Şimdi Ara

Realtek HD audio sürücüsünde sorun yaşayanlar buraya bi göz atın

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
6
Favori
293.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma daha yeni format attım ve ses sürücüsünü yüklerken bildiğiniz hatayı verdi. forumdaki fikirleri denedim ama işe yaramadı. şans eseri birinden öğrendim bende işe yaradı umarım sizde de yarar. faklı yerlerde aynı sorundan muzdarip arkadaşlara da rastlayınca yazmak istedim. inş işinizi görür.

öncelikle problem microsoftun uaa driverindan kaynaklanıyor zannedersem. yapılacak işlemlerse şöyle;

Öncelikle; Sistem Özellikleri => Donanım => Aygıt Yöneticisi ' ne girin.

Sistem Aygıtlarına tıklayıp listeleyin, "Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio"'ya sağ tıklayıp önce "devre dışı bırak" sonra da "kaldır" deyin.

bundan sonra Realtek HD Audio Driver ı kurabilirsiniz. Kolay gelsin

• eyvallah sağolasın .
    bende böyle bi sorun yaşamıştım ama nasıl halletim unuttum
  • Ama bu hatayı da neden verdiğini bilmek gerekir. Eğer kurulum öncesi bir program veya sürücü kurup bilgisayarı yeniden başlatmayıp, realtek i kurunca hata alırsın. Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
  • Rica ederim. hatayı neden verdiğini gerçekten bende merak ediyorum. sürücüleri kurarken sinir olmama rağmen her seferinde reset atıyorum. Gene de her seferinde ses sürücüsü bunu yapıyor. Mantıklı açıklamasını bilen varsa öğrenmek isterim
  • arkadaşlar bendede sorun veriyor ancak sistem aygıtlarının içinde "Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio" diye bir kısım yok
  • arkadaşlar 4 gündür uğraşıyorum ancak ben hiç bir şey yapmadan sorunum kendi kendine çözüldü. probleme çözüm ararken bir anda sağ altta yeni donanım bulundu uyarısı verdi. restart atıım ses kartı çalışmaya başladı. nasıl oldu anlamadım.
  • Teşekkürler... Keşke eski pc olduğunda görseydim bunu çok uğraşmıştım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azawarai -- 1 Ağustos 2008; 18:51:34 >
  • arkadaşlar selam yeni pc aldım asus anakart üzerinde realtek alc883 on board ses kartı var pc ye format attıktan sonra ana kart cd sinden tanıttım haporlör jack girişinide taktım realtekhd audıo yöneticisinde hprlr sesi dışında başka bir ses çıkmıyor mp hata veriyor sistem sesleride yok lütfen acil yardım ederseniz sevinirim
  • i$e yaradı.. eywallah
  • bende öyle bir seçenek yok...
  • Sevgili Arkadaşlar ;

Problem windows xp'nin yamasından kaynaklanıyor

Bir dahaki formatlarınızda kb888111 yamasını kurar iseniz

Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio bu aygıtıda devre dışı bırakmamış olursunuz

4 gün sonra kendiliğinden düzeldi diyen arkadaş oto uptade etmiş o şekilde gelmiş :)

kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: umiitt

Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma daha yeni format attım ve ses sürücüsünü yüklerken bildiğiniz hatayı verdi. forumdaki fikirleri denedim ama işe yaramadı. şans eseri birinden öğrendim bende işe yaradı umarım sizde de yarar. faklı yerlerde aynı sorundan muzdarip arkadaşlara da rastlayınca yazmak istedim. inş işinizi görür.

öncelikle problem microsoftun uaa driverindan kaynaklanıyor zannedersem. yapılacak işlemlerse şöyle;

Öncelikle; Sistem Özellikleri => Donanım => Aygıt Yöneticisi ' ne girin.

Sistem Aygıtlarına tıklayıp listeleyin, "Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio"'ya sağ tıklayıp önce "devre dışı bırak" sonra da "kaldır" deyin.

bundan sonra Realtek HD Audio Driver ı kurabilirsiniz. Kolay gelsin

kaç saat ugraştıktan sonra nette aramak aklıma geldi...

rap falanda yok ki veriyim ayarı yaa.. Allah razı olsun..

• Arkadaşım Butün Donanımlar Artık O Senin Kaldırmak İstedigini Destekliyor + Yazılımı Öyle Senin Dedigin Bu Yazılım kullanmayın demen sacma

ama bilgin için teşekkür ederim
  • Arkadaşlar ben yeni konu açmayı bilmiyorum o yüzden buraya yazıyorum kusuruma bakmayın...
    Arkadaşlar bilgisayarıma windows XP kurulu. Bir yerden duymuştum, bir dosya varmış onu windows XP' ye kurunca mesela black edition yaması onu kurunca black edition gibi oluyormuş. Yani bildiğime göre black edition yamasıymış. black edition format CD' si değil. Arkadaşlar bilen varsa eğer (BLACK EDITION YAMASI) r-a-p-i-d-s-h-a-r-e linkini verebilir mi lütfen Şimdiden TEŞEKKÜRLER HERKESE...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karablt23 -- 7 Ekim 2008; 0:06:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: karablt23

Arkadaşlar ben yeni konu açmayı bilmiyorum o yüzden buraya yazıyorum kusuruma bakmayın...
    Arkadaşlar bilgisayarıma windows XP kurulu. Bir yerden duymuştum, bir dosya varmış onu windows XP' ye kurunca mesela black edition yaması onu kurunca black edition gibi oluyormuş. Yani bildiğime göre black edition yamasıymış. black edition format CD' si değil. Arkadaşlar bilen varsa eğer (BLACK EDITION YAMASI) r-a-p-i-d-s-h-a-r-e linkini verebilir mi lütfen Şimdiden TEŞEKKÜRLER HERKESE...

TEMA VE SKIN MERKEZİ inceleyin.

• arkadaşım kankim abim sin ne diyeyim ben sana allah razı olsun senden emeğine sağlık
    bukadar yalakalık yeter
    ama çok uğraştırdı beeee
  • Her şeyi yaptım sonda driveri kurarken reset atıyor pc
  • bunun windows 7 driveri var mı?
  • beyler dediğiniz herşeyi yaptım ama bir türlü olmadı.bende format attıktan sonra resetlemeden pc yi ses kartını tanıttım. setuptan deilde direk aygıt yöneticisinden tanıttım neyse bu buldu cd den yükledi falan..sora bi yüklendi ama sorunlu (!) var yanında ve ses çıkmıyo. sora setuptan yükliyeyim dedim olmadı yüklendmiyo Realtek HD audio. benim sürümü 2.31 R1.65 sora netten 2.70 R2.17 yi indirdim yine olmadı yüklerken hata veriyo yüklenemedi diyo.

sora bi arkadaş yukarda devre dışı bırakıp kaldır demiş aynısını yaptım devre dışı bıraktıktan sonra kaldır diyorum kaldırılamıyor diyo.:S:S

bi yardım ederseniz sevinirim biraz uzun oldu kusura bakmayın sinir oldum çünkü...... :@ :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darklord_emin -- 28 Şubat 2009; 22:39:00 >
  • umitt kardeş ALLAH sende binlerce kez razı olsun çok teşekkür ederim. valla ALLAH seni inandırsın 2 gündür sürücüyü yüklemeye çalışıyordum. çok çok sağolasın.........
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.