DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Uydular çıplak gözle görünürmü geceleri TURKSAT-VB......
71
Cevap
0
Favori
19.672
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Uydular çıplak gözle görünürmü geceleri TURKSAT-VB......
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      228 Mesaj
      24 Haziran 2008 11:43:42
      Arkadaşlar gece saat 21:00 gibi yıldızdan parlak bir cisim örneğin kuzeyden gineye doğru belirli bir hızda hareket ediyo.sonra 1veya 2 saat sonra ne gözüküyor.

bu ne oluyo arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İSKORPİT-X -- 24 Haziran 2008; 12:06:48 >

Ne Mutlu Türküm Diyene
    • Yüzbaşı
      342 Mesaj
      24 Haziran 2008 11:49:34
      buzdolabı kadar bir cihazı o kadar kilometre uzaklıktan nasıl görmeyi planlıyorsun?
      sen yoldaki trafik tabelasını zor görüyorsun,

gercekyol
      Maranatha
      Başardıklarınızı yitirmemek ve ödülünüzü eksiksiz almak için kendinize dikkat edin.
      Love2Sing4Him
    • Binbaşı
      1454 Mesaj
      24 Haziran 2008 11:50:08
      avrupa uzay istasyonu geceleri kuzeye bakarsanız çıplak gözle görülebiliyor.

"Türk milleti tab'en demokrattır" M.Kemal Atatürk, TBMM gizli celse zabıtları, devre: ı, içtima ı, tarih: 22.1.1921.i, 31, c: 3. sayfa 334... "komünizmin memleket için, milletimiz için, dinimiz için, kabul edilmez olduğunu anlatmak, yani kamuoyunu aydınlatmak en yararlı çare görülmüştür" M.Kemal Atatürk, Mustafa Kemal sosyalist değil, fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici ve iyi düşünceli, akıllı bir lider. Mustafa Kemal soygunculara karşı bir Kurtuluş Savaşı veriyor. Emperyalistlerin gururunu kıracağına ve Sultan�ı da yaranı ile birlikte alt edeceğine inanıyorum Vladimir İlyiç Lenin, Sana Türkmüsün, Kürtmüsün, Ermenimisin, Lazmısın diye sormuyorum. Ekmek yediğin Vatanını seviyor musun diye soruyorum? Başkalarını düzeltmek istiyorsanız önce kendinizi düzeltiniz. Hz.Ömer, X-Fire Call of Duty 2 Gamers ADANALI
    • Teğmen
      228 Mesaj
      24 Haziran 2008 11:52:06

quote:

Orjinalden alıntı: Triquetra

buzdolabı kadar bir cihazı o kadar kilometre uzaklıktan nasıl görmeyi planlıyorsun?

arkadaşalrla tartıştık.bazıları uçak dedi.baktık uçak gibi yanan sönen lambaları yoktu.

diğer arkadaşım bunun turksat uydusu olduğunu söyledi.
      bende şaşırdım.acaba o ne

ufo desek hızlı sağa sola hareket eder.
      ama bu kuzeyden güneye belirli bir hızda ilerliyo

Ne Mutlu Türküm Diyene
    • Teğmen
      228 Mesaj
      24 Haziran 2008 11:55:24

Ne Mutlu Türküm Diyene
    • Yarbay
      3692 Mesaj
      24 Haziran 2008 11:55:27

quote:

Orjinalden alıntı: ares_turk

avrupa uzay istasyonu geceleri kuzeye bakarsanız çıplak gözle görülebiliyor.

Doğru. Bu gördüğün şey %80...

Göktaşı olabilir diyeceğim ama hergün düzenli görüyorsan kesin uydudur...

• Yarbay
      2455 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:01:03
      hyr uydu gözükebiliyor ...hatta yıldızdan parlak ve göz kırpmıyorsa yani ışık hafifleyip parıldamıyor gibi ise göz kırpmıyorsa o uydudur...el salla...

• Teğmen
      228 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:05:13
      ß@TÚ

borealatis

HELAL OLSUN SİZE DEMEK SİZDE GÖRDÜNÜZ.

Bu ışık parlamıyor yalnız yıldızdan çok parlak ama uydu olduğuda %100.

Ne Mutlu Türküm Diyene
    • Yarbay
      9789 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:07:36

quote:

Orjinalden alıntı: borealatis

hyr uydu gözükebiliyor ...hatta yıldızdan parlak ve göz kırpmıyorsa yani ışık hafifleyip parıldamıyor gibi ise göz kırpmıyorsa o uydudur...el salla...

benim bildiğim göz kırpmayanlara gezegen denir, uydu değil

• Yarbay
      2455 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:08:23
      quote:

Orjinalden alıntı: İSKORPİT-X

ß@TÚ

borealatis

HELAL OLSUN SİZE DEMEK SİZDE GÖRDÜNÜZ.

Bu ışık parlamıyor yalnız yıldızdan çok parlak ama uydu olduğuda %100.

gördük de bunda şaşıralacak birşey yok:) normal bişi...herkes görebiliyor:)dediğim gibi göz kırpmıyorsa ışık uydudur..bazı insnaların gözü algılamayabilir tabi bunu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borealatis -- 24 Haziran 2008; 12:10:55 >

• Yarbay
      3640 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:09:16
      Kimin dediği doğru ?

Göz kırpan ne şimdi xD

• Yüzbaşı
      463 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:12:11
      bi suru uydu varmis uzaydan bakinca saturun gibi gozukuyormus dunya uydularin coklugundan ama sanmiyorum yeryuzunden gormek pek mantikli degil

• PSN: Onurchik
    • Yarbay
      4600 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:12:30
      Ben de görüyorum sürekli Hatta benim arkadaşlarım da önce uçak olduğunu iddia etti

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir..."
      "Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır."
      "Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır."
      "Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."

• Binbaşı
      1597 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:14:12
      Ankara merkezden görülürmü uydu?Eğer görülürse ne tarafa bakmam gerekir?
      Bu yazdığım mesaja lütfen geyik olarak cvp vermeyiniz...

Su sesi,Para sesi,Fan sesi
    • Yarbay
      3621 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:14:54
      Bir ileri bir geri gidip duruyorsa kesin Türksat uydusudur o.

• Binbaşı
      1236 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:14:55
      Görünür hocam, sabit bi hızda noktasal bir ışık hareket ediyorsa uydudur.

• Yüzbaşı
      463 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:15:24
      boyle bisey

• PSN: Onurchik
    • Yarbay
      2455 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:17:25
      Uluslararası Uzay İstasyonu, yörüngede dolanan en büyük uydu. İstasyon, çıplak gözle gözlenebiliyor.

Alacakaranlığın bitiminden bir saat sonrasına değin yapabileceğimiz bir gözlem, yapay uydu gözlemleridir. Dünya'mızın yörüngesinde dolanan cisimlerin sayısı oldukça çoktur. Bunların yaklaşık 8000'i yeryüzünden radarla görülebilmektedir. Bunun yanında, çıplak gözle bile görebileceğimiz uydular vardır. Bu uyduları gözlemek için doğru zamanı seçmek önemlidir. Ayrıca, bakacağınız yeri de bilmelisiniz. Yapay uydu gözlemleri için en uygun zaman, alacakaranlığın sonlarından, yaklaşık bir saat sonrasına değin olan dönemdir. Çünkü, çok alçak yörüngelerde dolanan bu cisimleri görebilmemiz için onların güneş ışığını yansıtması gerekir. Bir süre sonra, Dünya'nın gölgesi uyduların üzerine düşeceğinden, gözlenmeleri olanaksızlaşır. Yapay uydular için bakmamız gereken yerse, gökyüzünün Güneş'e yakın yarısıdır.

Görebileceğimiz uydular, yakınlıklarından dolayı çoğunlukla keşif (ya da casus!) uydularıdır. Bu uydular, genellikle kutuplardan geçen bir yörüngede dolanırlar. Yani, onları kuzey-güney ya da güney-kuzey doğrultusunda ilerleyen, 3-4 kadir parlaklıkta noktalar olarak görebilirsiniz. Eğer, herhangi bir yıldızdan çok daha parlak, hareketli bir cisim görürseniz, onun İridium haberleşme uydularından biri olduğuna emin olabilirsiniz. Ayrıca, Uluslararası Uzay İstasyonu da belli dönemlerde oldukça parlak görünebiliyor. İstasyonun ve yüzlerce uydunun yörüngesi, yörüngedeki konumu ve ne zaman nereden gözlenebilecekleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye http://liftoff.msfc.nasa.gov adresinden ulaşabilirsiniz.

• Teğmen
      140 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:17:26

quote:

arkadaşalrla tartıştık.bazıları uçak dedi.baktık uçak gibi yanan sönen lambaları yoktu.

Ufo Gören Masum Köylü Koçum Benim

• Binbaşı
      1597 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:17:47

quote:

Ne buzdolabı ya.
      Normal bi arabadan büyük olmuyormu uydular.(Kanatları açıkken)

Su sesi,Para sesi,Fan sesi
    • Yüzbaşı
      948 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:30:54
      bende uydununun bu uzaklıktan görünemeyeceği kanıtındayım ama tam olarak bilmiyorum bilen biri cvp verse çok iyi olur aslında

Biz de bilirdik sevgiliye ekran kartı almasını lakin elektirikler gitti verdik psu parasını
    • Yarbay
      4835 Mesaj
      24 Haziran 2008 12:35:39
      uydu gozukurmu bılmıyorum ama meteorolojı balonları oluyor bılıyorum gecelerı gozukuyor onlardan bırısıdır bence

• Yarbay
      10016 Mesaj
      09 Ocak 2009 17:13:25
      quote:

hepimizin bildiği gibi dünya yuvarlaktır.
      bu sebeple yükseklere çıkıldıkça görüş alanı artar.

verdiğin grafiğe göre güney afrikadan rusyaya , fransadan çine kadar olan bölümü sadece bir uydunun kapsayabilmesi için o uydunun yerden yüzlerce km yukarıda olması gerekir.
      belki de binlerce km.

o kadar mesafeden otobüs boyundaki uyduyu nasıl görebiliriz?

o parlak şeyi bende görüyorum ve de ne olduğuınu çözmeye çalışıyoruz.
      o parlak şey çoğu zaman dünya ile güneş arasında kalıyor.
      peki bize bakan tarafı neden karanlık değil?

bildiğim kadarı ile venüs gezegeni çıplak gözle görülüyor.
      ben venüs olduğunu düşünüyorum ama emin değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi individual -- 9 Ocak 2009; 17:23:59 >

• Yüzbaşı
      896 Mesaj
      09 Ocak 2009 17:18:49
      Arkadaşım o dediğin şeylerden ben de görüyorum. Arkadaşlarıma soruyorum uçak diyorlar. Hatta senin gördüğün şeyin yıldızlardan bir farkı yok değilmi. Sanki bir yıldız durmadan ilerliyormuş gibi??

• Yüzbaşı
      528 Mesaj
      09 Ocak 2009 17:24:36
      arkadaşlar bir kere uydular hareket etmezler yani türkiyenin üstünde çok çok az kaymalarla bizimle beraber dönerler kuzeyden güneye yada başka yöne hareket ediyorsa türksat uydusu olmadığı kesindir ama askeri uydumuz günde 2 kere türkiye üzerinden geçiyor ve görüntü alma açısında biraz alçaktan geçiyorsa belki gördüğünüz o uydudur ama tv yayını yapan veri taşıyan uydular kesinlikle sabitler 42. derecede...

• Yarbay
      10016 Mesaj
      09 Ocak 2009 17:24:58
      ayrıca uydunun yeri sabit değil mi?
      eğer sabitse o ışığın hareket etmemesi lazım

• Yüzbaşı
      896 Mesaj
      09 Ocak 2009 17:29:22
      Lütfen bunu hiç görmemiş olanlar öyle birşey olmaz diye iddia etmesinler. Çoğu kişi aynı şeyden bahsediyo belli ki. Demek ki ortada birşey var. Görünen cisim yıldızlardan farksız hatta biraz daha fazla parlak ve uçak gibi dümdüz ilerliyor. Arkadaş bunu 1-2 saatte bir görüğünü söylemiş. Ben bizim burdaki bir köyde 15 dakikada bir görüyorum. Kuzenimle bunları çok uzun süre gözledik.

• Yüzbaşı
      455 Mesaj
      09 Ocak 2009 17:47:22
      bende gorulebiliyor diye biliyorum.birkac kere bu tarz cisimler gormustum.bu arada saturn jupiter mars gibi gezegenler yilin belli zamanlarinda ciplak gozle gorulebiliyor

HP Pavilion 15-BC010NT

Intel© Core™ i5-6300 HQ - Nvidia© Geforce™ GTX 960m - 8 GB DDR4 - Hitachi 1TB 7200 RPM - 1920x1080 15.6'' Full HD - Windows 10 Pro
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      09 Ocak 2009 17:50:11

quote:

Take a look to the sky, just before you die!
      Its the last time you will!

Rüyamda Mevlana'yı gördüm, "Sen gelmesen de olur" dedi...
    • Binbaşı
      1689 Mesaj
      09 Ocak 2009 17:52:07

quote:

Alıntıları Göster

Apple iPhone 6s Plus Kullanıcı Kulübü
      Katılım Zamanı 1 Eylül 2006
      09 Ocak 2009 17:55:59

quote:

Arkadaşlar gece saat 21:00 gibi yıldızdan parlak bir cisim örneğin kuzeyden gineye doğru belirli bir hızda hareket ediyo.sonra 1veya 2 saat sonra ne gözüküyor.

bu ne oluyo arkadaşlar.

Senin şarjın bitmiş. Şarj ışığı o.

• Yüzbaşı
      326 Mesaj
      09 Ocak 2009 17:57:11
      hocam 2 aydir uydu projesinde calisiyorum gerci bizimki kucuk 10x10 ama mumkunati yok yani gorunmesinin belki yildiz gibi parlar en buyugu, celestia die bi program var ucretsiz indir onunla ugras cok zevkli ama ben kan kustum kendisine tam 1 haftadir uzerine ek yapip bizim uyduyu yorungesine koymaya calisiyorum beynimi yedi, merakliysana ama indir kurcala faydali bir program

bu arada @individual hocam tum uydular hareket eder zaten gokte kalmalarini saglayan da hareket etmeleridir yoksa havada asili kalamazlar, dunya etrafindaki hizlari merkezkac kuvveti olusturur o da dunyanin yer cekimi kuvvetini dengeler o sekilde havada asili kalirlar, ama diger gok cisimlerine gore havadaki acilsal hizi dusuktur cunku dunyaya yakin olurlar gezegenlere ve aya gore, dolayisiyla sen onlari gozunle gorsen bile hareketlerini algilamazsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferostyle -- 9 Ocak 2009; 19:58:31 >
    • Yarbay
      8955 Mesaj
      09 Ocak 2009 17:58:30
      Arkadaşlar eskiden ben de inanmıyordum ama National Geographic'te bir program var, gökyüzünde uyduları izliyorlar. Gerçekten çıplak gözle görülebiliyor uydular. Hatta kendi şehrinizden ne zaman, nereye doğru uydu geçeceğini gösteren siteler var. Mesela http://www.heavens-above.com/ üye oluyorsunuz. Şehrinizi falan yazınca, ne zaman hangi saatte nereye bakmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

• Yüzbaşı
      256 Mesaj
      09 Ocak 2009 18:06:03
      Buzdolabı kadar cihaz mı?
      Sizin evdeki buzdolabı 93m'ye 73m herhalde Yüksekliğide 27m'dir.
      Ağırlığıda 230kg'dir

Ne adamlar var valla kopuyorum ya.

• Yarbay
      10220 Mesaj
      09 Ocak 2009 18:07:20
      benım bildigim uydular baya bi yukarda yanliz ışık yanıyormu bu cisimlerde bilmiyorum tabii belki güneş ışınlarindan parliyordur diycemde dünya dan görünen bi cisim zaten karanliktadir. yanı güneş ışınlarini almasi için baya uzakta olmasi gerekir.

kaldi ki eger bi uydu hareket ediyorsa o da olmaz. yanı uydu hareket etmesi demek yayınlarin gitmesi demektir. uydular sabit bildigim kadariyla motorlu canaklari olanlar bilir uydular kuşaği vardir yay şeklinde dizilirler dünyanın çevresinde.

bence sizin gördügünüz ya meterolojinin hava raporu için kullandigi uçaktir veya zeplin tarzi bişeydir.

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB
    • Yarbay
      2800 Mesaj
      09 Ocak 2009 18:08:05
      uydular gözükebiliyor çıplak gözle.zaten ufo gödüm diye gezenlerin %90ı uydu görüyor:)

bundan 5-6 sene önce bende birkaç arkadaşımla yazlıkta aynı gün aynı saate aynı yerden geçen ışıklı bir cisim tesbit etmiştik.ilk başta göktaşıdır dedim ama arka arkaya birkaç gün geçince şüphelendim.komşumuzda aynı şeyi görmüş.sonra araştırdımki bunlar askeri uydularmış:)

• Yüzbaşı
      455 Mesaj
      09 Ocak 2009 18:13:28

quote:

Orjinalden alıntı: Shadow_catcher

Ağırlığıda 230kg'dir

HP Pavilion 15-BC010NT

Intel© Core™ i5-6300 HQ - Nvidia© Geforce™ GTX 960m - 8 GB DDR4 - Hitachi 1TB 7200 RPM - 1920x1080 15.6'' Full HD - Windows 10 Pro
      09 Ocak 2009 18:14:55
      National Geographic Channelde ki bir programda uyduların geçiş güzergahlarını veren internet sitelerinden takip edildiğinde çıplak gözle görülebileceklerini anlatmıştı.

• Yarbay
      2598 Mesaj
      09 Ocak 2009 18:15:39
      Şuan dediğin yıldız görünüyor. Aşırı parlak.

09 Ocak 2009 18:23:01
      quote:

Ağırlığıda 230kg'dir

birader o bahsettiğin uluslararası uzay üssüdür. arkadaşın buzdolabından kastettiği türksat gibi iletişim uyduları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro_max -- 9 Ocak 2009; 18:20:49 >

• Yüzbaşı
      791 Mesaj
      09 Ocak 2009 18:56:03

quote:

Orjinalden alıntı: McCarty

benım bildigim uydular baya bi yukarda yanliz ışık yanıyormu bu cisimlerde bilmiyorum tabii belki güneş ışınlarindan parliyordur diycemde dünya dan görünen bi cisim zaten karanliktadir. yanı güneş ışınlarini almasi için baya uzakta olmasi gerekir.

kaldi ki eger bi uydu hareket ediyorsa o da olmaz. yanı uydu hareket etmesi demek yayınlarin gitmesi demektir. uydular sabit bildigim kadariyla motorlu canaklari olanlar bilir uydular kuşaği vardir yay şeklinde dizilirler dünyanın çevresinde.

bence sizin gördügünüz ya meterolojinin hava raporu için kullandigi uçaktir veya zeplin tarzi bişeydir.

güzel yorum, güldüm biraz helal et.

Bende görüyorum bazı zamanlar, parlayarak ve hareket ederek ortaya çıkıyorlar, sonra devam ede ede parlaklığı azalarak kayboluyorlar.
      Bence de uydu bunlar. Uydular sabit ama Dünya kendi etrafında dönüyor, tabi dünya ile aynı hızda dönecek değildir... bu da bi fikir

• Binbaşı
      1241 Mesaj
      09 Ocak 2009 18:58:04

quote:

Ağırlığıda 230kg'dir

Bu gösterdiğin uzay istasyonu olmasın sakın.

• Yüzbaşı
      289 Mesaj
      09 Ocak 2009 19:02:37
      THE FOLLOWING ISS SIGHTINGS ARE POSSIBLE FROM WED JAN 07 TO MON JAN 19
      SATELLITE LOCAL DURATION MAX ELEV APPROACH DEPARTURE
      DATE/TIME (MIN) (DEG) (DEG-DIR) (DEG-DIR)

ISS Thu Jan 08/06:14 AM 2 15 15 above SW 11 above SSW
      ISS Thu Jan 15/07:25 PM < 1 10 10 above SW 10 above SW
      ISS Fri Jan 16/06:19 PM 2 19 11 above S 19 above SE
      ISS Sat Jan 17/06:46 PM 2 54 13 above SW 54 above SSW
      ISS Sun Jan 18/05:39 PM 4 24 11 above S 12 above E
      ISS Sun Jan 18/07:15 PM < 1 21 21 above W 21 above W
      Burda ne yazıyor tercüme eder misiniz?

• Android Beta Kullanıcısı
      2835 Mesaj
      09 Ocak 2009 19:03:10

quote:

Ağırlığıda 230kg'dir

Bende Birazdan Yazmamışlardır diyip bunu gösterecektim. Neyse sana nasipmiş Buzdolabı kadar ha?

Gözüm,aklım,fikrim var deme; hepsini öldür..
      Sana göl gibi gelen,O çöl diyorsa; çöldür..
    • Yüzbaşı
      597 Mesaj
      09 Ocak 2009 19:05:19

quote:

Orjinalden alıntı: pieceofmoon

Alıntıları Göster

güzel yorum, güldüm biraz helal et.

Bende görüyorum bazı zamanlar, parlayarak ve hareket ederek ortaya çıkıyorlar, sonra devam ede ede parlaklığı azalarak kayboluyorlar.
      Bence de uydu bunlar. Uydular sabit ama Dünya kendi etrafında dönüyor, tabi dünya ile aynı hızda dönecek değildir... bu da bi fikir

kesınlıkle aynı hızda donmesı gerek yoksa uydudan tv ızlıyemezdık devamlı canagı ayarlamak zorunda kalırdık

• Yarbay
      2240 Mesaj
      09 Ocak 2009 19:44:15
      peki uydular bizi görüyor mu?

• Yüzbaşı
      791 Mesaj
      09 Ocak 2009 19:48:02
      Öffff öyle bi görüyolarki, WC'de bile macro resmini çekip sana gönderebilirler...

• Er
      0 Mesaj
      05 Temmuz 2009 17:05:27

quote:

Orjinalden alıntı: Thoughtless

Alıntıları Göster

KARDEŞ ARAŞTIRMA YAPMADAN MİLLETE GÜLME. TÜRKSAT 3A'NIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ AŞAĞIDADIR.

Boyut ............................... .........2.8 m x 2.3 m x 1.8 m
      Kanat Açıklıgı………………………………....30 m.

• Teğmen
      144 Mesaj
      05 Temmuz 2009 17:11:11
      benmi körüm yoksa sizin gözler radarmı anlamıom ki

• Binbaşı
      1165 Mesaj
      05 Temmuz 2009 17:15:55

quote:

Ağırlığıda 230kg'dir

uluslar arası uzay üssü bu :S

anlaşılan sen hiç hayatında uydu görmemişsin bide adamla dalga geçiyosun

• Yüzbaşı
      277 Mesaj
      05 Temmuz 2009 17:18:48
      türksat horbird vs. gibi tv izlediğimiz uydular hiza olarak ekvator üzerinde 35-40 bin metre gibi bir yükseltidedirler. bunları çıpla gözle görmek mümkün değildir. ekvatordaki bir evde çanak anten kuzeye ya da güne dönük değildir, doğu ya da batı istikametine dönüktür, uydu tam tepedeyse anten direk yukarı bakar. sizin gördüğünüz istihbarat uydusu veya başka bir amaçlı uydu olabilir.

• Yüzbaşı
      431 Mesaj
      05 Temmuz 2009 17:20:05
      dolap kadar mı?
      milstar uydusu 4,500 kg

• Çavuş
      61 Mesaj
      05 Temmuz 2009 17:21:07
      Uslu bir çocuk olursan şirinleri bile görebilirsin.

05 Temmuz 2009 17:28:13

quote:

Orjinalden alıntı: Winterspring

Uslu bir çocuk olursan şirinleri bile görebilirsin.

Kop.gif

• Binbaşı
      1495 Mesaj
      05 Temmuz 2009 17:50:13

• Teğmen
      117 Mesaj
      05 Temmuz 2009 17:53:15
      kedidir o kedi

şaka bi yana,
      uluslararası uzay istasyonudur o

• Binbaşı
      1588 Mesaj
      05 Temmuz 2009 19:12:19
      http://www.heavens-above.com/ bu sitede yapay uyduların saatleri kuzey mi güney mi falan onlar var ayrıca 5 kadir den küçük olanlar çok rahat görülüyor ayrıca yapay uydular göz kırpmaz belli yörünge de yavaş yavaş hareket ederler ve geçip giderler ayrıca konuda bilgisi olmayan arkadaşlar komik yorumlar yapmasınlar önce araştırsınlar LÜTFEEN!!!!

• Binbaşı
      1588 Mesaj
      05 Temmuz 2009 19:14:33

quote:

Orjinalden alıntı: Deathulazam

Alıntıları Göster

uluslar arası uzay üssü bu :S

anlaşılan sen hiç hayatında uydu görmemişsin bide adamla dalga geçiyosun

bu da yapay uydu haberin yok mu :D:D

• Çavuş
      80 Mesaj
      05 Temmuz 2009 19:24:49
      üs o. bayağı büyüktür. güneşten gelen ışıklarıda dünyaya yanstır. ben çoğu kez görüyorum

HaNaMiCHi
    • Binbaşı
      1165 Mesaj
      05 Temmuz 2009 19:27:15

quote:

Orjinalden alıntı: ateş_kafa

Alıntıları Göster

bu da yapay uydu haberin yok mu :D:D

diğerleri doğal uydu mu

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Uydular çıplak gözle görünürmü geceleri TURKSAT-VB......
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.