Şimdi Ara

Yıllık Kart ücreti almayan banka varmı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
2
Favori
81.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kredi kartı değil benim zaten. Bunun dışında öğrenci belgesi içinde her yıl üniversiteye 5 TL verip bankaya bunu vermem de saçma ne alaka ki? Bandrollü öğrenci kimliği fotokopisi yetmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vicuna

iş bankası öğrencilerden almıyor

ben işte unıversıtelı kullanıyorum 6 ayda 38 tl alıyorlar!
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamac_34

İşbankası kart aidat iadesini hemen yapıyor. kart ekstremi kontrol ediyordum 40 tl kart aidatı kestiklerini gördüm, telefonla durumu bildirir bildirmez direk kart hesabıma + olarak yansıttılar.

bugun ekstreye 38 tl eklemısler ! hemen arıyım bankayı belkı benım parayıda gerı verırler
  • bende bankaların aldığı kredı kartı aıdatı ve vadesız hesap ısletım ucretınden bıktığım ıcın butun kartlarımı ıptal ettırdım ama yınede kart lazım oluyor en azından vadesız hesap ısletım ucretını almayan banka varsa onunla calısmak ıstıyorum

ucret almayan bıldığınız banka varmı ?
  • kuveyt türk kesinlikle hiç bir şekilde ücret almıyo internet üzerindende havale ve eft ücretsiz yapıyosunuz oyle otomatik ödeme talimat şartı yok tek kötü yani hiçbir yerde taksitli alışveriş yapamıyorsunuz bu anlattıklarım hem kredi hem banka kartları içinde geçerli üniv öğrencilik hayatımın başlarından beri 5 seneyi geçer hiç kesinti olmadı yani

YAŞASIN KUVEYT TÜRK
  • bank asya kart aidatı yok ayrıca birçok avantajıda var.. 1 senedir kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: konyaturk42

bank asya kart aidatı yok ayrıca birçok avantajıda var.. 1 senedir kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim..

evet ben de kullanıyorum, kart ücreti yok. tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar yıllık üyelik ücreti kesmeyen banka yok fakat ben bu durumdan şöyle kurtuldum. Ben yapı kredi kartı kullanıyorum 3 senedir. Hem World kart hemde normal kartım var. 3 yıldır para kesilmedi. Bunun tek sebebi maaşımı Yapı Krediden alıyor olmam. Eğer maaş aldığınız bankadan kredi kartı alırsanız yıllık üyelik ücreti ve bunun gibi şeyler kesinlikle alınmıyor. Çünkü maaşınızı başka bankaya aktarabileceğiniz için böyle bir riske girmiyorlar.
  • arkadaşlar bu kart ücreti iadesi için banka genel müdürlüğüne mi gönderiyosunuz dilekçeyi,yoksa herhengi bir şubeye veriyoruz onlar genel müdürlüğe iletiyor,Hangisi acaba bileniniz var mı??
  • hocam ben ptt görevlisine sordum ptt bankamtik hesap ücertim payı filan almıyormuş doğrumu bu bana bunu açıklaya bilirmsiniz ptt senelik herhangi bir ücret kesiyormu interneti ardım tardım bulamdım bu konda beni aydınlatırsanız sevinirm hayırlı akşmalar...
  • arkadaşlar demin Türkiye İş Bankasını aradım sordum.

"İş'te Üniversite" bankamatik kartı kullanıyorum.Bankamatik kartlarından yıllık 80 tl para çekiliyormuş toplamda İş bankasında.Yılın ilk 6 ayı 40 tl, diğer 6 ayı içerisinde de 40 tl olmak üzere 2 tane bu çekim söz konusu.Bunun olmamasını istiyorsanız ve üniversite öğrencisi iseniz öğrenci belgesi ile size en yakın iş bankası şubesine gidip dilekçe verirseniz o sene içerisinde sizden bu aidat ücreti alınmıyor.Her sene bunu tekrarlanamız gerek.

Üniversiteli olmayanlar için ise 2 şekilde bu ödemeyi yapmayabilirmişsiniz.1.si, otomatik ödeme talimatı verirseniz bu yıllık tutar sizden çekilmiyormuş ancak şöyle de bir çakallık söz konusu.Otomatik ödeme talimatı verdiğinizde çekilecek tutarın %1-2'si kadar bir ücrette banka kendisine çekiyor.
    2.si ise maaşınızı bankamatik kartınıza yönlendirirseniz bu çekim söz konusu olmuyormuş.Bunların haricinde çatır çatır her yıl 80 tl sömürüyorlar.haberiniz olsun...

• Bu ay hsbc benden 50 tl kart ücreti kesmiş, aradım geri çekin yoksa kartı iptal ettireceğim dedim, iptal işlemini burdan başlatabiliri dediler.Ve sonuç kartı kapattım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoMiKaZe

arkadaşlar demin Türkiye İş Bankasını aradım sordum.

"İş'te Üniversite" bankamatik kartı kullanıyorum.Bankamatik kartlarından yıllık 80 tl para çekiliyormuş toplamda İş bankasında.Yılın ilk 6 ayı 40 tl, diğer 6 ayı içerisinde de 40 tl olmak üzere 2 tane bu çekim söz konusu.Bunun olmamasını istiyorsanız ve üniversite öğrencisi iseniz öğrenci belgesi ile size en yakın iş bankası şubesine gidip dilekçe verirseniz o sene içerisinde sizden bu aidat ücreti alınmıyor.Her sene bunu tekrarlanamız gerek.

Üniversiteli olmayanlar için ise 2 şekilde bu ödemeyi yapmayabilirmişsiniz.1.si, otomatik ödeme talimatı verirseniz bu yıllık tutar sizden çekilmiyormuş ancak şöyle de bir çakallık söz konusu.Otomatik ödeme talimatı verdiğinizde çekilecek tutarın %1-2'si kadar bir ücrette banka kendisine çekiyor.
    2.si ise maaşınızı bankamatik kartınıza yönlendirirseniz bu çekim söz konusu olmuyormuş.Bunların haricinde çatır çatır her yıl 80 tl sömürüyorlar.haberiniz olsun...

Kredi Kartı Üyelik Aidatı Kesintisine İtiraz Dilekçesi
    XXXXXX Bankasi Genel Müdürlüğü’ne;

Bankanızın XXXX XXXX XXXX XXXX nolu bankamatik kartına/kredi kartına sahibim ve XXXXXXX Şubesi XXXXXXX numaralı banka hesabının kullanıcısıyım. Bankanız tarafından hiçbir hizmet karşılığı olmaksızın, kredi hesap işletim ücreti bedeli olarak XX/XX/XXXX tarihinde HESAP ISLETIM UCRETI / KREDI KARTI UYELIK UCRETI adı altında XX Tl şahsımdan tahsil edilmiş, hesabımdan düşülmüştür.

4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun’un “sözleşmedeki haksız şartlar” başlıklı 6. maddesine göre bankanızın almış olduğu bu hesap işletim ücreti ücreti, herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından ve de söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış, özellikle standart sözleşmede yer alması nedeniyle içeriğine etki edilemeyip; müzakere edilemediğinden haksız bir şarttır. her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir. bu sebeple haksız bir şart içeren sözleşmeler geçersizdir.

Yukarıda açıklanan nedenlerle hakkaniyet ve mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde bankanız tarafından şahsıma ait hesaptan kesilerek tahsil edilen XX TL hesap işletim ücreti bedelinin ve daha önce yine aynı nedenle kesilmiş olan geçmiş dönemlere ait hesap işletim ücreti bedellerinin, diğer haklarım saklı kalmak kaydı ile, en geç 7(yedi) gün içerisinde tarafıma iade edilmesini; bundan sonra da bahse konu hesap işletim ücreti ücretinin alınmamasını, aksi takdirde hem banka hesabımı kapattıracağımı hem de hakkınızda her türlü yasal yollara başvuracağımı ihtaren bildiririm.
    Bence sadece kesilmesini değil önceden kesilenlerin de tahsilinin yapılmasını isteyin. Hep bankalar mı haciz, ihbarname gibi şeyler yolliyacak. Biraz uğraştırır heralde fakat 10 yıllık alacaklarınızı alabiliyorsunuz die biliyorum. Buda yaklaşık 200-300 tl gibi bi ücret yapıyor en az.

• finansbankın fix card'ı üyelik aidatı yok.
    http://www.fixcard.com.tr/
  • Bankadaki ilgili kuruma dilekçe vererek kesilen parayı rahatlıkla geri alabilirsin.Ancak bunu toplu bir şekilde ödüyorlar mı bilmiiyorum ama öğreğin ocak ayında kestiler sende o ay için dilekçe verdin paranı hesaba geri aktariyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

bende bankaların aldığı kredı kartı aıdatı ve vadesız hesap ısletım ucretınden bıktığım ıcın butun kartlarımı ıptal ettırdım ama yınede kart lazım oluyor en azından vadesız hesap ısletım ucretını almayan banka varsa onunla calısmak ıstıyorum

ucret almayan bıldığınız banka varmı ?

En az iki tane otomatik ödeme talimatın varsa iş bankası ücret almıyor.Buradan bakabilirsinizhttp://www.isbank.com.tr/content/TR/Fiyat_ve_Oranlar/Hesap_Isletim_Masrafi_Uygulamasi-740-269.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killerjackal -- 28 Mart 2012; 12:04:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: casper77

finansbankın fix card'ı üyelik aidatı yok.

bu kartı kullanıyormusun?? Eğer gerçekten almıyorlar ise başvurucam bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darksilence09

quote:

Orijinalden alıntı: casper77

finansbankın fix card'ı üyelik aidatı yok.

bu kartı kullanıyormusun?? Eğer gerçekten almıyorlar ise başvurucam bende

kullanmıyorum.
    ama sitesinde aidat olmadığını yazıyor. reklamları da böyle. elimde 2 farklı bankanın kredi kartı var. taksitler bitince kapatıcam ve bu karttan alıcam.

• Vakıfbank maaş kartım var idi.Gittim kredi kartı aldım.Maaş kartı olanlara kart aidatı yokmuş.Ne güzel değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle_beagle

garanti 38 lira alıyo 6 ayda bir. 3 kere tüketici haklarına başvurdum. göndermediler paramı geri. yasa falan hikaye. gelmez öyle bişey.hsbc kartımı kapattığım gün kart ücreti kesilmiş. 5 ay ödemedim. tüketici haklarına gittim başvurdum. 5. ay avukat yazı göndermiş.

Garanti kredi kartını kapatma girişiminde bulunmuştum, 80 TL bonus almıştım.
    Hesapları kapattım tabi, çünkü onların da bahsettiğiniz gibi 6 ayda bir ücret alınması var.

Bu eylemimden 6 ayı geçti henüz bir ücret kesilmedi. Bir yıl olunca tekrar döncem konuya, yıllık kart ücreti alınacak mı vs. onu bildirmek için.
    Bir de iş bankası işte üniversiteleri kartını kullanıyorum, hiçbir ücret alınmıyor. Vadesiz hesabıma bağlı yatırım hesabı bile var :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.