Şimdi Ara

ADSL HATTINDA TELEFON ACILIP KAPANINCA DÜSME PROBLEMİ CÖZÜMÜ - Bir Bakın İsinize Yarayacaktır...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar en sonunda anladım anlamadım yaptım yapamadım derken sorunu cozdum

burada yazan bir cok cozumu de denemistim belki eksik islemden belki de tam anlayamadıgım icin cozememistim...

simdi sorunun cözümüne gelirsek eski evlerdeki gibi tek hattan evin belli bir yerindeki telefon cakından alınan baglantıda bir sorun yok apartmandan gelen ana hatta splitter bagladıgımızda modemi ve telefonu ayırdıgımızda sorun kalmıyor düsme problemi ortadan kalkıyordu...

ama yeni evlerde yani her odada bir telefon cakının oldugu evlerde ki bizim evde de boyleydi sorunun cozumunu bir turlu bulamamıstım odamda modemi bagladıgım caka splitter taktım modeme hattı splitterdan verdim olmadı ancak yapılması gereken bu degilmis

eger odalarda ikisinde birden yada daha fazla odada caklara telefon kablosu takılı ise bu durumda butun bu hatlar paralel baglanmıs oluyor ve eger bir odadaki telefon cakına modem baglı diger odadaki telefon cakına da telefon baglı ise bu durumda diger odadaki telefonun calması acılması ve kapanması modeme gelen hatta darbe olmasına ve direncin düsmesine yol acıyor bu nedenle de sinyallerde kesilme azalmadan kaynaklanan bir kesinti oluyor bu nedenle de adsl hattan düsüyor

bu durumda yapılması gereken modeme baglayacagınız hattı direk modeme girecek sekilde odanızdaki telefon cakına baglamanız yani araya bir splitter koymanıza gerek yok ancak diger odalarda bulunan telefonları o odada bulunan caka baglarken araya bir splitter koyacaksınız bu durumda da telefonun yarattıgı darbeyi splitter yok edeceginden bu darbe diger hatlara yansımayacak ve modem hattan düsmeyecektir

ne kadar paralel telefon baglıysa aynı islemi yapabilirsiniz...

umarım benim gibi buradaki cozumleri tam anlayamayan uygulayamayan arkadaslara bu yazı yardımcı olacaktır... herkese kolay gelsin iyi tatiller...

• güzel paylaşım
  • valla saol bizim bi lvk ark. vardı oyunda onların telefon çalınca atıyorduu..eğeroyunda baktımki ben yeniliodum onların evi çaldırıyordum düşürdu ben yeniodum.....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.