Şimdi Ara

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43.728
Cevap
132
Favori
4.505.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tanergode

http://www.autoweek.nl/forum/read.php?12,1628394,page=7

auto.cz kaynağına göre

YENİ VOLKSWAGEN MOTORLARININ HACİMLERİ, GÜÇLERİ VE TORKLARI ŞÖYLE (değişiklik yapılabilir)

1.2 TFSI (77 kW/105 HP, 175 Nm)
    1.4 TSI (90, 103 ve 125 kW/122, 140 ve 170 HP)
    2.0 TFSI (147 kW/200 HP)
    2.0 TFSI (195 kW/265 HP)
    2.5 TFSI (220 kW/300 HP)

1.6 TDI (66 ve 77 kW, 90 HP ve 105 HP)
    2.0 TDI (103 kW ve 125 kW, 140 ve 170 HP)
    2.0 TDI (150 KW/205 HP)

Şu anda yapılan/yapılacak olan değişiklikler.

1- VW 1.6 102 HP 8V Motor üretilmeyecek.
    2- VW 1.9 105 HP 8V Motor üretilmeyecek (TDI).
    3- VW 1.4 160 HP 16V TSI TwinCharger geliştirdi.
    4- VW bu listeye göre V6 motorları üretmeyebilir.

Buradaki liste ve verilen bilgiler değişikliğe uğrayabilir. Lütfen gelişmeleri takip ediniz dostlarım.

Taner Göde
  • quote:

Orjinalden alıntı: furkan_

Sn. mertbasaran

sizin aracınıza yaptıklarınızın muhakkak maddi bir değeri var ancak satmaya kalksanız harcadığınız emeğin gerçekten maddi değerini hesaplamak imkansız olur.

ben bugüne kadar arabasına bu kadar güzel şeyler yaparken veririm parayı en iyisi olur zihniyetinden sıyrılıp emek harcayarak gerekirse günlerce aylarca araştırarak tüm parçalara hayat veren birini daha görmedim.

Çekinmesem arabanızla bir iki saat vakit geçirip incelemek istiycem artık, o hale geldi sizin arabanız

Sevgili Furkan,

Değerli fikirlerini bizimle paylaştığın için teşekkür ederim. Söylediklerin çok doğru. Bu işte verilen emek çok daha önemli aksi takdirde ortaya tatminkar birşey çıkması çok zor.
    Tüm bugüne kadar yapılan işlerde daima birebir bende çalıştım. kablo çektim, yardım ettim , hangi kablonun nereden geçtiğini gördüm. Gece 2'lere kadar kafalıkların orjinal gibi olması için elimde tutkalın kurumasını bekledim.

Son aldığım ürünlerde yine birçoğu gibi 2.el olarak alınmış hatta biri kullanmadığım başka bir elektronik cihazla takas edilerek elde edilmiştir.

Arabayı incelemenden gurur duyarım. İstediğin zaman buluşabiliriz.
    27 Temmuz buluşmasına gelebilirsen çok seviniriz.

Hoşçakal
    Mert Başaran
  • quote:

Sevgili Mert,

Sanırım bir işyeri açman gerekecek. "THE IN-CAR AUDIO VIDEO TEMPLE" olabilir. Piyasanın, kaliteli otomobillerin kaliteli insanlarının senin gibi kalitelere sahip bir uzmana ihtiyacı var. Vatandaş Almanya'dan PIONEER PRE-AMP ve MAIN AMP getiriyor,TWEETER, SQUAKER, MID-RANGE, ve 2 KG STRONTIUM MIKNATISLI WOOFER getiriyor, kablosunu, fiş ve kılıflarını getiriyor. Ama "Oto Radyo Teypçi Fevzi Usta" bunu YU-MA-TU gibi takıyor, neticede ortaya çirkinle evlenen güzel çıkıyor, yüzünde bitmeyen bir ağlama ve hıçkırık hali. Hani PASS-TROUGH ayarı, hani REVERBERATION ayarı, nerede bunun LOW-PASS FILTER ayarı... Neticede bu tür cihazlar kapasitelerinin % 20'siyle çalışıyor kanaatimce. Oto Radyo Teyplerle ilgilendiğim zamanlarda tüm bu olaylara şahit oldum. Bu işi yapanların bir defa yabancı dili öğrenip RTFM yapmaları lazım. Ama nafile. Tabelacıların çoğunun atölyelerinde TDK Türkçe İmlâ Kılavuzu olmadığından ÜNÜVERSİTE, MÜZÜK, FOTOKOBİ, TÜRKSEL gibi sayısız hatalar günlük normalleşen bir olay gibi bu AUDIO-VIDEO olaylarını yapanların da hepsinin işinin ehli olmadığı kesin. Fakat bunu sen değiştirebilirsin. Forumdan bile ilgilenen ve gelmek isteyen yüzlerce kişi çıkar. Reklama bile gerek kalmaz.

Mert, bence bir VELİAHT yetiştir. Veya bir AUDIO-VIDEO FOR YOUR VOLKSWAGEN başlıklı çalışma kitabı yaz. Ama bu bilgileri bir yere veya bir kişiye aktar.

Selamlarımla,

Sevgili Taner,

Yazdıklarını ciddi ciddi düşünmek lazım. Buraya geldiğinde ayrıntılı olarak konuşuruz. Fakat şimdi bunlarırn keyfini çıkarmamız lazım.
    27 Temmuz günü Beykoz'dan buluşma yerine giderken seyretmek istediğin Video kliblerin listesini göndermeni rica ediyorum senden.
  • Herkese günaydın arkadaşlar,

Mert abi yeni resimleri bugün çekersin değil mi? Vallahi merakla seni bekliyoruz.
  • Evet Arkadaşlar İşte resimler ve kısa anlatımlar ;

Her zamanki gibi en büyük öncelik. Arabaya oturan kişinin orda, burda kablo, cihaz , ek modul gibi sonradan takılan hiç birşey görmemesi.
    Araba üretimden çıktığı gün gibi olmalı.

VW Passat sahipleri ve sevenler kulübü

Bardaklık bölümünde ise 160 GB'lık ipod Classic "Buyur abi ne emrettin ?" demeli

Birden fazla video kaynağı olduğunda, bunu yöneten bir alet olması lazım. Bu cihaz hangi video kaynağında ne oynayacağına ve hangi sesin nereye iletileceğine karar veriyor.
    Yeri ise yolçu koltuğu altında.....

Resimde çok belli değil ama sonuçta böyle birşey ortaya çıkıyor. Bir tarafta music klibi oynarken , öbür tarafta çizgi film seyredilebiliyor.

Movie'ler aşağıda gördüğünüz şekilde ayrılabiliyor.

• Sevgili Mert,

Sanırım bu TÜRKİYE'DE İLK VE TEK. Ben müsaadenle 15 dk kafayı yiyip geliyorum.

Taner
  • Canım Mert, Video Klipler ile ilgili olarak

Sevdiğim 5 Adet Klip Var.

1. ZZ TOP - SHARP DRESSED MAN
    2. ZZ TOP - GIMME ALL YOUR LOVIN
    3. ZZ TOP - LEGS (favorim)
    4. GOLDEN EARRING - WHEN THE LADY SMILES (bir defa izleyen hastası olur)
    5. GOLDEN EARRING - TWILIGHT ZONE

Bu kliplerin TÜMÜ şahsımın FACEBOOK'taki sayfasında mevcut.

Sevgilerimle,

Not: BLOW YOUR SPEAKERS !!!!!!
  • sayın mertbasaran,

henüz bir passat sahibi olmasam da (yeni yılda avensisin gelmesini bekliyorum araç değişikliği için onu beğenip beğenmeme durumuna göre son kararımı vereceğim) 27 temmuz da aranızda olup fabrikadan dahi bu kadar kusursuz çıkabileceğine inanmadığım aracını görmeyi çok isterdim ancak 25 Temmuzdan itibaren 2 hafta istanbul dışındayım .

umarım bir başka buluşmanızda aranızda olurum.
  • Eh yani mertbasaran,
    bu sistemi gördükten sonra ben arabama nasıl bineceğim!
    Tebrik ediyorum, gerçekten nefis bir sistem olmuş.

Zeki Topçu.

quote:

Sevgili Mert,

Sanırım bu TÜRKİYE'DE İLK VE TEK. Ben müsaadenle 15 dk kafayı yiyip geliyorum.

Taner
  • Ah Mert Ahh!

Yine acildi gözlerim fal taşi gibi, neler yapmissin öyle
    Yüksek zevkinden ötürü seni tebrik ediyorum Taner'in de dedigi gibi, bu işi bir proje haline getirebilirsin..
  • Mert bu arada ABBA dinliyor... Ekranda Anni-Frid Lyngstad (kızıl) ve Agnetha Fältskog (sarışın). Ne harika şarkılardı onlar, dans, disco, eğlence, internet ve cep telefonu, DVD, USB, IP yok, sadece pure music and entertainment! Dancing Queen, Waterloo, Money Money Money (Must be Funny, In The Rich Man's World), The Day Before You Came (Son Hit Parçaları).
  • Mert
    Araban gerçekten çok güzel olmuş güle güle kullanmak nasip etsin ama acil olarak bir ikazda bulunmam lazım. Arabandaki kokuları yapabiliyorsan bu mesajı okuduktan hemen sonra arabandan sökmende fayda var. Bilhassa sıcak mevsimlerde araban güneşin altında kaldığı zaman, bu kokuların şişelerinde patlama meydana gelebiliyor. İçindeki sıvı ortama yayıldığı andada ne yaparsın bilemem. İnternette bir C200 mercedeste böyle bir durum olduğunu okudum. Adam neredeyse ön kokpiti değiştirecek duruma gelmiş. Aşırı derecede korozif etkiye sahip bir sıvı o şişenin içindeki. Koku konusunda titiz isen sprey şeklinde olanları kullanmanı şiddetle tavsiye ederim. Babam vanilya serperdi arabanın içine. Ben hiç bir şey sıkmıyorum. Hatta camlarını dahi açmıyorum. Yeni araba kokusu hala birazcık var. 6.5 ay geçmesine rağmen.
  • Bence en güzel koku

1. Bebek Kokusu
    2. Taze Ekmek Kokusu
    3. ****************
    4. Çam Ormanı Kokusu
    5. Tuzlu Deniz Kokusu

Bu nedenle Passat'ın içine yeni doğmuş 3'ü kız, 1'i erkek bebek koymalı, fırından yeni çıkmış 2 adet sıcak Trabzon pidesi almalı ve çamlı bir ormandan deniz kenarına gidip camları açmalı... MMMMMMMİİİİİİİSSSSSSSS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 17 Temmuz 2008; 13:42:15 >
  • quote:

Mert bu arada ABBA dinliyor... Ekranda Anni-Frid Lyngstad (kızıl) ve Agnetha Fältskog (sarışın). Ne harika şarkılardı onlar, dans, disco, eğlence, internet ve cep telefonu, DVD, USB, IP yok, sadece pure music and entertainment! Dancing Queen, Waterloo, Money Money Money (Must be Funny, In The Rich Man's World), The Day Before You Came (Son Hit Parçaları).

Dün internet'ten çektim yaklaşık 1 saat 33 dakikalık dünden bugüne ABBA.
    Çok güzel, belgesel niteliğinde bir DVD yapmışlar.
  • sayın mert başaran size bir soru sormak istiyorum:
    passat higline"larda kısa far ve uzun far aynı ampulun içindemi yani dıştaki ampulun içindemi, birde direksiyonu çevirince ışık direksiyonla dönüyormu?
  • 61,000de depomdaki pompa bozuldu yolda kaldım orjinali ankara da yoktu.ardılar türkiyedede yoktu. 15 gün sonra yurdışından gelir elimizden gelen bişi yok dediler. 450-500 ytl fiyat çıkardediler.bozulan parçayı elime alıp hurdacılara gittim.çıkmasını bulamadım.pertteki passatların hepsinin pompası benim gibi mağdurların istilasına uğramış.çıkan parçayı ustaya götürdüm adam baktı abi bu çin malı dedi üzerinde sadace marka olarak OTOMOTİVE yazıyordu.
    abi bunu 40 ytl ye değiştiririm tamir edersemde aynı para dedi. istersen en kalitelisi bosch dedi oda 150 ytl tamam dedim.bosch,u aparata taktı.servise götürdüm servise yerine taktırdım.canavar gibi oldu.arabadan servis sayesinde nefret ettim.
  • Servis adamı kanser eder, klimatronik siye sapıttı. 24 derece soğuk üfler mi sizce?

quote:

Orjinalden alıntı: msi675

61,000de depomdaki pompa bozuldu yolda kaldım orjinali ankara da yoktu.ardılar türkiyedede yoktu. 15 gün sonra yurdışından gelir elimizden gelen bişi yok dediler. 450-500 ytl fiyat çıkardediler.bozulan parçayı elime alıp hurdacılara gittim.çıkmasını bulamadım.pertteki passatların hepsinin pompası benim gibi mağdurların istilasına uğramış.çıkan parçayı ustaya götürdüm adam baktı abi bu çin malı dedi üzerinde sadace marka olarak OTOMOTİVE yazıyordu.
    abi bunu 40 ytl ye değiştiririm tamir edersemde aynı para dedi. istersen en kalitelisi bosch dedi oda 150 ytl tamam dedim.bosch,u aparata taktı.servise götürdüm servise yerine taktırdım.canavar gibi oldu.arabadan servis sayesinde nefret ettim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Muradovskiy

Mert
    Araban gerçekten çok güzel olmuş güle güle kullanmak nasip etsin ama acil olarak bir ikazda bulunmam lazım. Arabandaki kokuları yapabiliyorsan bu mesajı okuduktan hemen sonra arabandan sökmende fayda var. Bilhassa sıcak mevsimlerde araban güneşin altında kaldığı zaman, bu kokuların şişelerinde patlama meydana gelebiliyor. İçindeki sıvı ortama yayıldığı andada ne yaparsın bilemem. İnternette bir C200 mercedeste böyle bir durum olduğunu okudum. Adam neredeyse ön kokpiti değiştirecek duruma gelmiş. Aşırı derecede korozif etkiye sahip bir sıvı o şişenin içindeki. Koku konusunda titiz isen sprey şeklinde olanları kullanmanı şiddetle tavsiye ederim. Babam vanilya serperdi arabanın içine. Ben hiç bir şey sıkmıyorum. Hatta camlarını dahi açmıyorum. Yeni araba kokusu hala birazcık var. 6.5 ay geçmesine rağmen.

ARKADAŞLAR.
    SADECE MERT E DEĞİL TÜM ARABASINDA HAVALANDIRMA IZGARALARINA TAKILAN TÜRDE SIVI KOKU KULLANAN ARKADAŞLARA BİR İKAZDA BULUNDUM. BU İKAZI İSTERSENİZ DİKKATE ALIN İSTERSENİZ ALMAYIN AMA SONUÇLARI SİZİN TAHMİN ETMEYECEĞİNİZ KADAR KÖTÜ OLABİLİYOR. O ŞİŞEDE DURAN SIVI KOKPİTİNİZİN PLASTİĞİNİ ERİTİYOR RESMEN.

NOT: Normalde sanal alemde büyük harf yazmam. Ama konu gerçekten önemli.
  • Evet, doğrudur ben de katılıyorum bu uyarıya, o kokular normalde sakat şeyler ve içerikleri sıcakta aracı mahveder ve yüzünüze, gözünüze gelirse yaralanabilirsiniz.

quote:

quote:

Mert

ARKADAŞLAR.
    SADECE MERT E DEĞİL TÜM ARABASINDA HAVALANDIRMA IZGARALARINA TAKILAN TÜRDE SIVI KOKU KULLANAN ARKADAŞLARA BİR İKAZDA BULUNDUM. BU İKAZI İSTERSENİZ DİKKATE ALIN İSTERSENİZ ALMAYIN AMA SONUÇLARI SİZİN TAHMİN ETMEYECEĞİNİZ KADAR KÖTÜ OLABİLİYOR. O ŞİŞEDE DURAN SIVI KOKPİTİNİZİN PLASTİĞİNİ ERİTİYOR RESMEN.

NOT: Normalde sanal alemde büyük harf yazmam. Ama konu gerçekten önemli.

• quote:

Orjinalden alıntı: r-o-d

sayın mert başaran size bir soru sormak istiyorum:
    passat higline"larda kısa far ve uzun far aynı ampulun içindemi yani dıştaki ampulun içindemi, birde direksiyonu çevirince ışık direksiyonla dönüyormu?

Sevgili r-o-d,

Far yapısından tam emin değilim fakat Xenon farlar yanılmıyorsam ampul tarzı bir sistemle çalışmıyor.
    Direksiyonu çevirince ise 2 türlü sistem ayrı çalışıyor.
    Eğer belirli bir km'nin altında yavaş hızlarla dönüş yapılıyorsa dönüş yapılan istikamet için ayrı bir ampul devreye giriyor .
    Ayrıca direksiyonunu çevirdiğin oranda kısa veya uzun farklar 30 derece sağa ve sola dönebiliyor.

Çok başarılı anlattığımı sanmıyorum ama en kısa zamanda resmini çekip belki daha açık anlatabilirim.

Saygılar
    Mert Başaran
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.