Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1255. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12531254125512561257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allah korumuş verilmiş sadakanız varmış.
    Motor 3-5 parcayla yapılmaz. Heleki bakımdan bakıma degişecek parcalara hiç degmez.
    Hava filitresini bosch alcam demişsiniz fiyatı 60 liradır, orjinal 40 liradır. İkisinin arasında hiç bir fark yok.
    Onunda içinden hava geciyor, digerindende geçiyor.
    Valeo markada çok kalitelidir bosch danda pahalıdır mesela.

Sen orjinal parcadan şaşma ... Millet yan sanayi 10 liralık filitre takıyor.
    Yag konusuna gelince mobil 5w40 dan şaşma..
    Castrol 5 para etmez.

Aracının durumu nefir ne degildir bilmiyorum.
    Aracına standart bakım yaptır orjinal parcalarıyla.
    Yag yag filitresi hava filitresi, polen filitresi. Karter tapa alcaksın.
    Karter tapa motorun yagını boşaltmak İçin tapayı sökerler yenidini kullanırlar sızdırma olmasın diye 1 tl
    Yag olarak mobil 5w40
    Buji ve kablosu.
    Akün eskiyse yenisini al mutlu akü 60 amper
    Fren balataları ve diskler kötüyse degiştir.
    Arka kampanaları temizlet.
    Yakıt filitresini degiştir.
    Vs vs

Dogru bakım fiyatı indirimle 380 lira
    Degiğim gibi orjinalden şaşma. Seneye degişecek parca için cebinden fazla para cıkmasın yazık günah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkür ederim, km 103.000 de yağ konusunda sanayi ustaları Castrol 10-40 tavsiye ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mltya44 -- 13 Haziran 2016; 1:40:41 >
  • mltya44 kullanıcısına yanıt
    Sanayi ustalarına benden slm söyle 5w40 koy.
    Hem aracın daha az yakar, hemde daha sessiz çalışır.
    5w40 tam sentetik yagdır. 10 yarı sentetik.
    Bizim arabalara benzinlilere koyavagın yag 5 40
    Mobil markadanda şaşma...
    Mobil alırsan 3000x1 5w40

Ankaradada tam tersi castrolden nefret ediyorlar....
    Mobil öneriyorlar...
    Benim aracım bmw mercedesde olsa mobil1 koyarım.
    Yinede sen bilirsin.
    Benim aracım yetkili servis bakımlıydı servis elf koyuyordu elf dende memnundum.

• Arkadaşlar bizim araçta hararet sorunu baş gösterdi sıcaklıklar artınca.

Sorun şöyle arabanın motoru ısınsın 90 dereceye gelsin sonra o şekilde biraz yol alayım gideceğim yere vardığımda direkt kontağı kapatırsam sorun yok ama biraz beklersem mesela camları kapatmak için 10 saniye beklersem kontağı kapatmadan hararet bir anda en yükseğe çıkıyor sonra tekrar aşağıya iniyo sonra biraz daha yükseliyor tekrar iniyor böyle dalgalanıyor termostat değişti bir ara düzelir gibi olmuştu tekrardan böyle oldu.

Bu sorun hakkında bir fikriniz var mı başına gelen soğutma sisteminde hava olabilir demişler biraz araştırdım da bizim araçlarda nasıl hava alıyoruz 2001 clio symbol 1.4 8v araç
  • bnym97 kullanıcısına yanıt
    Benzer sorunla bende karşılastım, klimayı acınca veya havalandırmayı kademeli olarak actıgımdada yükseliyordu.
    Servise gittim motor hava yapmıştır dedi havayı aldı düzelir gibi oldu düzelmedi,
    Başka servise gittim şase kablosundan dedi.
    Şase kablosu oksitlenmiş , oksidi zımparaladı, Önleyici sıktı düzeldi kesin olarak.
    Bazen 1-2cıta yükseliyordu kafaya taktık illa düzellim diye
    Sanayideki ustaya gittim termostadı degiştirdi
    Sorun kökten halloldu...

• leon_312 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu şase kablosu tam olarak nerede?Sigorta kutusuna baktım yok kaputu açtım biraz bakındım bir türlü bulamadım
  • slm arkadaşlar bende 2008 symbol var birkaç defa ses yaptı bugün sanayiye gittim direksiyon pompası bozuluyor dedi napacağız dedim değişecek dedi parçacıya gittim sordum 1 tanesi 1.350 lira 1 de 750 var bu kadar pahalı mı bu meret ya!
  • bnym97 kullanıcısına yanıt
    Aküyle far arasında aşagı taraflarda metal oarca var o metal oarcanın arkadında olması lazım ve metal prcqnın cıvadası cıkarılmasın lazım..

• ebihan kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle direksiyon pompası o civarlarda...
    Yinede bir kaç ustaya gösterin bazı arkadaşlarda arıza durumu gecirdi kömürmü ne o bitmiş diye hatırlıyorum.

Degiştirmek durumunda kalırsanız 3e 5e bakmayın en iyisini alın.

Yetkili servislerde %20 indirim var işcilikle beraber nekadar fiyat cekecek.
    Parcayı ordan alırsınız uygunsa dısarda yaptırırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 15 Haziran 2016; 18:33:26 >
    hocam yetkili servisi aradım bin yedi yüz küsür dedi hemen teşekkür edip kapadım telefonu...
  • ebihan kullanıcısına yanıt
    Hocam telwfonu hemen kapatmanıza gerek yok yapılan işcilik ve parca 2 yıl garantili.
    İlla bozulacak diye birşey yok ama sanayideki garanti marşa bastıktan sonra biten garanti.

Bu yüzden aldıgınız paraca kaliteli olsun, yapılan işcilik kaliteli olsun.
    İki gün sonra yolda direksiyonun kitlenip kalırsa artık hasarın daha büyük olur.

Hayırlısı olsun biran önce yaptırın.

• motor sıcakken rolantide camları kapama tuşlarına basınca,direksiyonu çevirince ya da fanı en üst kademeye getirince benim hararet göstergesi de anında yukarıya çıkıyor.. beyin sanal olarak mı göstergeyi yükseltiyor bilmiyorum..

leon arkadaşın dediği gibi 5 ile başlayan yağ iyidir.. 0 ve 5 ile başlayan yağlar şu ana üretim teknolojisi ile sentetik yağlar.
    10w40ı sanayide önerirler daha ucuzdur ama yarı sentetik yağ bu. yani yarı mineral yarı sentetik.

istanbul şartlarında 5w30 ya da 5w40 kullanabilirsiniz ben 110.000kmdir mobil super 3000 5w30 kullanıyorum.

bir yağ seçin ve har bakımda onu kullanın. her seferinde marka, vizkozite değişimine gerek yok.. kazasız belasız sürüşler herkese...
    hocam fiyattan dolayı dedim. şok oldum bu kadar pahalı olmasına. bir araştıracağız bakalım... teşekkürler ilgi ve alakanız için...
  • Merhaba arkadaşlar. 2005 symbol 1.5dci 65bg 190k km de. Genel bakıma girecek servis de. 5xx tl bir rakam çıkardılar. Fiyat normal mi ? Cuma günü girecek bakıma Allahtan bir şey olmaz ise. Birde, nelerin değişitigini yazan bir liste çıkartıyorlar mı? Yani 500tl nin içinde neler degişiyor nelere bakılıyor. Umarım anlata bilmişimdir. Bilgili arkadaşların cevaplarını bekliyorum. İyi forumlar.
  • _M-U-E_ kullanıcısına yanıt
    standart bakımın içeriği yazması gerekiyor , ordaki personelde söylüyor fakat siz yinede nelerin degişecegini ögrenin.
    Yag, yag filitresi ,hava filitresi, polen filitresi değişir. 36 nokta kontrolü yapılır...
    Fakat buların hiç biri 500 liralık birsey tutmaz.
    Sizin araba dizel oldugu için 100 lira extra fiyat söylemiştir...
    Standart bakım ortalama 380 lira yakıtfilitresiyle 500 tl yapar.
    %20 indirim 100 lira yapar siz 400 tl ödeyecek olursunuz..

Kaliteli yag 5-40 100 lira
    Yakıtfilitresi 80 tl
    Hava filtresi 30
    Polen filitre 40 tl
    Karter tapa 1tl
    Yag filitre 20 hepsi orjinal parca ortala fiyat 250 tl
    50 tl işcilik 300 liraya hersey hallolur.

Servis size indirimli fiyatı söylediyse ve içerisinde yakıt filitresi yoksa
    500 tl çok... Sansyide 250-300 lirayla cıkıyorsun.

Benim dediğim gibiyse
    100 lira sanayi servis farkına kesinlikle verilir.

Teşekkür ederim hocam. Önerinizi dikkate alıcam. Tam şuan hatırlamıyorumda, aracın 190k kmde oldgunu ögrenince yetkili kişiye bir parça söyledi oda degişmesi lazım demi falan dedi de şuan hatırlamıyorum o parçanın ismini. Onunla beraber 500 tutar dedi. Birde yan ürünü varmış 3xx tl dedi sıcak bakmadım ona pek. İndirimli fiyat dedi bu arada. Bakımın içierigini ögrenicem muhakkak. Burada da paylaşırım.
  • _M-U-E_ kullanıcısına yanıt
    Renaultun yine kendi ürettiği yan ürünü... motrio markası.
    Her parça önemlidir fakat yan sanayi ürün kullananlar için en önemlisi yagdır.

Yan sanayi olupta orjinal renault parcasından daha kaliteli markalarda var.
    Orjina hava filitresi 40 liradır. Bosch marka 50, valeo 60 liradır..

Belirttiğim gibi indirimli ve yakıt filitresi dahilse 400 lira uygun... 500 lira cıkarsa degil...

• quote:

Orijinalden alıntı: ebihan

slm arkadaşlar bende 2008 symbol var birkaç defa ses yaptı bugün sanayiye gittim direksiyon pompası bozuluyor dedi napacağız dedim değişecek dedi parçacıya gittim sordum 1 tanesi 1.350 lira 1 de 750 var bu kadar pahalı mı bu meret ya!

Değişim şart mı acaba? bir kaç ustaya sorup emin olun.

Benim kullandığım 2009 1,4 symbol'de direksiyon pompasında yağ kaçağı vardı. Tamirci, bu işlerle uğraşan hidrolik işi yapan ustaya yönlendirmişti. Sökme takma hariç 80 tl ye keçe değişimi yapılmıştı.

165 tl
    http://urun.n11.com/direksiyon-ve-suspansiyon/direksiyon-pompasi-hidrolik-clio-i-ii-12-14-kangoo-97-kl-P109907534?cid=604001&gclid=CI7-28H6q80CFdTnGwodP9gKhA&gclsrc=aw.ds

Şurada 275 tl
    http://www.otoerdem.com/renault-clio-hidrolik-direksiyon-pompasi-urun-3402.html

GVA marka 265 tl
    http://www.parcafilosu.com/parca/hidrolik-direksiyon-pompasi/hidrolik-direksiyon-pompasi/?sid=35172

RSA marka 377 tl
    http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/hidrolik-direksiyon-pompasi-clio-kango-226635449
    Aynen hocam motrio idi. Aynen daha kaliteli parçalarda var. Teşekkür ederim tekrardan.
  • icon33 kullanıcısına yanıt
    hocam ses yapıyor benimki usta hatta biraz daha kullan bu ses artacak, iyice artınca getir o zaman değiştirelim, dedi.
  • 
Sayfa: önceki 12531254125512561257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.