Şimdi Ara

OKUMADAN SERVİSE GİTMEYİN-TÜM FORD ARAÇLAR BAKIM(FİYAT-SERVİS-HİZMET) REHBERİ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
674
Cevap
34
Favori
512.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sabaha kadar acil cvplarınızı bekliorum ben 2005 bir ford focus coll. aldım aracın fiyatı uygundu ama biraz bakım masrafı vardı debriyaj balata baskı bilya ön diskler şamzıman yagı fln derken 450 ytl gibi bi fiyat aldım tüm bunlara arac 72 binde 75 bin bakımınıda aradan cıkarıyım dedimki oda 125 olur dediler(standrt bakım)
    yanlız şöle sorunlarımız oldu ustalar bu işlemleri yapabilmek için jantları açmak istediler ama o jantlar şifreliymiş ve bunları malesef bulamadık ve rahat çalışa bilmek için aküyü çıkarıcaklarmış bunun içinde radyo/teyp muhtemelen key isticek
    sorularım sunlar bu jant sifresi yada anahtarını servisten temin edemezmiyiz motor şasisini vererek teybin key nerden bulurum?
    not:jant şifresini bulamadıgımız için tamamen değiştirmelerini ve tekrar şifrelemelerini istedim özel servis 160 ytl gibi bi fiyat verdi sizce bu uygunmu?
    eger acil cvp verebilirseniz cok sevinirim sabah hallediyim ve artık rahat rahat biniyim su arabaya :(:(

• sayın, garcia1905 müzik sisteminin şifresi torpido gözündeki etikette mevcut.Akü söküldüğünde araçın özelliklerinden birçoğu çalışmıyor (iptal oluyor).Buradaki deneyimleri/paylaşımları takip edebilirsen birçoğunu kendin programlayabilirsin.Aracın hayrlı olsun iyi günlerde kullan...
  • evt malesef öle akü cıkınca bişiler oluo arabaya:) şimdide kısa farlar fazla aydınlatmıo sorunu hiç anlamadım:S
  • focus sayfasına da sordun mu?
  • 140 milyona jant olayını hallettim teyp şifresi servisin sölediği gibi torpidoda yazılıymış far olayınıda ne oldu anlamadım ama durup duruken bugun düzeldi normal suan..yardımlar için teşekkürler
  • yakın zamanda 15.000 bakımına gideceğim Focus un ... detaylı yazarım .. bu zamanlarda Connect in de gitmesi lazım .. onunkinide yazarım .. onceki bakımların hiçbiri aklıma gelmiyoru kusura bakmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: garcia1905

140 milyona jant olayını hallettim teyp şifresi servisin sölediği gibi torpidoda yazılıymış far olayınıda ne oldu anlamadım ama durup duruken bugun düzeldi normal suan..yardımlar için teşekkürler

Jant lar şifrelimi? Bunu yeni öğrendim yani biz lastik değiştirecek olsak yolda filan ne yapacağız? Bide nasıl hallettinzi 140 ytl ye?
  • evt jantlar şifreli yani şöle jant üzerindeki 3 bijon standart bijon anahtarıyla açılıor fakat dikkatli bakarsanız her lastikte birer tane değişik bijon var anahtarıda farklı oluyo stepnenizi kontrol edin içinde olması lazım normallerinden farklı bi bijon anahtarı bu eğer yoksa sizinde değiştirmenizi öneririm çünkü allah vere dağ başında fln kalsanız jantları açamazsınız
    ilk önce tornacı çağırıyorlar açamadıkları yerleri kaynakla kesip şifreli olan kısmı çöpe atıyorlar sonra kestikleri yere başka şifreli bir bijon takıyorlar bukadar aama sıkıntısı yetio emin olun :D
  • Connect 90 PS
    30.000 Bakımı özel serviste yaptırdım. Ankara Şaşmaz.

Mazot (Bosch) + Yağ + Hava + Polen Filtreleri + 7 Lt Castrol Yağ =110 YTL
    Mazot Filtresine takılan Müşür = 20 YTL
    Ön Balatalar = 50 YTL
    İşçilik (Tanıdık işi) = 30 YTL

Toplam = 210 YTL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramerturk -- 25 Ağustos 2008; 1:02:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ramerturk

Connect 90 PS
    30.000 Bakımı özel serviste yaptırdım. Ankara Şaşmaz.

Mazot (Bosch) + Yağ + Hava + Polen Filtreleri + 7 Lt Castrol Yağ =110 YTL
    Mazot Filtresine takılan Müşür = 20 YTL
    Ön Balatalar = 50 YTL
    İşçilik (Tanıdık işi) = 30 YTL

Toplam = 210 YTL

teşekkür ederiz bilgilendirmeniz için....

Sizleri Connect topiğine de bekleriz...
  • hava filtresini kendimiz değiştirince garanti bozuluyor mu acaba???
  • 2000 model focus un 90 bin km bakımı kaça patlıyor bilen varsa pm atabilir mi?triger debriyaj balatası frenler yağ değişimi......vs vs kim bilir kaça patlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

2000 model focus un 90 bin km bakımı kaça patlıyor bilen varsa pm atabilir mi?triger debriyaj balatası frenler yağ değişimi......vs vs kim bilir kaça patlar

Fiyat olarak kullanıcılar bilgi verebilirler, ancak faydası olur düşüncesiyle, tüm Ford araçlarının bakımda yapılan işlemler için >burayı< tıklayınız.

• 150'den aşağı tutmuyor zaten
    quote:

Orjinalden alıntı: acr

2 haffta önce duglesta focus 6 aylık standart bakım yapıldı. 150 ytl tuttu.

• mazot filtresi hava filtresi ve diğer filtreler 6lt yağ 240ytl
    işçilik 70ytl
    kdv 65ytl
    toplam 240+70+65=375ytl
    çorlu erkan otomotiv 08,09,2008 pazartesi
  • 68000'de aldigim 2002 Focus Ghia aracimin 75000 bakim zamani geldi.. daha once hic servis tecrubem olmadigi icin nereye goturecegim konusunda cok kararsiz kaldim.. istanbul maslak taraflarindayim

is yerimin ve evimin yakinlarinda otokoc istinye var yetkili servis olarak; ozel servis olarak da maslak oto sanayide isiksan oto var..
    tavsiyelerinizi ve bu bakimin bana yaklasik maliyeti konusunda bilgi verirseniz cok sevinirim.

simdiden tesekkurler
  • özel servisleri tercih etme yetkili servislerin çoğu iyidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: BuZZLuCK

68000'de aldigim 2002 Focus Ghia aracimin 75000 bakim zamani geldi.. daha once hic servis tecrubem olmadigi icin nereye goturecegim konusunda cok kararsiz kaldim.. istanbul maslak taraflarindayim

is yerimin ve evimin yakinlarinda otokoc istinye var yetkili servis olarak; ozel servis olarak da maslak oto sanayide isiksan oto var..
    tavsiyelerinizi ve bu bakimin bana yaklasik maliyeti konusunda bilgi verirseniz cok sevinirim.

simdiden tesekkurler

bence 2 katı fiyat verip yetkili servise girmenin hic bir anlamı yok araban garantiden cıkmıssa bence özel servis

45000 bakım için istinye ve dolmabahçe otokoçları aradım fiyat 350-385 ytl arası dedider değişecek parcaları sordum
    2 tane özel servis aradım biri ikitelli biri maslakda 2 side 150 ytl dediler değişeçek parcaları sordum aynı ee farkı biri bana soylesin

• BEYLER SELAM ARACIM DAHA 900 KM DE İLK BAKIMINA 15.000 DE GİTMEM SÖLENDİ ALDIIM YERDE SİZCE BU NORMAL Mİ BEN SIFIR ARAÇLARDA 5.000 DE NORMALİNDE GİDİLİR DİE BİLİYORDM BENDEN SADECE CAM SUYUNU KONTROL ETMEMİ SÖLEDİLER BİRDE BALIKESİR-EDREMIT AKOTO SERWISI NASILDIR BILEN WAR MI????? BANA EN YAKIN ORASIDA.........
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lukunku

quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

2000 model focus un 90 bin km bakımı kaça patlıyor bilen varsa pm atabilir mi?triger debriyaj balatası frenler yağ değişimi......vs vs kim bilir kaça patlar

Fiyat olarak kullanıcılar bilgi verebilirler, ancak faydası olur düşüncesiyle, tüm Ford araçlarının bakımda yapılan işlemler için >burayı< tıklayınız.

site paralıymış galina

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.