Şimdi Ara

Arkadaşlar bi hata yaptım ama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler ben yeni ADSL üyesi oldum.Biz komşularla ortak yapıcaktık kaçak hesabı .Kablolu modem aldık ama bir port çıkış var yani.Aldıktan sonra sordum ama çok portlu yokmuş.Şimdi ben sözleşme zat zut imzaladım hemen gidipte modemi kablosuz yapamazmıyım.Yada 1 porttan 2 çıkış yapan dönüştürücü bulabilirmiyiz .Yardım edersiniz sevinirim

• Arkadaş.O kampayalardan birini seçtinmi değitiremiyorsun.Mecburen kendiniz alıcaksını modemi.
  • Sanırım onlara(çoklu ethernet girişi sağlayan kutuya) HUB deniyor...
    Bir USB+bir ethernet olması gerekir ama sen orada -lar ekini kullanmışsın( bknz:komşular)
    Çoğaltıcılar var..yeni modem almana değmez bence
  • yoo ben zaten kendime aldım komşular kaldı

komşular derken biz ve 1 komşu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esamon05 -- 18 Temmuz 2008; 18:47:07 >
  • bir tane ethernet siwtch işini görür.
  • kablolu modemler 2 portlu sen usb yi kullan komşuya da etherneti bağlarsın.
  • esamon05 ,aynı anda mesaj göndermişiz (18:47:14 )
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdarv

kablolu modemler 2 portlu sen usb yi kullan komşuya da etherneti bağlarsın.

evet USB de var.acaba bi farkı olurmu usb ile ethernet in bağlantı hızı filan

@Diyalektik ;:
  • quote:

Orjinalden alıntı: ornapsen

bir tane ethernet siwtch işini görür.

peki bunun fiyatı ne kadardır acaba 2-4 portlunun
  • ethernet her zaman daha sağlıklıdır.+ 8'li hub al işini görür.
  • Usb den bağlanma salla komşuları ethernet iyidir iyi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

ethernet her zaman daha sağlıklıdır.+ 8'li hub al işini görür.

peki aşağ yukarı fiyatları ne kadar bunların ?
  • Usb modem kullandım hiçbir sorun yaşamadım. Boşuna switche para verme ilk önce dene usb'yi memnun kalmazsan switch alırsın.

Edit: Ekleme

8'li switch ler 15 ytl den başlıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drizz -- 18 Temmuz 2008; 19:05:46 >
  • hem usb hem ethernet varsa modemde.birini usb ile diğerini ethernet ile bağlayabilirsin.iki kişiyseniz başka bi şeye gerek yok bildiğim kadarıyla.ha usb kablo mesafesi 5 metre idi sanırım onu geçmemen lazım.modem sendeyse sen usbyi kullan.driverı kurulacak vs. komşuya da lan kablosu ile uzatın
  • quote:

Orjinalden alıntı: esamon05

quote:

Orjinalden alıntı: serdarv

kablolu modemler 2 portlu sen usb yi kullan komşuya da etherneti bağlarsın.

evet USB de var.acaba bi farkı olurmu usb ile ethernet in bağlantı hızı filan

@Diyalektik ;:

bende komşumla beraber kullanıyorum interneti ben usbden komşum ethernetten giriyo hiç bi fark olmuyo aynı
  • Bizim evde 2 pc var ikiside nete bağlı bir modem var bir tanede 8 girişli bir alet var kablonun bir ucuna kasanın arkasına öbür ucunu o alete sonra etherneti o alete öbür çıkışı modeme sonra diğer kablo öbür kasaya öbür ucu o alete.

Adam bana satarken switch demişti ama emin olamadığım için o 8 girişli cihaza alet dedim.
  • ya al bi 4lü swich en kralı 5 lira
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.