Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1261. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12591260126112621263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ''2011 Symbol 1.2 16 V 75 Hp motoru Euro 4''

Euro 5 oluyor.http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=16718

----------

Bizde de 2009 1.2 modeli var,full paketi.Merak ettiğim sizin araçta LPG var mı ? LPG de rölanti de oynama var mı ? Araba sabit,boşta dururken değil de giderken veya frene bastığınızda.

Birde direksiyonu tam sağa,sola kırıp gazı bırakınca stop etme eğilimi oluyor mu ? Motor ufak kasayı kaldırmıyor galiba,gaz verip bekleyip 3000 devirde arabayı kaldırmak gerekiyor.Broadway gibi değil
  • flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Rolantinde zaten direksiyonu sag sola döndürdüğnde devirde dalgalanma olur motordan güç cekiyor güç cektiği içinde rolantin düşme eylemi gercekleşince motor devri yükseltiyor

Dalgalanmanın başlıca nedeni bu ve normaldir fakat stop edecek kadar degil ibre 3-4 mm asagı yukarı inip çıkar.

Soguk havalarda rolenti yüksek devirde calısır motor ısındıkca normal seviyeye iner

Bogaz kelebegi yapabilir sizdeki sıkıntıyı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar teyp cd yi almıyor, zorla taksam da otomatik çıkarıyor. Bazen binde bir aldığı oluyor ama çok uğraştırıyor. Kendim çıkarıp yapabilirmiyim. Yoksa hiç uğraşamam mı,
  • selamün aleyküm arkadaşlar yıllar sonra forma takılabiliyorum
    symbol 2 aracım için petlas kış lastiği almayı planlıyorum.
    önerinileriniz nelerdir acaba ?

http://www.hepsiburada.com/petlas-175-65-r14-82t-snow-master-w601-kis-lastigi-uretim-yili-2016-p-OTOZSU21400
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

''2011 Symbol 1.2 16 V 75 Hp motoru Euro 4''

Euro 5 oluyor.http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=16718

----------

Bizde de 2009 1.2 modeli var,full paketi.Merak ettiğim sizin araçta LPG var mı ? LPG de rölanti de oynama var mı ? Araba sabit,boşta dururken değil de giderken veya frene bastığınızda.

Birde direksiyonu tam sağa,sola kırıp gazı bırakınca stop etme eğilimi oluyor mu ? Motor ufak kasayı kaldırmıyor galiba,gaz verip bekleyip 3000 devirde arabayı kaldırmak gerekiyor.Broadway gibi değil

flyer_mig hocam;

Bizim araç ta Lpg yok, Benzinli.

Direksiyonu sağa veya sola tam çevirdiğim de rolanti de oynama yok,stop da etmiyor.

Symbol ün 1.2 motoru aslında o kadar çok hantal değil, bana göre 1.2 motor yeterli hem kasa da hafif.

Bu geçtiğimiz hafta sonu hatta Uludağ a çıktım, rampa da beni hiç üzmedi. Araç ta ben le birlikte 3 kişiydik. Ben de rampa da hiç stop etme sorunu olmadı. Ben rampa da kalkarken devir saatini 2000 Devir e getiriyorum.

16 V olduğundan size göre belki alt devirleri cansız gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtmrl

selamün aleyküm arkadaşlar yıllar sonra forma takılabiliyorum
    symbol 2 aracım için petlas kış lastiği almayı planlıyorum.
    önerinileriniz nelerdir acaba ?

http://www.hepsiburada.com/petlas-175-65-r14-82t-snow-master-w601-kis-lastigi-uretim-yili-2016-p-OTOZSU21400

W651 Daha iyi sanırım da, onun ebatlar uymuyor sanırım. 175 değilde 185 var w651 de.
  • mrtmrl kullanıcısına yanıt
    Tam iki senedir kullanıyorum w601 i, yaz kış kullanıyorum. Taş gibi lastik ama gerçekten taş gibi 😊 Aldığımdan bu yana 40bin km yapmışımdır yinede lastiğin dişleri halen iyi durumda. Ama lastik sertleşti iyice esnekligini yitirdi.Ben amortisorler artık yaylanmiyor diye düşünüp ustaya gösterdim birşeyi yok dedi, tahminim lastiklerden kaynaklı sert lastik olduğu için laka ve tumseklerde esnemiyor. Ama ilk alindigindaki halini koruyabilse iyi lastik. Tavsiye ederim.

• Sayın hocalarım;

Symbol 1.2 Cc 16 V 75 Hp.

Bu aralar yakıt tüketiminiz nasıl ?

Şehir Dışı
    Ortalama
    Ve Şehir İçi kaç litre Benzin tüketiyor ?
  • 16_MJT_05 1 kullanıcısına yanıt
    Lovato lpg var benzin 5 liraya gidiyor km de kisin 45-50 kurustan asagi yakmaz buyuksehirde.Tup bile 20 tl aliyoruz 3-4 gun anca gidiyor.

7-7.5 litre arasi olmasi lazim yarin bakayim gostergeden.

istanbulda kullanıyorum ortalama 7-7.5 lt.

enson antalya-istanbul yolculuğumda 800 km sonra hala 2 diş benzin vardı 5-5.5 civarı.

• Merhaba,

2015 model Clio Symbol aracımın şirket işinde inşaatta kullanılmaktan özellikle ön koltuk döşemeleri çok yıprandı. Orjinaliyle aynı olacak şekilde yeniletmek istiyorum. Maslak sanayide bir döşemeciye sordum, orjinal kumaş bulamayacağını söyledi. Yetkili servis ise Türkiye stoğuna o yedek parçaların hiç girmediği bilgisini verdi.

İstanbulda bu işlemi yaptırabileceğim tanıdığı veya bildiği olan var mı?
  • quote:

Lovato lpg var benzin 5 liraya gidiyor km de kisin 45-50 kurustan asagi yakmaz buyuksehirde.Tup bile 20 tl aliyoruz 3-4 gun anca gidiyor.

7-7.5 litre arasi olmasi lazim yarin bakayim gostergeden.

Hocam bugün yol bilgisayarına baktınız mı ?

+ Ortalama Hızı ne gösteriyor ? Güzergah nasıl sakin yolda mı, akıcı trafikte mi ?
    Selamlar resimlerini cektim.Guzergah sakin ilce icinde.Bunlar,

CLİO SYMBOL GRUBU  CLİO SYMBOL GRUBU
     CLİO SYMBOL GRUBU

Bu son resim nedir anlamadim ? Litre demis son benzin dolumundan sonra harcanan litre verisi mi ?

CLİO SYMBOL GRUBU

• quote:

Selamlar resimlerini cektim.Guzergah sakin ilce icinde.Bunlar,

CLİO SYMBOL GRUBU  CLİO SYMBOL GRUBU
     CLİO SYMBOL GRUBU

Bu son resim nedir anlamadim ? Litre demis son benzin dolumundan sonra harcanan litre verisi mi ?

CLİO SYMBOL GRUBU

Şehir İçi ( Sakin Yol - Akıcı Trafik ) : 6.6 Lt bence gayet iyi değer hocam. || Ortalama Hız : 27.9 Km / H.

Son fotoğraf ta 246.8 Lt de; benim bildiğim kadarıyla en son sıfırladığınız an dan itibaren tüketilen benzin litre sidir hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

enson antalya-istanbul yolculuğumda 800 km sonra hala 2 diş benzin vardı 5-5.5 civarı.

Şehir Dışı : 5 Lt - 5.5 Lt arası; iyi değer.

Şehir İçi : 7 Lt - 7.5 Lt arası; iyi değer.

Peki şehir içi trafiği nasıldı hocam, akıcı trafik - sakin yol damı? + Ortalama hızınız ne kadar ? Sizin aracınızda yol bilgisayarı varsa buraya resim ekleyebilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

quote:

Şehir Dışı : 5 Lt - 5.5 Lt arası; iyi değer.

Şehir İçi : 7 Lt - 7.5 Lt arası; iyi değer.

Peki şehir içi trafiği nasıldı hocam, akıcı trafik - sakin yol damı? + Ortalama hızınız ne kadar ? Sizin aracınızda yol bilgisayarı varsa buraya resim ekleyebilir misiniz ?

benim aracım logan 1.2 euro5,yol bilgisayarı malesef yok.
    en kötü şartlarda bile 8 lt yi görmedim.yazın birazdaha az yakıyor,klima açıkken bile yakıtı pek artmıyor.

bu bakımda yağı elf 5/30. bujileri bosch marka aldım .hava filtresi prufuluks bakalım bi fark olacakmı.

• Bakımdan sonra yakıt tüketiminde olumlu veya olumsuz bir şey gözlemleyip bize haber verirseniz çok seviniriz hocam.

+ Motor sesi ve rölanti de ki titreşim.
    asıl kullanılması gereken 5/40 mavi ambalajlı olan elf yağ.bende 5-40 yeşil olan moligraf kullandım şimdiye kadar sanayide onu bulabiliyordum.
    internette aynı fiyat görünce 5/30 sxr alayım dedim hem üst seri.

motor sesi titreşim olarak evet bi miktar azalma var ama fazla kullanmadım,henüz erken.

şunu farkettim yıllardır hep sanayiden en adi malzemeyi pahalıya almışım.
    bakım malzemenizi inteenetten alın.n11 de herşey var.
    clio-sembol-logan çoğu parçası aynı,şasi kodunu söylüyosunu ona göre yolluyorlar.

• quote:

asıl kullanılması gereken 5/40 mavi ambalajlı olan elf yağ.bende 5-40 yeşil olan moligraf kullandım şimdiye kadar sanayide onu bulabiliyordum.
    internette aynı fiyat görünce 5/30 sxr alayım dedim hem üst seri.

motor sesi titreşim olarak evet bi miktar azalma var ama fazla kullanmadım,henüz erken.

şunu farkettim yıllardır hep sanayiden en adi malzemeyi pahalıya almışım.
    bakım malzemenizi inteenetten alın.n11 de herşey var.
    clio-sembol-logan çoğu parçası aynı,şasi kodunu söylüyosunu ona göre yolluyorlar.

ufuk-34JD58 hocam;

Bugün ben de bir özel servise gittim sordum '' Ustam bizim araba ya hangi yağ uygun, hangi yağ koyuyorsunuz '' dedim.

Usta da, '' Mobil in 10-40 yağını koyuyoruz'' dedi.

Ben de '' Tamam ustam '' deyip çıktım.

Benim de aklımda Elf in 5-30 veya 5-40 yağ var.
  • Sayın hocalarım;

Yarın sabaha karşı ( Cumartesi ) saat 03:30 civarı ailecek akrabamızın yanına İzmir'e gideceğiz, Symbol 1.2 yi aldığımdan beri ilk defa şehir dışı na çıkacağım.

Gidiş İstikameti : Bursa - Balıkesir - Manisa - İzmir.

Dönüş İstikameti : İzmir - Ayvalık - Edremit - Balıkesir - Bursa. ( Dönüş istikameti daha tam belli değil. )

Pazar günü öğlen - ikindi vakitlerinde Bursa ya gelmek için yola çıkacağız.

Bu geçtiğimiz Pazar günü aracıma yeni lastik aldım; Continental ( Conti Premium Contact ) || 175 / 65 R 14 82T.

4 Lastik Toplam : 600 TL

Lastik etiketleri değerleri;

Yol Tutuş : A değeri.

Yakıt Tüketimi : C değeri.

Bu arada yola çıkmadan önce lastik basıncını en fazla kaç yapmalıyım ? Araba da ben le birlikte 3 kişi olacağız + bagaj dolu olacak. Normal de ön ve arka lastiklere eşit olarak 36 Psi hava basıyordum ?

Son olarak sizce bu güzergahta 100 Km de kaç litre yakması gerekir ? || Genelde sakin kullanırım, 90 Km / H sabit giderim, vitesleri 2500 Dd - 3000 Dd arasında değiştiririm.
  • 
Sayfa: önceki 12591260126112621263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.