Şimdi Ara

-----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar----- (898. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.749
Cevap
51
Favori
1.951.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 896897898899900
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar radyo kanallarında sıkıntım vardı. burda paylaşmıştık.
    normalde 6 hafızadada kanallar kayıtlı iken, dreksiyon kumandasıyla degiştirmeye çalıştıgımda sadece 2 kanal arasında gidip geliyor diger kanalları gormuyordu.
    formdan bir arkadaşın tavsiyesi üzerine kanalların yerini degiştirdim. sonuç degişmedi.

ama çözdüm.

çözüm gene arkadaşın tavsiyesine yakın bi işlem oldu.
    radyoya kızıp bir istasyonu 6 kanalada kaydettim. baktımki artık 6 kanal arasında degişiyor. ondan sonra gerekli kanalları istedigim gibi yerleştirdim bilgilerinize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: allegroo

quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

bende eskişehirde fiesta gelirken kızım bak kardeşin geliyor selam ver kardeşine diyorum iyice kafayı yedim herhalde.
    bende bütün plakalara bakıyorum fiesta gördüm mü. gerç daha piyasada çok yok yada ben görmüyorum.

bu clubfiesta logosunu nereden hallederiz ki

hehe.. yok umarım kafayı yemıyorsundur.. cunku ben de yıkanınca falan konuşyorum kızımla.. :)

bugun sanki seni gordum 41 plaka çevre yoluna çıkıyordun sen miydin bilmiyorum ama plaka 41 di ve kum griydi ben de sakarya caddesine donuyordum. eğer duz gidecek olsaydım daha iyi seçerdim seni :) bir de acayip bi yagmur vardı bu akşam eskişehirde.. şimdi sulu sepkene donuyor..

bu arada

@ulucinarmurat

çok geçmiş olsun arkadaşım. umarım en kısa zamanda servisten gelir aracın.

allah allah ne zamandı bu ? çünkü bugun sabah 8.30 dan 12'ye kadar hava hastanesinin oradaydım. ondan sonra eve doğru geldim. üniversite caddesinden çıkıp çevre yoluna geçtim. sabahta sakarya caddesinden dümdüz hava hastanesine gittim.

@egzodia
    sen hangi ay doğdun. bu kadar kazadan kıl payı kurtulmusun. geçmiş olsun.

birde bugun öğle vakti bir kadın yüzünden baya günaha girdim. yeşil yanıyor önümde zank diye durdu. carpmıyım diye kaldırıma cıkacaktım. ondan sonraki ışıkta üstüme üstüme geldi. manyak kadın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: allegroo

quote:

bende eskişehirde fiesta gelirken kızım bak kardeşin geliyor selam ver kardeşine diyorum iyice kafayı yedim herhalde.
    bende bütün plakalara bakıyorum fiesta gördüm mü. gerç daha piyasada çok yok yada ben görmüyorum.

bu clubfiesta logosunu nereden hallederiz ki

hehe.. yok umarım kafayı yemıyorsundur.. cunku ben de yıkanınca falan konuşyorum kızımla.. :)

bugun sanki seni gordum 41 plaka çevre yoluna çıkıyordun sen miydin bilmiyorum ama plaka 41 di ve kum griydi ben de sakarya caddesine donuyordum. eğer duz gidecek olsaydım daha iyi seçerdim seni :) bir de acayip bi yagmur vardı bu akşam eskişehirde.. şimdi sulu sepkene donuyor..

bu arada

@ulucinarmurat

çok geçmiş olsun arkadaşım. umarım en kısa zamanda servisten gelir aracın.

allah allah ne zamandı bu ? çünkü bugun sabah 8.30 dan 12'ye kadar hava hastanesinin oradaydım. ondan sonra eve doğru geldim. üniversite caddesinden çıkıp çevre yoluna geçtim. sabahta sakarya caddesinden dümdüz hava hastanesine gittim.

@egzodia
    sen hangi ay doğdun. bu kadar kazadan kıl payı kurtulmusun. geçmiş olsun.

birde bugun öğle vakti bir kadın yüzünden baya günaha girdim. yeşil yanıyor önümde zank diye durdu. carpmıyım diye kaldırıma cıkacaktım. ondan sonraki ışıkta üstüme üstüme geldi. manyak kadın

gördügüm 41 plaka 18:20 civarında sütlüce esentepe tarafından çevre yoluna doğru çıkıyordu. neyse :)
    bu arada kendine hakim ol dostum trafikte böyle insanlar var.

• o bendim. esparka gidiyordum. bir 26 plaka kum gri bende gördümde plakanın devamı aklımda değil

trafikte öyle insanlar varda arkadaş hangi manyak kendi aracını başkasının üstüne sürer ya. töbe estağfurullah.
  • sizin kazalar yine iyi bu gün ışıktan geçerken yeşil yanmasına rağmen polis aniden durdurdu yoldan geçmekte olan yaya adamda benim arka tampona çarptı karşıdan karşıya geçerken
    arabamda hasar yok ama çok güldüm artık yaya çarpıyor
  • Arkadaşlar bence de abs erken devreye giriyor. Ve durma zamanı uzuyor. Bu sebeple kaza yaptığımı düşünüyorum. Durabileceğim mesafe vardı ama ben ?arkadan bi kamyonete carptım 2 ay felan önceydi. Gercekten abs kaygan olmayan yolda durma suresini uzatıyor mu_
  • @Eoudoxias
    Kasım doğumluyum :) Valla 2'dir ucuz yırtıyorum.Verilmiş sadakam varmış.
  • 1.6 tdci ve 1.4 tdci fiestası olan arkdaslar son zamdan sonra aracınızın yakıt tuketimi ne kadar sehircii. herkese selamlar
  • herkese selam

uzun süredir giremiyorum iş yoğunluğundan dolayı, daha öncede bahsettiğim gibi sıfır aldığımız fiestanın sağ paspasına su basmıştı. ilk sefer servise götürüp yaptırdık bu seferde paspas nemli ve ıslak şekilde devam ediyordu.. ikinci kez götürdük 3 gündür serviste bu seferde camın altından girdiği söylendi hallettik dediler derken yine test yapmışlar ve girmeye devam ediyormuş.. sonra havalandırmadan girdiğini söylediler bunun için mühendislerle yazışma yapılmış.. sonrasında bu açık da kapatılmış ve şu an kurutulma aşamasındaymış iç kısım, yarın alıcaz büyük ihtimalle aracı, aldğımızdan beri 2gün su girdiği için 1 gün ön cam krikosu değişmesi için ve 4 günde yine su probleminin devamı için serviste kaldı tabii araç sıfırdı aldğımızda bu nasıl iş anlamadım resmen ayıplı ürün satıyorlar bence değiştirmeleri gerekir ama geçici olduğuna inandığım çözümlerle bize geri teslim ediyorlar.. bundan sonra da bu araca ve markaya nasıl güven olabilir ve zevk alınır size sormak isterim..

bize ingiltere adresli bir anket geldi türkçe tabii içeriği doldurup o adrese geri gönderilmesi istenmiş. Bu sorunlardan bahsettim tabii ne kadar ciddiye alınır bilemiyorum..

herkese iyi sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarsici

quote:

Orijinalden alıntı: nlycngz

1.4 benzinli otomatik almayı düşünüyorum. yakıt konusunda kullanan ve bilgisi olan varsa çok sevinirim.
    elektrik kırmızısına hayranım fakat forddaki adam sanırım beni vazgeçirdi.
    en ufak bir vuruk veya çizikte renk tuturma problemi oluyo dedi.
    tanıdık olduğu için bu bilgiyi verdi. yoksa ben satmaya bakarım diyerek de ekledi..
    peki ben ne renk almalıyım ? en çok ne renk yakışıyo bu arabaya ?
    beyaz düşündüm ama hiiiççç bir fikrim yokk :((

arkadasım elektrik kırmızı renk bayiilere belli sayıda geldiği için halde hazırda tedarik edemiyeceği içinde vaz geçirmiş olabilir. satış stratejisi olarak. ben elek.kırmızı aldım halen bekliyorum ve 20 ocak'a kadarda beklemekteyim. bu arada elkt.kırmızı renk sadece almanyada üretiliyormuş diğerleri ispanyada saygılar

arkadaşım bayinin söylediğine göre 2011 araçların hepsi artık Almanya'dan geliyormuş. Benim arabam da siyah renk ve Almanya çıkışlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: say
    herkese selam

uzun süredir giremiyorum iş yoğunluğundan dolayı, daha öncede bahsettiğim gibi sıfır aldığımız fiestanın sağ paspasına su basmıştı. ilk sefer servise götürüp yaptırdık bu seferde paspas nemli ve ıslak şekilde devam ediyordu.. ikinci kez götürdük 3 gündür serviste bu seferde camın altından girdiği söylendi hallettik dediler derken yine test yapmışlar ve girmeye devam ediyormuş.. sonra havalandırmadan girdiğini söylediler bunun için mühendislerle yazışma yapılmış.. sonrasında bu açık da kapatılmış ve şu an kurutulma aşamasındaymış iç kısım, yarın alıcaz büyük ihtimalle aracı, aldğımızdan beri 2gün su girdiği için 1 gün ön cam krikosu değişmesi için ve 4 günde yine su probleminin devamı için serviste kaldı tabii araç sıfırdı aldğımızda bu nasıl iş anlamadım resmen ayıplı ürün satıyorlar bence değiştirmeleri gerekir ama geçici olduğuna inandığım çözümlerle bize geri teslim ediyorlar.. bundan sonra da bu araca ve markaya nasıl güven olabilir ve zevk alınır size sormak isterim..

bize ingiltere adresli bir anket geldi türkçe tabii içeriği doldurup o adrese geri gönderilmesi istenmiş. Bu sorunlardan bahsettim tabii ne kadar ciddiye alınır bilemiyorum..

herkese iyi sürüşler

sizin adınıza gerçekten çok üzüldüm haklısınız sıfır araçta olmaması gereken bir sorun ama nihayetinde kul yapımı sorun olabilir ama marka sizi bencede bayağı mağdur etmiş yazık cidden çok yazık...
  • @say
    sen bir merkez ford otomotive telefon etseydin. telefonunu da yazayım. 0(216) 564 70 00
    bu 1 değil 2 değil 3 değil. bu kadar sorun bende çıksa o servisi yıkardım herhalde.

bu arada benim fiesta ispanyadan gelme. benimkide 2011 model
  • quote:

Orijinalden alıntı: say

herkese selam

herkese iyi sürüşler

Arkadaşım çok geçmiş olsun. Aracın tam olarak nereden su aldığını tespit edebilmişler mi peki? Çünkü sürekli farklı yerlerden su girdiğini söylemişler. Umarım probleme geçici değil de kalıcı çözüm üretebilmişlerdir. Bu tip durumlar insanın canını sıkıyordur İnşallah bir daha bu tarz sorunla karşılaşmazsın ve aracını hayırlısıyla kullanırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodiko

quote:

Orijinalden alıntı: sarsici

quote:

Orijinalden alıntı: nlycngz

1.4 benzinli otomatik almayı düşünüyorum. yakıt konusunda kullanan ve bilgisi olan varsa çok sevinirim.
    elektrik kırmızısına hayranım fakat forddaki adam sanırım beni vazgeçirdi.
    en ufak bir vuruk veya çizikte renk tuturma problemi oluyo dedi.
    tanıdık olduğu için bu bilgiyi verdi. yoksa ben satmaya bakarım diyerek de ekledi..
    peki ben ne renk almalıyım ? en çok ne renk yakışıyo bu arabaya ?
    beyaz düşündüm ama hiiiççç bir fikrim yokk :((

arkadasım elektrik kırmızı renk bayiilere belli sayıda geldiği için halde hazırda tedarik edemiyeceği içinde vaz geçirmiş olabilir. satış stratejisi olarak. ben elek.kırmızı aldım halen bekliyorum ve 20 ocak'a kadarda beklemekteyim. bu arada elkt.kırmızı renk sadece almanyada üretiliyormuş diğerleri ispanyada saygılar

arkadaşım bayinin söylediğine göre 2011 araçların hepsi artık Almanya'dan geliyormuş. Benim arabam da siyah renk ve Almanya çıkışlı.

walla bu satıcıların hepsi birşeyler sallıyor sanırım kafalarına göre destekli desteksiz... En dogru bilgi nerden alınır bilmiyorum herkese başka söyleniyor...
  • evet maalesef şans tabii, servis çok ilgili o yüzden fazla üzerlerine gitmedim eğer ters bir durum olsaydı her şekilde uğraşırdım ama şimdilik düzeldiğini söylediler zaten yine düzelmemiş olursa yani ileride sorun çıkarırsa elimde servis kayıtları mevcut o zaman servisi aradan çıkarıp farklı yollardan duruma çözüm arayacağım. inşallah o noktalara gelmez çünkü uğraşmaktan çok aracı sorunsuz kullanmaktan yanayım..

sorunun nereden kaynaklandığını bulmakta zorlandılar, birkaç farklı yerde hata var anladığım kadarıyla, çok sık karşılaşılan bir durum olmadığı için zor oldu gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi say -- 29 Aralık 2010; 21:56:45 >
  • @Eoudoxias
    Ben de bayinin yalancısıyım. Bana söylediğine göre 2011 model fiestaların hepsi Almanya'dan geliyormuş. Almanya çıkışlı olması tercihimdir ama aralarında pek fark olacağını düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormgrey_1905

Pazar gününden beri istanbuldayım ve inananmazsınız sadece şehir içi neredeyse 600 km den fazla yaptım, daha da hafta sonuna kadar taminim 1500'ü falan geçerim.

Nasıl mı?

Kayınvalidenin göz problemi var bütün göz doktorlarını ayrı ayrı dolaşıyoruz ve işin içinde o olunca mecburen tüm akan sular duruyor. )
    Onlar B.Çekmecedeler ben avcılarda kalıyorum her gün sabahın köründe onları alıyor E-5 trafiğinin kahrını çekiyor 1,5- 2 saatte Beyoğlu bilmemne göz hastanesine oradan gezelim-görelim(?) işlerine. Kaç defa köprüden geçtim bilmiyorum bile!! (aman ne çok akrabamız varmış istanbulda ve ama neden hiçbiri nerede oturduklarını benim 5800 cep telefonumun navigasyonu kadar bile bilmiyor?) Allahtan camiiler, türbeler ve gezilecek yerler hepsi ilk yapıldıkları yerde duruyorlar.

Yolda onlarca Fiesta görüyorum ve tek mutlu olduğum anlar Fiestalarla arka arkaya ve yanyana gittiğim zamanlar. Lakin hiç Clubfiesta logo göremedim kimsede ki selam vereyim, bakın ben bunu tanıyorum diyeyim.

Logo sahibi arkadaşlar kimlerdir?
    Nereden aldılar?
    Olmayanlar nereden alacak bilgisi olan var mı?
    Ve aslında biz kimleriz ve kaç kişiyiz? bi liste yapsak.

Öncelikle geçmiş olsun acil şifalar.Logoyu sizinle paylaşabilmemiz için vektörel olarak çizilmesi gerekiyor.İstanbuldan FF sahibi Cem adında bir arkadaş logoyu bastırıp aracına yapıştırmıştı.Logonun *.psd halini kendisine göndermiştik vektörel olarak çizdirdi ve sticker bastırdı,kendisinden vektörel olarak çizimi bizimle paylaşmasını bekliyoruz yakın zamanda göndereceğini iletti çizim geldiğinde burada sizler ile paylaşırız 2-3 TL gibi bir rakama bastırmanız mümkün iki seçenek var yada biz toplu olarak bastırıp isteyen arkadaşlara yollayabilriz.Biz kimleriz kaç kişiyiz sorunuza cevap vermek gerekirse biz clubfiesta.biz adı altında facebook'ta bir grup oluşturduk şu an sayımız 47, sizleride orada mutlaka görmek isteriz yapacağımız organizasyonlardan haberdar olmanız ve aracımızla ilgili bilgi paylaşımlarını,görselleri,videoları facebook grubu üzerinden takip edebilirsiniz.Gruba katılmak için bu linke tıklamanız yeterli.Araçlarını yeni alan arkadaşlar,kazasızve güvenli sürüşler diliyorum hayırlı olsun.Saygın çok geçmiş olsun,aynı sorunun üçüncü tekrarlayışında yeni araç ile değiştirilmesi talebini saklı tuttuğunu tahmin ediyorum,clubfiesta dayanışması adına hep birlikte bayiye email ve telefon yoluyla baskı yapabiliriz.Sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForZ4 -- 29 Aralık 2010; 22:03:59 >
  • Arkadaşlar bu arada aracın yanında hediye olarak kolçak vermelerini rica ettik fakat artık park sensörlerini bile hediye vermeyeceklermiş. Otosan bayileri park sensörlerini bedava vermemeleri hususunda uyarmış. Bunun tabi kesinlikle satış politikasından kaynaklandığını düşünüyorum. Kolçağı da maliyetine 200 TL'ye verebiliriz dediler.
    Aracı alırken bayiye diretsek plastik paspas yerine halı paspas almamız mümkün mü? Bir de bende xenon farlar var, acaba aracı teslim almaya giderken teknik servise rica etsem takarlar mı? Dışarıda taktırırsam garanti dışı kalır diye çekiniyorum açıkçası.
  • quote:

@Eoudoxias
    Ben de bayinin yalancısıyım. Bana söylediğine göre 2011 model fiestaların hepsi Almanya'dan geliyormuş. Almanya çıkışlı olması tercihimdir ama aralarında pek fark olacağını düşünmüyorum.

emin konuşmayayım ama. 2008-2009 serileri sanırım almanyadan gelme bu ses konuları felan vardı araçlarda. 2010-2011 serileri sanırım ispanyadan gelme ve ses sorunları çözülmüş. hiç bir ses gelmiyor içeriden. birde şu çamurluğa bir çözüm bulsak iyi olacak. sırf o tak tuk taş sesinden kafayı yer insan allahtan ses sistemi iyide onuda fazla duymuyoruz

diyeceğim ispanyadan gelsin bence daha iyi

@ForZ4
    facedeki clubfiesta.bize üyeyim. şu logo işi yakın zamanda olur inşallah.
  • quote:

quote:

@Eoudoxias

emin konuşmayayım ama. 2008-2009 serileri sanırım almanyadan gelme bu ses konuları felan vardı araçlarda. 2010-2011 serileri sanırım ispanyadan gelme ve ses sorunları çözülmüş. hiç bir ses gelmiyor içeriden. birde şu çamurluğa bir çözüm bulsak iyi olacak. sırf o tak tuk taş sesinden kafayı yer insan allahtan ses sistemi iyide onuda fazla duymuyoruz

diyeceğim ispanyadan gelsin bence daha iyi

@ForZ4
    facedeki clubfiesta.bize üyeyim. şu logo işi yakın zamanda olur inşallah.

Bayi de bana bu söylediklerinin tam tersini söyledi :D
    Adamı istedikleri gibi yönlendiriyorlar, çok çakal bunlar çook
  • 
Sayfa: önceki 896897898899900
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.