Şimdi Ara

hangi marka lastik almalıyım...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
21.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 45000 de 1,3 amt colt um var.lastiklerim iyice aşındı.yeni lastik zorunlu oldu..sizce hangi marka lastik almalıyım arkadaşlar..teşekkürler...

• ben şimdikiler bittiğinde bridgestone turanza er 300 yada bridgestone adrenalin alacağım.

hangisi bütçene uygunsa onu al derim.

bendeki orjinallerde bridgestone turanza zaten.

hayırlı günler
  • michelin
  • Merhaba,

Yazlik lastiklerim Kumho, kisliklar ise Nokian. Aracin uzerinde Kumho geldi, biter bitmez yazlik Nokian ile degisterecegim. Daha once GoodYear ve Michelin de kullandim. Kaliteli lastiklerdir. Ancak Nokian'in rahatligini ve guvenini hic birinde bulamadim. Tavsiyem Nokian'dir.

Selamlar,
  • bridgestone veya michelin
  • bridgestone dan şaşma, ama bütçeye uygun değil ise kumho da kötü sayılmaz
  • nokian çok kaliteli bir lastiktir ..
  • teşekkürler arkadaşlar..
  • bridgestone lassa goodyear bu markdalardan başka lastik tanımam
  • lassa impetus 2 cok ama cok memnunum sesız harıka lastık sadece taslar cok sıkısıyor araya bazen
  • aracı aldığımda 2 adet lastik aldım ön tarafa...lassa çok iyi bence...kışlıkları da lassa alacağım.
  • goodyear dan şaşma
  • Yokohama carismayla 2007 ye kadar hep onu kullandım ama Mıchelın de iyidir
  • Lastikleri takribi kaç km de değiştirmek lazım?Bi de ne kadar yıpranmış olduğunu nasıl anlıyabiliriz.Tam ölçüm olarak.Gözle değilAralıklar kaç mm altına düşünce tehlikeli gibi esasında google dan baksam cevaplarını bulacağım soruları size soruyorum.Gece 2 yani normal bu saate.
    Saygılar..
  • diş derinliği ile alakası yok.

4 yılı geçtimi değiştirmen lazım.

zira lastiği oluşturan kimyasallar esnekliğni kaybediyorlar.

yüksek süratte yarılmalar patlamalar oluşma riski artıyor.

4 maksimum 5 yılda bir değiştirmen lazım.

ha ben çok sürüyorum 5 yıla gelmeden lastiğim kabak gibi oluyor diyorsan o zaman bir mm ölçüsü vardı ama tam hatırlayamıyorum.

michelinlerde aşınma yerleri belirlenmiş mesela ama bridgestonelerde yok.

hayırlı günler
  • dediğiniz ölçü aşındıkça lastik hamurunun içinden çıkan değişik renkte şeritler mi acaba. öyle bişeydi sanırım.

renkleri yeşil sarı kırmızı gibi miydi neydi. aşındıkça bu renkler sıreası ile lastik hamurunda görünmeye başlıyor. kırmızıyı görünce beni değiştir anlamına geliyor. yanlışsa düzeltin.

bu şekilde bir gösterge gerçekten yaratıcı bir düşünce. lastik size beni değiştir artık diyor
  • bulabilirsen nokian şiddetle tavsiye ederim eğer bulamazsan yokohoma - lancer a suan yokohoma var benim çok memnunum.
  • Lastik diş derinliği 3 mm.nin altına indiğinde değiştirilmesi tavsiye ediliyor.
  • Aracım 52 bin km de ve 4.5 yaşına girdi, yola gideceğimden aracıma yeni ayakkabı almak istiyorum.
    ebat 195 50 R15
    50 yanak bulması sorunlu bir seri, bir ara ER300 kampanyası vardı 2 alana 2 bedava tanesi 280 TL falandı
    sonra tesadüf eseri alış faturasını gördüm 115 TL gibi bir fiyat vardı

Acilen 4 lastik almalıyım. Ne öneriyorsunuz ?

selamlar saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denetçi -- 13 Haziran 2009; 13:37:14 >
  • NOKİAN veya MİCHELİN
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.