Şimdi Ara

tv açılmıyor lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
54.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar.televizyonum sony kv-21ft1k modelidir. yaklaşık 2 ay önce televizyonu açma tuşuna bastığımda tv nin stand by ışığı 4-5 kez arka arka yanıp söndü ve açılmadı arkasında tekrar denedim ve açıldı.fakat şu an 20 kez açmak için basıyorum ve ışık her defasında 4-5 defa yanıp sönüyor ve tekrarlıyorum 20. de açılıyor bu da 15 dakkamı alıyor. tamirciye götürdüm fakat adam yapamadı üstüne tv kendiliğinden kapanmaya başladı birde ilk açıldığında renk gelmiyor video tuşuna basınca renk geliyor. ama önemli olan tv nin açılması. Bu problemi nasıl çözebilirim ?ya da paroblem nedir? yapılabilir birşey mi ? bilgilerini paylaşanlara şimdiden teşekkürler.Saygılar...

• hocam geçmiş olsun tüp bitmiş sanırım senin anlattıklarından bunu çıkarıyorum sana üç vakte kadar yepyeni bir televizyon kısmeti görünüyor
  • Genelde ön paneldeki power ışığının yanması Sonylerde "Servis Çağırın" anlamına gelir.
    Bende KV29X5D var. Kullanım kılavuzunda böyle yazıyor. Mahalle arasındaki tamirciye değil, varsa yetkili servisine verin derim.
    Saygılarımla.
  • arkadaşım ışığın yanıp söndüü durumda % 95 besleme arızalıdır benimkinde aynısı oldu hem de 4-5 kere aynı yerden led yanıp sönüyo hoparlörden pıt pıt diye ses geliyor son şansıdır bi dahakine 3 kattan bırakcam
  • televizyonun ust kısmından sertçe vur acılır dalga gecmiorum aynı sey benim tv dede var cunku :D:D ama sen yine de bi servis cagır elin agırdır kırarsın falan :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noregret -- 8 Temmuz 2008; 11:45:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: noregret

televizyonun ust kısmından sertçe vur acılır dalga gecmiorum aynı sey benim tv dede var cunku :D:D ama sen yine de bi servis cagır elin agırdır kırarsın falan :D

elimin ağır olduğunu telefon kablolarından veya wireless dan hissetmen elimin ağırlığının kanıtıdır,bunu farketmenin benim televizyonum için değil de senin için faydası olur. esprin için çok teşekkürler servisi çağırınca internetten böle bi espri yaptılar diyip aynı espriyi bende yaparım.

Televizyonun tüpünde sorun yok gibi geliyor bana çünkü televizyon açıldığı zaman saatlerce sorunsuz cam gibi çalışıyor.sadece açılışında sorun var.sony lerde stand by ışığının yanıp sönme sayısının anlamı varmış bende saydım 11 kez yanıp sönüyor ama ne anlama geliyor bilmiyorum:) bilen varsa bi yardım etsin ya :) öldüm artık her defasında 20 kez açma kapama tuşuna basıp ışığın 11 kez yanıp sönmesini bekliyorum :) yeni televizyon alıver diyen arkadaşıma da kötü haberim; bu öğretmen maaşlarıyla o işin biraz zor olacağıdır :) herkese teşkkürler...Saygılar...
  • BE-3D sase için verilmis tespitlerdir ama degerlendirme yapilabilir
    yanip sönme sayisi ariza
    2:koruma devrsi çalismaktadir
    3:SCL hatti düsük seviyede
    4:SDA hatti düsük seviyede
    5: SCL ve SDA hatlari düsük seviyede
    6: video islemci cevap vermiyor
    7:video anahtari cevap vermiyor
    8:tuner cevap vermiyor
    9:MSP cevap vermiyor
    10:NVM cevap vermiyor
    11:M3L devresinde TXD hattinda düsük seviye
    12:M3L devresinde RXD hattinda düsük seviye
    13:M3L devresinde ENEBLE hatti düsük seviyede kaliyor
    14:M3L devresinde DATA ve CLOCK hatlari düsük seviyede kaliyor
    15:Teletext test etme durumunda hat
    16:A.V anahtarinda ariza
    17:Jungle islemcisinde isaretleme yok
    18:NVM hafizasinda isaretlemeden sonra IC onaylamasinda hata
    19:B irkaç IC birden cevap vermiyor
    20: Compact Text arizali
    21:Besleme devresi çalistirildiginda A.V anahtari cevap vermiyor
    22:Besleme devresi çalistirildiginda Jungle/Crome cevap vermiyor
    23:Compact Text arizali

ALINTI
    aynı yer bi bak istersen
    http://www.ozmena.com/sony-sema/sony-kv21ft1k-standby-lambasi-surekli-yanip-sonuyor-304633.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.