Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
43.727
Cevap
132
Favori
4.505.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aracın toplam km yazan yerinde hızı gorebiliyoruz.ama ben sadece Mhp olarak gorebiliyorum."0.0" tusuna basılı tutmama ragmen km ye gecmiyor.
    nasıl yapıcam acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Doc

quote:

Orjinalden alıntı: turkwell.com

size bi konu danısıcam hep merak etmısımdır.ornegın ben amerikandan passat cc gold coast aldım geldim.27.000 USD diyelim fiyat ben ne kadar vergi oderim.27000 x ÖTV X KDV mi olur.o zaman gayet ucuz olur.hele ki ben aracı 10.000 uSD olan bi faturayla getirirsem. sordum sadece

Gelirler dairesinin web sitesinde bununla ilgili bir açıklama vardı. Aracın TR fiyatından çok düşük bir fiyatla ya da sizin dediğiniz gibi düşük fatura meblağıyla ithal edilen araçlardan TR fiyatları üzerinde vergi alınıyor. Bodur keltoş herşeyi düşünmüş vergiyi daha fazla almak için. O sadece likit yumurtadan vergi almıyor!

Bunların hepsi (Otomobil üreticileri, ithalatçıları, maliye bürokratları ve sanayi dış ticaret timleri) Başa çıkamazsınız. Demokrasi gelmeden de bu işler düzelmez. Yine de sağlam bir savcı bunların hepsinin işini bitirir. Çünkü 2005 yılında geçmemiz gereken kullanılmış eşya ithali serbestisini hala sallamaya çalışıyorlar. Sizin anlayacağınız süper nitelikli dolandırıcılık suçu var ortada. Ama onlar sanayimiz kalkıncak ayağıyla sizi yoluyorlar. Özellikle 1600 motor üzeri arabalara aşırı vergi koymuşlar. Akaryakıt mafyasını da unutmamak lazım. Kimbilir belki hepsi ortaktır. Alın size bir kaç link. Araç fiyatlarına bakın. Ve tırlatın! NOT: Yıllık vergiler çoğu ülkede araç türü ne olursa olsun 50 ila 100 YTL arasında. Yani istersen 8.2 Dodge Viper al 20 dolar veriyosun mesela ABD'de biçok eyalette...

PASSAT 3.6 24.000 YTL 39.000 Mile Arlington Otodan garantili!

http://www.cars.com/go/search/detail.jsp;?tracktype=usedcc&searchType=21&pageNumber=1&numResultsPerPage=50&largeNumResultsPerPage=0&sortorder=descending&sortfield=PRICE+descending&certifiedOnly=false&criteria=K-%7cE-%7cM-_48_%7cD-_449_%7cN-N%7cR-250%7cI-1%2c7%7cP-PRICE+descending%7cQ-descending%7cZ-75202&aff=national&paId=285298548&recnum=71&leadExists=true

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

• quote:

Orjinalden alıntı: munans

Arkadaşlar,
    Arabadaki 230V. sokete Laptop bağlamak için nasıl bir dönüştürücü kullanıyorsunuz. Resim veya link verebilir misiniz?

Arabadaki 230 V sokete dönüştürücü gerekmiyor.

Laptop'un adaptörünü direkt takıyorsun. Eğer adaptörünün 220V ucu büyük tip fiş ise onu traş makinası fişi gibi ince tipe çevirecek bir kablo alman lazım.

Elektrikçilerde değil de genelde Yazıcıoğlu gibi elektronik pasajlarında laptop kabloları satılıyor. 220V kablonun adaptöre giren soketine uygun (bazen standart 2 uçlu, bazen 3 uçlu vs) öbür ucu da ince tip kablo alman yeterli.

Bu tip bir yere gidemiyorsan basit bir ara kabloyla da çözebilirsin, bir ucu ince erkek, bir ucu büyük dişi.
  • quote:

bi sorum olacak.

aracın toplam km yazan yerinde hızı gorebiliyoruz.ama ben sadece Mhp olarak gorebiliyorum."0.0" tusuna basılı tutmama ragmen km ye gecmiyor.
    nasıl yapıcam acaba?

Önceki sayfalarda menü ayarlarından söz etmiş ve resim de eklemiştim. AYARLAR'ın bir yerinde UNITS (BIRIMLER) var ve orada MPH KM/H vb. ayarlarını yapabilirsin. 0.0 tuşuna basarak çözmen imkansız.

Bunun için SETTINGS → UNITS → l/100 km seçersen 100 kilometreye tükettiğin benzin miktarını ve km/l seçersen 1 litreyle kaç kilometre benzin gittiğini normal CONSUMPTION ekranında seyahat esnasında görebilirsin.

T.G.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 22 Ağustos 2008; 11:34:55 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mertbasaran

quote:

Orjinalden alıntı: 34UD5759

meke, hocam gördüğüm kadarıyla TRde satılan en pahalı Passat şu:

2.0 TDI 140 HP HIGHLINE TIPTRONIC DSG-2009 95.920,00 YTL

bu araca yaklaşık 100k YTL veriyorsunuz, bununla beraber:

".......metalik renk ve opsiyonel aksesuarlar dahil değildir."

opak renkli araç alıyorsunuz, ne güzel..

Benim araba listede yok galiba.....
    2.0 TDI 170 HP Highline Tiptronic DSG ... 170'likler Comfortline'a kadar gözüküyor...

İnanamıyorum. Tam tamına 81.000 dolar mı veriyorlar uyduruk 2000 motorlu bir vosvos'a. Kusura bakmayın ama bu parayla Dallas TEXAS' ta;

Bir adet 2008 Volkswagen Passat 2.0 T - $20,988
    Bir adet 2004 Mercedes-Benz CLK-Class 55 AMG - $24,998 (Otoyolda 750 tane passatı 3 Dk'da sollar)
    Bir adet 2003 BMW X5 4.4i - $14,995
    Bir adet 2007 Dodge Caliber SXT - $ 6,988
    Bir adet 2000 Chevrolet Corvette - $16,995

Kusura bakmayın 84.000 dolar tuttu bu araçlar. Ama galeride tüm araçlar 1500-3000 dolar daha pahalıdır. Yani biraz ararsanız hepsini 70.000 dolara alırsınız.

ALIN İSPATI!

PASSAT
    http://www.cars.com/go/search/detail.jsp;?tracktype=usedcc&searchType=22&pageNumber=1&numResultsPerPage=50&largeNumResultsPerPage=0&sortorder=descending&sortfield=PRICE+descending&certifiedOnly=false&criteria=K-%7cE-ANY%7cM-_48_%7cB-25000%7cH-%7cD-_449_%7cN-N%7cR-500%7cI-1%2c7%7cP-PRICE+descending%7cQ-descending%7cX-popular%7cZ-75202&aff=national&paId=284470040&recnum=78&leadExists=true

MERCEDES CLK AMG
    http://www.cars.com/go/search/detail.jsp;?tracktype=usedcc&searchType=21&pageNumber=0&numResultsPerPage=50&largeNumResultsPerPage=0&sortorder=descending&sortfield=PRICE+descending&certifiedOnly=false&criteria=K-%7cE-%7cM-_31_%7cB-25000%7cD-_286_%7cN-N%7cR-10000%7cI-1%2c7%7cP-PRICE+descending%7cQ-descending%7cZ-75202&aff=national&paId=284550032&recnum=17&leadExists=true

BMW X5 4.4İ
    http://www.cars.com/go/search/detail.jsp;?tracktype=usedcc&searchType=22&pageNumber=3&numResultsPerPage=50&largeNumResultsPerPage=0&sortorder=descending&sortfield=PRICE+descending&certifiedOnly=false&criteria=K-%7cE-ANY%7cM-_5_%7cB-16000%7cH-%7cD-_3197_%7cN-N%7cR-10000%7cI-1%2c7%7cP-PRICE+descending%7cQ-descending%7cX-popular%7cZ-75202&aff=national&paId=276205268&recnum=151&leadExists=true

DODGE KARDEŞ 2.0 CVT Şanzıman
    http://www.cars.com/go/search/detail.jsp;?tracktype=usedcc&searchType=22&pageNumber=0&numResultsPerPage=50&largeNumResultsPerPage=0&sortorder=descending&sortfield=PRICE+descending&certifiedOnly=false&criteria=K-%7cE-ANY%7cM-_12_%7cB-9000%7cH-%7cD-_8234_%7cN-N%7cR-10000%7cI-1%2c7%7cP-PRICE+descending%7cQ-descending%7cX-popular%7cZ-75202&aff=national&paId=283726554&recnum=7&leadExists=true

CORVETTE İ UNUTMUŞUM SORRY (sonradan ekledim:)
    http://www.cars.com/go/search/detail.jsp;?tracktype=usedcc&searchType=22&pageNumber=0&numResultsPerPage=50&largeNumResultsPerPage=0&sortorder=descending&sortfield=PRICE+descending&certifiedOnly=false&criteria=K-%7cE-ANY%7cM-_9_%7cB-17000%7cH-%7cD-_86_%7cN-N%7cR-10000%7cI-1%2c7%7cP-PRICE+descending%7cQ-descending%7cX-popular%7cZ-75202&aff=national&paId=281921162&recnum=20&leadExists=true

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LAST_DRIVER -- 22 Ağustos 2008; 11:52:10 >
  • taner senin dedigin tüketim benım dedigim o anki hız.yani digital hız gostergesi.sanırım aracınızda bilmediginiz bi konu buldum."0.0" tusuna basılı tutun.resminizde" km 3638" yazan yerde mhp ve km olarak hız gostergesi cıkacaktır.basılı tutarak değiştirebilirsiniz.aracın kitapçığını sonuna kadar okuyunca bazı seyler bulunabiliyor.arac durdugu zaman gene toplam km gosteriyor.

saygılar

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

quote:

bi sorum olacak.

nasıl yapıcam acaba?

Önceki sayfalarda menü ayarlarından söz etmiş ve resim de eklemiştim. AYARLAR'ın bir yerinde UNITS (BIRIMLER) var ve orada MPH KM/H vb. ayarlarını yapabilirsin. 0.0 tuşuna basarak çözmen imkansız.

Bunun için SETTINGS → UNITS → l/100 km seçersen 100 kilometreye tükettiğin benzin miktarını ve km/l seçersen 1 litreyle kaç kilometre benzin gittiğini normal CONSUMPTION ekranında seyahat esnasında görebilirsin.

T.G.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sedat27 -- 22 Ağustos 2008; 12:10:13 >
  • Sevgili TurkWell.Com

0.0 Tuşuna HİÇ basmadım aldığımdan bu yana. Sıfır aldığım her araçta km ve trip km sıfırlamam, taa trip km kendisi bir tur atana kadar. SEAT Toledo'da bu değer 1999.9'da 0.0 oluyordu, VW Passat'ta halen devam ediyor. Sanırım 9999.9'da tur atıyor. O da herhalde bu gidişle gelecek sene olur.

Selamlar. T.G.
  • evet o zaman bunu kullanmaman normal.ama deneyen olurda cevabı bulan olursa sevinirim.

bu arada ben sedat

quote:

Sevgili TurkWell.Com

0.0 Tuşuna HİÇ basmadım aldığımdan bu yana. Sıfır aldığım her araçta km ve trip km sıfırlamam, taa trip km kendisi bir tur atana kadar. SEAT Toledo'da bu değer 1999.9'da 0.0 oluyordu, VW Passat'ta halen devam ediyor. Sanırım 9999.9'da tur atıyor. O da herhalde bu gidişle gelecek sene olur.

Selamlar. T.G.

• T A N E R ABİ ya rcd 310 tyep passat resmi sitesinde gözüküyo ama jetta resmi sitesin de herhangi bi bilgi yok ben de rcd 310 çok taktım abi yaa.kesin 2009 modellarinde geliyo dimi bana bi foto bulabilirmisin interneti alt üst ettim jetta da rcd 310 göremedimm.bende 2009 model almayı düşünüyorum ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: meke

quote:

Arkadaşlar,
    Arabadaki 230V. sokete Laptop bağlamak için nasıl bir dönüştürücü kullanıyorsunuz. Resim veya link verebilir misiniz?

Laptop'un adaptörünü direkt takıyorsun. Eğer adaptörünün 220V ucu büyük tip fiş ise onu traş makinası fişi gibi ince tipe çevirecek bir kablo alman lazım.

Elektrikçilerde değil de genelde Yazıcıoğlu gibi elektronik pasajlarında laptop kabloları satılıyor. 220V kablonun adaptöre giren soketine uygun (bazen standart 2 uçlu, bazen 3 uçlu vs) öbür ucu da ince tip kablo alman yeterli.

Bu tip bir yere gidemiyorsan basit bir ara kabloyla da çözebilirsin, bir ucu ince erkek, bir ucu büyük dişi.

Dönüştürücü diyerek yanlış söyledim haklısınız, demek istediğim aynen sizin söylediğiniz gibi. Bu şekilde işimi görecek bir çevirici lazım bana çünkü Laptop'un adaptörünün 220V ucu büyük tip.
    Bu çevirici nasıl birşey, kullanan bir arkadaş resmini veya linkini ekleyebilir mi?
  • quote:

1. Passat'ın lastik basınçları kontrol edilecek.
    2. 150 YTL 95 Oktan Kurşunsuz Benzin alınacak.
    3. Ön cam temizlenecek. Yağ kontrol edilecek.
    4. KGS kartı, güneş gözlüğü, kahve ve su alınacak.
    5. Güzergah: Adana-Pozantı-Ulukışla-Ereğli-Konya-Seydişehir-Akseki-Manavgat

merhaba Taner ;
    iyi tatiller,inşallah iyi dinlenirsin.yola çıkarken mp3 cd lerini,yedek su-maden suyu-gazoz açacağı-arabanda kullanabileceğin cep şarj aletini de unutma haaa:)
    dr. OĞUZ--OGÜST--
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Dönüştürücü diyerek yanlış söyledim haklısınız, demek istediğim aynen sizin söylediğiniz gibi. Bu şekilde işimi görecek bir çevirici lazım bana çünkü Laptop'un adaptörünün 220V ucu büyük tip.
    Bu çevirici nasıl birşey, kullanan bir arkadaş resmini veya linkini ekleyebilir mi?

Sanırım resmini eklediğim gibi birşey lazım bana.

• Resimde eklenen JAPON ve ABD fişlerini EU (Avrupa) standardına dönüştüren ve genelde elektronik ses ve görüntü sistemlerinin kutularından çıkan adaptör. Size çok basit, elektrikçie bile 5 YTL'ye yaptıracağınız veya hazır alacağınız bir ara uzatma kablosu lazım. Bir tarafı TOPRAKSIZ (230V girişine takılacak) diğer tarafında da TOPRAKLI yuvalı olacak (ama topraklama klemesleri yok).

• Linkini verdiğim ürünün açıklamalarında "Amerikan fişlerini Türk prizlerine takabilmek için kullanılan fiş çeviricidir. Aynı zamanda Türk fişide takılarabilir" yazılmış. Gerçi bu ürün de yukarıda resmini verdiğimin aynısı gibi ama...
    http://urun.gittigidiyor.com/5-ADET-AMERIKAN-FIS-CEVIRICI-TURK-FISIDE-TAKILABILIR_W0QQidZZ10694660

Bir önceki mesajımda resmini verdiğim ürünün linki de;
    http://urun.gittigidiyor.com/AMERIKAN-FIS-CEVIRICI_W0QQidZZ11378935

Ben 5 tane almaya gerek yok diye düşündüğüm için 2nci linkteki ürünü söylemiştim, aynı ürünler diye düşündüğüm için. Bu ikisi aynı değil mi acaba?
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Munans,http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=105325&productid=bs3303 linkinden sipariş bile edebilirsin.

Tek yapman gereken laptop adaptörüne giren ucun bu tip olduğuna emin olmak, bazıları 3lü yonca oluyor.

• quote:

İŞTE BUDURRRR.......

Güle güle git gel inşallah.
    Bol bol dinlen, tatilin keyfini çıkar Taner'cim
  • quote:

Sevgili Taner,

iyi tatiller, sağ sağlim gidip gelin, iyi dinlenip eğlenin inşallah.
    aman diyeyim, 30+ güneş kremini sabah öğle akşam tente altında olsanız bile çoluk çocuk sürünün malum durumlar feci. Hep hafif ye, sebze zeytinyağlı vs. Gerçi senin uzman olduğunu biliyorum ama nafile tavsiye edeyim ben

Al bakalım bunu da düşünerek gidersin, ramazan evveli kendini hoş edersin

• ALLAH'IM TATİL GELDİ

Dostlarım, adını bilgiğim ve bilmediği herkes, ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Şu anda son hazılrıklar yapıldı. MP3'ler tamam, benzin alacam ve eşyaları yerleştirecem, ondan sonra akşam 23:00'ye güzergahı takip ederek yola çıkıyorum. Beni tek düşündüren Pozantı-Ulukışla arası ama ne yapalım, umarım orası bu gece sakin olur. Yoksa gerçekten cehennem gibi bir yol. Tekrar herkese teşekkür ederim. Laptop bilgisayar da gidiyor ama sadece işleri uzaktan yönetmek için, destek amacıyla, yoksa tamamen tatile odaklanıyorum.

Selamlar herkese, sizi çok seviyorum. Allah'a emanet olun. Görüşmek üzere.

Not: Denizden bir İYİYİM mesajı atarım

Taner Göde
  • Darisi basima Tanerim, darisi basima. Allahemanet Usta!

quote:

ALLAH'IM TATİL GELDİ

Dostlarım, adını bilgiğim ve bilmediği herkes, ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Şu anda son hazılrıklar yapıldı. MP3'ler tamam, benzin alacam ve eşyaları yerleştirecem, ondan sonra akşam 23:00'ye güzergahı takip ederek yola çıkıyorum. Beni tek düşündüren Pozantı-Ulukışla arası ama ne yapalım, umarım orası bu gece sakin olur. Yoksa gerçekten cehennem gibi bir yol. Tekrar herkese teşekkür ederim. Laptop bilgisayar da gidiyor ama sadece işleri uzaktan yönetmek için, destek amacıyla, yoksa tamamen tatile odaklanıyorum.

Taner Göde

• quote:

ALLAH'IM TATİL GELDİ

Taner Göde

hadi hayırlı tatiller taner abi..
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.