor ve sonra güncelle diyoruz

pikatel için
    yine aynı şekilde sekmelerden firmware (yazılım) güncelle seçeneğini bulup aynı işlemi gerçekleştiriyoruz

yazılımın yüklenip modemin yeniden başlaması birkaç dk sürebilir lütfen bekleyiniz

Yükleme tamamlandıktan sonra ayarlarınızı kontrol ediniz ve eğer sıfırlanmış ise tekrar giriniz. Kaydedip yeniden başlattıktan sonra telekomdan kaynaklanan sorunlar dışında herhangi bir kopma yaşamayacaksınız

Umarım bu sorununuzu çözecektir

İYİ GÜNLER

ttnet in verdiği modemlere normal fw yüklenebiliyor mu? eskiden yüklenememe gibi bir sorun vardı sanırım.. sadece tt fw ler yüklenebiliyordu.. ayrıca normal fw de şifreleme yapmadan internete çıkış yapılabiliyor mu? tt modemlerde yapılamıyor sanırım..
  • Bak ne güzel bulmussun çözümünü. Telekomdaki mühendis modemlere bakmaz. Kendi sistemlerinden sorumludur. Eger bir Fw hatası varsa modemi üreten firma sorumludur. Ordaki mühendis insiyatif kullanmış yine.
  • quote:

Orjinalden alıntı: temmuz17

Bak ne güzel bulmussun çözümünü. Telekomdaki mühendis modemlere bakmaz. Kendi sistemlerinden sorumludur. Eger bir Fw hatası varsa modemi üreten firma sorumludur. Ordaki mühendis insiyatif kullanmış yine.

Arkadaşım provokasyon yapıyorsun.
    Konuyu açan kişi bir sorun yaşamış ve nasıl çözdüğünü anlatmış, kimseye hakaret etmemiş, seviyesiz ifadeler kullanmamış.
    Nedir senin problemin ya da kompleksin bilmiyorum ama forumda telekomdan birçok arkadaş var ama polemik yaratmaya kalkan yok.
  • Sağol
  • Bu bağlantı kopmasının ufak sebeplerinden biride modemlerdeki fw hataları olabilir ama genel olarak SNR değerinin düşük olması ve Line Attenuation değerinin de yüksek olmasından kaynaklanır yani hattaki parazit ve santrale uzaklıktır diğer koşullarda hattan düşme yaşanmaz genellikle.
    Bütün problemin tüm yükünü modemdeki FW güncellemesine bağlamak son derece yanlış %1 lik etkili olan şeyi %90 budur diye kesip atmak bence yanlış!!
    Sizin modeminiz çok süper diyelim santraldaki NEC portu problemli ise yine düşmeler yaşarsınız tek taraflıda düşünmemek lazım.
  • teşekkürler güxel bi konu?
  • quote:

ttnet in verdiği modemlere normal fw yüklenebiliyor mu? eskiden yüklenememe gibi bir sorun vardı sanırım.. sadece tt fw ler yüklenebiliyordu.. ayrıca normal fw de şifreleme yapmadan internete çıkış yapılabiliyor mu? tt modemlerde yapılamıyor sanırım..

ben yüklemede herhangi bir sorun yaşamadım. ttnet fw gözüken modele normal fw yükledim hem de bir sorun yok ama sizde olmuyorsa malesef çözümü bilemeyeceğim

quote:

Bu bağlantı kopmasının ufak sebeplerinden biride modemlerdeki fw hataları olabilir ama genel olarak SNR değerinin düşük olması ve Line Attenuation değerinin de yüksek olmasından kaynaklanır yani hattaki parazit ve santrale uzaklıktır diğer koşullarda hattan düşme yaşanmaz genellikle.
    Bütün problemin tüm yükünü modemdeki FW güncellemesine bağlamak son derece yanlış %1 lik etkili olan şeyi %90 budur diye kesip atmak bence yanlış!!
    Sizin modeminiz çok süper diyelim santraldaki NEC portu problemli ise yine düşmeler yaşarsınız tek taraflıda düşünmemek lazım.

zaten ilk önce acaba sorun hatta mı diye hattı kontrol ettirdim (babam da ttkom personeli olduğu için insiyatif kullanarak birkaç kez kontrol ettirdi ve modemi direk telekomdan değiştirme olanağı sağladı) hat değerleri normal olarak bana bildirildiğinden dolayı kopmalar devam edince bu yolla çözüm oldu. yoksa tabi ki tek neden bu değil. eğer öyle anlaşıldım ise özür dilerim ve ilk mesajı uygun doğrultuda düzenlerim

quote:

Bak ne güzel bulmussun çözümünü. Telekomdaki mühendis modemlere bakmaz. Kendi sistemlerinden sorumludur. Eger bir Fw hatası varsa modemi üreten firma sorumludur. Ordaki mühendis insiyatif kullanmış yine.

merhaba mr.doany

telekom personelini karalamaya yönelik bir harekette bulunmuyorum. incitici kırıcı bir yorumda da bulunmuyorum sadece sorunumu çözemediklerini ama bir şekilde belki de tesadüfen kendi sorunumu çözdüğümden bahsettim ve çözümü paylaştım. ve tekrar yineliyorum eğer telekomu karalayacak olsam yada personelini çok daha farklı şekillerde bunu gerçekleştirebilirdim bundan emin olun ancak böyle bir niyetim zaten yok ki belirttiğim üzere babamın da ttkom personeli oluşu sanırım bu yanılgınızın düzelmesinde de etkin rol oynayacaktır. kusura bakmayın ama kimse kendi babasını kötülemez haksız mıyım?

ve şundan da bahsedeyim eğer ttnet personeli iseniz de üzerinize alınmanıza gerek yok (eğer tabi o modemi gösterdiğimiz mühendis siz değilseniz )belki siz bunu çözebilirdiniz ona da birşey demiyorum ancak bir meslektaşınız duruma çözüm bulamadı diye suçu onda aramak yerine direk bana karşı çıkışmanıza bir anlam veremedim açıkçası

ve aslına bakarsanız telekom da verdiği modemlerden sorumludur. tamam yetkili servisi üretici firma olabilir ancak
    Ben nereye abone oluyorum : Türk telekom
    Nereden modemi alıyorum: Türk telekom
    Ücretimi nereye ödüyorum : Türk telekom
    Sorunumu nereyle halletmeliyim: TÜRK TELEKOM

anlayışınız için tekrar teşekkür ederim

eğer sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olabildiysem de ne mutlu bana

herkese iyi günler dilerim
    iyi forumlar
  • teşekkürler kardeş
  • quote:

Yanlişin var. eger telekom kendine özgü bir fw cikarmişsa suç telekomdadir. ve sorun bu yolla çözülüyorsa diyecek söz yok.
  • arkadaşalar sorunun Çözümü Kendi Bloğumda ... rEsimli anlatım İçin http://akaydi.blogspot.com/2008/09/net-balantm-srekli-kopuyor-kesin-zm.html
  • arkadaşlar bende 2 aydır kopma problemleri yaşıyorum, modem im USR 9108

Burdan da faydalanarak denemediğim yol kalmadı,
    -Baska bilgisayar bağladım koptu
    -baska modem denedim (yine aynı marka model di) koptu
    -evdeki tüm paralelleri iptal ettirdim, bir tane hat direkt çalışma odasına geliyor, koptu
    -voltaj dalgalanması olabiliri dediler, en son dün gittim güç kaynağı aldım, yine kopuyor...

Şimdi bir de bunu deneyeyim diyorum. 2 sorum olacaktı;

-Normalde düzgün çalışan modem sonradan firmware sorunu ile kopmalar yapabilir mi?
    -USR de bu sorunu yaşayan ve fw update ile halleden var mı?

Bunların dışında bana tavsiyesi olan varmı? Kafayı yiyeceğim bu kopmalardan, bazen 2-3 dk da bire kadar düşüyor periyod. Komik ama artık modem in adaptörünü değiştireceğim bu akşam, aynı şekilde network kablosunu da değiştirip deneyeceğim. Aklıma da başka birşey gelmiyor...

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi camu -- 16 Eylül 2008; 12:12:23 >
  • Telekomun vermiş olduğu zyxel modem var bizde de bunun fw güncellemesini nasıl yapacağım ve yararları nelerdir
  • quote:

Orjinalden alıntı: camu

arkadaşlar bende 2 aydır kopma problemleri yaşıyorum, modem im USR 9108

-evdeki tüm paralelleri iptal ettirdim, bir tane hat direkt çalışma odasına geliyor, koptu
    -voltaj dalgalanması olabiliri dediler, en son dün gittim güç kaynağı aldım, yine kopuyor...

-Normalde düzgün çalışan modem sonradan firmware sorunu ile kopmalar yapabilir mi?

Bunların dışında bana tavsiyesi olan varmı? Kafayı yiyeceğim bu kopmalardan, bazen 2-3 dk da bire kadar düşüyor periyod. Komik ama artık modem in adaptörünü değiştireceğim bu akşam, aynı şekilde network kablosunu da değiştirip deneyeceğim. Aklıma da başka birşey gelmiyor...

Teşekkürler...

USR9108'de o sorunu yaşayan, 4 tane değiştiren en son başka marka bir modem satın alarak sorunu halleden birini tanıyorum, ben.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hazar

quote:

Orjinalden alıntı: camu

arkadaşlar bende 2 aydır kopma problemleri yaşıyorum, modem im USR 9108

Teşekkürler...

USR9108'de o sorunu yaşayan, 4 tane değiştiren en son başka marka bir modem satın alarak sorunu halleden birini tanıyorum, ben.

en sonunda modem de alacağım herhalde :)

Peki arkadaşınız, USR9108 i ilk aldığında mı sürekli kopma sorunu yaşadı? Çünkü ben 3 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyordum.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.