DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
İktisat mı İşletme mi Kamu yönetimi mi???
68
Cevap
1
Favori
68.044
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> İktisat mı İşletme mi Kamu yönetimi mi???
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>

İktisat mı İşletme mi Kamu yönetimi mi???

(En Son Oy Tarihi: 12.11.2016)
Giriş
      20 Mesaj
      27 Haziran 2008 18:19:29
      Arkadaşlar bu konu var mı ya da buna eşdeğer bir başlık açıldı mı araştırmadım ama gerçekten önemli bi konu oldugun düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum. Sizce hangisi daha iyi bi geleceğe sahip, zorlukları güzel yanları yorumlarınızı bekliyorum.. en azından kısa da olsa görüş belirtirseniz verdiğiniz oyun yanında çok daha iyi olur..

teşekkür ederim. konu varsa özür diliyorum, forumda yeniyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtylcn -- 27 Haziran 2008; 18:22:32 >

imza geyikleride soğuduu yavv :)
    • Yüzbaşı
      689 Mesaj
      27 Haziran 2008 18:37:19
      en kısa sürede üniyi bitirmek istiyorsan kamu yok ben biraz takilim ünide dersen diğer 2 seçenekten birini tercih edebilirsin

• Teğmen
      208 Mesaj
      27 Haziran 2008 18:40:53
      şahsen kamuyu tercih ederim

• Yüzbaşı
      453 Mesaj
      27 Haziran 2008 18:42:25
      iyi bir üniverstedeyse(adı olan) işletme olabilir iktisatta tabiiki aslınd hepsi birbirine yakın bölümler

• Onbaşı
      20 Mesaj
      27 Haziran 2008 18:43:43
      insanın kafasını karıştıran da bu kadar birbirine yakın olmaları.. Matematiğim iyidir. İktisat yakın geliyo ama yine de bi sorayım dedimm..

• Yarbay
      4390 Mesaj
      27 Haziran 2008 18:46:50

quote:

Orjinalden alıntı: gokhansar

en kısa sürede üniyi bitirmek istiyorsan kamu yok ben biraz takilim ünide dersen diğer 2 seçenekten birini tercih edebilirsin

bu bölümler arasında en kolayı kamudur en zoruda iktisat.ben ne yaptım gittim ortasını buldum işletme seçtim

15-inch MacBook Pro with Retina display | iPhone 6S 64GB Gold | Apple TV3 | iPad Mini Retina 32GB WiFi+Cellular
    • Binbaşı
      1143 Mesaj
      27 Haziran 2008 18:46:51
      İktisatta göreceğin en ileri matematik türev birazda integraldir.Çok iyi bir matematiğe gerek yok.İktisat daha çok soyut düşünce üzerinedir,farzedelim ki demeye alış :p

İlerde devlette işe girmek istiyorsan iktisatı seç,işletmeden uzak dur.

Özel istiyorsan işletme-iktisat fark yok gibi.

Kamu hakkında fikrim yok.

• Onbaşı
      28 Mesaj
      27 Haziran 2008 18:52:39
      Devlette çalışmak istiyorsan Maliye veya iktisat tercih etmelisin. Kpss sınavında başarılı olanlar genellikle maliye ve iktisat öğrencileri oluyor. İktisata gidersen özel sektörde de iş bulabilirsin. Bankaların sınavlarına girip veznede işe başlayabilirsin. İşletme ise sözel ağırlıklı bölüm olması lazım. İktisat kadar sayısal yoktur. Zaten iktisatta da fazla sayısal yok. Daha 1. sınıftayım ama öyle tahmin ediyorum . Ama işletme veya iktisat bölümlerinin ingilizcelerini okuyabilirsen özel sektörde daha avantajlı olursun diyebilirim.

• Onbaşı
      20 Mesaj
      28 Haziran 2008 00:49:50
      özel bi şirket tabiiki tercihim.. dil de öğrenicem ayrıca iktisat sanki daha iyi gibi geliyo ne bileyim yardım istedim işte.. :)

• Onbaşı
      28 Mesaj
      28 Haziran 2008 00:50:52
      uluslararası ilişkiler, aynı fakülte..

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Haziran 2008 01:15:16
      uliyi tek gecerım

• Yüzbaşı
      516 Mesaj
      28 Haziran 2008 01:22:08
      iktisat bir bilim dalıdır, işletme ise iktisatın alt dalıdır ama daha sözel bir bölüm olduğunu söyleyebilirim... Kamu yönetimi bambaşka bir şey zaten kamuyu yönetiyorsun işte :P . Bana sorarsan iktisat oku sonra işletme yüksek lisansı yap ama, iktisat biraz matematik ister...

Bizi sevenleri üzmeyelim baba... ||
      Metin OKTAY
    • Yarbay
      2803 Mesaj
      28 Haziran 2008 01:39:10
      Kolay olsun diyosan işletme işe yarasın diyosan kamu yönetimi

FANATİK SE'Cİ DEĞİLİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİM!!!!!!!!!!!!
    • Binbaşı
      1184 Mesaj
      28 Haziran 2008 01:48:39
      hiçbiri

• Yarbay
      2611 Mesaj
      28 Haziran 2008 02:02:34
      Bir iktisat mezunu olarak şunu açıkça diyebilirim ki , bu 3 bölüm içinden üniversitede bilim yapıldığını sadece iktisat bölümünde okuyarak hissedebilirsiniz.

• Onbaşı
      34 Mesaj
      28 Haziran 2008 15:28:56
      iktisat

isletme kamu

• Onbaşı
      20 Mesaj
      28 Haziran 2008 23:43:55
      ya benim bitirdiğim 4 yıllık iktisat/işletme/kamu ile aöf iktisat/işletme/kamu aynı kefedeymiş.. ama bu haksızlıkk..

• Yarbay
      6007 Mesaj
      29 Haziran 2008 00:04:34
      bir kamu yönetimi mezunu olarak iktisat tercih ederim..

bir işletmecinin yaptığı her işi rahatlıkla yapabilirler.. onların gördüğü çoğu dersi görürler.. ama bir işletmecinin sayısal yönü zayıf kalır.. gerek iktisat gerekse de istatistik.. bunlarda zayıftırlar.. kamu yönetimi mezunu çoğunuı görür ama yüzeyseldir.. hukuk yönü çok iyidir ama bir hukukçu kadar değildir..

bu nedenle yukarıda yazılanları göz önüne aldığımızda iktisat iyi bir tercih olabilir ve üniversite tercihi istersen İstanbul Üniversitesi...

• Yarbay
      3997 Mesaj
      29 Haziran 2008 00:47:43

quote:

Orjinalden alıntı: mrtylcn

ya benim bitirdiğim 4 yıllık iktisat/işletme/kamu ile aöf iktisat/işletme/kamu aynı kefedeymiş.. ama bu haksızlıkk..

nesi haksızlık ya. hatta aöfdekilerin işi daha zor.

ayrıca işletme/kamu/iktisat mezunları ile ilgili yapılan sınavlarda da (mesala kpss alan bilgisi) aynı şartlarda giriyorsunuz. o zaman haksızlık omuyor mu aöflülere.

• Yarbay
      3997 Mesaj
      29 Haziran 2008 00:50:23
      arkadaşlar bende aöf adaleti bitirdim. 4 yıllığa geçeceğim ve kamu düşünüyordum ama yazılanları okuyunca kafam karıştı. iktisatın bana getirecekleri nelerdir? aynı zamanda ben memurum. iktisat mezunu olunca hakimlik/maliye vb gibi kurumların açtığı sınavlara başvurabilir miyim?

• DH Yönetici
      29241 Mesaj
      29 Haziran 2008 01:00:24
      En kolayı kamudur. Sonra işletme sonra iktisat.
      Ama en iyisi de iktisattır. İktisat gerçekten olayları bilimsel olarak ele alır.

İktisatta olaylara makro açıdan bakarsın. Ama mikrosunu da öğrenirsin. Uluslararası iktisadı, devlet iktisadını, piyasaları öğrenirsin.
      İşletmede olaylara mikro açıdan bakarsın. Makrosundan mahrum kalırsın. Sadece işletmeciliği öğrenirsin.

İşletme daha sözel iktisat daha sayısaldır. Çok aşırı sayısal değil. Sadece işletmeye göre biraz daha sayısal.

İşletme bana göre okunası bir bölüm değil. Amacım iktisat okumaktı. Ve okuyorum şu anda.
      Ve şunu söyleyeyim. İşletmeci bir kaç kişi ile piyasalar ekonomi vs üzerine biraz muhabet etmek isteyince bi yere kadar gidebiliyorsun. Sonrasında tıkanıyorlar. Benim gördüklerim öyle en azından.

Karar senin. Tavsiyem iktisat.

• Yarbay
      2161 Mesaj
      29 Haziran 2008 01:14:03

quote:

Orjinalden alıntı: PHI

En kolayı kamudur. Sonra işletme sonra iktisat.
      Ama en iyisi de iktisattır. İktisat gerçekten olayları bilimsel olarak ele alır.

İktisatta olaylara makro açıdan bakarsın. Ama mikrosunu da öğrenirsin. Uluslararası iktisadı, devlet iktisadını, piyasaları öğrenirsin.
      İşletmede olaylara mikro açıdan bakarsın. Makrosundan mahrum kalırsın. Sadece işletmeciliği öğrenirsin.

İşletme daha sözel iktisat daha sayısaldır. Çok aşırı sayısal değil. Sadece işletmeye göre biraz daha sayısal.

İşletme bana göre okunası bir bölüm değil. Amacım iktisat okumaktı. Ve okuyorum şu anda.
      Ve şunu söyleyeyim. İşletmeci bir kaç kişi ile piyasalar ekonomi vs üzerine biraz muhabet etmek isteyince bi yere kadar gidebiliyorsun. Sonrasında tıkanıyorlar. Benim gördüklerim öyle en azından.

Karar senin. Tavsiyem iktisat.

edelim bir ara muhabbet o zaman hem işletme hem iktisat okuyan biri olarak.bi yere kadar gitmeyelim seninle de

Nothing Doing
    • Yarbay
      6173 Mesaj
      29 Haziran 2008 01:57:18
      Kumuyu seçeneklerin arasıondan çıkaryıp yerine maliyeyi koy. İyi bir üniversite tuturuyorsan işletme iktisat yada maliye farketmez hedeflerine rahatlıkla ulaşırsın. Ama illa müfettiş yada uzman vs olacam diyorsan iktisat yada maliye tercih et.

Chi of love
      29 Haziran 2008 02:16:50

quote:

Orjinalden alıntı: ramazanyurt

Alıntıları Göster

ayrıca işletme/kamu/iktisat mezunları ile ilgili yapılan sınavlarda da (mesala kpss alan bilgisi) aynı şartlarda giriyorsunuz. o zaman haksızlık omuyor mu aöflülere.

Aynen asıl bize haksızlık...

• DH Yönetici
      29241 Mesaj
      29 Haziran 2008 10:59:15

quote:

Orjinalden alıntı: paTRon

Alıntıları Göster

edelim bir ara muhabbet o zaman hem işletme hem iktisat okuyan biri olarak.bi yere kadar gitmeyelim seninle de

Beklerim

Ben de bu dönem çift anadal'a başlıyorum inşallah. Seçeceğim bölüme karar veremedim gerçi henüz

• Çavuş
      56 Mesaj
      29 Haziran 2008 11:01:34
      Kamu tabiiki Mülkiyede Kamu okusan Süper olur

İşletme okuma derim

• EraN

ATAM İZİNDEYİZ!
        Only No1 Can judge me
    • Yarbay
      3440 Mesaj
      29 Haziran 2008 11:08:42
      matematiğin orta seviyenin az üstündeyse işletme ,

eğer matematikten çakmam kafam basmaz dersen kamu

LOL TR : Gundam Exia
      29 Haziran 2008 11:57:17
      herkes işletme okuyor.bemde bi farklilikolmali dimi iktisat secicem 3 sınıfda sonra bi işletme yuxek lisansı cilası cekeriz tam olar

Penceresiz kaldım anne,uçurtmam tel örgülere takıldı,hani benim gençliğim nerde

• Yüzbaşı
      336 Mesaj
      01 Temmuz 2008 15:10:23
      ben de hukuk, işletme, iktisat üçlüsü arasında kaldım. hangisini seçsem hala kararsızım.

• Yüzbaşı
      424 Mesaj
      01 Temmuz 2008 15:15:26
      Siyaset bilimi ve uluslararsı ilişkiler.Şahsen ben birtek bu bölümü istiyorum.

• Yarbay
      3912 Mesaj
      01 Temmuz 2008 15:21:51
      üçü de işe yaramaz...

elimizi sallasak, ya işletmeciye ya iktisatçıya, ya kamucuya çarpıyor...

bugün yollanıyorken bir gurbete yeniden
      belki bir kişi bile gelmeyecektir bize
      bir kemiğin peşinden saatlerce yol giden
      itler bile gülecek kimsesizliğimize ...
    • Yarbay
      2691 Mesaj
      01 Temmuz 2008 15:22:47
      bence hiçbiri bi çeko mezunu olarak konuşuyorum kamu kolaydır ama hep sap vardır iktisat işletmeyi anlatmaya gerek yok zaten çeko bence hem dersleri kolay hem sınıf ortamı güzeldir bol kız vardır benim sınıfımda 1 erkeğe 4 kız düşüyordu hemde geleceğin mesleği hatta günümüzün mesleklerinden bide kendini kurslarla felan iyi geliştirirsen havada kaparlar

01 Temmuz 2008 15:27:50
      Peki bunları okuyunca torpile gerek var mı iş bulmak için

• Yüzbaşı
      910 Mesaj
      01 Temmuz 2008 15:33:35

quote:

Orjinalden alıntı: XanderJR

Alıntıları Göster

bu bölümler arasında en kolayı kamudur en zoruda iktisat.ben ne yaptım gittim ortasını buldum işletme seçtim

bende iktisat çok istiyodum ama işletme geldi iyikide gelmiş....

• Uzman Mobil
      6563 Mesaj
      01 Temmuz 2008 15:35:06
      Kamu yön. ve iktisat öncelikte olsun ... siyasete ilgin varsa ve güncel konulara kamu yön. okuytabilirsin değilse iktisat... seçebilirsen de Hukuk seç..

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!
    • Onbaşı
      20 Mesaj
      18 Ağustos 2008 21:48:37
      Valla herkes seçtiği bölümü övüyo :)

ama ben seçimimi yaptım.. İktisat. kazandım.. yorumlarınız için teşekkürler :)

• Yarbay
      3157 Mesaj
      18 Ağustos 2008 21:51:44

quote:

Orjinalden alıntı: mrtylcn

özel bi şirket tabiiki tercihim.. dil de öğrenicem ayrıca iktisat sanki daha iyi gibi geliyo ne bileyim yardım istedim işte.. :)

Özelse işletme seç ve ingilizceyi sağlam öğren hatta bir dil daha öğren.

• Çavuş
      56 Mesaj
      18 Ağustos 2008 22:43:44
      mümkünse iktisadi idari bilimler okuma :D
      işletme mezunu olarak sölüorum

arkadaş var kamu bitirdim işletmeden çift anadalı var işsiz
      arkadaşın dedii gibi
      bu bölümleri okuyan çok

heea okuyup bitirip hemen işe gireni de var sonuçta

işletme kolay
      iktisat zevkli
      kamu deişik (köye su götürme birlikleri , trt müdürünün görevleri falan enteresan şeyler var aslında :D )

inşallah istedin gibi olur herşey

• Yarbay
      2312 Mesaj
      19 Ağustos 2008 03:27:47
      quote:

Orjinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

üçü de işe yaramaz...

elimizi sallasak, ya işletmeciye ya iktisatçıya, ya kamucuya çarpıyor...

bayılıyorum böyle yorumlara mest oluyorum resmen. aöf bitiren adamları da aynı kefeye koyan böyle tiplere. aöf mezunlarını kötülediğimden değil ama askerlik erteleme vs. gibi nedenlerle işsiz kalacağını bile bile girip mezun olduktan sonra iş yok bu memlekette diyen üstüne bunları görüp böyle gereksiz yorum yapan kişilere de elimizi sallasak çarpıyor.

şahsi yorumum şu iibf doğru düzgün bir üniversitede okunduğu takdirde kariyeriniz açısından son derece iyi olur. sonuçta iş bulmak tamamı ile kendinizi geliştirmenize bağlı bu durum sadece bu üç meslek için geçerli değil tüm meslekler için geçerli. iyi üniversite iyi bir etiket ve kendinizi geliştirmeniz için iyi olanaklar sağlar avantajları bunlar. iibf okuma istiyor ve kariyerinizi düşünüyorsanız ücra üniversiteleri ya da aöf yi aklınızdan çıkarın. iktisat işletme farketmez sonuçta iş alanları hemen hemen aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vata -- 19 Ağustos 2008; 18:08:09 >

• Çavuş
      86 Mesaj
      19 Ağustos 2008 14:10:27

quote:

Orjinalden alıntı: ramazanyurt

Alıntıları Göster

Birisi örgün öğretim, birisi açıköğretim. Açıköğretim okuyanlara bakıyorum, mesela adam iktisat okumuş, daha talepden arzdan bir haber. Düşün artık gerisini. İktisat çok geniş sosyal bir bilimdir. İşletme ise; ona göre daha basit kalıyor. Ben iktisat okuyorum. Ben kafa patlatıyorum sınav öncesi, işletme okuyan adam ense yapıyor.

Ayrıca ne okursan oku; iş sende bitiyor. Bu bölümlerden herhangibirini bitiripte, dolu dolu mezun olan adam azdır. Büyük şehirler hariç(İst., İzmir, Ank...) her ilin eğitimi beş aşagı beş yukarı aynıdır. Sen kendini geliştirdikten sonra hepsini yaparsın. Ama ben iktsatı 1. sıraya koyuyorum. Eğer soracağınız bir şey varsa; PM atın msn adresimi vereyim.

Segui il tuo corso, e lascia dir le genti. Karl MARX
    • Binbaşı
      1886 Mesaj
      19 Ağustos 2008 15:07:38
      iktisat,işletme ,maliye okunur

kamu yönetimi,uluslararası ilişkiler okunacak bölümler değil hikayeler(teoriler) tavan yapmış bu iki bölümde
      mezun olmuş biri olarak diyorum bunu

Katılım zamanı: 16 Nisan 2002

Macaristan’daki Türk anıtları - tıkla
    • Yüzbaşı
      400 Mesaj
      19 Ağustos 2008 15:20:31

quote:

Orjinalden alıntı: vata

Alıntıları Göster

bayılıyorum böyle yorumlara mest oluyorum resmen. aöf bitiren adamları da aynı kefeye koyan böyle tiplere. aöf mezunlarını kötülediğimden değil ama askerlik erteleme vs. gibi nedenlerle işsiz kalacağını bile bile girip mezun olduktan sonra iş yok bu memlekette diyen üstüne bunları görüp böyle gereksiz yorum yapan kişilere de elimizi sallasak çarpıyor.

şahsi yorumum şu iibf doğru düzgün bir üniversitede okunduğu takdirde kariyeriniz açısından son derece iyi olur. sonuçta iş bulmak tamamı ile kendinizi geliştirmenize bağlı bu durum sadece bu üç meslek için geçerli değil tüm meslekler için geçerli. iyi üniversite iyi bir etiket ve kendinizi geliştirmeniz için iyi olanaklar sağlar avantajları bunlar. kariyerinizi düşünüyor ve ücra üniversitelerde ya da aöf okumak istiyorsanız hiç bulaşmayın derim. iktisat işletme farketmez sonuçta iş alanları hemen hemen aynı.

Kesinlikle haklısınız

• Yarbay
      2312 Mesaj
      19 Ağustos 2008 18:09:14
      ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vata -- 19 Ağustos 2008; 18:07:17 >

• Yarbay
      2312 Mesaj
      19 Ağustos 2008 18:11:57
      yani dediğim gibi o bu şu farketmez mühim olan bir mesleği hakkını vererek yapmak. bunu yapmak için gerekli donanıma sahip olmak. aöf de ya da taşra üniversitelerinde bu donanıma sahip olmanız zor. bu nedenle iş bulamamanız da normal.

• Teğmen
      201 Mesaj
      19 Ağustos 2008 20:18:08

quote:

Orjinalden alıntı: vata

yani dediğim gibi o bu şu farketmez mühim olan bir mesleği hakkını vererek yapmak. bunu yapmak için gerekli donanıma sahip olmak. aöf de ya da taşra üniversitelerinde bu donanıma sahip olmanız zor. bu nedenle iş bulamamanız da normal.

Herkes Boğaziçinde mi okuycak?

• Yarbay
      2312 Mesaj
      19 Ağustos 2008 21:57:06

quote:

Orjinalden alıntı: BEETHOVEN

Alıntıları Göster

Herkes Boğaziçinde mi okuycak?

doğru düzgün ve rahat iş bulabilmek istiyorsanız bir katkısı olur boğaziçi ve onun gibi ünilerin. elli kere dedirtmeyin bana iş adamda biter odtü bitiren ne gerzekler var ama taşrada üni okuyanların işi çok daha zor. onu demek istiyorum.

• Er
      13 Mesaj
      20 Ağustos 2008 11:04:07
      kamuuuuuuu 4ever :D

• Yüzbaşı
      433 Mesaj
      20 Eylül 2008 22:08:34

bende karar aşamasındayım, Allah'tan hayırlısını diliyorum İnşallah.

Dikey Geçiş Yapmayı düşünen MYO mezunu kimseler varmı ?

• Binbaşı
      1421 Mesaj
      22 Eylül 2008 12:24:00
      kamu yönetimi bu yıl başlıyorum bana hitab eden bir bölüm gibi gerçi ne zaman bitiririz o da ayrı bir mevzu

Alimler olmasaydı biz şuanda kördük...
    • Çavuş
      86 Mesaj
      23 Eylül 2008 01:45:06
      Arkadaşım, Çukurova tarafında iş bulursun. Diğer tarafları bilemem. Kardeşim 4 yıl okuyupta daha iktisat nedir, işletme nedir... bir haber adamla, bu işe emek vermiş, bu işe gönül vermiş adamı aynı kefeye koymayın. Ya boş adamlar ne okursa okusun boş. Ama; dolu insan işde bulur, kariyerde yapar, çocukta kardeşim. Sen bir emek sarf et, o zaman kapılar sonu kadar açılır. Ha istisnai durumlarda var. Ama genelde, dürüst ol, çalış, oku.... Yolun açık olur.

Segui il tuo corso, e lascia dir le genti. Karl MARX
    • Er
      0 Mesaj
      22 Mart 2009 01:34:14
      bence örgün eğitim tabiki farklı. yüzmeyi kitaptan öğrenipte denizden kurtulanı hiç görmedim.çalıştığım şirket odtü den başkasına itibar etmiyor.adamlar en az
      3 dil biliyor.genc ve çalışkanlar

23 Mart 2009 15:31:21
      torpilin yoksa yada boğaziçi mezunu falan değilsen hiçbiri işe yaramaz

• Er
      13 Mesaj
      23 Ekim 2009 00:05:34
      [size=4]BEN MYO BİLGİSAYAR MEZUNUYUM IKTISATLLA ISLETME ARASINDA KALDIM SIZCE HANGISINE GITEM II OLUR GELCEGIM ICIN DIKEY GECIS YAPMCAMDA

heyyyyy GİDİ KaRaDeNiZ....
    • Teğmen
      194 Mesaj
      23 Ekim 2009 00:23:45
      evet aynı sorun bendede var dgs de hangisini seçmeyliyiz iktisatmı işletmemi iktasatı biraz araştırdım daha sözel geldi bana bide iktisat mezunu az işletmeye göre

• Binbaşı
      1029 Mesaj
      23 Ekim 2009 00:35:53
      yazılın işletmeyi okuyup bitirin işte.kimse sözeldi sayısaldı bakmaz işe alırken.elinde diploman olsun birazda yeterliliğin olsun tamamdır.Hem bi tiyo veriyim son atamada alınan çoğu pc işletmeni işletme mezunlarından alındı.

• Teğmen
      194 Mesaj
      23 Ekim 2009 01:00:43
      sözele sayılsala işe alan bakmaz da biz bakarız :D çünkü sayısal zayıf sözel öğrencisi olarak en rahat okuyabilceğimiz bölümü arıyorum ezberim iyidir

• Teğmen
      184 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      Munky Online

27 Ekim 2009 11:45:15
      dpü - iktisat okuyorum. zor valla ama iyi bölüm

Ben,ben oldugum sürece yaşarım.
    • Binbaşı
      1341 Mesaj
      27 Ekim 2009 13:26:04
      kamuyu boğaziçinde de okusan aynıdır hakkari ünv. de okusan da aynıdır.

iş torpile bakar torpil yoksa uzak durun kamu dan.

misal kaymakamlık sınavında yazılı sınavı geçtin. emniyet müdürü yardımcısı dayın yoksa mülakatta elenir gidersin. niceleri bu yolda heba oldu gitti. sana mı düştü torpilsiz kazanmak

Eğer tüm evrende yaşam sadece Dünya'da varsa, bu çok büyük bir yer israfı olurdu ~ Carl Sagan
      27 Ekim 2009 16:35:56
      sen okuduysan ben okulu bırakıyorum

quote:

Orijinalden alıntı: LAZ_08

[size=4]BEN MYO BİLGİSAYAR MEZUNUYUM IKTISATLLA ISLETME ARASINDA KALDIM SIZCE HANGISINE GITEM II OLUR GELCEGIM ICIN DIKEY GECIS YAPMCAMDA

Milliyetçilik bir çocukluk hastalığıdır.İnsan ırkının kızamığıdır.Albert Einstain
      27 Ekim 2009 19:00:53
      quote:

Orijinalden alıntı: NakkrazeN

Siyaset bilimi ve uluslararsı ilişkiler.Şahsen ben birtek bu bölümü istiyorum.

Kaç dil biliyorsun ?

quote:

Orijinalden alıntı: rewanius

ben de hukuk, işletme, iktisat üçlüsü arasında kaldım. hangisini seçsem hala kararsızım.

Hocam sen zaten okumuyor muydun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sayeh-eh Khodah -- 27 Ekim 2009; 19:42:38 >

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> İktisat mı İşletme mi Kamu yönetimi mi???
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.