Şimdi Ara

*****---SEAT İBİZA/CORDOBA KULÜBÜ---*****(108 ÜYEYİZ!!!) (307. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.325
Cevap
55
Favori
481.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 60 yanak sürtüyo arac yükseliyo konfor %10 20 artıyo

Tavsiye etmiyorum takıcağınız sıfır lastik yumuşak olur zaten orjinal yapın abs cok sık devreye girmesinden şikayetçiyseniz 60 yanak alın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar.. arabam 2004 ibiza signo.. bilenlere birkaç sorum olacak
    1- aracın sağ ön kapısında sıkıntı var..
    önce kapı kilitlenmiyordu.. birkaç gün böyle kullandım sonra kendiliğinden düzeldi, kilitte sıkıntı yok
    şimdi de cam açıp kapatma çalışmıyor.. düğmelere bastığım zaman kapıda ne bir ses ne bir nefes
    sorun sizce ne olabilir?

2- bu arada arabayı alalı 3 yıl oldu. aldığım günden beri motor arıza ışığı yanıyor. sorun tabi ki lpg kaynaklı oksijen sensörü hatası. kendim odb cihazıyla baktığımda zengin fakir karışımı hatası da veriyor bunun yanında. tabi bildiğiniz gibi hatayı silsem de birkaç saniye sonra ışık tekrar yanıyor.

3- aracın üzerinde milano lpg kiti takılı.. lpg-benzin arasındaki performans farkı farkedilir derecede fazla ve lpgye geçişte motorda hissedilir derecede sarsıntı oluyor.

4- ve son olarak araba sanırım fazla yağ yakıyor. daha yağın değişmesine yaklaşık 3 bin km varken yağ çubuğunu kontrol ettiğimde yağ miktarı olması gerekenin yarısındaydı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killikli -- 5 Aralık 2016; 0:30:2 >

• Arkadaslar son zamanlarda 1.4 tdi Cordoba için debriyaj seti değişen oldumu acaba fiyatını yazabilirmisiniz fikrimiz olsun saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: tarsus-1

Arkadaslar son zamanlarda 1.4 tdi Cordoba için debriyaj seti değişen oldumu acaba fiyatını yazabilirmisiniz fikrimiz olsun saygılar

selamlar. benim de aracım 1.4 tdi cordoba. sanırım yakın zamanda benim de değiştirmem gerekecek. yaptırdığınızda fiyat bilgisi paylaşabilirseniz sevinirim.
  • serdar109 S kullanıcısına yanıt
    Tamam gardasım haber ederim

• arkadaşlar 2004 1.4 benzinli signo kullanan var mı? (158 bin km)

alsam sıkıntı yapar mı, motor performansı nasıldır? biraz bilgi verir misiniz
  • Castrol 5 40 edge koyulurmu bizim araca
  • Bugün bozuk yola girdim aracın alt tarafında tak tuk metal sesi geliyor, ön tarafından geliyor ses.
    Sanki bi demir kopmuşda sağa sola vuruyor gibi.
    Acaba ne olabilir başına gelen var mı?

• @Alisilin07Büyük olasılıkla egsoz borusu ile araç arasındaki metal koruyucusunun tırnağı çıkmıştır. Geçen başıma geldi tel ile bağladım.

@musty578 castrol edge titanyum olanı kullandım beğenmiştim. DPF olanlar partikül filtresinin tıkanmasını azaltıyor. Geçen bosch servisten castrol edge 10-40 koymuşlardı. Bu sefer Mobil 1 esp 5-30 aldım bakalım beğenecek miyim. Bu arada kedi gözü arıyormuşsun ben iskitler ümit özkan yedek parçacısından yaz başı gibi tekini 30 liraya almıştım. Kapı kilidin merkezi olarakmı arıza çıkardı yoksa sadece tek kapıdamı tek kapıysa kilitçi hal eder. Merkezi ise kumandayı ben iskitlerde Anka elektronikte yaptırmıştım.

@tarsus-1 @serdar109 ben yeni değiştirmiştim sonbahar başı gibi debriyaj seti 300-350 TL di. Luk yada sachs aşağı yukarı aynı fiyattı işcilikte 150 ödemiştim.

Bu sıralar enjektör bakımını yaptırayım diyorum. Bakım ve temizlik yaptıran var mı? BNV motorlarda bosch var diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laumexs -- 10 Aralık 2016; 14:34:19 >

• 5 30 ben pek beyenmedim

Titanyum 5 40 castrol 90 lira 4 litresi

Wv 502 ve 505 koda sahib bizim arac 501 kodu istiyordu yanlis hatirlamiyorsam uygunmudur

Kapi kilidide kilitciye goturdum yapamam komple degiscek dedi sadece tek kapi calismiyor

• sorun çözüldü. Ustama anlattım durumu, o da rot balanscıya götürdü, lifte kaldırıldı, adam baya bi uğraştı baktı.
    Meğerse traversin arasına taş sıkışmış çıkardı sorun da kalmadı.

• musty578 kullanıcısına yanıt
    Castrol Edge Titanium 5w-40 505.01 onay koduna sahiptir, ben bu yağdan kullanıyorum. Bu yağ çıkmadan daha önce; 505.01 onay koduna sahip Castrol Edge Turbo Diesel 5W/40 yağ kullandım. Önümüzdeki bakımda Motul 5w-40 yağ denemeyi düşünüyorum fiyatı Castroldan çok pahalı değilse.
    Kapıdaki sorunu tam anlayamadım.Switchte sorun olmuş olabilir mi? Benim 2 kapıda switchlerde problem vardı, araç harekete geçip hızlanınca bu kapıları kilitleyemeyebiliyordu, anahtarla kapıyı kilitleyip açarken de sorun olabiliyordu. Switchleri değiştirince sorun ortadan kalktı
  • Swich dediginiz nedir hic baktirmadim ara sira kitliyo bazen kitlemiyor aracin neresinde bulunur swic tesekkurler

Her kapıda kilitlerde bulunuyor. Bu switchler sayesinde mesela kapı açıldığında tavan lambası yanıyor, arabayı durdurup araç kapısını açtığınızda farlar açıksa uyarı sesi çıkıyor vs. Bende bunlar da son zamanlarda çalışmıyordu. Sanırım Nisan ayındaydı sorunlu 2 kapının switchi değiştirdim. Nette seat switch sorunu diye aratırsanız faklı forumlarda da konuyla ilgili bir çok mesaj var. Değiştirmesi oldukça meşakkatli, parça çok pahalı değil ama işçilik uğraştıyor hakkaten.
  • Arka kapilardada bulunurmuki bu swic benim sorun arka kapida

Son bisi daha sorucam bu gun araci calistirdim ve egzoz kismina baktim simsiyah is birakti yere ilk defa oldu neresi kirlenmis yada tikanmis olabilir bu kurum egr denmi gelir acaba

Yag su cekis problemi siyah duman yok aracimda

Arka kapılarda da bulunur. Benim sol ön kapı ve sağ arka kapı switchleri değişti mesela. Sorunlu olan arka kapıyı açtığında (eğer tavan lambası kapılar açılınca ışık verecek şekilde ayarlıysa) tavan lambası yanmıyor, diğer kapıları açtığında yanıyorsa, o kapının switchinde sorun vardır.
    siyah is konusunda bir şey diyemeyeceğim.
  • Merhaba Arkadaşlar, Herkese iyi forumlar;

Aracımın baskı balata değişim zamanı geldi sanırım kalkışlarda titreme yapmaya başladı bikaç seferde rampa yukarı yolda devir yükseldi ama araç aynı oranda hızlanmadı. Şimdi internette baskı balata bakarken genelde kullanılan markalar luk, valoe yada sachs sanırım bunların haricinde mapa diye yerli bir marka var. Mapa diğerlerine göre yarı fiyatınında altında kalıyor bu markayı alsam sorun olurmu ? Mapa marka debriyaj (baskı balata) seti taktırıp kullanan oldumu ? Yaarı fiyatına olduğu için kullanılabilirmi araca bir zararı olurmu sizden bu konuda önerilerinizi bekliyorum. Ayırca hangi marka almam gerekiyorsa internetten linkleriyle birlikte paylaşırsanız sevinirim. birde baskı balata değişimi zaten yapacağım için tekrar artı usta işçilik parası fazla para ödemeyim diye triger kayışınıda değiştireyim diyorum. Triger kayışında sadece kayışmı değişiyor yoksa set olarak alınca değişmesi gerekn bütün parçalar içinde oluyormu (mesela set içinde hangi parçalar olması gerekiyor)triger içinde satış linklerini paylaşırsanız sevinirim.

Bu arada araç 2005 1.4 tdi cordoba...

• quote:

Orijinalden alıntı: optimistic1983

Merhaba Arkadaşlar, Herkese iyi forumlar;

Aracımın baskı balata değişim zamanı geldi sanırım kalkışlarda titreme yapmaya başladı bikaç seferde rampa yukarı yolda devir yükseldi ama araç aynı oranda hızlanmadı. Şimdi internette baskı balata bakarken genelde kullanılan markalar luk, valoe yada sachs sanırım bunların haricinde mapa diye yerli bir marka var. Mapa diğerlerine göre yarı fiyatınında altında kalıyor bu markayı alsam sorun olurmu ? Mapa marka debriyaj (baskı balata) seti taktırıp kullanan oldumu ? Yaarı fiyatına olduğu için kullanılabilirmi araca bir zararı olurmu sizden bu konuda önerilerinizi bekliyorum. Ayırca hangi marka almam gerekiyorsa internetten linkleriyle birlikte paylaşırsanız sevinirim. birde baskı balata değişimi zaten yapacağım için tekrar artı usta işçilik parası fazla para ödemeyim diye triger kayışınıda değiştireyim diyorum. Triger kayışında sadece kayışmı değişiyor yoksa set olarak alınca değişmesi gerekn bütün parçalar içinde oluyormu (mesela set içinde hangi parçalar olması gerekiyor)triger içinde satış linklerini paylaşırsanız sevinirim.

Bu arada araç 2005 1.4 tdi cordoba...

Arkadaşlar hiçmi bilgi sahibi olan yardımcı olacak bir arkaşımız yok

• Mapa kullanmadım aldığın fiyatlar ne kadar çok fiyat farkı yoksa bence sachs veya luk al. Ben en sonbaharda 300TL Luk aldım. Gerçi ülkemizde yan sanayi oto parçaları orijinal ambalajına koyup satmak artık normal bir şey oldu ama önemli olan uzun süre seni idare edebilecek olmasıdır. Triger ise set alırsan devir daim pompasını da değiştir. İşçiliği iyi pazarlık et. Triger sadece kayış olarak değişmez yanında rulman ve devir daim pompasıda değişir.

Motor kodunu yazarsan daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_brownie

Mapa kullanmadım aldığın fiyatlar ne kadar çok fiyat farkı yoksa bence sachs veya luk al. Ben en sonbaharda 300TL Luk aldım. Gerçi ülkemizde yan sanayi oto parçaları orijinal ambalajına koyup satmak artık normal bir şey oldu ama önemli olan uzun süre seni idare edebilecek olmasıdır. Triger ise set alırsan devir daim pompasını da değiştir. İşçiliği iyi pazarlık et. Triger sadece kayış olarak değişmez yanında rulman ve devir daim pompasıda değişir.

Motor kodunu yazarsan daha iyi olur.

Motor seri numarası AMF ile başlıyor ama şuan ruhsat yanımda olmadığı için bişey diyemiyeceğim 1.4 tdi 75 bg lik motor. Devir daim pompası dediğin triger setinden hariç ayrı satılan bir parçamıdır yoksa oda setin içinde bulunurmu ?
  • 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.