Şimdi Ara

RENAULTCULAR Bİ BAKIN (springte uğultu sesi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracım 96 model spring. Araçta ilk çalıştırmada 1-2 dakika sonra 1.000-1.500 devirlerde motordan hafif bir uğultu sesi geliyor ama motor ısınınca geçiyor. Motor yağ yakmıyor eksiltmiyor, motorun çekişi arabanın yürürü gayet güzel, yalnız alternatör kayışı biraz gevşek olabilir tam emin değilim.

Bu ses bişeyin habercisi olabilir mi özellikle renault kullanıcılarının görüşlerini bekliyorum teşekkürler.

• kardeş kayıştan yapar,şarj dinamosunun biLyasından yapar onu iyi bir tespitte buLunmak Lazım..!büyük ihtimaL V kayışı gevşek az bişey...
  • kayışı sıktırsak geçermi o ses ya da beni yolda bırakacak bir arızaya sebep olur mu
  • quote:

Orjinalden alıntı: @levent@

kayışı sıktırsak geçermi o ses ya da beni yolda bırakacak bir arızaya sebep olur mu

kayışı sıktır eyer aynı ses varsa bide aracı kayışsız çaLıştır bunda büyük ihtimaL ses yapmaz ozamn da şarj dinamosu biLyasına baktırısın..o kayış koparsa seni yoLda bırakır demeyeyimde...su devir daim yapmaz aküyü doLdurmaz..hararet yükseLir , conta yakar kısacası seni yoLda kaLmatan perişan eder...sen o kayışı bi sıktır..

koLay geLsin..!
  • teşekkür ederim en kısa zamanda ilgileneceğim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.