Şimdi Ara

Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
956
Cevap
13
Favori
206.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben daha önce sorduğum soruya yanıt alamadım bir daha tekrarlayım,
    aracım fabrika çıkışlı xenon ama benden önceki sahibi hangi akla hizmet yaptı bilmiyorum xenon ampulu iptal etmiş balastlara girmeden önce elektirik kablosunu kesip ek hat çekip normal h7 ampul takmış.
    balastlar duruyor bu sistemi toparlayabilirmiyim,yani elektirik hattına balastları tekrar bağlayıp(tabi sağlamsalar) sadece xenon ampul alıp halledebilirmiyim?birde ankarada bu işi becerebilecek adam gibi usta tanıyan varmı
    araç 2005 laguna priv.
    teşekkürler ....
  • Kamyoncu61 arkadaşın yazısına aynen katılıyorum. Bahçelievlerde Sönmez Tuning diye Kartal adında birisi var. Arkadaşlar bu adam işi bilmeyen bir adam. Uzak durun. Ben de ona çarpıldım. Verdiğim 200 lira havaya uçtu. Daha sonra Beşyolda Simay oto da işi düzelttim. Tekrar ediyorum uzak durun bu adamdan.
  • BEnde 92 MOdel ŞAhin vAR yeni model far aldim biliyosunuz 2 gözlü xenonlari birbirne taktiğimizda farlarin içindeki bi göz boşta kaliyor oraya ne takiyoruzz yada ne takarsak güzel olurr farlar angel eye li
  • Geçmiş olsun kardeşim senin adınada en az kendime üzüldüğüm kadar üzüldüm.Böyle şerefsiz adamlar hileyle,hurdayla namuslu insanları dolandırıyolar ya en çok kanıma dokunanda bu oluyor.Tekrar söylüyorum arkadaşlar lütfen mercek,far tadilatı gibi modifikasyonları işini doğru düzgün yapan yerlere yaptırın canınız yanmasın. BAHÇELİEVLER SÖNMEZ TUNİNG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamyoncu61 -- 13 Temmuz 2009; 21:12:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

ben daha önce sorduğum soruya yanıt alamadım bir daha tekrarlayım,
    aracım fabrika çıkışlı xenon ama benden önceki sahibi hangi akla hizmet yaptı bilmiyorum xenon ampulu iptal etmiş balastlara girmeden önce elektirik kablosunu kesip ek hat çekip normal h7 ampul takmış.
    balastlar duruyor bu sistemi toparlayabilirmiyim,yani elektirik hattına balastları tekrar bağlayıp(tabi sağlamsalar) sadece xenon ampul alıp halledebilirmiyim?birde ankarada bu işi becerebilecek adam gibi usta tanıyan varmı
    araç 2005 laguna priv.
    teşekkürler ....

merhabalar
    cevaplar baya gecikti kusura bakmayın bazı sebeplerden forumları uzun süre hiç takip edemedim.

yaşadğınız bu sorunu yaşayan birsürü müşterim oldu bugüne kadar insanlar aracı satarken bir xenon kiti sökerek ne kadar tasarruf ediceklerini zannediyor bilmiyorum ama güzelim orjinal farları resmen bozuyorlar.
    çok büyük ihtimal sizin aracın ilk sahibide xenon kiti komple çıkarmıştır. yani balastların yerinde durduğunu zannetmiyorum. ama duruyorlarsa dediğiniz gibi sadece ampul alarak sorunu çözebilirsiniz. tabi kablolar sağlamsa.
    merceksiz olarak xenon takılı farlarda d2r ampul kullanılır. d2s değildir dikkat edin. d2r xenon ampulu almanız gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: carbotti

Kamyoncu61 arkadaşın yazısına aynen katılıyorum. Bahçelievlerde Sönmez Tuning diye Kartal adında birisi var. Arkadaşlar bu adam işi bilmeyen bir adam. Uzak durun. Ben de ona çarpıldım. Verdiğim 200 lira havaya uçtu. Daha sonra Beşyolda Simay oto da işi düzelttim. Tekrar ediyorum uzak durun bu adamdan.

dediğiniz gibi işi bilmeyenlerden gerçekten uzak durmak gerekir. yaptırıcağınız yerde herzaman daha önce yaptırmış kullanan birilerini sorup onların fikirlerini alın. zaten bu işlem gerçekten o kadar zor bir işlem değil. ben biraz vakti olan herkesin yapabiliceğini düşünüyorum. en kötü farı bozmaktan korkanların çıkma far alarak onun üzerinde yapmalarını tavsiye ederim. o zaman en son bitirip takıncaya kadar araçla hiçbir bağınız olmaz. hem modifiye sırasında araç kullanılabilir. hemde ekonomik ve düzgün şekilde kendi elinizden çıkma bir ürün olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurbeyy13

BEnde 92 MOdel ŞAhin vAR yeni model far aldim biliyosunuz 2 gözlü xenonlari birbirne taktiğimizda farlarin içindeki bi göz boşta kaliyor oraya ne takiyoruzz yada ne takarsak güzel olurr farlar angel eye li

far içindeki 2 bölümden biri uzun bir kısadır. kısa bölümüne xenon takılır. uzun bölümüne bir işlem yapmanız gerekmez. eskisi gibi uzunlar burada yanmaya devam ederler.
    bu tip farlara valeo h7 mercekler rahatlıkla uymaktadır. daha önce bu farlara valeo h7 montajı yapan birsürü müşterim oldu.
  • Merhabalar Sayın Xenon Mercek,

Benim 2008 Toyota Corollam var sizden mercek ve optik angellar almıştım, montajı daha yapmadım sormak istediğim yeni kasa corollada farın yükseklik ayarı far çanağından değilde ampul önünde göz almayı önleyen bir kapak var ve bu kapak yukarı aşağı oynatılarak yapılıyor. Mercek montajı esnasında yükseklik ayarını nasıl yapabilirim.

Saygılarımla,
  • Merhabalar
    bugüne kadar far tası haricinde bir parça hareketiyle yükseklik ayarı yapan tek bir fara rastlamadım. ampul önündeki şapkanın hareketi ile yükseklik ayarı yapmakta pek mümkün gelmedi bana. sonuçta şapka ampulun önünde duruyor. ampulden arkaya tasa doğru yansıyan tüm ışık şapkanın hareketinde hiç değişmeyecektir.
    şapkanın hareketinden kesin eminmisiniz?
  • Evet kesinlikle eminim çok inceledim.
  • arkadaslar ankarada xenon beyin tamiri yapan bi yer varmı biliyor musunuz arabamın sol far beyni sürekli arıza veriyor iki kez değiştirmeme ragmen 3.kez bozuldu neden bilmiyorum, yardımcı olursanız cok sevinirim. bu arada xenonlar orjinal xenon.
  • rkadaşlar mrb lar şimdi benim aslında çok basit ama benim bilmediğim ve emin olamadığım bir kaç sorum olucak...

Şimdi bir çok forumda h4 xenon için aküden bağlantı yok röle yok sigorta takılması vs gibi şeler yazılıyor...

Geçen gün ümraniye sanayide bir aksesuarcıya girdim H4 xenon ile ilgili sorular sordum ve bana dediği artık H4 dahil olsa artık bu şekilde röle sigorta vb bağlantıların gerekmediğini direk balastları bağlayıp ampülleri takıp xenonun soketini aracın orjinal far soketine takıp çalıştırıldığını bu şekilde bağlandığını sölüyor...

marka sorudğumda ise Space mtec gibi iki marka söledi sanırım bu markalar direk bağlanıyor

Bazı ampül çeşitlerinin direk bağlandığını biliyorum ancak H4 için röle sigorta filan gerektiğini biliyorum ancak satıcı böyle birşey diyince kafam karıştı

Siz değerli bilgili üyelerden bu konuda yardım rica ediyorum satıcınınn dediği doğrumudur extra hiç bir kablo tesisat vb çekilmeden direk balast soketi ile aracın orjinal soketi birleştirilip H4 xenon montajı yapılıyormu acaba böyle bir kit varmı varsa marka ve fiyat bilgisi verirseniz sevinirim

saygılarımla

• Xenon mercek merhaba,
    Ömrünü tamamlayan xenon ampulum yetkili serviste yenilendi.
    Servis şefine takılan ampulun kelvin değerini sorduğumda 5500K dedi.
    Sarıya yakın renk verdiğinden bence 4300K, ancak üzerinde yazmıyor.
    Sonuçta değişen birşey olmayacak ama yetkili servisin bu konuda bilgisiz olduğunu düşünüyorum.
    Aşağıdaki ampulun K değerini yazabilirmisiniz?
    Yanıtınız için şimdiden teşekkürler.

Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda

• quote:

Orijinalden alıntı: chevymel1

arkadaslar ankarada xenon beyin tamiri yapan bi yer varmı biliyor musunuz arabamın sol far beyni sürekli arıza veriyor iki kez değiştirmeme ragmen 3.kez bozuldu neden bilmiyorum, yardımcı olursanız cok sevinirim. bu arada xenonlar orjinal xenon.

yokmu arkadaslar bildiginiz bi yer tek farla dolasıyorum polis cevirecek bi gün bide cezası girecek
  • quote:

quote:

arkadaslar ankarada xenon beyin tamiri yapan bi yer varmı biliyor musunuz arabamın sol far beyni sürekli arıza veriyor iki kez değiştirmeme ragmen 3.kez bozuldu neden bilmiyorum, yardımcı olursanız cok sevinirim. bu arada xenonlar orjinal xenon.

yokmu arkadaslar bildiginiz bi yer tek farla dolasıyorum polis cevirecek bi gün bide cezası girecek

aynı tarafta 3 sefer üst üste balast bozulması çok ilginç. bozulan aynı balastmıydı yoksa 3 farklı balastmıydı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asclepius

Xenon mercek merhaba,
    Ömrünü tamamlayan xenon ampulum yetkili serviste yenilendi.
    Servis şefine takılan ampulun kelvin değerini sorduğumda 5500K dedi.
    Sarıya yakın renk verdiğinden bence 4300K, ancak üzerinde yazmıyor.
    Sonuçta değişen birşey olmayacak ama yetkili servisin bu konuda bilgisiz olduğunu düşünüyorum.
    Aşağıdaki ampulun K değerini yazabilirmisiniz?
    Yanıtınız için şimdiden teşekkürler.

Osram Xenarc ampuller 4300K dır.
    Orjinal üretim osram philips farketmez hiçbir ampul 4300K değerinden farklı değildir hepsi aynıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: prıvacy

rkadaşlar mrb lar şimdi benim aslında çok basit ama benim bilmediğim ve emin olamadığım bir kaç sorum olucak...

Şimdi bir çok forumda h4 xenon için aküden bağlantı yok röle yok sigorta takılması vs gibi şeler yazılıyor...

Geçen gün ümraniye sanayide bir aksesuarcıya girdim H4 xenon ile ilgili sorular sordum ve bana dediği artık H4 dahil olsa artık bu şekilde röle sigorta vb bağlantıların gerekmediğini direk balastları bağlayıp ampülleri takıp xenonun soketini aracın orjinal far soketine takıp çalıştırıldığını bu şekilde bağlandığını sölüyor...

marka sorudğumda ise Space mtec gibi iki marka söledi sanırım bu markalar direk bağlanıyor

Bazı ampül çeşitlerinin direk bağlandığını biliyorum ancak H4 için röle sigorta filan gerektiğini biliyorum ancak satıcı böyle birşey diyince kafam karıştı

Siz değerli bilgili üyelerden bu konuda yardım rica ediyorum satıcınınn dediği doğrumudur extra hiç bir kablo tesisat vb çekilmeden direk balast soketi ile aracın orjinal soketi birleştirilip H4 xenon montajı yapılıyormu acaba böyle bir kit varmı varsa marka ve fiyat bilgisi verirseniz sevinirim

saygılarımla

xenon kitin h4 h7 h1 olması bağlantı konusunda birşey değiştirmez. Xenon ampulu eski halojen ampule göre 20 watt daha az tüketim değerine sahiptir. bu sebeple mevcut araç tesisatında rahatlıkla kullanılabilir. ekstra olarak röle ve kablo tesisatı çekip fazladan elektrik aksamı eklemeyi ben mantıklı bulmuyorum. Zaten benim sattığm xenon kitlerde tamamen montaja hazır şekilde gelmektedir direk olarak aracınızda far arkasında takılı sokete takmanız yeterlidir. Zaten xenon kitin aküden beslenip araya röle konması durumlarında fara gelen kablo sadece röleyi açtığı için herzaman araç ampul patlak uyarısı vericektir.

• Peki xenon mercek cvp için teşekkürler yanlız anlayamadığım bir husus daha var aküye gerek yok direk bağlantı yapıyoruz diyorsunuz peki insanların koparttığı bu yaygara nedir arıza lambası yakması lamba söndürmek için kitler vs şimdi sizin sattığınız bu kit direk takılıyor ve arıza lambası yakmıyormu yada bütün kitler arıza lambası yakmazmı

ayrıca sattığınız xenon kit markalarına ve fiyatlarına nasıl ulaşabilirim acaba

saygılarımla

quote:

Orijinalden alıntı: Xenon Mercek

quote:

Orijinalden alıntı: prıvacy

rkadaşlar mrb lar şimdi benim aslında çok basit ama benim bilmediğim ve emin olamadığım bir kaç sorum olucak...

saygılarımla

xenon kitin h4 h7 h1 olması bağlantı konusunda birşey değiştirmez. Xenon ampulu eski halojen ampule göre 20 watt daha az tüketim değerine sahiptir. bu sebeple mevcut araç tesisatında rahatlıkla kullanılabilir. ekstra olarak röle ve kablo tesisatı çekip fazladan elektrik aksamı eklemeyi ben mantıklı bulmuyorum. Zaten benim sattığm xenon kitlerde tamamen montaja hazır şekilde gelmektedir direk olarak aracınızda far arkasında takılı sokete takmanız yeterlidir. Zaten xenon kitin aküden beslenip araya röle konması durumlarında fara gelen kablo sadece röleyi açtığı için herzaman araç ampul patlak uyarısı vericektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prıvacy -- 26 Ağustos 2009; 20:23:15 >

• Xenon kitlerin aküden veya aracın far soketinden beslenmesi konusu yıllardır tartışılan ve hiçbir şekilde sonuca ulaşamayan bir konu.

aküden beslenmesini savunanların açıklaması şöyle:
    xenon kit normalde halojen ampulden daha az tüketim değerine sahiptir fakat ilk açılışta daha fazla yük çeker bu sebeple aküden beslemeliyiz şeklinde oluyor.

Bende bu durumda şu soruları soruyorum:
    Şu an araçlarımızda halojen ampul soketine gelen kablolar zaten aracın mevcut far rölesi ve sigorta kutusundan geçmiyormu?
    Ve bu sigortanın amacı ters bir durumda ve aşırı yükte atarak sistemi korumak değilmidir?
    Eğer xenon kit ilk açılışta fazla yük çekiyorsa ve sistem için zararlıysa zaten araç sigortası atmazmı?

bu soruları sorduğumda cevap alamıyorum :)

Ve kesinlikle ama kesinlikle standart olarak araç üzerinde bulunan far rölesi ve sigortadan geçerek fara kadar getirilmiş kabloyu kullanmak dururken. Motor kaputu içinde aküden fara fardan röleyi ordan xenon kite birsürü ekstra kablo koymak hiç mantıklı değildir. zaten röleli ve sigortalı olan sistemi ekstradan tekrar röle ve sigorta eklemek riski daha çok artırır.

Bu sebeple ben hermzana direk far soketinden xenon kitlerin beslenmesini savunuyor müşterilerime hep o şekilde yaptırıyorum ve bugüne kadar 1 tane sorun yaşayana rastlamadım.
    Birde şöyle bir durum var. Emin olun eğer aküden beslemek gerçekten gerekli olsa zaten xenon kitler far soketine takılcak şekilde hazır değil içlerin kablo röle sigorta tesisatlarıyla gelirdi.

Hata konusu ise tamamen şans olayı şu anda. Xenon ampuller 35 watt buna balastın ısınırken harcadığı 5 watt ıda eklersek toplamda 40 watt tüketim olur. Eskiden halojen ampulunuz 55watt tüketirdi. Bu sebeple xenona geçtiğinizde araç tek tarafta 15 watt daha az tüketim yapar. Bu sebeple bazı araçlar ampulu patlak zannederler. Bu kontrol değeri her araçta farklı olduğu için kesin olarak şu araçlar hata vermez deme şansımız yoktur.
    örneğin geçen hafta A3 sahibi bir müşterime xenon kit sattım ve kendisi arıza vermediğini bildirdi.

Sun Part xenon kitlerin linklerini aşağıda bulabilirsiniz. bu kitleri satmaya başlayı 1 seneden fazla oldu. İlk başta bir kaç kitte çıkan sorunlar hariç kullanmaya başladıktan sonra garantiden ürün değişimine gelen tek bir müşteri olmadı. Baştan problemli çıkanlarıda hemen değiştirdik zaten. Belli bir seriden dolayı oluşan bir sorundu ve çözüldü.
    saygılar diliyorum.

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=18632312

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=19233045

• quote:

Orijinalden alıntı: Xenon Mercek

quote:

quote:

aynı tarafta 3 sefer üst üste balast bozulması çok ilginç. bozulan aynı balastmıydı yoksa 3 farklı balastmıydı?

hocam orjinal bozuldu cıkma takıldı sonra o cıkma bozuldu bida cıkma takıldı şimdi o da bozuldu. acaba tesisatında mı bi sorun var diyorum. bi de sizin sattıgınız gibi bi xenon sistem alıp taksam acaba nasıl olur şimdi sadece çıkma balasta 200 lira istiyolar komple sistemlerde aşağı yukarı o civarda

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.