Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (805. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 803804805806807
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kafkas11

quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

biraz gülelim

http://video.mynet.com/aloomaloo/Boyu-mu-islevi-mi/1320182/

abi bune yaaaa
  • Son 1 yılda birisi 2001 ikisi 2000 model 3 tane symbolüm oldu.Üçününde kliması çalışmıyor.ben mi şansızım bu modeller mi böyle anlamadım gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakin-adam

Son 1 yılda birisi 2001 ikisi 2000 model 3 tane symbolüm oldu.Üçününde kliması çalışmıyor.ben mi şansızım bu modeller mi böyle anlamadım gitti.

hocam klimalı araba aldıgınızdan eminmisiniz..yanlıs hatırlamıyorsam o yıllarda klima opsiyon olarak satılmakta idi...
    aracınızda 2 tana sürücü ve yolcuda hava yastıgı varsa muhtemelen klimada oluyor...

olmadı kaputtanda belli olur acın sol üst kösede klima boruları olması gerekiyor..

olası birsey varsa atıyorum klimalı ama calısmıyorsa büyük ihtimal klima kompresörü bozulmuştur.1000tlden asagıda degildir.

bldiğim kadarıyla kompressör söyle bozuluyor.. yüksek devirlerde 3000-4000 gibi yolda giderken klimayı actıgımızda birden klimaya yüksek güc bindiğinden dolayı kompresör calısmaz hale geliyor fakat 1 ,3 denemede bozulmuyor, her yüksek devirde actıgında kompresörün ömründen gidiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

abi bune yaaaa

vala hocam bende pek cözedemedim reklamı ..
    videoda 2. adamın konuş masına bitti.
  • quote:

quote:

abi bune yaaaa

vala hocam bende pek cözedemedim reklamı ..
    videoda 2. adamın konuş masına bitti.

valla ilginç bir reklam ama sonradan çıkar ne olduğu bu arada hocam yukarda yazdığın mesajda klima isteğe bağlı hava yastığı ile bir alkası yok bide kusara bakmayın şu direksiyon dikimi tam bitmedi 2 3 gündür emnet geziyom öle bi ara tamalıcam şu anda taşınma arifesindeyim zammanım olmuyo kusura bakmayın
  • quote:

valla ilginç bir reklam ama sonradan çıkar ne olduğu bu arada hocam yukarda yazdığın mesajda klima isteğe bağlı hava yastığı ile bir alkası yok bide kusara bakmayın şu direksiyon dikimi tam bitmedi 2 3 gündür emnet geziyom öle bi ara tamalıcam şu anda taşınma arifesindeyim zammanım olmuyo kusura bakmayın

kapet halinde opesiyon olarak sunuluyorsa yani satıs stratejisi bakımından. klima ile birlikte hava yastıgı oluyor gibime geliyor sanki ben öyle haırlar gibim ama kesin ve net böyledir diyemem..

senin olaya gelincee tamam yapılan iş cok zor farkındayım ama senin el yetenegin zayıf galiba belki dört dörtlük olmasını istiyorsun ama hemen bitirme geregindede bulunmak lazım. atıyorum bugün bu işle, yarın bu işle öbür gün bu ile ugrasmak yerine 1 günün dikişe gider ama yaparsın.. yoksa gün gün sarkarsa yaptıgın işten hiç haz almaz sıkılırsın..

tabi senle ben bir olamayız yani aynı görüş ve yetenek olmaya biliriz saygı duyarım...
  • renaultun sanırım yeni motorları zincirli olcak. suanda 1.2 turbo 115bg motorun prototip slaytını izledimde zincir kullanılmış... üstelik 190 tork..
    vw 1.2 motoru 105bg 175 tor üretirken renault iyi iş cıkarmıştır.

bu arada yine renault tüm motorlarında start-stop teknolojisini standart hale getircek...

http://www.renault.com/en/Innovation/stars-mecaniques/Pages/energy-tce-115.aspx
  • quote:

quote:

kapet halinde opesiyon olarak sunuluyorsa yani satıs stratejisi bakımından. klima ile birlikte hava yastıgı oluyor gibime geliyor sanki ben öyle haırlar gibim ama kesin ve net böyledir diyemem..

senin olaya gelincee tamam yapılan iş cok zor farkındayım ama senin el yetenegin zayıf galiba belki dört dörtlük olmasını istiyorsun ama hemen bitirme geregindede bulunmak lazım. atıyorum bugün bu işle, yarın bu işle öbür gün bu ile ugrasmak yerine 1 günün dikişe gider ama yaparsın.. yoksa gün gün sarkarsa yaptıgın işten hiç haz almaz sıkılırsın..

tabi senle ben bir olamayız yani aynı görüş ve yetenek olmaya biliriz saygı duyarım...

hacı dayı internetten arasıra 2000 2001 symboller görüyorum yani internetten bakıyorum çift airbag var ama klima yok bazen klima var çift airbag yok tek havayastığı oluyo bu 98 likler içnde geçerli

direksiyon konusuna gelirsek hocam direksiyon bitti ama detayları kaldı o yüzden tam bitmiş halini koymak istiyorum ama malum şartlar izin vermio bitirilmiş resmi koyunca el becerim hhakında iyi kötü yorum yaparsın sen diyosun bir gün vakit ayırman gerek isten saat 17:30 çıkıyorum eve gel 17:40 hava kararana kadar uğraştım yani saat 20:30 da bitti bu işler dikkat gerektiren işler olduğu için biraz ağırdan alman gerekiyo ister istemez bide bu taşınma işi çıkınca ne zaman devam ederim allah bilir
  • quote:

quote:

quote:

biraz gülelim

http://video.mynet.com/aloomaloo/Boyu-mu-islevi-mi/1320182/

abi bune yaaaa

abi sanki elektrikli süpürge gibi geldi bana :D
  • quote:

abi sanki elektrikli süpürge gibi geldi bana :D

waow yakışır abime, olabilir vala : )

bu arada abi sormaya unuttum sen opalden nekadar teklif aldın fiyat konusunda..
  • quote:

hacı dayı internetten arasıra 2000 2001 symboller görüyorum yani internetten bakıyorum çift airbag var ama klima yok bazen klima var çift airbag yok tek havayastığı oluyo bu 98 likler içnde geçerli

direksiyon konusuna gelirsek hocam direksiyon bitti ama detayları kaldı o yüzden tam bitmiş halini koymak istiyorum ama malum şartlar izin vermio bitirilmiş resmi koyunca el becerim hhakında iyi kötü yorum yaparsın sen diyosun bir gün vakit ayırman gerek isten saat 17:30 çıkıyorum eve gel 17:40 hava kararana kadar uğraştım yani saat 20:30 da bitti bu işler dikkat gerektiren işler olduğu için biraz ağırdan alman gerekiyo ister istemez bide bu taşınma işi çıkınca ne zaman devam ederim allah bilir

dogdur abi ben olaya tek baktıgımdan iş güc içerisineyseen tabkide aksamalar olcaktır nediyelim, görelim yaptıgının hakkını söyleyelim :) senden bekletim cok , öyle kolay kolay güzel olmus demem : )
  • quote:

renaultun sanırım yeni motorları zincirli olcak. suanda 1.2 turbo 115bg motorun prototip slaytını izledimde zincir kullanılmış... üstelik 190 tork..
    vw 1.2 motoru 105bg 175 tor üretirken renault iyi iş cıkarmıştır.

bu arada yine renault tüm motorlarında start-stop teknolojisini standart hale getircek...

http://www.renault.com/en/Innovation/stars-mecaniques/Pages/energy-tce-115.aspx

Aynen hocam zincir kullanılmış bence çok iyi oldu 60 binde değilde 120 binde değiştirilmesi gerekir bakımları daha uygun olur.
    * 1.2 dizel motor renault şaşırtıyor bizleri bence özellikle symbol'de bu motor çok satar.
    *hiç kullanmadım hocam acıkcası start-stop teknolojili bir araba ama motora zararı olur gibi geliyor bana durmadan sıkışık trafikte ayak bir kere debriyajda olucak hep ve motoru aç kapa aç kapa ömrünü baya bir kısaltır motorun.
  • quote:

abi Allah yardım etsin ev taşımaktan nefret ederim zaten güzel birşeyde değil çok uğraştırır dediğin gibi orada imkansız onunla uğraşman yeni evinizde inşallah hakkınızda hayırlısı olur,taşındıktan sonra bekleriz fotoları.
  • quote:

bu arada abi sormaya unuttum sen opalden nekadar teklif aldın fiyat konusunda..

leon dostum elemanlar 56000 olur dediler 1.4 140 hp cosmo için durun dedim orada 2500-3000 aşağı teklif alan arkadaşlarım var istediğiniz acentayıda arayın dedim liste fiyatınında 56790 olduğunu biliyordum 54000 de zorladım 54600 olur dediler sonra. 2190 indirim oluyor yani sonra fazla üstelemedim dedim almam falan ama alıcağım kesin olsa biraz daha zorlardım.
  • quote:

Aynen hocam zincir kullanılmış bence çok iyi oldu 60 binde değilde 120 binde değiştirilmesi gerekir bakımları daha uygun olur.
    * 1.2 dizel motor renault şaşırtıyor bizleri bence özellikle symbol'de bu motor çok satar.
    *hiç kullanmadım hocam acıkcası start-stop teknolojili bir araba ama motora zararı olur gibi geliyor bana durmadan sıkışık trafikte ayak bir kere debriyajda olucak hep ve motoru aç kapa aç kapa ömrünü baya bir kısaltır motorun.

yok abi bu araba benzinli .. dizel olsa daha fazla torku olur zaten...

googledan cerivirdim şimdi..
    http://translate.google.com.tr/translate?sl=en&tl=tr&js=n&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.renault.com%2Fen%2FInnovation%2Fstars-mecaniques%2FPages%2Fenergy-tce-115.aspx

bu 1.2 motor suan ki 1.6 16v 110bglik motorun yerini alcak yani 1.4 8v gibi 1.6 16v kalkacak :)
    hadi bakalım hayırlı ugurlu olsun....

1.2 motor %25 az yakcagından dolayı orda 1.5 litre az yakcagını belirtmiş ve dize motora yakın bir deger yakaldıklarını söylüyor...

vala bu motor bu verilerle cok satar ama aracın üstünde nasıl tepki gösterir şimdiden yorum yapmak güc.
  • quote:

leon dostum elemanlar 56000 olur dediler 1.4 140 hp cosmo için durun dedim orada 2500-3000 aşağı teklif alan arkadaşlarım var istediğiniz acentayıda arayın dedim liste fiyatınında 56790 olduğunu biliyordum 54000 de zorladım 54600 olur dediler sonra. 2190 indirim oluyor yani sonra fazla üstelemedim dedim almam falan ama alıcağım kesin olsa biraz daha zorlardım.

iyi yapmıssın abi, bende öyle zorlamadım bu aracın olurune dedim , liste fiyatını biliyoruz sizin alacgınız fiyat nedir dedim. sırf sizin bayi ankaradayok dedim tek bayiden fiyat alarakda almam dedim arastırım hangisi uygunsa ordan alırım dedim siz bana iyi teklif vermelisiniz ki sizden alayın dedim..

tüm bayi 2500 düstü zorlamadan.. ankarada babacan opel bayisi var sadece orda pazarlıga oturdum, 3500tl indirmişlerdi.. tabi arac senin kiyle aynı 1.4 140 bg cosmo liste fiyatı 53,4750du 50.000ye okeyledim ama beni korkuttundan kronik sorunları almaya niyetlenmedim...
    sıkı indireme girceksen illa müdürle konusmalısın...

müdürlede konusurkende diyecegin tek laf su. satıs temsildeki arkadas en son bu fiyat dedi, bende bu fiyat veriyorum okeylermisiniz dedim, yok öyle yok söyle demeye basladı. bende dedimki mız mızlayınca ben ömür boyu bu aracı kullancam ve ömür boyu sanayi bakımlı degil, servis bakımlı olcak dedim. siz bu aracı bu fiyata verin bende her şikayetimde her bakımımda titizlilikle aracıma bakıldıgı sürece söz veriyorum sizin servisten ayrılmayacam dedim..

tabi müdürde kaz gelecek yerden tavugu esirgemedi indirimi yaptı..

sende iyi yapmışsın seni kafalıyacaklarmış cakallar... sende benim taktiği uygula derim....

ankarada renaultta işe yaramıyor : ) hic bri bayi 1 tl bile indirim yapmıyor : )
  • reklamın sonunu bulabildim : ) ama sonuç hüsrannnnn

• quote:

quote:

iyi yapmıssın abi, bende öyle zorlamadım bu aracın olurune dedim , liste fiyatını biliyoruz sizin alacgınız fiyat nedir dedim. sırf sizin bayi ankaradayok dedim tek bayiden fiyat alarakda almam dedim arastırım hangisi uygunsa ordan alırım dedim siz bana iyi teklif vermelisiniz ki sizden alayın dedim..

tüm bayi 2500 düstü zorlamadan.. ankarada babacan opel bayisi var sadece orda pazarlıga oturdum, 3500tl indirmişlerdi.. tabi arac senin kiyle aynı 1.4 140 bg cosmo liste fiyatı 53,4750du 50.000ye okeyledim ama beni korkuttundan kronik sorunları almaya niyetlenmedim...
    sıkı indireme girceksen illa müdürle konusmalısın...

müdürlede konusurkende diyecegin tek laf su. satıs temsildeki arkadas en son bu fiyat dedi, bende bu fiyat veriyorum okeylermisiniz dedim, yok öyle yok söyle demeye basladı. bende dedimki mız mızlayınca ben ömür boyu bu aracı kullancam ve ömür boyu sanayi bakımlı degil, servis bakımlı olcak dedim. siz bu aracı bu fiyata verin bende her şikayetimde her bakımımda titizlilikle aracıma bakıldıgı sürece söz veriyorum sizin servisten ayrılmayacam dedim..

tabi müdürde kaz gelecek yerden tavugu esirgemedi indirimi yaptı..

sende iyi yapmışsın seni kafalıyacaklarmış cakallar... sende benim taktiği uygula derim....

ankarada renaultta işe yaramıyor : ) hic bri bayi 1 tl bile indirim yapmıyor : )

Aynen hocam adam akıllı konuşunca indiriyorlar ben kesinleşsin dedim o yüzden zorlamadım zaten verdikleri fiyatta tatmin olmamış şekilde ayrıldım oradan çıkmadan dedi alacağınız zaman gelin gene konuşuruz fiyatı dedim bakarım bir kaç araba daha deniycem falan dedim, senin taktiği uygularım leon dostum güzel taktik renaultta bende hiç pazarlık olayı olmadı orada yapmıyorlarsa buradada yapmazlar heralde fiyatlar esnek değil demek ki.
  • quote:

yok abi bu araba benzinli .. dizel olsa daha fazla torku olur zaten...

googledan cerivirdim şimdi..
    http://translate.google.com.tr/translate?sl=en&tl=tr&js=n&prev=_t&hl=tr&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.renault.com%2Fen%2FInnovation%2Fstars-mecaniques%2FPages%2Fenergy-tce-115.aspx

bu 1.2 motor suan ki 1.6 16v 110bglik motorun yerini alcak yani 1.4 8v gibi 1.6 16v kalkacak :)
    hadi bakalım hayırlı ugurlu olsun....

1.2 motor %25 az yakcagından dolayı orda 1.5 litre az yakcagını belirtmiş ve dize motora yakın bir deger yakaldıklarını söylüyor...

vala bu motor bu verilerle cok satar ama aracın üstünde nasıl tepki gösterir şimdiden yorum yapmak güc.

Ben dizel arabadan soğudum hocam ya :D yeni astrayı kullandıktan sonra yüksek beygirli benzinli motor kullanmak çok zevki konforlu bir olay özlemiştim baya konforlu araba kullanmayalı baya olmuştu diyorum öyle bir araba alsam baktım sıknıtı olursa yakıtı tüp taktiririm hem çekişte falanda düşme olmaz yüksek bg. olduğu için mantıklı geldi bana.
  • quote:

Aynen hocam adam akıllı konuşunca indiriyorlar ben kesinleşsin dedim o yüzden zorlamadım zaten verdikleri fiyatta tatmin olmamış şekilde ayrıldım oradan çıkmadan dedi alacağınız zaman gelin gene konuşuruz fiyatı dedim bakarım bir kaç araba daha deniycem falan dedim, senin taktiği uygularım leon dostum güzel taktik renaultta bende hiç pazarlık olayı olmadı orada yapmıyorlarsa buradada yapmazlar heralde fiyatlar esnek değil demek ki.

abi her ildeki renault bayi yapıyor elbet ama izmirdeki renault bayileri cok güzel fiyatlar veriyor. yani forumdaki arkadasların söylediğine aldıklarına göre..
    istanbulda olur cok bayi varsa.... burda benim bildiğim 3 tane renault bayi var.. birisi mais ankara müdürlüğü oldugundan dolayı zerre kadar indirim yapmadıkalrını biliyorlar diger bayiler ,onlarda mais den güc alıp onlarda yapmıyor her halde.
    her zaman diyorum neziroglu bayi var adam liste fiyatının üstüne fiyat koymuş.. halende indirim yapmıyor.. sanki indirim yapmış gibi konusması yok mu deli oluyorum o bayiye..
  • 
Sayfa: önceki 803804805806807
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.