Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (433. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aslında 2.el bir araç almak aklımın ucundan bile geçmezdi.
    Ancak araç tanıdık olunca ve bu kadar kelepir olunca kaçırmak istememiştim.
    Otomatik vites olduğunu görünce direk vazgeçtim.

Bakalım sonuç ne olacak.
    Bugün arkadaşların Passatlarından biriyle tur atma şansım oldu.
    İlk defa 1.4 TSI kullandım.

Beni çok etkiledi gerçekten.
    Yeni göstergeler vs güzel aslında ama bence eski mavi ışıklı göstergeler çok daha şıktı.

Kafamda hala iki seçenek var.
    Kısmetse 2010 başlarında bu karmaşaya bir son vermek istiyorum.
    Bende senin gibi bir ev aldım ama yatırım amaçlı.

Şimdi sıra arabada.

Kısmetse;

2010 Vw Passat 1.4 TSI 122 Hp.Comfortline Fırtına Gri
    2010 Opel Insignia 1.6 T 180 Hp.Cosmo Teknik Gri

araçlarından herhangi birini alacağım.

Insigniacı arkadaşlar bizim aramıza katıl pişman olmazsın diyorlar.
    Motoru çok övüyorlar ve Kalitenin kusursuz olduğunu defalarca vurguluyorlar.

Siz Passatçılar'da aramıza katılın diyorsunuz.
    TSI ın ne kadar başarılı bir motor olduğunu herkes biliyor zaten.

Sonuçta en geç 2010 başlarında bu karmaşaya bir son veririm.

İkiside asfalt canavarı.
    İkiside kaliteli.
    İkiside şık.
    İkiside güvenli.
    Tek sorun biri 4 senelik bir tasarım,diğeri hala bebek...

Karar vermek gerçekten zor...
  • Sayın OverDrive,

Bugün dediğim gibi Hatay'a gittim, Antakya'ya ve Harbiye'ye. Gördüklerim beni şaşırttı. Ortalık süper lüks araç kaynıyor ama en büyük motora, en büyük kasaya ve en büyük fiyat etiketine sahip araçlar en son model Suriye Plakalı BMW 740il. Antakya'da ÇOK SAYIDA Opel Insignia var, çoğu tek eksoz ama bazıları çift eksoz, hepsi de siyah. Ama çok sayıda Passat da var. Otomobillere bayılıyor komşum Antakya'lılar, hep büyük ve yeni araç gördüm, VW EOS'u bugün gördüm, üstü açık Peugeot'lar vardı, büyük Mercedesler vb.

Giderken ve gelirken 130 km/h sabit hızla yol aldım. Tüketim 6.2 ve 6.8 arasında gidip geldi. Araçta ben, eşim, 8 yaşındaki oğlum ve 2 yaşındaki kızım, biraz da malzeme vardı. Geçen hafta 125 TL'ye 39 litre benzin aldım, 100 km'si şehiriçinde kullanıldı, kalanı da toplam 450 km bugün yaptım, ve 50 km dah gidebilirim. Toplam 600 km yani. Bu arada, 130 km/h ile değil de 100 km/h ile gitseydim daha da tasaruf ederdim ama TEM'de arabanın eklemlerini çatırdatmak ve kaslarını gevşetmek için bu defa 3000 deviri görmesini sağladım.

OPEL INSIGNIA veya VOLKSWAGEN PASSAT bence her ikisi de doğru tercih. Hata yapmayacağından emin olabilirsin. Bence OPEL INSIGNIA al, çünkü 2011 kasası yeni olacak Passat'ın, 3C kasa artık iktisadi görevini VW için başarıyla yerine getirdi ve VW bu kasadan ÇOK ŞEY öğrendi. TSI ve 7-DSG ayrıca da CC bu kasadan doğdu.

Ama 180 HP'lik 1.6 litre motoruyla OPEL INSIGNIA da sarışın, arzulu ve sana göz kırpan taze bir fıstık gibi duruyor... Zor seçim gerçekten. İyi ben 1.4 TSI PASSAT'ımı satın aldığımda OPEL INSIGNIA yoktu. Zor karar verirdim.
  • sevgili srcn09,
    gösterge konusunda verdiğin bilgi için teşekkür ederim. ben kendimi klasik vw mavi renkli gösterge paneline hazırlamıştım ama neyse artık ona da alışırız.salı günü 1.4 tsi passat ın direksiyonuna yeni oturacağım . duygularımı bütün topik üyeleriyle paylaşacağım.görüşürüz dostlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Yasin, bu Almanlar'da da hafif bir vida sökük herhalde kafada? Sipariş ederken arkadaki PASSAT yazısını ve motor hacmi ve yakıt besleme sistemini (FSI, TSI, TDI, 2.0 FSI, 2.0 TSI, 2.0 TDI vb.) WEGFALLEN LASSEN yani iptal ettiriyor. Bence buna hiç gerek yok, çok yazık bir de. Neden yaparlar, anlamam. Tamam haydi motor hacmini ve yakıt besleme sistemini anladık da PASSAT yazısını neden sildiriyorsun??? Model Tanımlaması aracın adı, yani soyadı olan VOLKSWAGEN evet önde ve arkada VW amblemi olarak yazıyor ama aracın adı...??? Hani nerede. Türkiye'de ASLA KABUL ETMEZLER.

Taner abim,

araci siparis verirken yazilari yok ettirebiliyorsun, üretimde takmiyorlar yazilari. Bana sordular yazilari yok edelimmi diye bende yazilar kalsin dedim. Kimi yazili kimi yazisiz seviyor zevk meselesi ama arkada yinede hic olmazsa dediyin gibi PASSAT yazisi dursun. Sadece R36´da yazilari sildirirdim, kimse aracin R36 oldugunu bilmesin, nedeni ise Otobanda sol tarafta bana saga gec diye selektör yaptiklarinda onu pisman ede bilirim

Saygilar Yasin
  • quote:

Orjinalden alıntı: OverDrıve

Merhaba sevgili Passatçılar.

Bugün aranıza katılmaktan kılpauyı vazgeçtim.

Bir arkadaşımın tanıdığı 2008 Passat 1.6 FSI Comfortline FAırtına Gri aracını sıkıştığı için satacakmış.
    Fiyatıda uygun deyince hadi bir bakalım dedik.
    Adamı aradık.
    En son 38.000 tl ye veriyorum dedi.

Fiyat çok uygun geldi.
    Bildiğiniz gibi aynı özelliklerde bir Passatımızda var.
    Kapının önüne yanyana iki tane çekeriz diye kabul edeyim dedim.

1.6 nın performansından memnun değiliz ama fiyat bu kadar uygun olunca kaçırmak istemedim tabi.
    Üstelik Taner bey aracı satan arkadaş sizinle akraba olabilir
    Araç yalnızca 12.000 km de...

Arabay bakmaya gittik.
    Araç gayet temiz,sigara vs içilmemiş,aracıns ahibi doktor olduğu için pekte kullanmamış.
    Sadece arka tamponu8n kenarında sıyrık vardı.
    Onunda bir kısmı pasta ile bir kısmıda rötuş bpyası ile giderilirdi.

Arabanın bu kadar temiz olduğunu görüncede artık almaya yakın hissettim kendimi.
    İçinde geçtim.

Malesef,vitesin üzerinde DSG yazısını görünce direk indim

Otomatik vites araçlara gıcık oluyorum malesef.
    Sürmeyide denemedim ama gerçekten hiç sevmiyorum.

İşte bu yüzden ;
    2008(7.ay trafiğe çıkışlı)Passat 1.6 FSI Comfortline DSG Şanzuman Fırtına Grisi,12.000 kmdeki aracı 38.000 liraya almadım.

Eğer manuel olsaydı kesinlikle alacaktım.
    ve belkide bu mesajımı aranıza katıldım diyerekten yazacaktım..

Ama herşeyin bir hayrı vardır.
    Belkide hayırlısı bu değilmiş.
    Belki daha iyileri denk gelecek.
    Belkide 0 km alacağım(gönlümde yatan o)

Bu arada arkadaşlarım bir süre önce Mercedes C180 K siparişi vermişti.
    2 tane alacaklardı.
    Ancak teslim süresi uzayınca Passat 1.4 Tsı 122.hp Comfortline aldılar.
    Bugün araçlara baktım.

Direksiyon aynı,ibreler farklı ve aynı zamanda teyp farklı.
    Onun dışında hiçbirşey farklı değil.

3 adet Fm transmitter aldık.
    2 olara bir bana.

Malesef benima raca uyum sağlamadı.

Ancak siz Passatçılara kesinle tavsiyemdir.
    1 Gb hafızası var kumandası var,çakmaklığa takıyorsunuz,hem kibar duruyor hemde cızırtı sıfır.

Cd kalitesinde bir müzik keyfi sunuyor.

Fiyatıda 17.dolar.

Şimdilik bu kadar

Saygılar.

FSI'larda DSG var mıydı ya?
    Ben hep klasik tiptronic vites var sanıyordum.
  • quote:

FSI'larda DSG var mıydı ya?
    Ben hep klasik tiptronic vites var sanıyordum.

Yok Zaten Ama orda bir gariplik var.Büyük ihtimalle Vites kolunu değiştirmişlerdir.O da değişiyorsa eğer.İlk başta dedim belki aracın arkasını FSI diye okumuştur ama Motorda da FSI yazınca durdum.
  • Arkadaşlar az önce araç sahibini aradım.
    Vites kolunu sordum.

Abi o modifiye amaçlı dedi.
    Aynen düşündüğüm gibi yani.
    Ancak vites kolumu değişti yoksa üzerine birşeymi yapıştırdı tam olarak bilmiyorum.

Bakın vites kolun bunun aynısıydı ve üzerinde DSG yazıyordu.
    Şimdi biraz araştırdımda araç normal triptonik.
    Ancak üzerine aksesuar olarak DSG yazısı yapıştırmış
    .

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverDrıve -- 7 Haziran 2009; 13:16:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: OverDrıve

Arkadaşlar az önce araç sahibini aradım.
    Vites kolunu sordum.

Abi o modifiye amaçlı dedi.
    Aynen düşündüğüm gibi yani.
    Ancak vites kolumu değişti yoksa üzerine birşeymi yapıştırdı tam olarak bilmiyorum.

Bakın vites kolun bunun aynısıydı ve üzerinde DSG yazıyordu.
    Şimdi biraz araştırdımda araç normal triptonik.
    Ancak üzerine aksesuar olarak DSG yazısı yapıştırmış

Yani öyle olması gerekiyordu.Ama nasıl yaptı acaba vites kolunu mu değiştirdi yoksa üstüne o krom yazıyımı taktırdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 7 Haziran 2009; 17:29:39 >
  •  VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

bugün tarlaya cilek toplamaya gittik, hem yemek hem toplamak kadar zevkli birsey yok . Toplamadan sonra aracimi calistirdim ama enistenin araci Mercedes C220 CDI Otomatik calismadi . Indim baktim göstergede ESP Calismiyor ve Tekerkontrol sensörleri calismiyor hatasi vardi ayni anda aracta calismiyordu. Mercedes Servisine aradik bende yegenimi ve ablami alip yola koyulduk 20 dakika sonra Telefon geldi enisteden arac tekrar calismis ve yavas yavas eve dogru geliyormus. Hatanin ne oldugunu bilmiyorum ama arac yarin Mercedes servisine gidecek.

Simdi arkadaslar sizlere bu konu hakkinda sorum olacak. Babamda hatta bugün deyindi Otomatik arabalar kötü diye (kendisinin Standart lafidir ). Bu Otomatik sanzimanli araclari arkadan itebilme imkani veya araci cekme imkani varmi ???

Birde gercekten bu elektronikli anahtarlar cok kötü, bizim Passat´lar da ayni sistem anahtar elektrikli sokuyorsun calisiyor peki Mercedes gibi oldumu ???? arac calismiyor malesef.

Sorunu yarin ögrenecez....

Saygilar Yasin
  • Otomatik arabaları ittirerek çalıştırmak kesinlikle önerilmiyor.Hatta Passat'ın kullanma kılavuzunda manuel vitesli araç için bile önerilmiyor.O,eskidendi.

@OverDrıve

Bir terslik olduğu belliydi zaten.Yalnız bizim halkın modifiye anlayışına hastayım.3 serisinin arkasına M3 yazdıran,5 serisinin arkasına M5 yazdıran vs. görmüştüm;ama vites koluna böyle modifiye yapanı da ilk kez duydum

Fiyat iyimiş,araba da tertemizdir herhalde,alınabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Otomatik arabaları ittirerek çalıştırmak kesinlikle önerilmiyor.Hatta Passat'ın kullanma kılavuzunda manuel vitesli araç için bile önerilmiyor.O,eskidendi.

@OverDrıve

Bir terslik olduğu belliydi zaten.Yalnız bizim halkın modifiye anlayışına hastayım.3 serisinin arkasına M3 yazdıran,5 serisinin arkasına M5 yazdıran vs. görmüştüm;ama vites koluna böyle modifiye yapanı da ilk kez duydum

Fiyat iyimiş,araba da tertemizdir herhalde,alınabilir.

38.000 lira bence çok ucuz.
    Ama işte otomatik vites olduğu için vazgeçtim.
    Eğer manuel olsaydı,motoruna rağmen(1.6)alacaktım o aracı.

Kısmet değilmiş.
  • Yasin,

Sizin yıkama yerlerin burda daha küçükleri var.Benim eski aracımda otomatik vitesti ordan biliyorum.Vitesi "N" durumuna alıp anahtar kontakta üstünde direkyison kilidini açıyorsun daha sonradan ön tekerlekler bir yere giriyor onlarda o makinede aracı ilerleterek yıkanmış oluyor.Öyle iittirilmeyle bir sorun olmaz ama deserthawk ın dediği gibi ittirerek çalıştırmak önerilmiyor..

Araçları görünce içim gitti.Arkadaşlar çok dikkat edelim gereksiz yerde sollama ve hız yapmayalım.
    http://www.accidentpoint.com/vw-passat-20-tdi-dpf-highline-variant-frontal-crash-2008-black/

http://www.accidentpoint.com/vw-passat-variant-20-tdi-dpf-dsg-comfortline-white-front-2008-passat/

KAZASIZ BELASIZ KEYLİFLİ SÜRÜŞLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 7 Haziran 2009; 17:01:42 >
  • Arkadaşlarım,

RCD 300 MP3 cihazımı satlığa çıkartayım mı, ne dersiniz? Bu MT-6501 Chin-Navigasyon 3 haftadır Passat'ta ve herhangi bir uyumsuzluk vb. oluşmadı. Gayet düzgün çalışıyor.

Satayım mı yoksa kutusunda bir kenarda dursun mu? Ne dersiniz...
  • quote:

Arkadaşlarım,

RCD 300 MP3 cihazımı satlığa çıkartayım mı, ne dersiniz? Bu MT-6501 Chin-Navigasyon 3 haftadır Passat'ta ve herhangi bir uyumsuzluk vb. oluşmadı. Gayet düzgün çalışıyor.

Bence satmayın Taner bey.
    İlerde belki Variant alırsınız

Hemen si,zin aleti söküp yerine RCD 300 ü takarsınız ve Varianta yeni aleti

Variant sadece örnek yani

Şaka biryana satmayın gerçekten.
    Satmayı gerektirecek bir maddi sıkıntınız yok nasıl olsa,koyun kenara ilerde herhangi bir arızada vs RCD 300 size altın değerinde gelebilir.

Yinede siz bilirsiniz...

Saygılar.
  • Koltukları indirince bayağı büyümüş yahu.VW Passat VAriat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 7 Haziran 2009; 17:28:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Otomatik arabaları ittirerek çalıştırmak kesinlikle önerilmiyor.Hatta Passat'ın kullanma kılavuzunda manuel vitesli araç için bile önerilmiyor.O,eskidendi.

peki arac yolda kaldi araci kenara itecem Otomatik´de olmuyormu bu islem ???

quote:

Orjinalden alıntı: srcn09

Yasin,

Sizin yıkama yerlerin burda daha küçükleri var.Benim eski aracımda otomatik vitesti ordan biliyorum.Vitesi "N" durumuna alıp anahtar kontakta üstünde direkyison kilidini açıyorsun daha sonradan ön tekerlekler bir yere giriyor onlarda o makinede aracı ilerleterek yıkanmış oluyor.Öyle iittirilmeyle bir sorun olmaz ama deserthawk ın dediği gibi ittirerek çalıştırmak önerilmiyor..

evet yikama yerine giriyorsun motoru kapatiyorsun, anahtar icinde kaliyor Vitesi bosa aliyorsun daha sonrasini makina yapiyor.

Sercan sen bir DSG sürücüsü olarak araci itmek istediyin zaman N Modunda itiliyormu ??? Calistirmak icin deyil !!!

Saygilar
  • quote:

Orjinalden alıntı: VW_Passat

evet yikama yerine giriyorsun motoru kapatiyorsun, anahtar icinde kaliyor Vitesi bosa aliyorsun daha sonrasini makina yapiyor.

Sercan sen bir DSG sürücüsü olarak araci itmek istediyin zaman N Modunda itiliyormu ??? Calistirmak icin deyil !!!

Saygilar

Yasin itersin neden itmeyesin hiç denemedim ama Mesela El frenini çıkarıp Vitesı N ye alıp aracı aşağı kaydırmıştım.Bir sorun olcağını sanmıyorum.Hatta sana Bizim otoparkın resmini göstermiştim hafif yokuştu aracı çekicektim duvar kenarına şimdi onun için araba çalıştırır dedim P ye bastım vitesı N ye aldım araba yavaş yavaş kaydı.Ama eğer sorun yatatırsa bir daha yapmam.Eski aracımda hep böyle yapıyodum.passattada 1 kere yaptım bence no problem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 7 Haziran 2009; 17:45:55 >
  • quote:

Arkadaşlarım,

Taner abi, maddi sikintin yoksa bence bir kenara koy dursun. Aracini ileride deyistirecek olursun, deyistireceyin zaman Chin-Navigasyonu söküp orjinalini takarsin.

Saygilar Yasin
  • quote:

quote:

Saygilar

Yasin itersin neden itmeyesin hiç denemedim ama Mesela El frenini çıkarıp Vitesı N ye alıp aracı aşağı kaydırmıştım.Bir sorun olcağını sanmıyorum.Hatta sana Bizim otoparkın resmini göstermiştim hafif yokuştu aracı çekicektim duvar kenarına şimdi onun için araba çalıştırır dedim P ye bastım vitesı N ye aldım araba yavaş yavaş kaydı.Ama eğer sorun yatatırsa bir daha yapmam.Eski aracımda hep böyle yapıyodum.passattada 1 kere yaptım bence no problem

quote:

Koltukları indirince bayağı büyümüş yahu.VW Passat VAriat

Sercan,

Passat Variant gercekten koltuklari yattimi bu kadar büyük oluyor ve icine 1,80m boyunda bir kisi koltuklar yattimi rahat bir sekilde yatabiliyor . Sercan kisaca N ile araci istediyim gibi itikleye biliyorum , önemli olan bu. Biliyorsun Gümrüklerde siralar cok oluyor ve araci ac dur kapat bir sürü is ve saglikli deyil, onun icin Spor yapiyorum araci kendim itiyorum, böylelikle hem yakit tasaruf ediyorum hemde dur kalk motor ac kapa. Tabi birde yolda (Allah göstermesin) bozuldumu kenara itersin hic olmazsa.

Saygilar Yasin
  • quote:

Sercan,

Passat Variant gercekten koltuklari yattimi bu kadar büyük oluyor ve icine 1,80m boyunda bir kisi koltuklar yattimi rahat bir sekilde yatabiliyor . Sercan kisaca N ile araci istediyim gibi itikleye biliyorum , önemli olan bu. Biliyorsun Gümrüklerde siralar cok oluyor ve araci ac dur kapat bir sürü is ve saglikli deyil, onun icin Spor yapiyorum araci kendim itiyorum, böylelikle hem yakit tasaruf ediyorum hemde dur kalk motor ac kapa. Tabi birde yolda (Allah göstermesin) bozuldumu kenara itersin hic olmazsa.

Saygilar Yasin

Babam da variantı çok beğeniyor.Geçenler yazmıştım 1.4TSI DSG PAssat Variantı inceledik bayağı beğendi.Çok uzun nere koycaz bunu diyor.Daha sonradan aynı yerde AUDİ araçlarını inceledik Q7 300.000TL idi ama aracın içi o kadar güzel ki yanındakiyle aranda bayağı fark oluyor işte yürüyen daire dedim.300.000Tl daire parası yahu.

Yasin yanlız anahtarın yarım takılı olması gerekebilir ben öyle yapıyordum.Merak ettim şimdi acaba sorun olurmu aracı ittirmek bence olmaması lazım
  • 
Sayfa: önceki 431432433434435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.