DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Motor Bakımı ne kadar tutar
11
Cevap
0
Favori
923
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      345 Mesaj
      25 Haziran 2008 12:55:49
      Arkadaşlar biraz önce servisten geldim ve aracımın en kötü ihtimal rektefe olabileceği söylendi aracım 2003 model Opel Astra 1.4 Clup acaba bu motor rektefesi bana kaç liraya çıkar yanına birde triger seti değişiminide eklersek ne olur acaba işin uzmanı arkadaşlardan yanıt bekliyorum. Serviste ustaya sordum kaç liraya çıkar bana diye motor açılmayınca belli olmaz diyor.

• Yarbay
      3826 Mesaj
      25 Haziran 2008 14:50:43
      off hocam 2003 araç ne çabuk rektefe istemiş yaw..valla çok tutuar heralde Allah kolaylık versin :(

• Yüzbaşı
      345 Mesaj
      25 Haziran 2008 16:56:34
      ya hiç sorma arkadaştan aldık güvendik böyle oldu

• Yarbay
      3826 Mesaj
      25 Haziran 2008 17:32:42

quote:

Orjinalden alıntı: osmanemmi

ya hiç sorma arkadaştan aldık güvendik böyle oldu

valla artık arkadaş falan diyede güvenemiyorsun yaa. ne olmuş insanlara böyle anlamıyorum..Peki arkadaşınıza durumu söylediniz mi?

• Yarbay
      2404 Mesaj
      25 Haziran 2008 19:40:43
      Uğraşma sat git başka al

CLİO SYMBOL 1.4 8V 2006 51.000km
      Yakıt rekorum 6.15lt lpg/100 km (Maşaallah)
      ATİKER SAFE FAST LPG'li
    • Yüzbaşı
      678 Mesaj
      25 Haziran 2008 21:54:44
      Rektefiye pahalı bir onarımdır, araca ve durumuna göre bin ytl ler havada uçuşur.
      Ancak 2003 model aracın hemen rektefiye olması sık rastlanan bi olay değildir. Bazı ustalar(yetkili servisler de) rektefiye yapmayı çok severler. Sebebi son derece duygusaldır! ! !

O ustanın dediğini hemen ciddiye almayın, birkaç ustanın daha görüşünü alın. Eğer ilk usta yalan söylüyorsa ondan da uzak durun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birtasarimci -- 25 Haziran 2008; 21:56:37 >

Bildiğini bilenin arkasından gidiniz, bildiğini bilmeyeni uyarınız, bilmediğini bilene öğretiniz, bilmediğini bilmeyenden kaçınız. (Konfüçyus)

• Yüzbaşı
      345 Mesaj
      26 Haziran 2008 10:27:24
      benim kanatimda usta ile aynı ama rektefe olmasada motor altı ve üstü komple açılması gerek dedi usta bende ustayı doğruluyorum çünki aracım hem yap eksiltiyor hemde eksozdan aşırı duman çıkarıyor kararsız kaldım napıcam bilemiyorum satışınıda aldım üzerime

• Binbaşı
      1335 Mesaj
      26 Haziran 2008 11:18:19

quote:

Orjinalden alıntı: osmanemmi

benim kanatimda usta ile aynı ama rektefe olmasada motor altı ve üstü komple açılması gerek dedi usta bende ustayı doğruluyorum çünki aracım hem yap eksiltiyor hemde eksozdan aşırı duman çıkarıyor kararsız kaldım napıcam bilemiyorum satışınıda aldım üzerime

ticarette güven olmaz. babandan da alsan gidip bi servise göstereceksin arabayı. her şeyine baktırıp raporu da alacaksın eline.
      şimdi olan olmuş. yasal hiç bir şey talep edecek durumda değilsin. üzücü bi drum ama hatanın bedelini ödemek zorundasın. ancak önce başka bir servise göstermeni şiddetle tavsiye ediyorum.

Octavia 1.6 TDI elegance 2011. ASUS N53SV i7-2630QM. Canon 60D. Tamron 17-50mm. Galaxy S4.
    • Er
      4 Mesaj
      08 Temmuz 2008 22:53:06
      selamlar, motoru actirirsaniz ozellikle astra larda duzen tutmayacaktir, biraz zorlamayla yagla suyu karistiracak, o hadde gelmeden bence kurtulun
      iyi gunler

• Emekli Yönetici
      1650 Mesaj
      08 Temmuz 2008 23:45:54

quote:

Orjinalden alıntı: v70

selamlar, motoru actirirsaniz ozellikle astra larda duzen tutmayacaktir, biraz zorlamayla yagla suyu karistiracak, o hadde gelmeden bence kurtulun
      iyi gunler

kurtul demek süper bir türk aklı kutluyorum söyleyenleri peki alan kişiye yazık değil mi onu geçtim madem boyle bir durum var soyleyin arkadaşınızmıs madem o da karsılasn opel yetkili serviste yaptırın bence en azından düzen tutmazsa muhattab olur

Bir düşmanınızla devamlı savaşırsanız, ona bildiğiniz bütün taktikleri öğretmiş olursunuz.
    • Yüzbaşı
      386 Mesaj
      04 Ağustos 2008 15:10:55
      sahtekarlık yapmadan da kurtulabilir aslında durumu izah eder araçtan fiyat kırar öyle satar. uğraşmak isteyen alıcı çıkar.

kartal için bir güvercini mağlup etmek şeref değildir.
    • Yüzbaşı
      538 Mesaj
      06 Ağustos 2008 15:59:24
      aracın 250. 300 bin km de oldugunu varsayıyorum dogru mu yoksa ne rektefesi anlamadım benim araç 98 model 150.000 de daha 100.000 ömrü var motor saat gibi

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.