Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cozep

CLİO SYMBOL GRUBU

Aracınızın gerek üstten, gerekse de yandan görünüşü çok şık. Güle güle kullanın. Ancak fotoğrafları çözünürlüğü düşük bir makina ile çektiniz herhalde.. Biraz bulanık görünüyor.
  • ark aracım için düsündüklerınız çok hosuma gıttı bu benı aracıma daha cok bagladı cvp yazan arkadaslar yorumlarınız için teşşkr ederim tüm foruma saygılar ----kardes resimleri benim telle çektim n72 birazda uzaktan o yuzden oyle oldu------------------yorumlar için tessskur forummmmmm----------

•  CLİO SYMBOL GRUBU
  • arkadaşlar eklemiştim bende aracı ama geri sildim plakaya karalamamıştım çünkü.bi baktım herkes karalamış niye karalıyor bu millet var mı bilgisi olan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KARACOCUK71 -- 23 Eylül 2008; 21:43:32 >
  • şimdi plakayı bende karaladım ve resimler işte..

CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU
  • @KARACOCUK71

Sizin aracınız da çok şık.. Güle güle kullanın.
  • arkadaşlar araç 2000 RNA lapis mavisi. sizin symbollerin abisi. ilgi ve övgünüz için teşekkürler. hem bu arada belki de farkında olmadan resimler vasıtasıyla tanışmış ta oluyoruz. bence de bu forum şenlendirilmeye devam edilmeli. saygılar

CLİO SYMBOL GRUBU
  • quote:

Orjinalden alıntı: akmanhoca

arkadaşlar araç 2000 RNA lapis mavisi. sizin symbollerin abisi. ilgi ve övgünüz için teşekkürler. hem bu arada belki de farkında olmadan resimler vasıtasıyla tanışmış ta oluyoruz. bence de bu forum şenlendirilmeye devam edilmeli. saygılar

@akmanhoca

Aracınızda ABS ve klima var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cozep

ark aracım için düsündüklerınız çok hosuma gıttı bu benı aracıma daha cok bagladı cvp yazan arkadaslar yorumlarınız için teşşkr ederim tüm foruma saygılar ----kardes resimleri benim telle çektim n72 birazda uzaktan o yuzden oyle oldu------------------yorumlar için tessskur forummmmmm----------

arabanı sev.sevmek için sadece insanların övmesini ya da kötülemesini bekleme. o senin araban.en iyi arkadaşın.en azından kızlar gibi seni aldatmaz allaha şükür ediyorum hep.bana böyle bir araca sahip olmayı nasip ettiği için.kimsenin mercedesinde porşunda ferrarisinde gözüm yok.sonuçta kışın beni dondurmayan yazın da terletmeyen bir araba.ha sinir olduğum yanları da var.ön camlar açıkken hafif tıkırtı gelmesi+sileceklerden bazen gacırtı gelmesi gibi
  • ozaman biraz daha resim koyalım.
    bu resmiyle gurur duyuyorum.yer seviyesinden çekince spor araba gibi duruyo

CLİO SYMBOL GRUBU

CLİO SYMBOL GRUBU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damonbounce -- 24 Eylül 2008; 1:02:00 >
  • kediler pek sever arabamı

CLİO SYMBOL GRUBU
  • Mrb arkadaşlar ben de 4 aydır 2008 CLİO SYMBOL 1.4 8V extrem kullanıyorum. 2 sene önce arabamı satmıştım şükürler olsun Allah yeniden nasip etti de 4. arabamız Clio oldu. Arabamızın en güzel yanı ikinci eli ii olan bir araba olması sonra da sınıfına göre yakıtının düşük olması diyebilirim. Bütçeye uygun bir araba çok şey aramamak lazım birazcık konfordan ve birazcık da güvenlikten ödün vermemiz gerektiği bilmemiz gerekir. Mesela benim gibi boyu 1.83 olan birisi için araba dar bir iç mekana sahip. Arabanın arkasına birileri oturmuşsa mecburen kendi konforumdan vazgeçip koltuğu öne cekiyorum. Viraşlara alışık olduğum tarzda girmiyorum daha temkinli girmem gerektiğini zaten araba kullanıcısına hissettiriyor. Bir takım sesler de duymaya cok erken başladım henüz 4. ayı olan sıfır bir araba için direksiyondan gelen iç gıcıklatıcı bir gıcırtı(=tıkırtı), sol ön amortisörden garip bir takırtı ve sol ön camı açıkken uzun yolda duyduğum bilye boşluğu gibi bir ıslık sesi çok erken değil mi? Bunlar için servise gidecem daha önce de bir kez gitmiştim ama memnun olmadım yine beni anlamazlarsa (anlamamazlıktan gelirseler) garantisini orda iptal ettirecem Samsun'da tanıdığımız ii bir Reno servisi var ona götürecem. Açıkcası uzun süreli binerim diye düşünemiyorum arabamı daha çok bundan sonra alacağım araba için basamak olarak görüyorum. Ama şaşırdığım ve beklemediğim bir konu var ki bir arkadaşım formun ilk sayfalarında bahsetmiş rampalarda ki gücü ve gaz istemesi gerçekten hayret edici ve zevk verici bir durum. Bunu arabanın kupasının hafif olmasına ve 1.4 motorun 8V ile ne kadar uyumlu çalıştığına bağlıyorum. 180 km/h hızı yapan olmuş doğrudur ben de 170 vurdum yol sonun da viraş olduğu için gaz kestim yoksa 180 yapabilirdim ama yolun düz olması çok önemli tabi ki. Renk olarak metalik gümüş renk hoşuma gider hangi araba olursa olsun ama eşim kumsal beji istemişti çok da güzel durdu. İlk mesajı uzattık baya ama ne olursa olsun 2 senedir arabasızdık bu yüzden arabamı iyisiyle kötüsüyle seviyorum en azından yakışıklı bir velet . 2009 modelinde kasa değişimine gidilmiş bu da ayrıca konuşulması gereken bir konu yakinen görenler, sürenler varsa düşüncelerini ve izlenimlerini paylaşmalarını bekliyorum.

CLİO SYMBOL GRUBU
  • @keremtuna fazla ses dinlememeni ve herşeye kafanı takmamanı öneririm
    yerli otomobil bu ve fiyatı belli ama tabi dediklerinin de olmaması gereliyor direksiyondan ses falan..
    benim aracım 1 yıldır bende ve bir şikayetim yok..ancak kasislere, çukurlara yavaş giriyorum+girerken ayağımı frenden çekiyorum.direksiyonu tam sağa yada tam sola küt diye çevirmiyorum.ikinci tura gelince hareketi azaltıyorum vurmasın diye. motoru çalıştırır çalıştırmaz harekete geçmiyorum.30 saniye rolantide çalışmasını bekliyorum vsvs. ben bu şekilde kullanıyorum ve ilerisi için yani uzun yıllar kullanım için bana ''güven veriyor''.ve izmir temde 185i gördüm ben (1,4 8V). 190ı görmeye ramak kalmıştı yol bitti.ayrıca rampa aşşa falan da değildi.arkadan iten de yoktu.ve yüklüydü
  • Maalesef abs ve klima yok.tek özelliği hidrolik direksiyon, sürücü hava yastığı,merkezi kilit. torosu satınca artısını eksisini fazla düşünmeden aldım aracı. ekonomik bir araç. yakıtı az ve seri. bana mercedes gibi geliyor. 75 BG kılima taktırmayı düşünüyordum. ama bazı forumlarda sorun çıkaracağına dair yorumlar okudum hevesim geçti. zaten samsunda yaşıyorum. öyle kılimalık bir iklimimiz yok işin aslı. uzun yolculuğa çıkamıyorum nasıl olsa. nasipse bir sonraki daha donanımlı olur. elimizdekine şükretmessek kaybederiz.
    quote:

Orjinalden alıntı: turbox

quote:

arkadaşlar araç 2000 RNA lapis mavisi. sizin symbollerin abisi. ilgi ve övgünüz için teşekkürler. hem bu arada belki de farkında olmadan resimler vasıtasıyla tanışmış ta oluyoruz. bence de bu forum şenlendirilmeye devam edilmeli. saygılar

@akmanhoca

Aracınızda ABS ve klima var mı?

• Gruba yeni katılan arkadaşlar; hoş geldiniz. Yeni resim ekleyen arkadaşlar, arabalarınızı güle güle kullanın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: damonbounce

@keremtuna fazla ses dinlememeni ve herşeye kafanı takmamanı öneririm
    yerli otomobil bu ve fiyatı belli ama tabi dediklerinin de olmaması gereliyor direksiyondan ses falan..
    benim aracım 1 yıldır bende ve bir şikayetim yok..ancak kasislere, çukurlara yavaş giriyorum+girerken ayağımı frenden çekiyorum.direksiyonu tam sağa yada tam sola küt diye çevirmiyorum.ikinci tura gelince hareketi azaltıyorum vurmasın diye. motoru çalıştırır çalıştırmaz harekete geçmiyorum.30 saniye rolantide çalışmasını bekliyorum vsvs. ben bu şekilde kullanıyorum ve ilerisi için yani uzun yıllar kullanım için bana ''güven veriyor''.ve izmir temde 185i gördüm ben (1,4 8V). 190ı görmeye ramak kalmıştı yol bitti.ayrıca rampa aşşa falan da değildi.arkadan iten de yoktu.ve yüklüydü

@keremtuna

damonbounce'ın görüşlerine aynen katılıyorum. Symbol'lerden fazla kalite beklentisi içerisine girmemek lazım. Bu aracın her yerinden tıkırtı/vınlama tarzı sesler gelir. Sonuçta harcıalem bir otomobil. Mevcut haliyle binin gitsin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: keremtuna

2009 modelinde kasa değişimine gidilmiş bu da ayrıca konuşulması gereken bir konu yakinen görenler, sürenler varsa düşüncelerini ve izlenimlerini paylaşmalarını bekliyorum.

Yeni Symbol ile ilgili yorumlarıhttp://forum.donanimhaber.com/m_25417123/tm.htm adresinde ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. Bu araç için özet olarak görüşüm şu:

1. İlk 1 yıl bu araç alınmaz

2. Satış fiyatları çok yüksek. Piyasasının oturması için beklemek lazım. 23.650 YTL başlangıç satış fiyatı 1 yıl sonra kampanyalarla 20.000 YTL düzeyine iner.

3. 1,4 16V ve 1,6 16V motor seçenekleri yok. Ancak çok büyük yenilikmiş gibi 1,2 16V satışa sunuldu reklamı yapılıyor. 1,4 8V hala seçenekler arasında..

4. Dizel versiyonlarının fiyatları ise tam bir hayal kırıklığı. Bu versiyonlara vereceğiniz fiyatın üzerine 500-1000 YTL fazla verseniz, diğer markaların bir üst sınıfta daha donanımlı dizel araçlarını alabilirsiniz.

5. Malzeme kalitesi eskisi ile aynı.

6. Tahminen mekanik ve yol tutuş özelliklerinde çok büyük farklılıklar yoktur.

7. Kasa boyutları büyümesine rağmen, hala 175/65R-14 lastik kullanılıyor. Renault'un ayıbı.

8. Bence 2006 yılında makyaj gören eski kasa Symbol'ler estetik olarak yeni kasa Symbol'lerden daha iyi.
  • quote:

Maalesef abs ve klima yok.tek özelliği hidrolik direksiyon, sürücü hava yastığı,merkezi kilit. torosu satınca artısını eksisini fazla düşünmeden aldım aracı. ekonomik bir araç. yakıtı az ve seri. bana mercedes gibi geliyor. 75 BG kılima taktırmayı düşünüyordum. ama bazı forumlarda sorun çıkaracağına dair yorumlar okudum hevesim geçti. zaten samsunda yaşıyorum. öyle kılimalık bir iklimimiz yok işin aslı. uzun yolculuğa çıkamıyorum nasıl olsa. nasipse bir sonraki daha donanımlı olur. elimizdekine şükretmessek kaybederiz.

Aracınız gayet iyi..
  • damonbounce; kediler benim arabayı da sever ve özellikle ne zaman yıkasam üstüne çıkıp otururlar.
    Dediğin gibi, fazla konfor beklemiyorum şahsen. Neticede arabayı bilerek karar verip içime sindiği için de aldım. Bana yetiyor, huyunu suyunu nasıl yol tuttuğunu bildiğimden viraja vs. ona göre giriyorum. Kışın yağmurdan koruyor ve soğukta kaloriferi ile ısıtıyor. YAzın da sıcak havalar da kliması beni mutlu ediyor. Radyo/teybi de bana yetiyor. Devir saati olmasa da gösterge de, motor sesi durumu kurtarıyor. Hoş, olsa da bakacak değiliz yani devir saatine. Bundan önce ki arabalarımız hep Şahin olmuştu. 1974-1980 arası Murat 124, Murat 124 öncesi Willys Pickup ama 75 doğumlu olduğum için görmedim tabi onu. 80 sonrası sürekli değişken beyaz 131 Şahin ve 90 senesinde siyah renk 1990 ŞAhin. Tam 14 yıl kullandık onu da ve tertemizdi. 2004 Ekim ayında zamanı geldi deyip 2005 Symbol'e geçtim ve çok şükür memnunum şu an.
    Yağmur da silecekleri gürültü çıkarsa da, klima kapalıyken peteklerden pis koku gelsede (sonra geçiyor) ön emniyet kemeri bağlantı noktalarından aldığım günden beri ses gelse de ben arabamı seviyorum. Beni her yere götürüyor. Akdenize'de gittim, KAradenize'de, Egeye'de. Bir depo ile uzun yolda tam 742 km. yol yapıyorum, daha ne isteyim?
  • @akmanhoca abi klima işini boşver.sonradan takılan klima önerilmiyor..orasınıu burasını kesip biçiyolar arabanın.ondan sonra çürümenin önüne geçilmiyor.içeri giren su da cabası.

şu oyuncaktan gören var mı?

CLİO SYMBOL GRUBU
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.