Şimdi Ara

Mühendisler Ne Kadar Alıyor? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
23.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yüksek yaparsanız tercih sıralamasında öne geçersiniz. günümüzde şirketlerin verdiği 3-4 mühendis alınacaktır ilanlarına 100-150 kişi başvurduğu düşünülürse sıradan olmamak için sizi öne çıkaracak belgelere sahip olmak şart. yüksek yanında tofel da alırsanız güzel bir iş bulma şansınızı arttırırsınız.
  • fikir vermesi açısından yeni işe girmiş bikaç arkadaşımın maaşını yazayım

itü makine- mercedes- 2200
    itü kimya - tüpraş - 2400
    sakarya elektronik- yerli bir firma- 1500
    yıldız inşaat - istanbul belediyesi - 1700
    ege bilgisayar- kuveyt türk- 1700
  • quote:

Orjinalden alıntı: giago008

fikir vermesi açısından yeni işe girmiş bikaç arkadaşımın maaşını yazayım

hepsi güzel ücretlerle başlamışlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kotiledon

quote:

Orjinalden alıntı: throlll

quote:

Orjinalden alıntı: osstation

Türk Telekom'da ne kadar veriyorlar acaba? Çalışan var mı mühendis olarak?

hemen cevap veriyorum

çalıştığın yere göre değişiyor

eğer bu yeni alımla ilgileysen pm atarsan aldığım ücreti söyleyebilirim burda söylemek doğru olmaz diye düşünüyorum gerçi birşey olmaz ama

memurlar.net forumlarına baktım da biraz,
    şayet doğruysa Ankarada çalışan mühendise 1500 YTL veriyolarmış ve hiçbir ikramiye/prim/mesai falan filan da yokmuş...
    yani şok olmadım desen yalan olur...

sınav ücreti olarak yatırdığım 25 YTL'ye acıdım.

o zaman bana baya zamandır 500-650 ytl fazladan yanlış ücret ödemişler gidip geri vereyim bari

• quote:

Orjinalden alıntı: giago008

fikir vermesi açısından yeni işe girmiş bikaç arkadaşımın maaşını yazayım

arkdaşlar ben gölcükte özel bi tershanede çalışıyorum %99 yabancı sermayeli taşerondayım ben yat yapılıyor burda ve maaşları yazıcam biraz farklı bi bakış açısı yaratacaktır..

Kadroda çalışan 3 mühendis var birisi gemi inşaa okumuş deli maaş alıyor 8 bin ytl diğer ikisde 4 6 arası bi maaş.

Diğer ustalara gelim bunlar net maaşları mesai oldumu siz düşünün..

KAYNAKÇI = 2000 YTL
    MONTAJCI = 1750 2000 ARASI
    BORUCU = 1500 1800 ARASI maaşlar alıyolar

• quote:

Orjinalden alıntı: forumaaa

quote:

Orjinalden alıntı: NuTeRX

Devlet işine yeni girmiş bir mühendis en fazla ne kadar alır?

ortalama 1,5 ama yeni girmişle emekliliği gelmiş arasında pek bi fark yok.

Ben şu halimle 1500ytl alıyorum neredeyse yahu..Ne anlamı kaldı çalışıp mühendis olmanın
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Kotiledon

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: osstation

Türk Telekom'da ne kadar veriyorlar acaba? Çalışan var mı mühendis olarak?

hemen cevap veriyorum

çalıştığın yere göre değişiyor

eğer bu yeni alımla ilgileysen pm atarsan aldığım ücreti söyleyebilirim burda söylemek doğru olmaz diye düşünüyorum gerçi birşey olmaz ama

memurlar.net forumlarına baktım da biraz,
    şayet doğruysa Ankarada çalışan mühendise 1500 YTL veriyolarmış ve hiçbir ikramiye/prim/mesai falan filan da yokmuş...
    yani şok olmadım desen yalan olur...

sınav ücreti olarak yatırdığım 25 YTL'ye acıdım.

o zaman bana baya zamandır 500-650 ytl fazladan yanlış ücret ödemişler gidip geri vereyim bari

sana kıyak geçiyorlar galiba :)
    demek ki neymiş, forumlarda her okuduğumuz doğru değilmiş.

• Bu iste cevren varsa 5000 den assagı alman zor ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: SmaLLviLLe

Bu iste cevren varsa 5000 den assagı alman zor ..

hocam sanki biraz iddaalı olmus 5000 ytl ben üstteki yazan maaşlara bile çlışmaya razıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: trmp

Ben de makina mühendisliğinden yeni mezun oldum.Herkesinde bildiği üzere deneyimsiz bir kişinin mezun olur olmaz iş bulması zor.Bir de yeni moda başladı herkes de yüksek lisans yapma sevdası var.Sizce akademik kariyer yapılmaycaksa yüksek lisansın faydaları neler?
    Birde herkes bana ilk olarak askerliğini yap falan diyo benim amacım 1 2 sene bir şirkette calısıp askere gitmek veaskerden geldikten sonra benim şu şirkette çalışmışlığım var demek yani tecrube olayı siz bu konuda neler düşünüyosunuz?

cevap verecek yok mu?

eğer kendi işini yapmıyorsan direk askere git aradan çıkart yoksa işe girerken hep sorun çıkartır .
  • güncel
  • Bizim şirkette gıda mühendisi yaklaşıp 1500-2000 arası alıyor,usta ise 1000-1300 arası....vasıfsız eleman 550-600....

calısma saatleri 8:30 ile 6 ya kadar ssk da var tabi,3 paydoz var bir sabah öğlen aksam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuangShı -- 9 Temmuz 2008; 1:39:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: trmp

quote:

Orjinalden alıntı: SmaLLviLLe

Bu iste cevren varsa 5000 den assagı alman zor ..

hocam sanki biraz iddaalı olmus 5000 ytl ben üstteki yazan maaşlara bile çlışmaya razıyım

@trmp hangi üni ve bölümün ne..
    ikinci olarak çevre olayı bu ülkede %99 oranında gerçektir..Mühendislik olarak demicem ama adam sivas işletme bitirdi..Babası çcuğu turkcele soktu..Şuan 8 bin ytl alıyor..1-2 sene sonra genel müdürlüğe gelecek
    Bide beyler mühendislikte maaş(torpil dışında)üniye bağlı..Sen bugün boğaziçi,itü,odtü ile harran,süleyman demirel,cumhuriyet ünilerini bir tutamazsın..Özelliklede odtüden mezun olanlar kendilerini gösteriyor..Ayrıca bu birazda senin kendini geliştirmene bağlı bi durum..Bana kimse masal okumasın..Yok iş bulamıyorlarda,falanda..İi bi üniden mezunolupta iş bulamamak o kişinin aptallığındandır..İiy ünilerde okuyan adamlar zaten stajlarını yapıyor ve kendilerini geliştiriyorlar..Sen ot gibi durursan elbette işşiz veya düşük ücretle çalışabilirsin..Ama dediğim gibi bu sana ve mezun olduğun üniye bağlı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssff_allthing -- 9 Temmuz 2008; 2:59:53 >

• quote:

Orjinalden alıntı: serseri

Özel sektör malesef bu konuda biraz düşük ücret veriyor kendi arkadaşlarım 600-800 arası ücrete calısıyor. Başlangıc için ben de muhtemelen bu parayı veren bir yere calısacagım. Kendini ispatlama geyiğini geçtiğin an belki bir ihtimal iyibir şeyler geçebilir eline...

Tabii bu fiyatlar sehirden sehire göre de değişiri.

Bende Ankara özel sektörde bilg. müh. 1.500ytl alıyorum net. Arkadaşın neden o ücrete çalışıyor?
  • Mühendis olup kendini geliştirirsen üstüne MBA okursam 10,000 kazanırsın dogru şirkette
  • quote:

Orjinalden alıntı: serseri

Özel sektör malesef bu konuda biraz düşük ücret veriyor kendi arkadaşlarım 600-800 arası ücrete calısıyor. Başlangıc için ben de muhtemelen bu parayı veren bir yere calısacagım. Kendini ispatlama geyiğini geçtiğin an belki bir ihtimal iyibir şeyler geçebilir eline...

Tabii bu fiyatlar sehirden sehire göre de değişiri.

Özel sektöründen özel sektörüne değişir o. Bizim bölüm mezunları [ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği] ortalama 1800 civarında başlıyorlar. İkramiyeleri saymıyorum.
  • ben de kimya mühendisiyim önce özel sektörde 2700 lira maaşla işe başladım ilk işimdi... 2 yıl sonra şef olduğumda maaşım 4000 lira olacaktı... ama şartlar çok ağırdı ve müdürle de anlaşamıyorduk... başka şirkete geçeyim derken kpss atamaları ile devlete geçtim şu an 1900 alıyorum... ama işim çok rahat... ama memnun muyum değilim... belki bir süre sonra geri özele dönebilirim
  • mühendislikte ne kadar tecrüben varsa o kadar fazla para alırsın.mühendislikte kendini geliştirmek çok önemlidir.
    doktorluk gibi değildir mühendislik eğer güncel olmassan işsiz bile kalabilirsin.

benim bir tanıdığım var inşaat müh. 5 yıllık tecrübesi var şu an özelde 2500 ytl alıyor.ve şu an kendi şirketini kurma çabasında.
  • @ssff_allthing
    Hocam Sakarya Üniversitesi Makina Mühendisliği mezunuyum
    Bu arada ne iş olsa ne kadar para olursa olsun çalışırım diyen tiplerden değilim.Aldıgım eğitimin karşılıgını almak isterim.Doğru söylüyorsun bu memlekette dayın varsa sırtın yere gelmez.Ben dayısı olmayan bir mühendis olarak konusuyorum.Tabi odtü bogaziçi itü gibi üniversiteler gözde üniversiteler.Fakat emin ol ki kendi üniversitemin ve bazı diğer üniversitelerin yabancı dil dışında bu gibi üniversitelerden cok farkı yok.Fakat bende işveren olsam bende yukarıdaki üniversitelerden mezun olan adaylara öncelik gösteririrm.
  • sn.throll hangi birimdesin pm'den yazarmısın?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.