Şimdi Ara

Iphone KAPANMIYOR !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
24.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlığı doğru okudunuz. Aleti hiç bir şekilde kapatamıyorum pilini bitirmezsem tabii.. Kapat dediğimde kendini kapatıp hemen geri açıyor restart oluyor yani. Restore ettim hala aynı. Ayrıca kendi kendine 'this accessory is not made to be work with iphone' gibi bir hata mesajı da çıkarıyor alet kafasına göre. Daha önce karşılaşan, fikri yorumu olan var mı? Uçağa binerken her ne kadar alette uçuş modu olsa da rahat edemiyorum.

• acma kapama tusuna basılı tut ekranda sürükle aç seklinde kapamak için ekran gelir gelene kadar tut.
  • Ben de onu yapıyorum o zaten. direk Shutdown eden başka uygulamalar da kurdum ama sonuç aynı alet kendini hemen geri açıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theavalon -- 5 Temmuz 2008; 11:20:53 >
  • bazı durumlarda oyle yapabilir, home tusu ile birlikte ac/kapa tusuna basılı tutun, sonra ekran kararacaktır... o anda bırakmanız lazım tusları yoksa sonra kendisini yeniden acar, ama normal bir sekilde acar merak etmeyin guvensiz bir sekilde yapılan bir shutdown oldugundan biraz uzun suruyor geri acılması ama sorun olmaz...
  • Büyük olasılık cihazın altındaki şarj/pc bağlantı girişinde bi problemin var aksesuarlar ordan takılıo ve cihazınızı kapalıyken dock a koyun otomaik olarak açıldığını göreceksiniz

şimdilik pek kurcalama bence sonuçta hala resmi teknik desteği yok. bu gibi sorunlara en iii olasılık toz gelmiştir yada bişi sıkışmıştır kısa devre yapıodur
    en kötü olasılık sıvı teması olmuştur oksitlenme vardır.
  • OK. Teşekkürler. Şu anda yapılabilecek pek birşey yok gözüküyor. Hosteslerden fırça yemeye devam yani =)
  • Power on/off butonu ve ortadaki Home butonlarına beraber bastığınızda 25-30 sn DFU moda geçmiyor mu? Geçiyorsa Ziphone 2.6b ile Refurbish yapınız ve ardından Restore yapınız.Sorununuzu hallediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha40n -- 6 Temmuz 2008; 0:25:25 >
  • 2.6b yi bulamıyorum. 3.0'ı download ettiriyor. Sizde 2.6b var mı? 3.0'da refurbish yerine 'prepare for upgrade var' ikisi aynı şey değil galiba? Ayrıca ben zaten restore yapmıştım Itunes'dan. Zaten bu işlem de telefonu sıfırlamıyor mu?
  • Aradığınızı imzamdaki linkte 1. sayfada bulabilirsiniz.
    3.0 size sorun çıkarabilir.
    Evet sıfırlar.
    Tüm programları yeniden urmanız gerekir.
    Benim önerim sorunun devam ediyorsa tekrar restore ederek bi çözüm yoluna gitmenizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha40n -- 6 Temmuz 2008; 10:13:02 >
  • Teşekkürler fakat 2.6b ile dediklerinizi de yaptım. Sonuç aynı kapanmıyor lanet telefon. Ne kadar ilginç elinizde çalışan bir elektronik cihaz var ve duvara atıp parçalamadığınız sürece kapatamıyorsunuz...
  • Donanımsaldır çok büyük ihtimal kapakta arkasında bi kaç devre, birbirine bağlı şeyler var (jack, açma/kapama tuşu, ses ayarı, titreşim, titreşim moturu vs...) ya o kapağın arkasındaki sistemi komple değiştiriceksin, ya da bi içini açıp anakarta giren kabloyu tekrar bi çıkarıp takıcaksın... benimde jack ta sorun oldu, bi kulaktan ses geliyodu birinden gelmiyodu, içini açtım anakartla kapak arasındaki kabloyu çıkarıp taktım sorun düzeldi... ama benim tahminimce sorun açma kapama tuşunun olduğu devrelerde o devrelerde çok pahalı değil zaten ebay de var ucuza bence değiştir, kolay değiştirmesi
  • Teşekkürler. Peki aleti nasıl açıyoruz bunun için nette herhangi bir anlatımlı önerge falan var mı?
  • Bu sizin aleyhinize olur cebe zarar.Bence hiç iyi yapmazsınız.
    Halledebileceğinizi gözünüz kesmiyorsa en yakın bir servise götürün baksınlar.Ya da bekleyeceksiniz buna benzer bir arızanın giderilmesi nasıl olmuş onu bekleyeceksiniz.
  • aslında hiç yapmadıysanız daha önce yapmış birine götürmek daha mantıklı, çünkü kapağı çizebilir, kırabilir ya da esnetebilirsiniz... Kapaklar "case opener tool" diye geçen küçük bir takımla açılıyor fakat daha önce yapmadıysanız denemeseniz daha iyi olur... kapak açıldıktan sonra gerisi kolay zaten ama bir bilen varsa çevrenizde ona götürmenizde fayda var...

@baha40n:

iphone servisi olsa götürür fakat ben iphone yapan servislere de 2 tanesi hariç hiç güvenmiyorum...

Saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ctokay

aslında hiç yapmadıysanız daha önce yapmış birine götürmek daha mantıklı, çünkü kapağı çizebilir, kırabilir ya da esnetebilirsiniz... Kapaklar "case opener tool" diye geçen küçük bir takımla açılıyor fakat daha önce yapmadıysanız denemeseniz daha iyi olur... kapak açıldıktan sonra gerisi kolay zaten ama bir bilen varsa çevrenizde ona götürmenizde fayda var...

@baha40n:

iphone servisi olsa götürür fakat ben iphone yapan servislere de 2 tanesi hariç hiç güvenmiyorum...

Saygılar...

istanbuldaysan hangilerine güveniyorsun (:
  • Kardeş istanbulda değilim ama ankara da bir tane arkadaşımızn açtığı bir teknik servis var, parçaları felan değiştirip sorunsuzca veren, birde tanıdığım bir ahbabım var kendisi telefoncu birde gösteririsem ona gösteririm onun dışında kimseye telefonumu emanet etmem mümkün olduğunca her işimi kendim yapmaya çalışırım...

Saygılar...
  • arkadaşlar ıphone 4s servis yok sorunu nasıl çözebilirim.* ağ bağlantılarını sıfırladım ancak olmadı yardımcı olursanız sevinirim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: aggressor19

acma kapama tusuna basılı tut ekranda sürükle aç seklinde kapamak için ekran gelir gelene kadar tut.

Arkadaş Doğru Söylüyor
  • soketi temizleyin düzelir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.