Şimdi Ara

Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
956
Cevap
13
Favori
206.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende 2006 megane var, orijinal xenonlu,
    Baya problem yasattı bana sagolsun, ki devam ediyor

Ilk başta biri seyir halinde iken göz kırpmaya başlayınca birde göze hos helir diye ve daha iyi olacak diye tutup 8000k ile ikisini de değiştirdim. Bir süre sonra iyi göstermediği için tutup beyinleri değiştik. Belki piskolojik olacak ama artma olduğunu düsündum lakin yine yeterli değil.
    Çözüm bulamadık komple farları dahi değiştirmeyi düşündüm. Elktrikçim temizlenmez biri kararmış dedi. Bir akşam kızdım söktüm farları eve çıkarttım.
    Mercekleri söktüm, aldım elime yumuşak bir bez üzerinde ki isi sildim.
    Bir miktar olsa da arttı, ama aradan geçen iki haftalık sürede yine görüntü düştü. Hele karşı tarafın ışı altında eziliyorum. Görüs bende tamamiyle kayboluyor.

Çözüm arıyorum. Ne yapabilirim?

Merceğe içten bir parmak attım :)
     Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda

Merceğin içten görüntüsü,

Sağdaki iç-dış temizlendi, soldakine dokunmadım.

sağ temiz, sol pis

merceği söktüğümde 3-4 parmaklık bir yer açıldı, far içine bir bez attım.
    birkere içine su girmiş, beyin bozulmuştu. çamın içinde de pis bir iz bırakmıştı,
    bezle onu aldım. far içi hafif kararma yapmıştı, is vardı onları da bezin aldığı kadar temizlemye çalıştım.
    alt resimde görünen beyazlıklar gitti.

temizleme sonrası görüntü birazdaha arttı, sağ mercek iyi de sol biraz sönük kalıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

Ahmet bey merhabalar,
    Bende 2006 megane var, orijinal xenonlu,
    Baya problem yasattı bana sagolsun, ki devam ediyor

Ilk başta biri seyir halinde iken göz kırpmaya başlayınca birde göze hos helir diye ve daha iyi olacak diye tutup 8000k ile ikisini de değiştirdim. Bir süre sonra iyi göstermediği için tutup beyinleri değiştik. Belki piskolojik olacak ama artma olduğunu düsündum lakin yine yeterli değil.
    Çözüm bulamadık komple farları dahi değiştirmeyi düşündüm. Elktrikçim temizlenmez biri kararmış dedi. Bir akşam kızdım söktüm farları eve çıkarttım.
    Mercekleri söktüm, aldım elime yumuşak bir bez üzerinde ki isi sildim.
    Bir miktar olsa da arttı, ama aradan geçen iki haftalık sürede yine görüntü düştü. Hele karşı tarafın ışı altında eziliyorum. Görüs bende tamamiyle kayboluyor.

Çözüm arıyorum. Ne yapabilirim?

Merceğe içten bir parmak attım :)

Merceğin içten görüntüsü,

Sağdaki iç-dış temizlendi, soldakine dokunmadım.

sağ temiz, sol pis

merceği söktüğümde 3-4 parmaklık bir yer açıldı, far içine bir bez attım.
    birkere içine su girmiş, beyin bozulmuştu. çamın içinde de pis bir iz bırakmıştı,
    bezle onu aldım. far içi hafif kararma yapmıştı, is vardı onları da bezin aldığı kadar temizlemye çalıştım.
    alt resimde görünen beyazlıklar gitti.

temizleme sonrası görüntü birazdaha arttı, sağ mercek iyi de sol biraz sönük kalıyor.

Merhabalar
    baya uğraşmışınız gerçekten. öncelikle ampullerin 4300k olması gerekir. aracı ilk aldığınızda fabrikasyon sıfır halide 4300 ampuldu K artınca aydınlatma düşer. 8000 en düşük aydınlatmalı olandır.
    Birde mercek kararma dediğimiz olay camda oluşmaz. asıl problem arka kısımdadır. camlarda en fazla is oluşur aynı resimde gösterdiğiniz gibi parmakla bile çıkar. nemli bir bez temizlemek için yeterli olur. arka tas kısımların içerisine bir bakın. tasın alt kısmı ile üst kısmı arasındaki fark, ne kadar eskidiğini gösterir. alt kısım her zaman temiz kalır çünkü. megane 2 lerdeki bu valeo merceklerde kararma problemi sıkça görünüyor. şu an çıkmaya gelenlerin hepsi kararmış geliyor diyebilirim. resimleme şansınız olursa buraya koyarsanız yardımcı olurum. birde gündüz aydınlık bir havada çekilmiş aracın ön resmi varsa farların camları hakkında yorum yapabilirim. tek far resmi olursa o yanıltıcı oluyor. farlar aracın üzerindeki takılı iken yani normal bir önden resminiz varsa ekleyebilirsiniz. dıştan camda vernik solması varsa zaten çözümü çok kolay.

•  Xenon Mercek ve Kitler hakkında herşey bu konuda

Umarim yeterli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 11 Mayıs 2014; 17:50:23 >

• camlarınızda problem yok.
    ilk olarak 4300k ampul montajı yapın. halen memnun değilseniz merceklerin içi büyük ihtimal kararmış demektir. veya sökme şansınız olursa kontrol edebilirsiniz ampul değişiminden önce.
    mercek ve ampul için özelden ulaşabilirsiniz.
  • Tesekkürler,
    kararma var ise kendim müdahale edebilirmiyim?
    Muhtemelen hafta sonuna kalmaz ben farlari indirir kontrol ederim.

• Ahmet bey, xenonu söktüm. Dediginiz gibi iceride kararma mevcut ama abartı degil.
    Umarım doğru yeri temizliyorumdur

Hazır sökmüs iken kontrol edebileceğim baska yer var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 14 Mayıs 2014; 16:19:17 >

• Merhabalar. "Monza X-treme H7 6000 K Xenon Kit 1251" set almıştım ancak ampüllerin içindeki izolasyon teli mavi. Birkaç yerde 6000k için beyaz olması gerektiğini okudum. Kutudan çıkan ampüller mavi telli. Ama kutunun üstünde H7 6000K yazıyor. Normal mi? Ne yapmam gerekiyor. Ayrıca balastları vida ile sabitleme aparatı çıkmadı. Bunun yerine 3M çift taraflı bant çıktı. Ben vida ile sabitlemek istiyorum. Bunun içinde ilgili aparatı nasıl temin edebilirim? Teşekkürler..
  • Yeni i30 2013 model bi xenon dönüşü için ne yapılması gerekiyor?
  • slayte35 S kullanıcısına yanıt
    korelilerin far sökme işleri işkenceydi en son forumda dendiğine göre, bu inşallah öyle değildir.

4300k d2s ampul, gen 5 balast ve uygun mercek lazım yanlış bilmiyorsam.
  • istanbulda oto far merkezi isimli yer var mercek değişimi yapmadan uzerınde bulunan mercege aparat montajı yapıp yapıormus. vizeye gıderken ampul degısıklıgı ıle gecılebılıyormus
  • Arkadaşlar benim araç Vw caddy 2006 şuan üzerinde xenon 6000K kit takılı fakat mercekli değil, ben her yıl vizeye gittiğimde vizeden geçemiyorum ağır kusur oluyor, mecburen ampulleri değiştirerek öyle gidip vizeden geçebiliyorum, artık her yıl aynı şeyleri yaptırtmadan hazır satılan mercekli komple far alsam taktırtsam xenon farları vizeden geçebilirmiyim acaba? Bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap yazarlarsa sevinirim..
  • merhaba;
    2004 model 325i aracımın orjinal mercekli xenon farları var. kısalar hiç ama hiç aydınlatmıyor sisler olmasa yol görünmeyecek erzurumda olduğum için yaptıramıyorum da xenon kuleleri yada tas adı her neyse onlarda sıkıntı varmış. bu parçalar ayriyeten satılır mı nereden bulabilirim kaça mal olur bilgi verirseniz teşekürler (parça değişmesi gerekir mi söküp bu kule arkalarını temizlesem olur mu olmazsa söküp kargoyla ankaraya felan göndereceğim )
  • "osram d2s 66240xnb night breaker unlimited xenarc" ampül satın almak istiyorum, nereden temin edebilirim? Yurt dışından almayı istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi immortal_plt -- 21 Temmuz 2014; 19:17:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemal1982

Arkadaşlar benim araç Vw caddy 2006 şuan üzerinde xenon 6000K kit takılı fakat mercekli değil, ben her yıl vizeye gittiğimde vizeden geçemiyorum ağır kusur oluyor, mecburen ampulleri değiştirerek öyle gidip vizeden geçebiliyorum, artık her yıl aynı şeyleri yaptırtmadan hazır satılan mercekli komple far alsam taktırtsam xenon farları vizeden geçebilirmiyim acaba? Bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap yazarlarsa sevinirim..

xenon farlı araçların geçebilmesi için mercek dışında far yıkama ve otomatik yükseklik ayarının olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: immortal_plt

quote:

Orijinalden alıntı: cemal1982

Arkadaşlar benim araç Vw caddy 2006 şuan üzerinde xenon 6000K kit takılı fakat mercekli değil, ben her yıl vizeye gittiğimde vizeden geçemiyorum ağır kusur oluyor, mecburen ampulleri değiştirerek öyle gidip vizeden geçebiliyorum, artık her yıl aynı şeyleri yaptırtmadan hazır satılan mercekli komple far alsam taktırtsam xenon farları vizeden geçebilirmiyim acaba? Bilgisi olan arkadaşlar lütfen cevap yazarlarsa sevinirim..

xenon farlı araçların geçebilmesi için mercek dışında far yıkama ve otomatik yükseklik ayarının olması gerekiyor.

Yeterli tşkler...

• Selam arkadaslar.Citroen c4 2005 kasa.1.6 12v aracıma xenon taktırdım.Konuda hiç bir bilgim yoktu çokta araştırmadım açıkcası.Monza marka beyinler.30.000 k oldugunu söledi takan arkadas.Renk mavi beyaza dönük çok aydınlatmıyor gibi geldi bana.Zaten alırken rahatsızlık vermeyenden olsun demiştim.170TL mal oldu.Şimdi beyaz ampul alsammı diye düşünüyorum.Sizce uygun Kelvin hangisi birde marka fiyatı nasıl kazık mı.. .Orjinal mi birde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutoguz38 -- 25 Temmuz 2014; 14:49:19 >
  • umutoguz38 U kullanıcısına yanıt
    4300-6000 k öneririm hatta 4300 taktır bana kalırsa aydınlatması acaip
  • elimde çeşitli araçlara ait far mercekleri vardır ilanın bir tanesini ekilyorum diğer mecrekler ve far motorları için tüm ilanlarıma bakabilrsiniz

irtibat için tel: 533 715 44 04 yada sahibindende msj atabilirsiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-audi-mercedes-vw-citroen-c5-far-mercegiuzun-kisa-125-tl-169027834/detay/

• Arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var;

Elimde bosch marka 8000k lık xenon ampüller mevcut. aracımda alfa 159 orjinal bi-xenonlu. Üzerinde 4200K lıklar var sanırım ve yaşından ötürü artık biraz soluk yandığını düşünüyorum. 4200 lükleri çıkarıp 8000 liklerş taksam direk uyumlu çalışır mı? Yoksa ayrı bir kite felan ihtiyaç var mıdır?
  • Merabalar
    yeni aldigim 2008 ford mondeo da afl suruse duyarli far var.Fakat sağ far yanmiyor.Direksiyonu tam sağ yaptigimda yaniyotyaniyor, direksiyonu topladigimda sonuyor.Bu farin tamiri mumkun mudur? Izmirde yaptirabilecegim bir yer var mi?

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.