Şimdi Ara

>> 13 YAŞINDA ! (1873. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.993
Cevap
71
Favori
2.987.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18711872187318741875
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BmCpRo827

PRO'da kabin işçiliği denilince benim aklıma nedense sigorta kutusunun altındaki saklama dolabı gelir.
    Bozuk bir yola girdiğinde lap diye açılmasına alışmıştık.

Yalama olmayı başaran güneşliklerin yolda giderken kendiliğinden açılması... Neyse ki o konudaki çözümü ayakkabımdaki cırt cırtları söküp, güneşliklere yapıştırmakla bulmuştum.

2006 öncesi PRO'larda yatağa 2 kişi oturduğu zaman vitesin seriye geçmemesi.

Ne diyeyim valla, yıllarca gazlanmışık...

şu an kullandığım 2005 pro 827'de alt saklama dolabı değilde sigorta kutusu kapağı açılıp kapanıyor. setten geçsem yada bozuk yola girsem hemen açılıyor neyse ki yer çekiminin etkisiyle kendi kendine kapanıyor. dün bir arakdaş bindi yanıma yolda gittikçe açılıp kapanmasına deli oldu en sonunda çorabını çıkardı sıkıştırdı araya. ayakları kokuyor olsa atacaktım arabadan aşşağı.

yolcu güneşliğimde hafiften yalama olmuş arada aşşağı düşüyor, şöför güneşliğinde şimdilik problemimiz yok. bunun dışında gösterge tablosunda iğrenç bir plastik kaplama var ve soyulmakta sanırım daha koyu görünsün diye fabrikada atılmış plastik boya var üzerinde. hangi mühendis akıl etmişse allah belasını versin. direksiyonun olduğu yerde gaz vermedikçe dönmemesi gibi kronik bmc problemlerini saymıyorum.

senelerce aynı tasarımla araba yaptılar eyvallahta iç kabini bari geliştirseydiniz be arkadaş. gerçekten çok hevesleniyorum avrupa kamyonlarının kabinlerine. scania ayarında bir kabin beklemiyorum hadi de en azından bir axor kabini kadar genişlik, işlevsellik sağlayın. 17 sene dile kolay ya tavanı yükseltmekten başka hiç birşey eklemediler kabine. ne bileyim motor yükseltisini düşürülebilirdi, yada daf'lardaki gibi yatağa rahat geçiş için kırmalı vites topuzu koyulabilirdi, hadi makaslardan vazgeçmiyorsunuz bari motor sesini azaltmak için daha iyi bir egzos sistemi ve daha fazla yalıtım malzemesi koyulup daha sessiz bir kabin yapılabilirdi. direksiyona yükseklik ve ileri geri ayarı konabilirdi. hiç olmadı yalama olmayacak kalitede torpido gözü koyar insan. ilk nesil ile son nesil arasında direksiyon modeli bile aynı. tiksiniyorum bu iki kollu direksiyonlardan. motorları değiştirip ufak tefek rotüşlar yapmak dışında bir adım ilerleyemediler.

ford bile 1838 ve yeni 1846'ların gelişim süreci için mühendis ekipleri oluşturup kabinlerinde iyileştirilebilecek ne var diye şöförlerle sohbet etmeye gönderdi. ha ortaya çıkan yine beni tatmin etmedi ama adamlar en azından birşeyleri daha iyi yapmak için uğraşıyorlar.

bmc'nin iflasına sevinecek değiliz sonuçta yerli üreticidir ne zaman bir bmc görsem sevinirim memleketimin arabası diye ama bazen düşünüyorumda batmayıda hakettiler. otobüs işine gösterdikleri özenin yarısını kamyonlara göstermediler.

bugün şeytan dingilini indirmeden rampa ineyim dedim bu tanker işinde tonaj sıkıntısı olmadığından çok salıverdim kendimi yeniş yokuş fark etmeksizin seri kullanyorum kamyonu, biraz fazla hızlı yaklaşınca viraja frene fazla yüklendim heralde çekerlerin sol fren körüğünü patlattık. körleyeyim falan derken baya uğraştım. mazot döküp yakıcam şerefsizim bu arabayı scania'dan sonra zulüm gibi geliyor bana.

bu arada her depo dolduruşumda 300 litrelik depoya sallıyorum 20 lt benzin tam doluyken dilovası rampasını seri 6 ile çıkıyor namussuz. biraz daha artırsam mı benzini şurada 20 gün sonra gelir bizim axor o zaman kadar motoru yemez heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platinium -- 12 Haziran 2013; 13:43:47 >
  • Kadir cöpdemir in yeni reklamını gördünüz mü ? Man tgx ile Maximus yaglarinin reklamını yapiyor. Gayet orjinal bir reklam, bulursam koyayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2006 öncesi PRO'larda yatağa 2 kişi oturduğu zaman vitesin seriye geçmemesi.

Forumda ılık dakikalar...
  • quote:

Kadir cöpdemir in yeni reklamını gördünüz mü ? Man tgx ile Maximus yaglarinin reklamını yapiyor. Gayet orjinal bir reklam, bulursam koyayım.

Reklamdaki araç man TGS yanlışlık olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: legend4545

quote:

Kadir cöpdemir in yeni reklamını gördünüz mü ? Man tgx ile Maximus yaglarinin reklamını yapiyor. Gayet orjinal bir reklam, bulursam koyayım.

yazılara aldanma o Araçlar TGX

http://www.youtube.com/watch?v=1dXqAYFL7_4
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reiss5050

quote:

quote:

Yok abi sen yanlış gördün heralde basamak kapakları farklı TGX ve TGS nin
    TGS BASAMAK(Reklamdaki)
    >>  13 YAŞINDA !

TGX BASAMAK
    >>  13 YAŞINDA !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legend4545 -- 14 Haziran 2013; 21:08:28 >
  • Tamam legend, sensin....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

TGS BASAMAK(Reklamdaki)
    >>  13 YAŞINDA !

TGX BASAMAK
    >>  13 YAŞINDA !

İşsiz misiniz anlamıyorum ki.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

TGS BASAMAK(Reklamdaki)
    >>  13 YAŞINDA !

TGX BASAMAK
    >>  13 YAŞINDA !

Birisi XXL Kabin Diğeri XL kabin O araç TGX TGS dediğin Çekiciler TGA kabinli Yani LX kabin TR'de XL XXL TGS yok Bilader
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

TGS BASAMAK(Reklamdaki)
    >>  13 YAŞINDA !

TGX BASAMAK
    >>  13 YAŞINDA !

Birisi XXL Kabin Diğeri XL kabin O araç TGX TGS dediğin Çekiciler TGA kabinli Yani LX kabin TR'de XL XXL TGS yok Bilader

Haklısın abi kusura bakma ben basamaktan zannettimde
  • İZMİR DEVECİ NAKLİYAT'ın Yeni Kırkayak R500 ü [FOTOĞRAFLAR HALİL DEVECİ'YE AİTTİR]
    >>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legend4545 -- 15 Haziran 2013; 13:52:34 >
  • birader (Ç)alıntı fotograf eklemiyoruz formumuza eklersende nadir olmak kaydıyla alıntıdır diye not düşmüni rica ederiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canberk erhal

birader (Ç)alıntı fotograf eklemiyoruz formumuza eklersende nadir olmak kaydıyla alıntıdır diye not düşmüni rica ederiz.

Kusura bakma abi bidahakine daha dikkat ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BmC_PrO_822

Konunun üstüne iyi gider :)

>>  13 YAŞINDA !

>>  13 YAŞINDA !

Sonunda kupaya körük koymayı akıl edebilmişler

>>  13 YAŞINDA !

VOLVO 520 (Plaka cuk oturmuş )

>>  13 YAŞINDA !

fotolar çok güzel kardeşim eline emeğine sağlık o resimde görmüş olduğum volvo 520 beygir euro 5 2006 model keskin kartal firmasına ait arabaydı patron 5 yaşına giren arabaları hep gönderiyor.Bunuda gönderdi kim aldıysa bimiyorum...maşallahı var orjinal alcoa jantlar fabrika çıkışı ben şimdi sana özellerini anlatmaya kalksam dışarı akşam olur.. :
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ScaniaR420

Cümleten selamlar arkadaşlar uzun zamandır yazmaya fırsat bulamıyordum yoğun iş temposundan(Eray abim bilir), fakat takip ediyorum sizleri, tüm forum dostlarıma sayglarımı sunar, işlerinde başarılar bol hayırlı kazançlar dilerim. Ford cargo yarışmasından kazandığım 1846 t takvimim

VOLKAN'ım merhaba.

Evet, en son konuşmamızın üzerinden 1 ay geçti aşağı yukarı.

O FORD CARGO takvim sorularının 4 tanesinin hepsi kolay, fakat bir tane zor ve şaşırtmalı bir soru var.

Yahu onu bunu bırak, sen şimdi o takvimi alıp da masanın üzerine mi koyacaksın allasen ?

evet eray abi biraz zordu ama ben ilk hafta katıldım 4 tane bildim videoyu izlemeden izlesem ne değişecek zaten biliyom herşeyini 2. haftaya girerken katıldım 5 nide bildim tebrikler deyince dondum kaldım ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enternet

Keskin kartalın sahibi Naci Keskin bıçaklanarak öldürülmüş.allah rahmet eylesin.
    http://www.bizbolulular.com/haber-detay.asp?id=13979&NACi_KESKiN_oLDuRuLDu

aynen kardeşim duyunca çok üzüldüm kelimeler boğazıma dizildi Allah belalarını versin yapanların naci babanın yemeğini yemek kısmet oldu bana çayını bol bol içerdim zaten garaja gider gelirken naci abim vefat etmeden önce yeni volvo aldı 2 tane birisi 540 beygir diğeri 750 beygir 750 yle bol bol resim çekindim 540 yoktu garajda...
  • sükselim07 bana bi ulaşssan abi o mercedesin hangi serisini sormayı unuttum sana abi demiştin ama bulamadım bana onun resimleri lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömer önder aydoğan -- 15 Haziran 2013; 14:21:22 >
  • bu arada Selamünaleyküm ağalar görüşmeyeli nasılsınız beni sorarsanız iyiyim Eray abimi ve Muhammed Erol kardeşimi özledim hiç haber alamıyorum.. babam bizim 3230 a jant almış hiç sevmedim aynı tırların pilot lastiği gibi duruyor.Geniş jantmış önlastiği yemiyormuş güya üstünede 3232 nin kapağını takmış babam öyle işleri pek sevmezdi ama nasıl müsade ettiyse artık biemeyeceğim bu arada bizim patronun araba sayısı 3 oldu bahsetmeyi unutmuşum sizlere önce ilk arabayı 2003 te bmc pro 624 aldı geçen sene şasi olarak 38.000 bine verdi istanbula .2. arabayı yani bizim ortak olduğumuz arabayı aldı 2005 haziran ayında sonra ilk 3232 s yi aralık 2011 de aldı 2012 model o araca takıldı bu jant hiç yakışmadı açıkcası en son arabayıda 2012 aralıkta eskişehirde otokoçtan aldılar 2013 satmadılar ocak ayının 2. haftayı bekleyin demişler.Ağada sabır edemedi.Oda 2012 şimdi patronda 3 araba var 2005 3230 s ve 2 tanede 3232 s oldu bizim 3230 bayağı bi eskimiş 3232 le yolculuk yaptığıma alışamadım ama arabada eskiliğini belli ediyor.En son aldıkları 3232 de çift yatakta yok hep opsiyonel bıktım artık bu opsiyonellerden.Mayısın 3. haftası kayseriye gittim 1846 t tanıtım ve lansmanına çok güzel yapmışlar ama hep opsiyonel olunca biraz soğudum ne yalan söyleyeyeim eray abim kızacak bana ama adamlar bmc yi bile batırdı.. basamak kapağından tutunda aklınıza ne geliyorsa opsiyonel o kötü olmuş fotolar en kısa zamanda atacağım...bu arada bizim 3230 un km side bayağı bi devrildi 970.000 oldu :D alındığı günden beri İstanbul-Kırşehir Kırşehir-İstanbul çalıştı halende çalışıyor zaten gidiş 635 km patron birde işveren olduğu için arabalar hiç dinlenmedi...
  • bugünde forumda bi sessizlik mi hakim neeeee
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömer önder aydoğan

bugünde forumda bi sessizlik mi hakim neeeee

Kimsecikler yok
  • 
Sayfa: önceki 18711872187318741875
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.