Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (268. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.495
Cevap
103
Favori
880.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mşah

Bence serviste değiştirin daha garantili olur
    Merhaba,Nissan Micra ailesine yeni katıldım,aracım 2010 K12 metalik kırmızı 1.2 passion
    sayfanın en başından sonuna kadar okudum baya faydalı bilgiler edindim,emeği gecen herkese teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ersin K. -- 29 Temmuz 2016; 8:23:57 >
  • Ersin K. kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun, kazasız belasız kullanın, yalnız aracınız tam otomatik K13 ler CVT.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Hayırlısı olsun, kazasız belasız kullanın, yalnız aracınız tam otomatik K13 ler CVT.
    saolun,evet yanlış yazmışım passion yazıcaktım.
  • 2012 micra cvt araci mi dün sattım herşeyiyle memnun kaldık gaza çok az basın hemen hızlanıyor çok basmak sadece motoru zorluyor şehiriçi 5,6 ortalama ile sakin kullanımda yakaladık şirket aracım 301 . Yine araç alsam Nissan alırım . Satarken hiç zorlanmadik. Sessiz geniş arka kısım bozuk yolda tikirtisiz amortisörler tok daha ne diyeyim
  • Merhaba. 2006 model 1.2 micra Aracım var.triger Zinciri değişimi hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım isteyecektim.Aracim 145000 de.triger ne zaman degisir.belli bir km si var mı? Değişim vakti gelince kendisini belli eder mi? Ve değişim ücreti ne kadar olur? Yardım ederseniz sevinirim.
  • 07saltan 0 kullanıcısına yanıt
    Zincirin belli bir km si var mı bilmiyorum ama değişim için ya ara yapması gerekiyor yada uzama yapması, uzama yaparsa motor arıza lambasını yakar ses için ilk çalıştırmada kendini belli eder. Maliyeti 2000 tl civarı.
  • Su an alınabilecek en uygun fiyatlı iki araç corsa 1.4 otm ve micra 1.2 otm aracın kıyasını yapmak istiyorum her ikisinde kullanıp test ettim fiyatlar birbirine yakınken micranın otm vites kampanyasıyla daha uygun duruma geldi corsaya göre ... Corsada 1.4 90 bg motor 6 ileri tam otm şanzıman varken micrada 1.2 cvt 80 bg cvt şanzıman var .. Kağıt üstünde corsa daha atak ve daha iyi hızlanması gerekirken durum gerçekte tam tersi ..teknik verilerde micra 0-100 değeri 14.5 iken gerçek verisi 13 sn bi kaç denememdede 12.9 13 çıktı corsa bu değerden daha yavaş hızlanıyor 6 ileri tam otm in geçişleri pürüssüz olsada araç çok yavaş hızlanıyor ayrıca dip gaz yapıldığında sadece bir vites küçültüp hızlandırmaya çalışıyo aracı bu da ani hızlanmak istediğinizde yeterli olmuyor sport modu da bulunmuyor manuel modu var ondada geçişler çok yavaş ..kısaca micranın motor şanzıman uyumu ve hızlanması corsadan daha başarılı .. Yakıt tüketiminde de en az 1 litre daha başarılı olacaktır

• Arkadaşlar 2007 model otomatik micramiz var 6 yildir kullanıyoruz. Bakimlarini duzenli yaptırıyoruz. Simdilik bir sorunumuz yok 130000 deyiz ancak otomatik sanzimanda problem oldugunda cok yüksek paralara degisim/tamir yapılıyor (20-30 bin) diye bilgiler alıyorum. Bu gercekten micralara ozgumudur yoksa yetkili servislerin toptan yenileme önerilerinden mi kaynaklanıyor piyasada ucuza tamir eden ustalar var midir yoksa korktum yani saglamken satıp kurtulalim mi..
  • cebor C kullanıcısına yanıt
    cvt şanzıman onarımına çok yüksek paralar istediklerini bende bu forumdan öğrendim. olacak is değil gerçekten. ama gene bu forumdan okuyarak öğrendiğim bir şey micra da sanzimanin çok sorun cikarmadigi. Adana Nissan bayisi ne de bakıma gittiğimde yıllardır micra da cvt arızası gelmediğini söylediler . ama tabi insanın midesi bulanıyor değil . (2012 MİCRA M VAR )
  • Micramiz var 2013 model 1.2 motor. Annemin arabasi. Annem 1990'dan beri sifir araba kullanir, arabalari da pek degistirmez. Su ana kadar hic balata degisimi gerekmedi hic bir arabasinda ki bu arabalar hep satildiginda 100.000 km ustundelerdi.

Lakin ki 1.2 motor micramiz sehrin en duz zemine sahip semtleri arasinda kullanilsa da 22.000 km de balatayi siyirdi, servise giderken de birden motor devri yukseldi ve araba gitmez hale geldi.

Servis 3000 liradan fazla fatura kesti. Motor inecekmis de bilmemne de. 3 kisilik aileyiz, hic birimizin araci su ana kadar bakimlar haricinde servise gitmedi bile yillardir. bu yasadigimiz sorunun kullanici kaynakli oldugunu reddediyoruz.

Bu araba ile bu tarz balata sorunlari yasandigini duyan var mi? Bu tarz klonik sorunu var ise arabayi yaptirip satacagiz.
  • Kemtuz kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler en azından micralarin az sorunlu olduğu konusunda rahatlattiniz beni. Yine de sorun oldugunda telaşa yer vermeden iyice araştırarak işleme başlamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cebor

Tesekkurler en azından micralarin az sorunlu olduğu konusunda rahatlattiniz beni. Yine de sorun oldugunda telaşa yer vermeden iyice araştırarak işleme başlamalı.
    frene bastığımda direksiyon titremesi dolasıyla aracımı sanayide tanıdık frencime götürerek 130tl gibi cüzzi bir miktara halletim,
    disk yüzeyinden taşlama + 2 takım ön balata + işçilik toplam : 130 tl
    yetkili servis fiyatı, ön disk takım değişim,ön fren balata takım değişim,işçilik toplam: 700tl fiyat çekmişti,
    aracımın periyodik bakımına 6000 km var 6000 km sonra yetkili serviste kısmetse diskleri ve balataları orjinali ile değişir devam ederim
    araçlarımızın parçaları pahalı ama serviste mutlaka tamir yaptırmak daha büyük masraflar açmasını minimuma indirmiş oluruz diye düşünüyorum..
    bu arada aracım 2010 k12 micra 1.2 otomatik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ersin K. -- 17 Ağustos 2016; 16:14:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ersin K.

frene bastığımda direksiyon titremesi dolasıyla aracımı sanayide tanıdık frencime götürerek 130tl gibi cüzzi bir miktara halletim,
    disk yüzeyinden taşlama + 2 takım ön balata + işçilik toplam : 130 tl
    yetkili servis fiyatı, ön disk takım değişim,ön fren balata takım değişim,işçilik toplam: 700tl fiyat çekmişti,
    aracımın periyodik bakımına 6000 km var 6000 km sonra yetkili serviste kısmetse diskleri ve balataları orjinali ile değişir devam ederim
    araçlarımızın parçaları pahalı ama serviste mutlaka tamir yaptırmak daha büyük masraflar açmasını minimuma indirmiş oluruz diye düşünüyorum..
    bu arada aracım 2010 k12 micra 1.2 otomatik

Alıntıları Göster
    Merhabalar, bir Micra satış ilanını da ben vermiş bulunmaktayım. Forumdan ihtiyacı olan birisine gitmesinin güzel olabileceğini düşündüğüm için buraya da yazmak istedim. İlgilenen olursa özel mesaj ile detay konuşabiliriz, hayırlı günler.

Not: plaka kapatmamın sebebi araç sahibi'nin(ablamın) isteği üzerinedir. Ciddi düşünene paylaşmakta bir sakınca görmüyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-nissan-micra-otomatik-vites-plus-cam-filmi-plus-park-sensoru-331001795/detay ilan no: 331001795

• quote:

Orijinalden alıntı: hilmin

2.5 yıldır kullanıyorum

konfor açısında i20 fiesta polo 208 vb hepsinden çok iyi bu arabaları kullanmış biri olarak kıyaslıyorum

çok dik bir yokuş değilse geri kaydırma yapmaz
    vites geçisi easytronic e göre hissetneyeceğiniz kadar yok diyebilirim
    bu donanım bu konfor için kendi sınıfındaki Türkiye şartlarındaki en iyi araç diyebilirim

bugun itiabari ile 25.07.16 Bayiden gelen Sms de Temmuz ayı boyunca otomatik vites farknı nissan karşılıyor diye bilgi geldi değerlendirileblir
    ıkı haftadır mıcrayla yoldayız arkadaşlar 3500 km gittik 600 lira civarı mazotla bu kadar memnun kalacağımı tahmin etmezdim gunde 500 km gittiğim yolda oldu fakat hıc yorucu bır araç degil 1.90 boyumla cok rahat yolculuk yaptık rampalarda son model araçlara kök söktürdük şimdi bakımını yaptıracam servis normal fıltrte ve yağ bakımına 460 lira istedi halıyle dışarıda yaptırıcam,triger v kayışı 5-40 motor yağı fren balataları komle değişecem

• quote:

Orijinalden alıntı: battalgazi33

ıkı haftadır mıcrayla yoldayız arkadaşlar 3500 km gittik 600 lira civarı mazotla bu kadar memnun kalacağımı tahmin etmezdim gunde 500 km gittiğim yolda oldu fakat hıc yorucu bır araç degil 1.90 boyumla cok rahat yolculuk yaptık rampalarda son model araçlara kök söktürdük şimdi bakımını yaptıracam servis normal fıltrte ve yağ bakımına 460 lira istedi halıyle dışarıda yaptırıcam,triger v kayışı 5-40 motor yağı fren balataları komle değişecem

Alıntıları Göster
    2010 model Nissan Micra aracıma 55 Amper Mutlu akü taktırdım,işçilik dahil 150 TL bilgilerinize...

• Temiz bir micra otomatik ariyorum. Benzinli olarak ve lpgsiz. Ama cok cabuk gidiyor degerindeki araclar. Maks. Butce 28 bin tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: paseyX

Temiz bir micra otomatik ariyorum. Benzinli olarak ve lpgsiz. Ama cok cabuk gidiyor degerindeki araclar. Maks. Butce 28 bin tl
    merhaba,
    2010 model ( 47500 km'de) K12 1.2 otomatik vitesli Nissan Micra aracım ile güncel yakıt değeri şu şekildedir,
    4 kişi , kişi başı ortalama 80 kg , klima açık, yolun %70' lik kısımda 125 km hız, %25 100 km hızdan aşağı düşmedim,bazı yerlerde 160 km hıza kadar çıktığım oldu.
    benzin litre fiyatı 4.48tl shell (v-power +nitro) aldım git gel 675km yol 205tl yakıt yaktım,
    205tl / 675km =0.30 krş km'de yakmış oldum..
    bilgilerinize...
  • Ersin K. kullanıcısına yanıt
    O hızlar için tüketim normal gibi, ben 90 la sabit gidince 5 lt leri yakalıyordum ama biraz basınca 6-6,5 lt rahat oluyordu sizinki otomatik olmasına rağmen makul değerler. Ama uzun yolculuklarda lastik basınçlarını kontrol edin tüketimi çok etkiliyor gerekirse 1 bar fazla basın. Mesela şimdiki aracımla bayramda 1500 km yol yaptım ve ortalama tüketim 6,3 lt ama araba yüklü olduğu için arka lastiklere 5-6 bar fazladan hava bastım.
  • 2010 K12 kasa otomatik benzinli Micra ile sakin kullanımda şehir içi 5.4 lt/100km yakalayabiliyorum, klima açınca 5.5 ve biraz üzerine çıkıyor. Biraz seri kullanınca 6, 6,5 hatta 7'ye yaklaşıyor. Arabamız 80.000 km de.
  • Klimt kullanıcısına yanıt
    Aslında yol bilgisayarı değerine + 0,5 lt ilave etmek gerekiyor, zamanında yapmış olduğum hesaplamalar hep yarım litre fazla çıkıyordu ama buda arabanın kullanım keyfine değer bence.
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.