Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.724
Cevap
132
Favori
4.505.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazılım ile oynandı(chip tuning) aparat filan takılmadı şuan 174 hp veriyor. Ama istanbul.

quote:

Orjinalden alıntı: msi675

passat 20 tdi,ye (140)chip tuning veya modül taktıran varmı varsa ankara da yaptırabilirmiyim
  • yakıt ve performans nasıl oldu
    quote:

Orjinalden alıntı: lloyd

Yazılım ile oynandı(chip tuning) aparat filan takılmadı şuan 174 hp veriyor. Ama istanbul.

quote:

passat 20 tdi,ye (140)chip tuning veya modül taktıran varmı varsa ankara da yaptırabilirmiyim

• Yakıt da aman aman bir değişme yok, hafif azaldı tabi ama performans oldukça değişti. Geçen hafta yazdım foruma 250km'yi gördük diye.

quote:

yakıt ve performans nasıl oldu
    quote:

Yazılım ile oynandı(chip tuning) aparat filan takılmadı şuan 174 hp veriyor. Ama istanbul.

quote:

• lloyd tork kaç oldu?
  • Hesaplanabilen: 380 nm

quote:

Orjinalden alıntı: meke

lloyd tork kaç oldu?
  • biraz önce ankarada powertech firmasını aradı modül takarız 600 ytl olur %20 artış olur dedi sizce nasıl veya tavsiye edeceğiniz marka modül varmı ve ayriyeten dsg şanzımana etki edermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msi675 -- 18 Temmuz 2008; 17:14:13 >
  • quote:

biraz önce ankarada powertech firmasını aradı modül takarız 600 ytl olur %20 artış olur dedi sizce nasıl veya tavsiye edeceğiniz marka modül varmı

Benim bildiğim kadarıyla bizim araçlara modüle gerek yok, orijinal yazılımını modifiye ederek çok daha rahat hallolur bu iş. İstediğin zaman da eski haline dönebiliyor araç.
  • Sağdan direksiyonla PASSAT (veya başka bir otomobil de olabilir tabi ki) nasıl bir duygu acaba...??? Sağ elle atanlar acaba sol elle vites atabilir mi? Sanırım böyle biri durumda vites atmak için sağ kolumu sürekli kapının camına vururdum.

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü
  • Sevgili dostlarım, rica etsem ilanı okur musunuz...

1.4 TSİ MOTOR 2500 KM SİGORTADAN ALINMIŞ SADECE SOL ÖN ÇAMURLUK VE ÖN CAM DEĞİŞMİŞTİR.ARAÇ CONFORT LİNE NAVİGASYON TV-DVD-TELEFON-ZENON FAR-ARKA ÖN PARK SENSOR-CELİK JANT-DOLU BİR ARAÇ DOĞUŞ OTODAN 3 YIL GARANTİ KAPSAMINDADIR.YAKITI 250 YKR YAKIYOR.COK KEYİF VERİCİ BİR ARAÇ ARAÇ 140 HPGÜCÜNDEDİR TORK U KUVVETLİDİR

http://www.sahibinden.com/sahibinden_satilik_passat_1_4WQQaXQQ9561733WQQpXQQdisplayitem&keyword=passat%201.4
  • İstanbul trafiğinde 25 Ykr nasıl yakıyormuş? Benim dizel passat bile 30 Ykr yakıyor. Bu nasıl ilan anlamadım.
  • Sevgili Mert,

Bu ilanı değerlendirmeni rica ediyorum. Nedir, nasıldır, bizim bilmediğimiz neler vardır... Araç çok iddialı duruyor. Forum üyemiz bile olabilir, aklıma geldi ama kim olduğunu kestiremedim. Aracın resimleri yok. Sahibini forumumuza üye olması için davet etmeyi düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/kusursuz_ve_ayricalikli_olmak_isteyenler_icin_eczacidanWQQaXQQ5056371WQQpXQQdisplayitem&keyword=passat%201.4

115 Beygir FSI Motor,
    Comfortline model ve aracın çok özel extraları vardır...
    Ön ve Arka Park Sensörleri,
    Coming home - leaving home (siz evinizin kapısına ulaşana kadar gece farlar açık kalır -otomatik söner)
    Viraj Denge Sistemi,
    Dokunmatik el freni,
    Foksiyonel Direksiyon,
    9 Hava Yastığı,
    Gövde Rengi Tamponlar,Kromajlı Yan Çıtalar,
    Özellikli Anahtar,Kararan iç dikiz Aynaları,
    Hız Sabitleme sistemi,(cruise control)
    Ön Arka Kol dayama ve Kavramalı Bardaklıklar,Çocuk Kilidi,Çok Fonksiyonlu Yol Bilgisayarı,
    En önemlisi MFD-RNS2 Son Model DVD Navigasyon ve Renkli ekranlı TV Tuner PAL/secam /ntsc Sistemlidir.Tüm kanalları 100 km sürata kadar net bir şekilde izleyebilirsiniz).Extrernal Dvd çalar tüm bölge dvd lerini okuyan mp3 vcd dvd full fonksiyonlu ; Uydudan GPS koordinatları /elektronik pusula ve tachimetre (Extraların maliyeti 8.500 YTL dir)
    Çalınmaya karşı GSM-GPS alarm sistemi (uydudan takip) -bilgisayar ve immobilizer kontrollü (500 euro)
    3M Boya koruma sistemi(250 euro)

17 " Çelik Jantlar,Sıfır lastikler
    Elektrikli ve Yükseklik Ayarlı Direksiyon,
    Elektrikli Koltuklar,Ön Arka Başlıklar,6 Hoparlör,
    Dijital İklim Klima(Direk Üzerinize Hava Vermiyor) vs. Kumaş (yazlık) ve Lastik (kışlık) Paspas takımları Hediyedir.(Fabrika çıkısında yoktur)
    Bi-Xenon Farlar (xetec original passat 2007)
    Sadece uzun seyahatlerde kullanıldı ; kapalı garaj arabası
    2 Yıl Tam Garanti Kapsamında.
    Kazasız Ve Boyasız.
    Sıfır Cabrio araç alacağımdan Satıyorum.
    Lütfen Ciddi Alıcılar İlgilensin.
    Mantıksız tekliflere lütfen tenezzül etmeyiniz...
    Toplam extralar :10.000 YTL !!!

50 BIN SON FIYATTIR
    PAZARLIK SONUDUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 18 Temmuz 2008; 19:26:43 >
  • quote:

İstanbul trafiğinde 25 Ykr nasıl yakıyormuş? Benim dizel passat bile 30 Ykr yakıyor. Bu nasıl ilan anlamadım.

Sevgili Cem,

Sahibinden.com sitesinde 1500'e yakın PASSAT ilanı var. Ben sadece 30-40 tanesine baktım ve bu ikisi tesadüfen tıkladıklarım.

25 Ykr yaktığını beyan eden 1.4 TSI satıcısını hesabını yapmaya çalıştım. 95 Oktan Kurşunsuz Benzin 3,55 YTL/litre. Şehiriçinde ortalama 8 litre yaksa (bence çok iyi bir ihtimal) ve 100 km gitse = 8 x 3,55 = 28,40 YTL yakıt gideri olur. 28,40 YTL / 100 km = 0,28 YTL/km ama bu OPTIMUM (kayıplar hesaplanmadan yapılan) bir değer. Diğer taraftan dur-kalk, kırmızı ışıklar, sürekli vites değiştirme, iniş ve yokuşlar, ani hızlanma ve frenlemelerde, rölantide bekleme vb. araç yakıt sarfiyatını olumsuz (arttıran etkenler) olduğundan bence 1 litre oradan fark eder. O zaman da 9 litre yakar ve 100 km gitse = 9x 3,55 = 31,95 YTL yakıt gideri olur. 31,95 YTL / 100 km = 0,32 YTL/km. Bu sıkışık şehiriçi trafiği değeridir ve bence daha gerçekçidir. Uzun yolda bu değer optimum verilerde (6. vites, düz yol, CC devrede) 100 km'ye 5,5 litre harcasa 0,20 YTL/km olabilir.

Diğer ilandaki uydu, radyo-TV, GPS-GSM olaylarını Mert'e sormak istedim. Acaba bu kadar ileri ve gelişmiş sistemleri kullanabilme olasılığı ne kadardır?

Not: Otopark kapanıyor, çıkmam lazım. Evde görüşürüz.

Taner Göde
  • Taner Abi,

yogunluktan dolayı forumdan uzak kaldım bu hafta ... ama yetişiyorum yavaş yavaş

ZZ Top'larda hem fikirim

Golden Earring den bildiğim sadece 'radar love' var sanırım... bu bahsettiklerini indirecem

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Canım Mert, Video Klipler ile ilgili olarak

Sevdiğim 5 Adet Klip Var.

1. ZZ TOP - SHARP DRESSED MAN
    2. ZZ TOP - GIMME ALL YOUR LOVIN
    3. ZZ TOP - LEGS (favorim)
    4. GOLDEN EARRING - WHEN THE LADY SMILES (bir defa izleyen hastası olur)
    5. GOLDEN EARRING - TWILIGHT ZONE

Bu kliplerin TÜMÜ şahsımın FACEBOOK'taki sayfasında mevcut.

Sevgilerimle,

Not: BLOW YOUR SPEAKERS !!!!!!
  • ahh ahh
    ABBA

Agetha'mı Anni'Frid'mi daha güzel kararı vermek için kaç (yüz) saat geçirmişimdir

knowing me knowing you
    the winner takes it all
    take a chance on me
    vs vs

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Mert bu arada ABBA dinliyor... Ekranda Anni-Frid Lyngstad (kızıl) ve Agnetha Fältskog (sarışın). Ne harika şarkılardı onlar, dans, disco, eğlence, internet ve cep telefonu, DVD, USB, IP yok, sadece pure music and entertainment! Dancing Queen, Waterloo, Money Money Money (Must be Funny, In The Rich Man's World), The Day Before You Came (Son Hit Parçaları).

• Murad Dostum,

bilgi için teşekkür ederim

bende son zamanlarda kullanmaya başlamıştım ... ama bu akşam sökecem

Taner Abi'nin dediği gibi .... hasar gören arkadaşlarımız Johnson Wax ile irtibata geçmesi lazım derhal

quote:

Orjinalden alıntı: Muradovskiy

quote:

Orjinalden alıntı: Muradovskiy

Mert
    Araban gerçekten çok güzel olmuş güle güle kullanmak nasip etsin ama acil olarak bir ikazda bulunmam lazım. Arabandaki kokuları yapabiliyorsan bu mesajı okuduktan hemen sonra arabandan sökmende fayda var. Bilhassa sıcak mevsimlerde araban güneşin altında kaldığı zaman, bu kokuların şişelerinde patlama meydana gelebiliyor. İçindeki sıvı ortama yayıldığı andada ne yaparsın bilemem. İnternette bir C200 mercedeste böyle bir durum olduğunu okudum. Adam neredeyse ön kokpiti değiştirecek duruma gelmiş. Aşırı derecede korozif etkiye sahip bir sıvı o şişenin içindeki. Koku konusunda titiz isen sprey şeklinde olanları kullanmanı şiddetle tavsiye ederim. Babam vanilya serperdi arabanın içine. Ben hiç bir şey sıkmıyorum. Hatta camlarını dahi açmıyorum. Yeni araba kokusu hala birazcık var. 6.5 ay geçmesine rağmen.

ARKADAŞLAR.
    SADECE MERT E DEĞİL TÜM ARABASINDA HAVALANDIRMA IZGARALARINA TAKILAN TÜRDE SIVI KOKU KULLANAN ARKADAŞLARA BİR İKAZDA BULUNDUM. BU İKAZI İSTERSENİZ DİKKATE ALIN İSTERSENİZ ALMAYIN AMA SONUÇLARI SİZİN TAHMİN ETMEYECEĞİNİZ KADAR KÖTÜ OLABİLİYOR. O ŞİŞEDE DURAN SIVI KOKPİTİNİZİN PLASTİĞİNİ ERİTİYOR RESMEN.

NOT: Normalde sanal alemde büyük harf yazmam. Ama konu gerçekten önemli.

• Mert Abi,
    dilim tutuldu

tebrik ederim

quote:

Orjinalden alıntı: mertbasaran

Evet Arkadaşlar İşte resimler ve kısa anlatımlar ;

Her zamanki gibi en büyük öncelik. Arabaya oturan kişinin orda, burda kablo, cihaz , ek modul gibi sonradan takılan hiç birşey görmemesi.
    Araba üretimden çıktığı gün gibi olmalı.

Bardaklık bölümünde ise 160 GB'lık ipod Classic "Buyur abi ne emrettin ?" demeli

Birden fazla video kaynağı olduğunda, bunu yöneten bir alet olması lazım. Bu cihaz hangi video kaynağında ne oynayacağına ve hangi sesin nereye iletileceğine karar veriyor.
    Yeri ise yolçu koltuğu altında.....

Resimde çok belli değil ama sonuçta böyle birşey ortaya çıkıyor. Bir tarafta music klibi oynarken , öbür tarafta çizgi film seyredilebiliyor.

Movie'ler aşağıda gördüğünüz şekilde ayrılabiliyor.

• Arkadaşlar alıntı yaparken resimlerle beraber yapmayalım lütfen olur mu?.Göz kirliliği oluyor aranılan bilgiye ulaşmak zorlaşıyor.
  • quote:

İstanbul trafiğinde 25 Ykr nasıl yakıyormuş? Benim dizel passat bile 30 Ykr yakıyor. Bu nasıl ilan anlamadım.

140 hp demiş ilanda zaten bi yamukluk oldugu belli..
  • 350 nm üzeri tork dsg yi sıkıntıya sokar.zaten chip tuning yapan arkadaşlar manuel tercih ediyorlar.
    bu arada arkadaşlar az önce uzun yoldan geldim.araçta bir gariplik var düz yolsa 170 180 zar zor.çekmiyor araç.
    sebep ne olabilir acaba? araç 2.0 tdi passat.şamar oğlanına döndüm otobanda 2 mondeo tdci, bir tane accord, bir tane 1.4 tsi passat ce bi tane corolla tarafından tokatlandım.
    birde sanki turbo geç devreye giriyor gibime geliyor yada araç çekmediği için öyle hissediyorum

quote:

biraz önce ankarada powertech firmasını aradı modül takarız 600 ytl olur %20 artış olur dedi sizce nasıl veya tavsiye edeceğiniz marka modül varmı ve ayriyeten dsg şanzımana etki edermi

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.