Şimdi Ara

Saçkıran bulaşıcımıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
42.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar merhaba bır konu hakkında bılgılerınızden faydalanmak ıstıyorum.gectıgımız hafta calıstıgımız yere sackıran olmus bır tanıdıgımız geldı kendısıyle tokalastık,opustuk merhabalasırken ardından sackıran oldugundan bahsettı saclarını sıfıra vurmus dermatologda tedavı goruyormus yanı bayagı ılerlemıs rahatsızlıgı..bu rahatsızlık bulasıcımıdır?yanı tokalastıktan sonra elımızı sacımıza falan goturduysek yada yakınlastıyaK farkında olmadan gecermı?Cunku sanırım psıkolojık 5-6 gundur acayıp sekılde kafam kasınmaya basladı tatlı tatlı..yardımlarınız beklıyorum

• hayır dostum kesinlikle bulaşıcı değil...
  • selam ben 12 yasımda olmuştum kesinlikle bulaşıcı değil..
  • tesekkurler bılgılerı ıcın arkadaslar:)bu tanıdıgımız gordukten sonra bır kasınma tuttu saclarımın aralarından ıtıbaren sandım kı bana gectı rahatsızlık.sanırım psıkolojık bendekı bu kasıntı.
  • Bulaşıcı diye biliyorum.İlk okulda bizim bi arkadaş berberden kapmıştı.YEmin ediyorum çocugun kafası köstebek yuvası gibi olmuştu.Sarımsak falan basılıyor diye biliyorum.Çok zor.

Allah kimseye vermesin.
     Saçkıran bulaşıcımıdır?
  • bende 5-6 yıldır var hala geçmedi doktor sinirden olduğunu söylüyor
  • pekı arkadaslar tokalasmak yada opusmekten bulasırmı anlık yakın temasdan benım bıldıgım ancak sapkasını takarsan yada taragını kullanırsan gecıyor ama?
  • quote:

Orjinalden alıntı: MOURINHO

pekı arkadaslar tokalasmak yada opusmekten bulasırmı anlık yakın temasdan benım bıldıgım ancak sapkasını takarsan yada taragını kullanırsan gecıyor ama?

Hayır yaa geçmez. Geçseydi benim arkadaşlarımın hepsi şaçkıran olmuştu.

:@astchaos Şaçkıran çıkmasının başlıca sebebleri "Sinir,Strestir". Senin dediğine göre büyük ihtimal sende çıkan şackıran dişi.Aynı sorun Lise arkadaşımdada vardı.7 yıl oldu hala geçmedi.
  • yanı bu sekılde bulasıcı degıl dıyorsanız ıcım rahat olsun barı
  • bulaşıcı değil dostum bende yıllardır var bir geçiyor bir başlıyor Allahın cezası bişey işte..
  • Bulaşıcı değil. Gerçi strese bağlı olanda oluyor, mikrobik olanda. Her ne kadar mikrobik sebeplerden olan olsada, bulaşanı görüp duymadım... Gerçi medikal ilgisi olan birisi konuya el atsa daha açıklayıcı olur...
  • Saçkıran bulaşıcı birşey değildir.Genellikle sinir stresden dolayı çıkar.Bendede çıkmıştı ama Allah'tan geçti.Duyduğuma göre erkek ve dişi olarak 2 çeşitmiş.Erkeği tedaviyle geçiyo ama dişisi sürekli kafada bölgeden bölgeye atlayarak çıkar. Bu meretin en kötü yanı ise eğer saçlarınıza karşı fazla bi ilginiz varsa ister istemez psikolojik bozukluğa sebep oluyor.1 seneye yakın atamadım bu olayın stresini üzerimden.
  • bulaşıcı cinsel yolla bulaşiyor
  • cinsel yolla mı :S yok artık o zman ben çok kişiye bulaştırırdım
  • ben de de çıktı. doktor kortizonlu bir merhem verdi yüzüm çok kötü yaptı bu merhem. Erkek mi dişi mi olduğnu nasıl anlıyorsunuz?
  • benimde saçkıran olan bir arkadaşım var fakat sadece saçının arka bölümünde yuvarlak bir şekilde oluşmuş.. bana psikolojik olduğunu söyledi böyle şeylere takıldığım için hemen sordum mantar olup olmadığını.. hala kafama takıyorum bu konuyu ve kafam kaşınıyor benimde :) tamamen psikolojik ama ne demişler neyden korkarsan o başına gelirmiş.. pek üzerine gitmemek lazım.. ama kolay kolay kurtulamıcam sanırım etkisinden hala görüp konuştuğum birisi ve kendimi bu düşünceden kurtaramıyorum. saçlarıma aşırı özen gösteren birisiyim.. Allah kimsenin başına vermesin..
  • dişisi bulaşıcı erkeği bulaşıcı değilmiş. bunu ben değil bizim berber söylüyo
  • nasıl bulaşır onuda bir söylese birisi :) el sıkmakla falan bulaşırmı yani ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ch0sen

nasıl bulaşır onuda bir söylese birisi :) el sıkmakla falan bulaşırmı yani ?

et ete değince bulaşır bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: Vanilla__

quote:

Orjinalden alıntı: ch0sen

nasıl bulaşır onuda bir söylese birisi :) el sıkmakla falan bulaşırmı yani ?

et ete değince bulaşır bence

daha bilimsel açıklama bekliyoruz
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.