Şimdi Ara

107.TOPÇU ALAY KOMUTANLIĞI URFA SİVEREK (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
1
Favori
87.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk başta siverek 107.topçu alayına düşecek 337.kısa dönem arkadaşlara hayırlı teskereler diliyorum.Gerçekten çok ama çok rahat biyere gidiceksiniz hiç gözünüz korkmasın.Doğu bölgesinde askerlik yapılabilecek en güzel yer,her hafta çarşınıza çıkarsınız,halkı askeri çok sever başka yerlerde olduğu gibi askere ne geçirsem kardır gibi bi düşence asla yoktur halkında.Tabiki sivereke ilk girdiğinizde ben nereye geldim dumuru olucak beyninizde ama bunu atlatıcaksınız bikaç süre sonra.Size tavsiyem bol bol kalın giysiler götürün,içlik ve kalın çorap bolca alın,çok kuru bi soğuk ve ayaz sizi bekliyor çünkü.Acemilik eğitimin bittikten sonra bazıları devegeçidine bazılarınız diyabakır kolorduya büyük bölümünüzde alayda kalmak üzere kalıcaksınız.Size tek tavsiyem kendizini ve yeteneklerinizi acemilik eğitimi boyunca gösterip bataryalara düşmemeniz olucaktır,(özelikle 3.bataryaya düşmemeniz olucaktır),benim arkadaşlarımla uzun dönem tertiplerimle aram çok ama çok iyidi hepsi çok saygılı kardeşlerimdi.ama talih size gülmeyip 3.bataryayda düşerseniz eğer halen ordalarsa özelikle aytekin teğmen ve lütfü astsubay ve özcan uzmandan uzak durun derim.taktımı takcak asker statüsne kafadan gircek adamlardır.
    ama söledğim gibi çok rahat biyere gidiyorsunuz hepinize hayırlı teskereler.

• yok mu 337 k.d :) yardımcı olalım arkadaşlara
  • 337. kd. olarak siverek e gideceğim nedir ne değildir nasıldır? yardımcı olan olursa sevinirim.
  • bende pazar ucagıyla diyarbakır ordan siverege gidiyorum
    gidenler varsa yazsınlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ELBEK -- 10 Aralık 2010; 3:24:49 >
  • Bende kısa donem siverek yer hakkında pek fazla bir bilgim yok urfaya otobusle gidecegim alay hakkında bilgilerinizi paylasırsanız sevinirim tum giden arkadaslara hayırlı teskereler
  • 107.topçu alayına giden arkadaşlar uçakla gelcekseniz gap hava alanında inceksiniz yada diyarbakır hava alanı,ama tavsiyem gap hava alanına inicek şekilde bilet almanızdır çünkü diyarbakırdan sivereke geçmek biraz daha zor olabiliyor.özelikle gap hava alanından her zaman diliminde kısa aralıklarla sivereke otobüsler kalkıyor yarım saat içinde alayda olursunuz.ben 331.kd olarak yaptım o dönemde çok telefon zorluğu çekiyorduk,ankesörlüler yetmiyodu doğal olarak kantinde satılan telefon kartıda yetmiyodu kimseye,eğer zamanınız varsa biçok telefon kartı alın yanınıza bol bol koyun çünkü sizden önce olan bi kısa dönem tertiplernizde bulunuyor alayada çok fazla kişi olcaksınz.ilk dakikadan kamuflaj verip giymenizi isteyebilirler sakın şok olmayın ben olmuştum çünkü.bir tane yastık kılıfı alın yanınza herkezin temizlik anlayışı bir olmuyor ben rahatsız olmamıştım ama belki siz olabilirsiniz.son kez söyliyeceğim şey rahat olun doğudaki engüzel askerlik yapılcak yere gidiyorsunuz askerden döndüğünüzde arkadaşlarınızın askerliğiyle kıyasladığınızda bunu daha rahat algılıcaksınız HAYIRLI TEZKERELER.

• mrb arkasaşlar bende uçakla ant ankara aktarmalı diyarbakıra gidicem ayın 12 si
  • ant007 aynı donemiz hayırlı olsun alay hakkında bilgi toplayabildin mi
  • arkadaşlar ben mail adresimi veriyorum. Akşamları msnde olurum. İsteyen olursa görüşürüz. ber.baran@hotmail.com

Ben 331 K.D olarak yaptım.Yardımcı olurum sizlere.Şimdilikte buradayım
  • brnber nasıl oralar nasıl gecer askerlik bize ne onerirsin :D
  • Alayımız hakkında kısa bir bilgi :

Arkadaşlar geçen sene sizin gibi bu dönemde yaptım askerliğimi.

Siverek 100.000'den fazla nüfusu olan güzel bir ilçemizdir.

Sizin için şunu demek isterim:

1) Terör yok. Sıcak çatışma vs yok. Doğuda bu anlamda en rahat bölgelerden birisidir.

2) Halkı askeri sever. Bu konuda da bir sıkıntı yok.

3) Kışın sert bir karasal iklimi vardır. Yani urfa olduğuna bakmayın. Soğuktur. Hemde çok soğuk. Yazında çok pis sıcaktır.Ama siz yaza kalmıyorsunuz zaten.

4) Kaçak sigarası meşhurdur. Bol bol ucuza içersiniz. Çarşı izinlerinizde paranız cebinizde kalır. Yemeklerde ucuzdur.

5) Siverekte her şey kaçaktır. Elektiriklerde kaçakdır. Zırt pırt elektirikler gider şehirde

Aklıma kısaca bunlar geliyor şimdilik.
  • Daha detaylı bilgi isteyenler lütfen ber.baran@hotmail.com adresini eklesinler. Kendilerini tanıtsınlar bir zahmet dostlarım buradan ancak bu kadar bilgi :)
  • saolasın egitimlerde sıkıntılı deildir umarım ben insaat muhendisiyim bana onerecegin bisey warmı telefon gotursek sorun olurmu bide dagıtım oluyomu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kılıç7

saolasın egitimlerde sıkıntılı deildir umarım ben insaat muhendisiyim bana onerecegin bisey warmı telefon gotursek sorun olurmu bide dagıtım oluyomu

bunlara buradan cevap vermem..Msn'de görüşelim kardeşim :)
    quote:

Orijinalden alıntı: kılıç7

saolasın egitimlerde sıkıntılı deildir umarım ben insaat muhendisiyim bana onerecegin bisey warmı telefon gotursek sorun olurmu bide dagıtım oluyomu
  • ekledim sizi msn den
  • Bu arada yarın çarşı iznine çıkıcak olan torumlarım:

335.KD'ler :)

Bilgi vermeyi unutmayın buradaki arkadaşlara lütfen..

Birde Kaç kişi gelicekmiş 337'ler alaya? Bilgisi olanlar yazsınlar lütfen..
  • 335. kısa dönem 107. topçu alayının askeriyim akşam 8 le 9 arasında nette olucam haberiniz olsun o saatte sormak istediklerinizi cevaplarım
  • bende 107. topçu alayına gidiyorum.pazar sabahı diyarbakırda olacağım. 331 ve 335. dönemler bilgi verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELBEK

bende pazar ucagıyla diyarbakır ordan siverege gidiyorum
    gidenler varsa yazsınlar..

ben de pazar ankaradan 9.30 uçağı ile Diyarbakır'a ordan Siverek'e geçecem. saatler şartlar felan uyarsa birlikte gidelim arkadaşlar
  • olur bende aynı saatte gidiorum goruselim..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.