Şimdi Ara

Telefon Çalınca İnternet Gidiyor ! YArdım plz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öcelikle herkese slmlar.Arkadaşlar benim problemim telefon calınca benm net düşüyor.

Ben gecen sene 2 sene önce adsl actırmstım.Gayet güzel kullanıyordum hiç bir sorunum yoktu.Öss nedeniyle bu yıl ekim ayında yani 6 ay önce adsl kapattırdım.Smdi össyi atlattık pcmi geri kurdum.Fakat benm smdi adsli actırdımda sornm canımı cok sıkıyor.Telefon aynı telefon,telefon numarası aynı ...Fakat bizm telefonu biri aradıgında yada biz birini aradıgımızda benm net gidiyor.Dsl ısıgı gidiyor sonra geri geliyor fkat bu seferde kullanıcı adı yanls felan diyo redirect yapyo beni adsl sitesine.Modemi resetlemem gerekiyor.Bide telefon calıyor gidiyor net modemi resetlyorm ardından 10 dakika içnde net bir daha gidiyor.Splitteri deiştirdim 2 kere.Splitterden modeme giden kabloyu deiştirdm.Splitterden telefona giden kabloyu deiştirdm fakat gene aynı sorun.Bu sorunu nasıl çözeceğim arkadaşlar bana yardımcı olursanız cok sevinirim ...

Herkese teşekkür ederim şimdiden !!!!

• Arkadaşım splitter diye birşey alıp takarsan sorunun ortadan kalkar
  • splitter takılı olduğunu söylemiş zaten.
    ama splitterde sorun olabilir. başka bi splitter alıp denemekte fayda var..
  • Pardın görmedim dayı bişi dicemde parelel hatsa splitter varsa olması gerek yaw sen bi pirizi kontrol et kablosunda bişi vardır
  • splitteri 2 kere deiştirdm arkadaşlar gene aynı ama sorun :S yardm ltfen durp dururkende net gitmeye basladı
  • Yaw şimdi sen prizi kontrol et kesin kabloda temassızlık vardır ozaman sen prizi sök bi tornavida ile sıkıştır
  • 1- telefonu değiştir öyle dene (aynı sorun bende de vardi.Panasonic telsiz telefon almiştim sürekli kopuyordu çaldığında.)
    2- splitteri değiştir (değiştirdim sorun ortada kalkti)
  • dikkatli inceleseydin hatları belki sizinkiler siplitter dan önce bağlamışlardır telefonun kablosunu.
  • ya evet panasonic telsiz telefon var bizdede fakat o telefonu deiştirmezler ssırf internet için.Brde ben 6 ay öncesinde gayet güzel kullanıyordum smdi neden böyle oldu anlamadım gitti.splitteri 3 kere deiştirdim gene aynı sorun
  • splitter yanlış bağlanmış olabilir.

Wireless telefon modeme yakınsa, etkileyebilir adsl sinyalini.
  • Birşeyde temassızlık vardır muhtemelen telefondadır.
  • çok sagolun arkadaşlar sorunu buldum.Splitter değilde telefon baglantı kutusunun içinde kablolar oksitlenmiş onları değiştirdim suanlık sorun yoq genede herşey için çok teşekkür ederim.Sagolun yardımlarınız için konuya kilit atabilrsnz admn arkdaslar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.