Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (787. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 785786787788789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

quote:

şimdi iki araba arasında kararsız kaldım yeni astra ve honda civic arasında gidip geliyorum. bakalım hangisi olcak :)

honda civic HB'mi leon hocam ?

yok abi nerdeee : ) sedan düsünüyorum.. hb kasanın tasarımını begenmiyorum tosba gibi birsey benim gözümde : )

yeni kasaları 2012 acakta gelcekmiş, normalinde bu agustostaymış, debrem ve tusunamiden dolayı ertelenmiş.. zaten yeni cıkacak olan civic modelini begenmediğim gibi. eger türkiyeye öyle gelecekse. genelde türkiyedeki ile abd nin tasarımı azda olsa farklı oluyor..

arka tasarımı neyse bizim arabalara ve mercedes c serisine benziyor, öndende kia ceratoya.. özellikle ön tasarımı hic hosuma gitmedi... ic konsol zaten facia, eski kasa daha hosuma gidiyor, gidiytordu zaten yeni kasayı görünce dahada hosuma gitmeye basladı civic..

Neden hocam aslında HB lerin çok enteresan bir dizaynı var benim hoşuma gitmiyorda değil hani,aslında sana jetta,passat ve avensis öneririm özellikle yeni jetta tam senin düşündüğün bir araç gibi geliyor bana.
  • quote:

Neden hocam aslında HB lerin çok enteresan bir dizaynı var benim hoşuma gitmiyorda değil hani,aslında sana jetta,passat ve avensis öneririm özellikle yeni jetta tam senin düşündüğün bir araç gibi geliyor bana.

ewet abi degişik tarzı olan bir araba ama o kadar degişik arabayı benim bünye kaldırmaz : )
    ewet dediklerin benim tarzımda olan arabalar fakat hepsini kendimce eledim.. totıtanın nerdeyse tüm arabaların arka stopları modifiyeli gibi durdugundan pek hoşnuk duymuyorum... vw markasına gelincede bayisine hic ugramadım ama daha önce sizlere söylemiştim yeni jetta türkiyey gelmeden düsünüyorum kullanıcı yorumları olumlu fakat doguş oto yüzünden arabalarına bakamıyorum. jetta herseyi ile tarzıma uygun araba ama iç kalitesini cok düsürmüş dediklerine göre eski kasadanda düsük kalitesi varmış iç dizaynının bu yüzden hakketmeyen araba icin okadar para vermeyi istemiyorum...
    1.2 zaten almam ,otomatik istemediğimden 1.4 motorda eleniyor, geriye 1.6 dizel motor kalıyor full donanımı 60.000tl..

bu yüzden vw markaya soguk bakıyorum... passata gelince arka tasarımı kendimce hoş bulmuyorum...

suan icin kafamda yeni astra ile honda civic var.
    astra 1.4 140 bg cosmo donanım manuel vites icin 50.000tl, civic 1.6 125 bg premium manuel vites icin 41.000tl fiyat aldım.
    astranın asıl fiyatı 53.400, civic asıl fiyat 44.000tl.. honda yanında hediyeler veriyor, kromajlı camcıtaları, park sensörü, kapı esik aydınlatmalı kromaj hediye ediyor.. opel karter koruma hediye etmiyor fakat onun fiyatını indirim olarak yapıyor nasıl sistemle calısıyorlarsa artık...

renaultu 2 sene önceden ve 1 sene öncedende biliyorum 1 tl bile indirim yapmıyorlar.. vijdansızlar.. zaten almamda : )
    2,3 ay önce aracı bakıma bırakıp latitudeye binmiştim inan cok kaliteli gelmişti renaultun diger arabalarına bakarak, opel astraya bindim latituden eser yok, tamamen adamlar kalite üzerine konuşturmuş arabasını, inan bagajıne bile işclik ve kaliteyi koymuş.. opel beni cok şaşırtmıştı..

hondada beni tamamen hayal kırıklıgna ugrattı okadar geniş görününen babayigitt araba nın ici undugumdan kücük cıktı normal araba boyutunda. bagajı zaten fiyaskoydu inan bizim arabanın bagajı daha büyük civicten.. bagaj derin degil klit sisteminin hizasında dümdüzdü yani alcaktı bagajı..

astrada beni cok sasırttı ic mekanının genişliği resmen agzını acık bıraktırıyor, hele arka koltuk baş mesafesine hayran kaldım hiç bir arabada bu kadar kafa mesesi uzak degildi..

astraya her türlü olumlu bakıyorum ama kronik sorunları beni düsündürüyor, hondada sorunsuz olması beni cezbediyor. tabikide sorunsuz araba yoktur ama ufak tefekseyler her arabada oldugundan onları görmezlikten geliyorum..

bu yüzden ikilemdeyim. zaten diger sayfada mertle konusmustuk okuduysan mertte honda cok yakıyor diyince biraz durakladım...

benim her konuda cesaretim vardır fakat araba konusu olunca iş cesarete felan kalmıyor tamamen mantıklı yaklasıyor ve tedirgin davranıyorsun herseye...

mert opel almamı önerdi... sen nedersin bu ise kafkas abi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat-45

evet leon_312 hocam bül bül gibi ötme tabiri cuk oturmuş sanırım aynı sorun bilgiler için teşekkürler müsait olduğum en kısa sürede bahsettiğin parçalara baktırıp sonucu paylaşırım bilgiler için çok teşekkürler

rica ederim hocam insallah sorunun aynısıdır ve cözülür yoksa ses olayı gercekten can sıkmaya başlıyor insanın kafasında..
    tahminen aynı sesi tarif ediyoruz, cözülcegine inanıyorum insallah olumlu cevabınla bu kesinleşir...
  • quote:

quote:

ewet abi degişik tarzı olan bir araba ama o kadar degişik arabayı benim bünye kaldırmaz : )
    ewet dediklerin benim tarzımda olan arabalar fakat hepsini kendimce eledim.. totıtanın nerdeyse tüm arabaların arka stopları modifiyeli gibi durdugundan pek hoşnuk duymuyorum... vw markasına gelincede bayisine hic ugramadım ama daha önce sizlere söylemiştim yeni jetta türkiyey gelmeden düsünüyorum kullanıcı yorumları olumlu fakat doguş oto yüzünden arabalarına bakamıyorum. jetta herseyi ile tarzıma uygun araba ama iç kalitesini cok düsürmüş dediklerine göre eski kasadanda düsük kalitesi varmış iç dizaynının bu yüzden hakketmeyen araba icin okadar para vermeyi istemiyorum...
    1.2 zaten almam ,otomatik istemediğimden 1.4 motorda eleniyor, geriye 1.6 dizel motor kalıyor full donanımı 60.000tl..

bu yüzden vw markaya soguk bakıyorum... passata gelince arka tasarımı kendimce hoş bulmuyorum...

suan icin kafamda yeni astra ile honda civic var.
    astra 1.4 140 bg cosmo donanım manuel vites icin 50.000tl, civic 1.6 125 bg premium manuel vites icin 41.000tl fiyat aldım.
    astranın asıl fiyatı 53.400, civic asıl fiyat 44.000tl.. honda yanında hediyeler veriyor, kromajlı camcıtaları, park sensörü, kapı esik aydınlatmalı kromaj hediye ediyor.. opel karter koruma hediye etmiyor fakat onun fiyatını indirim olarak yapıyor nasıl sistemle calısıyorlarsa artık...

renaultu 2 sene önceden ve 1 sene öncedende biliyorum 1 tl bile indirim yapmıyorlar.. vijdansızlar.. zaten almamda : )
    2,3 ay önce aracı bakıma bırakıp latitudeye binmiştim inan cok kaliteli gelmişti renaultun diger arabalarına bakarak, opel astraya bindim latituden eser yok, tamamen adamlar kalite üzerine konuşturmuş arabasını, inan bagajıne bile işclik ve kaliteyi koymuş.. opel beni cok şaşırtmıştı..

hondada beni tamamen hayal kırıklıgna ugrattı okadar geniş görününen babayigitt araba nın ici undugumdan kücük cıktı normal araba boyutunda. bagajı zaten fiyaskoydu inan bizim arabanın bagajı daha büyük civicten.. bagaj derin degil klit sisteminin hizasında dümdüzdü yani alcaktı bagajı..

astrada beni cok sasırttı ic mekanının genişliği resmen agzını acık bıraktırıyor, hele arka koltuk baş mesafesine hayran kaldım hiç bir arabada bu kadar kafa mesesi uzak degildi..

astraya her türlü olumlu bakıyorum ama kronik sorunları beni düsündürüyor, hondada sorunsuz olması beni cezbediyor. tabikide sorunsuz araba yoktur ama ufak tefekseyler her arabada oldugundan onları görmezlikten geliyorum..

bu yüzden ikilemdeyim. zaten diger sayfada mertle konusmustuk okuduysan mertte honda cok yakıyor diyince biraz durakladım...

benim her konuda cesaretim vardır fakat araba konusu olunca iş cesarete felan kalmıyor tamamen mantıklı yaklasıyor ve tedirgin davranıyorsun herseye...

mert opel almamı önerdi... sen nedersin bu ise kafkas abi...

Leon dostum senin için kötü birşey istemeyeceğime emin olabilrsin öncelikle onu belirtiyim
    Bende fazla çaktırmıyorum ama 2-3 ay önceden beridir bir arayış içerisindeyim araç konusunda mert karipin dediği doğru alfa romeo,honda,volvo gibi daha çok sport araçlar üreten markaların araçları fazla yakıyor bu bir gerçek performans çok daha önemli onlar için benim arkadaşımda var 2010 civic sedan oda çok yaktığını söylüyor içi dediğin gibi basık biraz,bende bmw hastalığı var bilirsin ama bir araça 100 bin lira verilir mi diye düşündüm vaz geçtim bu sevdadan,sıfır araç istiyorum bende öncelikle buna karar verdim,piyasa biraz araştırma yaptım aslında yeni jetta güzel ama motor seçeneklerinden dolayı senin gibi bende direk eledim araçı senin araç konusunda arka bölgede sıkıntıların var hiç bir araçı beğenmiyorsun benim şuan ki favorilerim yeni focus,citroen c4,yeni astra ve mitsubishi lancer sport bu araçların bagajlarıda geniş içleride konforlu araçlarda birde gönlümden wv polo geçmiyorda değil ne olursa olsun bu yazdığım araçların beni yarı yolda bırakmayacağına eminim leon dostum kararsız kalmak doğal çünkü en az 7-8 sene bineceğimizi düşünerek sıfır araç alıyoruz aceleye gerek yok ve müsait zamanlarında araçları yerlerinde incelemeni tavsiye ederim her an değişik bir karar çıkabilir belli olmaz gidersin hiç aklında olmayan bir araçda alabilirsin birde dizel araç kesinlikle düşünmüyorsun değil mi ?
  • quote:

eyvallah abi yorumun çok doyurucu oldu..
    dediğin gibi her arabanın arka tasarımını begenmiyorum, kendimce göz zevkime göre hepsinde tasarım olarak kusur buluyorum, göz zevkime hitap eden araba yok diyebilirim, nadir begeniyorum.

senin dediğin gibi benim düsüncem hem aile arabası olsun hemde 8,10 sene temiz rahat bine bilecek araba almak istiyorum.. benim acelem kesinlikle yok,rahat saglam kafayla düsünüyorum.. opele daha sıcak bakıyorum ,tercihim opelden yana olursa 1,2 sene beklerim diye tahmin ediyorum kronik sorunların cözülmesi icin.. hondayı secersemde direk beklemeden alırım ama ek olara yakıt beni düsündürüyor.

dizel düsünmüyorum ama düsündüğümdede dizelin önü kapalı her yol renaulta ve citröene cıkıyor : )

focus iyi hos araba ilk resmi tanıtımda facusu tercihlerimin arasına koydum fakat iyi düsününce tipo unu gibi benzetmeler olunca sogudum.. focus XL beden fiesta L beden gibi birsey oluyor... uzaktan baktıgında arabanın markası belli olcak abi... tamam focusun saglam donanımlı ve konforlu oldugunu biliyorum ama X paketlide alınmaz, ben olaya full donnaım olarak bakıyorum fakat daha öncede söylemiştim okadar para verip Xenon far olmayacaksa o arabaya para bayılmam..

sen focus hb modelini alırsın gibime geliyor... veya yeni astrada olabilir ama düsüncelerine göre focus daha agırlıklı.. diger arabalara bakma derim. bayag sportif arabalara bakıyorsun :) fakat aile arabası olcagından bu durum yanlıs olabilir,

misal şahsen ben yol giderken arabaların icindekilerine bakarım , sürücü ile araba bir birine uyum saglamalı ,yoksa düsündüğüm teksey almış altına arabayı kızıda atmış icine kostaklı kostaklı geziyor derim.

ama arabadaki ile icindeki uyum saglarsa efendi efendi kız arkadasını, eşini almış geziyor derim : )

kimiside para bende hersey yaparım icabı kendi kro icindeki süper bayan parasıyla hersey yapıyor derim..

bu yüzden arabayı giyisi olarak kabul edersek sana uygun olanını secmelisin, diye düsünüyorum...

konuyu nerden nereye getirdim ama durum bundan ibaret.
    konuyu toparlarsam bende bir arabaya 100.000tl veya katlarını baglamam baglarsamda herseyim dört dörtlük olur hayatı güle oynaya sıkıntısız dertsiz gecirisem lüx arabalar binerim... neticede sokaga atıyorsun : ) ya arabanın icine yatak dösek atıp uyuyacaksın yada acam arabaya bakıp uyumayacaksın : ) ikisinden biri..

yeni kasa polodan bahsediyorsan, genç işi sokak sürtmeleri icin ideal araba, polo uzun sürülebilen arac degil. fakat orta kasa şahane yenisi,nden daha cok begeniyorum...

bayag uzun yorum oldu şimdilik bukadar : ) yaslım cümlelr kurduysam affola..
  • quote:

Düşünce bunlar leon hocam kırılma yok ama ben evli değilim aile arabası aramıyorum açıkcası o yüzden bu kadar rahatım fazla sportif diyorsun ama yeni astrada pek farklı değil açıkcası dediğim araçların hiç birinden sana neresi farklı geldi anlamadım,polo düşüncene katılıyorum ama.
    Birde nedense benimde içim bir türlü ısınamıyor şu opele hep bir korku var içimde opele karşı senin yerinde olsam civici alırdım böyle düşünüyorsan.
  • quote:

: ) abi ben seni evli biliyorsum vala ..... bende evli degilim ama genelde ailemle cıkarım gezmelere...
    ewet astra sportif tasarımına sahip fakat ön tarafı agır baslı duruyor,arka tarafı sportif. ama diger modellere nazaran opel daha agır başlı...

focus daha sportif oldugundan focusu tercih etmelisin kendine göre. fakat astra senin acından nokta atış olur diye düsünüyorum...
    mitsubishi lancer sport tamamen tarz araba ama tamamen sportif ruha özgü...

mazda 3 düsünürsen mazdada görünümlü araba fakar ben mazdayı moda arabası gibi görüyorum.. mini cooper gibi ara moda oldu sonra modasını devam ettiremedi...

opel benide korkutuyor fakat biraz beklendiği sürece korkmaya hic gerek kalmayacak diye düsünüyorum... civic sorunsuz ve tercih edilen araba oldugunu söyledim fakat sende yakıt konusuna deginince biraz geri adım attıgımı söyleyebilirim..
  • quote:

Bende seni evli sanıyordum leon hocam : ) mazda çok nazik araba kendime yakıştıramıyorum acıkcası,alıcağım araba sakın oturaklı ama bastınmıda canavar olucak araba astra bunu verebilir mi bana sence ?
  • merhaba arkadaşlar iyi akşamlar bayadır tatile çıkmam sebebiyle foruma girniyorum kaldığım yerden itibaren forumu okudum

SAYIN LEON arkadaşım hondalrın çok yakığını sölemiştim ki öle kafkas arkadaşımız onayladı bu durumu yorumları okurken tanseltan arkadaşıma hayırlı olsun diyorum renk hakkında gerçektende leon doğru sölemişsin gece mavisi gerçektende çok yakışıyor yolda arasıra rastlıyodum bayağı hoşuma gidiyor hocam bana sorarssan civic den uzak dur derim parça pahalı+çok yakıyor+bakımlarıda pahalı citroen ne ben bir türlü ısınamadım ndense bide citroeni alıp uzun süre 5 10 yıl kullancam diyosan citroen yanlış araba hatırlatıyım benim şahsi görüşüm öle ben citroen e peugeot un çakması gözüyle bakıyourm ford diyosan fiestaya bende hastayım bide titanium versiyonuna bayılıyorum bagaj problemim olmasa bir sonraki arabam alabilirdi bir ara mynet de okumuştum sedan versiyonu gelecek diye ama traşşş belki gelir ve yol tutuşu çok iyi fokus diyossan flunceyle yarışyo hangimiz daha büyük diye benimde hoşuma gtti amaön tarafını beyenmedim şahsen bana göre değil bide yanlış okumadıysam dizel düşünmüyosun hacom bu devirde benzinliye binilirmi vallahi ben tatile eneze gittim 100 tl benzin aldım birazda vardı depodo benzin ışığı yanmamıştı giderken kilima ful açık vallahi bezini içiyo bide şimdi bugün gelirken aştım yol big. baktığıma göre 190 km daha yol yapamilirim yazıyodu enson bide yolda giderken araba 3000 devirde 100 km yapıyo motor hantlaşmışmı acaba ve bizim symbollerde test modu hakkında bir bilginiz varmı kaç lt benzin kaldığını ve yağ seviyesini gösteriyomuş ve -----h nedir test modunu biliyor iseniz

KAFKAS abi iyisindir inşallah ya bekar isen sana bi megane cc coupe alak be bide forumda okuduğuma göre şahin kullanmak zorunda kalmışsın abi kuş sersinin ne olduğunu bilirim ilk arababm 1988 şahin karşıdan 4 vites idi bi kaç yıl kullandım dsattım ozaman arabam 5 yaşında idi yani lpg yoktu bezine çalışırdım en son 160 yaptım ve çok kaba bir araba idi kapıları illa sert kaptman lazım ve motor sesi çok kaba idi en son geçenlerde ünivesitenin 1992 kartalına bindim kardeşim buna yaaaiçi çöplük gibi neye elimi neye atsam elimde kalıyo motor sesi direk içeriye şöföre sordumçok yakıyomu diye malum benzinli araba şöför yok diyo abi az yakıyo ş.içi 1tl bir kahkaha koptu arabanın içinde benim 1991 broadway 1 yaş daha eskidi ama benim arabaya binenler hayran kalıyodu benim broadway kartalın yanında sıfır araba gibi kalır okdar temizdi gelen geçen soruyo orjinal boyasımı diye değildi ama olsun çok seviyodum broadvayımı ne zamn abant yeşili bir broadway görsemeski arabamı hatılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert karip -- 2 Ağustos 2011; 0:18:27 >
  • quote:

Bende seni evli sanıyordum leon hocam : ) mazda çok nazik araba kendime yakıştıramıyorum acıkcası,alıcağım araba sakın oturaklı ama bastınmıda canavar olucak araba astra bunu verebilir mi bana sence ?

abi sen tam dizellik arabasın , performans acısından, her benzinli araba 3500 devirden den sonra performans gösterir. veya dizel 2500den sonra performas gösterir dizel düsük devirde hızlandıgı icin seni fazlasıyla tatmin eder. tabi ilk 1. vites haric.. yanlıs anlasılmasın dizeli ekonomi acısından degil performans acısından öneriyorum.. benzinli araca gelirse turbolu benzinli ile normal benzinli motor arasında 3500 devere kadar bir fark yok. turbolu arac 4000 devirde turboya girdiğinden normal benzinlilere göre daha seridir...

tabikide performans acısından dizel uygun fakat ileride sana sıkıntı yarata bilir. dizel nazik motordur bu yüzden devamlı performanslı kullanırsan elinde kalır diye düsünüyorum..

bende senin gibiyim araba oturaklı ve agır baslı alcak, yeri geldiğinde yolda kendini hissettireceksin yeri geldiğinde bu araba neden hızlı gitmiyor diye insanları şaşırtacaksın...

misal yolda ferrari ile 80-90 km hızla gitmenlemi göze daha hoş görünür, veya bir anda basıt gitmenlemi. insanlar ferrarinin hızlı gittiğini biliyorlar fakat agır baslı efendice gidince insanlar seni taktir eder.. adam bassa araba ucacak ama basmıyor demeleri var. birde symbolü düsünürsek bassan ayrı dert basmasan ayrı der. basınca insanlar arabayla bir yere tırlayacak derler, basmayıncada zaten aracın gücü bu daha ne olsun derler...

dediğim gibi bende senin gibi düsünüyorum altımda atım olsun yeri geldiğinde basayım yeri geldiğinde efendice yol alayım diyorsun...
    benim kafadansın kısaca.. dizel düsünürsen opeli tercih etmeni istemem ama benzinli düsünürsen opeli tercih etmeni isterim. veya turbolu benzinli motor tercih etmeni isterim ama opelde arkada turbo yazıyor, veya diger arabalarda T ve benzeri yazılarla belli edilmiş durum , yazılı olunca ayrı bir havası oluyor bence..
  • quote:

abi sen tam dizellik arabasın , performans acısından, her benzinli araba 3500 devirden den sonra performans gösterir. veya dizel 2500den sonra performas gösterir dizel düsük devirde hızlandıgı icin seni fazlasıyla tatmin eder. tabi ilk 1. vites haric.. yanlıs anlasılmasın dizeli ekonomi acısından degil performans acısından öneriyorum.. benzinli araca gelirse turbolu benzinli ile normal benzinli motor arasında 3500 devere kadar bir fark yok. turbolu arac 4000 devirde turboya girdiğinden normal benzinlilere göre daha seridir...

tabikide performans acısından dizel uygun fakat ileride sana sıkıntı yarata bilir. dizel nazik motordur bu yüzden devamlı performanslı kullanırsan elinde kalır diye düsünüyorum..

bende senin gibiyim araba oturaklı ve agır baslı alcak, yeri geldiğinde yolda kendini hissettireceksin yeri geldiğinde bu araba neden hızlı gitmiyor diye insanları şaşırtacaksın...

misal yolda ferrari ile 80-90 km hızla gitmenlemi göze daha hoş görünür, veya bir anda basıt gitmenlemi. insanlar ferrarinin hızlı gittiğini biliyorlar fakat agır baslı efendice gidince insanlar seni taktir eder.. adam bassa araba ucacak ama basmıyor demeleri var. birde symbolü düsünürsek bassan ayrı dert basmasan ayrı der. basınca insanlar arabayla bir yere tırlayacak derler, basmayıncada zaten aracın gücü bu daha ne olsun derler...

dediğim gibi bende senin gibi düsünüyorum altımda atım olsun yeri geldiğinde basayım yeri geldiğinde efendice yol alayım diyorsun...
    benim kafadansın kısaca.. dizel düsünürsen opeli tercih etmeni istemem ama benzinli düsünürsen opeli tercih etmeni isterim. veya turbolu benzinli motor tercih etmeni isterim ama opelde arkada turbo yazıyor, veya diger arabalarda T ve benzeri yazılarla belli edilmiş durum , yazılı olunca ayrı bir havası oluyor bence..

nazik motor bana gitmez düşüncesideyim leon hocam ama bellide olmaz tamda karar vermiş değilim açıkcası,diğer düşüncelerine katılıyorum symbolle yavaş gitsen dert hızlı gitsen ayrı dert hiç rahat hissetmiyorum içinde ben kendimi Allaha şükür iyi işimizi görüyor memnunuz ama sıktı beni acayip artık devir saati görmek istiyorum en azından ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

abi bende citröene peugeota soguk bakıyorum, iyi arabası olsa gam yemem ama gercekten yok...
    ford iyi ,saglam ve kaliteli ügretiyor kendince ama X paketsizde gercekten olmuyor. 5000tl cok fazla buluyorum. özellikleri fazlasıyla deger ama standart bicimde olsaydı cok daha iyi olurdu.. fiestanın sedanı türkiyey ugramaz, ugrasa bile tamamen satısı olmaz alan bir kaç kişi olur ama onunda aklından süpe ederim...

mantıklı düüsnüldüğünde dizelde 6 seneden sonra kendini amorti ediyor ve 6 senden sonra cebe para gecmeye baslıyor.. zaten cok km yapan birisi degilim bu yüzden bakımına boştan yere para vercem bu yüzden dizel düsünmüyorum.. düsünsem bile her yol renaulta cıkıyor...

edindiğim bilgilere göre sizinde katkı payınızvar opela daha sıcak bakar oldum, hondanın yakıt konuusndan dolayı, yakıt konusu olmasaydı %50 %50 görüyordum iki modelide..

abi 3000 devirde 100km görmesi normal, yani hantallaşma felan yok arabada.. cünkü 1.6 motorda dene 2.0 motorda dene 5. vites 3000 devir 100 km hızı gösteriri bazıları 120 130 felan diyor ama arabaları nedir ne degildir bilmem. belki 6. vites oldugundan dolayıdır.. bu konuda kafan rahat olsun...

bir arkadaşımız yazmıştı yol bilgisyarın sıfırlama tusuna uzun basarak arabayı calıstırdıgımızda test modu oluyormuş... nekadar dogru bilmem hiç denemedim...

vala benim klimada full acık 1 litre oynattı yolbilgisayarını. 100km 6,8 iken 100kmde 7,8 oldu.. 1 litre bence hic birsey bence gayet normal ve konfor iicin fazlasıyla deger benzinin litresi 4,34tl düz hesap 4 tl ile arabadaki herkes yol boyu rahat ediyor bence bu paha bicilemez. bu yüzden klima hemen hemen her arabada 1 litre oynatır klimanın yaktıgı benzinden korkmuyorum. korkarakta klima acmıyorum..

bence rahatca kullanın aracın zevkini cıkarın...
  • quote:

KAFKAS abi iyisindir inşallah ya bekar isen sana bi megane cc coupe alak be bide forumda okuduğuma göre şahin kullanmak zorunda kalmışsın abi kuş sersinin ne olduğunu bilirim ilk arababm 1988 şahin karşıdan 4 vites idi bi kaç yıl kullandım dsattım ozaman arabam 5 yaşında idi yani lpg yoktu bezine çalışırdım en son 160 yaptım ve çok kaba bir araba idi kapıları illa sert kaptman lazım ve motor sesi çok kaba idi en son geçenlerde ünivesitenin 1992 kartalına bindim kardeşim buna yaaaiçi çöplük gibi neye elimi neye atsam elimde kalıyo motor sesi direk içeriye şöföre sordumçok yakıyomu diye malum benzinli araba şöför yok diyo abi az yakıyo ş.içi 1tl bir kahkaha koptu arabanın içinde benim 1991 broadway 1 yaş daha eskidi ama benim arabaya binenler hayran kalıyodu benim broadway kartalın yanında sıfır araba gibi kalır okdar temizdi gelen geçen soruyo orjinal boyasımı diye değildi ama olsun çok seviyodum broadvayımı ne zamn abant yeşili bir broadway görsemeski arabamı hatılıyorum

iyim abi şükür sende iyisin inşallah evet şahin kullanmak zornda kaldım yok böyle işkence çeşidi çok yordu beni anlatamam ama 170 i gösterdim ona megan cc mi naptın abi uymaz bana ya evli değilim ama evlencem illaki bir daha sat yeni bir tane al uğraştırır beni megan III olabilir ama neden olmasın.
  • quote:

quote:

abi bende citröene peugeota soguk bakıyorum, iyi arabası olsa gam yemem ama gercekten yok...
    ford iyi ,saglam ve kaliteli ügretiyor kendince ama X paketsizde gercekten olmuyor. 5000tl cok fazla buluyorum. özellikleri fazlasıyla deger ama standart bicimde olsaydı cok daha iyi olurdu.. fiestanın sedanı türkiyey ugramaz, ugrasa bile tamamen satısı olmaz alan bir kaç kişi olur ama onunda aklından süpe ederim...

mantıklı düüsnüldüğünde dizelde 6 seneden sonra kendini amorti ediyor ve 6 senden sonra cebe para gecmeye baslıyor.. zaten cok km yapan birisi degilim bu yüzden bakımına boştan yere para vercem bu yüzden dizel düsünmüyorum.. düsünsem bile her yol renaulta cıkıyor...

edindiğim bilgilere göre sizinde katkı payınızvar opela daha sıcak bakar oldum, hondanın yakıt konuusndan dolayı, yakıt konusu olmasaydı %50 %50 görüyordum iki modelide..

abi 3000 devirde 100km görmesi normal, yani hantallaşma felan yok arabada.. cünkü 1.6 motorda dene 2.0 motorda dene 5. vites 3000 devir 100 km hızı gösteriri bazıları 120 130 felan diyor ama arabaları nedir ne degildir bilmem. belki 6. vites oldugundan dolayıdır.. bu konuda kafan rahat olsun...

bir arkadaşımız yazmıştı yol bilgisyarın sıfırlama tusuna uzun basarak arabayı calıstırdıgımızda test modu oluyormuş... nekadar dogru bilmem hiç denemedim...

vala benim klimada full acık 1 litre oynattı yolbilgisayarını. 100km 6,8 iken 100kmde 7,8 oldu.. 1 litre bence hic birsey bence gayet normal ve konfor iicin fazlasıyla deger benzinin litresi 4,34tl düz hesap 4 tl ile arabadaki herkes yol boyu rahat ediyor bence bu paha bicilemez. bu yüzden klima hemen hemen her arabada 1 litre oynatır klimanın yaktıgı benzinden korkmuyorum. korkarakta klima acmıyorum..

bence rahatca kullanın aracın zevkini cıkarın...

vallahi yol bilg. bakmıyorumda benzin ibresini aşağı çekiyor bayağı hızlı giitm desem 100 km geçmedim yani sırf 2.el dizel e güvenmediğim iiçn benzinli aldım bide arabayı aldığımda benzin bu kadar pahalı değildi
  • quote:

nazik motor bana gitmez düşüncesideyim leon hocam ama bellide olmaz tamda karar vermiş değilim açıkcası,diğer düşüncelerine katılıyorum symbolle yavaş gitsen dert hızlı gitsen ayrı dert hiç rahat hissetmiyorum içinde ben kendimi Allaha şükür iyi işimizi görüyor memnunuz ama sıktı beni acayip artık devir saati görmek istiyorum en azından ya

abi sana turbolu motor olcak seni hiç bir motor kaldırmaz.....
    focus ve astra kendince arastır diger arabalara bak sonra arabaları test etmek icin ajentalardaki arabalara bin kullan sonra son noktayı beraber koyarız... : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 2 Ağustos 2011; 0:57:00 >
  • quote:

quote:

focus ve astra kendince arastır diger arabalara bak sonra arabaları test etmek icin ajentalardaki arabalara bin kullan sonra son noktayı beraber koyarız... : )

hocam bu turbolu motor nedir hani renault un çıkardığı 1.4 turbo 130 bg falan ve bunungibiler yakıtları fazla mı az mı
  • quote:

hocam bu turbolu motor nedir hani renault un çıkardığı 1.4 turbo 130 bg falan ve bunungibiler yakıtları fazla mı az mı

abi renaultun turbolu motoru pek tutmadıgından kaldırılmıştı zaten bunuda belirtelimde okuyanlar renaultta varmıydı yokmuydu demesin..
    turbolu araba cok taktırır fakat turbo devamlı devrede kalmaz bu yüzden normal benzinli gibi motor yakıtını tüketir.
    4000 devirden sonra (eski arabalarda 3000) turbo devreye girer ve motora extra basınc uygulayarak performas sergilemsini saglar. tabikide dahada ayrınlısı var kısacası böyle ben böyle biliyorum zaten arastırdıgında uzun makaleler bulursun...

tüm dizel arabalarda turbo mevcut hatta sesini duymulsundur biraz inleme tarzında cok hos sesi vardır...

tabikide türbolu arabaların hepsinde turbonun ömrü vardır yaklasık 10 seneye yakın ömrü vardır. kafat yol giderken aracı zorlayarak yani turbo devereyedeyken turbo patladıgında 5000tl araca masraf acıyor. turbo 1000tl fakat motorun icine kacan parcalar diger verdiği zararlar büyük oldugundan 5000 tlye yakın masrafı var... bunuda belirteyim
  • quote:

bakalım hocam zaman neyi gösterir bekliyip görcez ama öncelikle herşeyin hayırlısı olsun tabii ki. ; )
  • quote:

hayırlı olsun hocam güle güle kulan..
    zaten her konu acıldıgında donanımı olsun,konforu olsun,kalitesi olsun, saglamlıgı olsun fiyatıyla tamamen hakkını veren otomobil..
    ilk başlardabende astra clasic 3 almaya karar vermiştim, cünkü fiyatıyla her yol astra cıkıyordu, birde yeni c4 vardı ama arka tasarımı iyi olmadıgı icin astraya karar kılmıştım. fakat olmadı : )

daha önce dediğim gibi astra 3 hakkını veren bir araba..

şimdi iki araba arasında kararsız kaldım yeni astra ve honda civic arasında gidip geliyorum. bakalım hangisi olcak :)

bildiğim kadarıyla suan icin astranın tek eksiği karter koruma yok,(motor altı koruma) bu opelin tüm arabalarında eksik olan birsey sırf senin araca özgü birsey degil...

genelde hediye olarak firmalar veriyor karter korumayı.. yanında extra olarak arac ic, dısı boya koruma, camfilmi gibi hediyeler veriyorlar..
    sen sanırım birsey istememişsin..

renk olaraktan gride güzel renk, gri kullananlar araclarını degiştirdiklerinde veya tekrar arac aldıklarında gri genelde almıyorlar, bu yüzden rengin konusunda birsey diyemem ama, senin yerinde olsaydım alacım renkkoyu mavimsi bir ren var gece mavisi gibi o renk astraya cok yaskısıyor..

mesela ben yeni astrayı tercih edersem ya inci siyah yada teknik griyi tercih etcem, honda civic tercih edersem füme veya siyah tercih etcem..

seçtiğin renk bence benim zevkime göre astraya gri renk oturmamış... dediğim gibi gri renk hevesi ve cazibesi genelde insanlarda olur..

motor yeni oldugunda cekişlerde azda olsa problem yasaya bilirsin fakat alıştıgında sanada normal gelmeye baslayacaktır, ilk 1000kmlik rodaj süresini atlattıgında daha atak ve aktif olcaktır.. sırdan motor degil sonucta...

tekrar hayırlı olsun güle güle kullanman dilegiyle...

tekrar hayırlı olsun iyi kullanman dileyiyle..

saol dostum cümlemize kazasız belasız sürüsler..bende aracı alırken c4 le astra arasında kaldım ikinci el piyasasını düşünerek astrayı tercih ettim.renk konusuna gelince açık renk tercih edicektim beyaz yada gri ve ben gri olsun dedim clio bordo renkti bıktım onu yıkamaya koyu renk istemiyorum o yüzden.renk tercih meselesi tabiki.hediye olayına gelince bayi 34950 den 34250ye bıraktı aracı başka hiçbir bayi indirim yapmadı o yüzden hediye alamadık orjinal paspas ve yangın seti vardı o da hediye sayılmaz heralde.dizelinfiyatı 39800 e bıraktılar ama ben senede 8000km yol yapıyorum dizelin hakkını veremem diye almadım dizel araç iyimi kötümü yaptım bilmiyorum.ilerde satılırkende dizel araçlara iyi gözle bakmıyorlar gerçi bu araı uzun yıllar kullanmak amacıyla aldım bakalım artık ilk izlenimlerim olumlu hb olmasına rağmen bagajıda kullanışlı.bu fiyata konfor paketin dahil oması artı avantaj kullandıkça yorumlarımı yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanseltan

saol dostum cümlemize kazasız belasız sürüsler..bende aracı alırken c4 le astra arasında kaldım ikinci el piyasasını düşünerek astrayı tercih ettim.renk konusuna gelince açık renk tercih edicektim beyaz yada gri ve ben gri olsun dedim clio bordo renkti bıktım onu yıkamaya koyu renk istemiyorum o yüzden.renk tercih meselesi tabiki.hediye olayına gelince bayi 34950 den 34250ye bıraktı aracı başka hiçbir bayi indirim yapmadı o yüzden hediye alamadık orjinal paspas ve yangın seti vardı o da hediye sayılmaz heralde.dizelinfiyatı 39800 e bıraktılar ama ben senede 8000km yol yapıyorum dizelin hakkını veremem diye almadım dizel araç iyimi kötümü yaptım bilmiyorum.ilerde satılırkende dizel araçlara iyi gözle bakmıyorlar gerçi bu araı uzun yıllar kullanmak amacıyla aldım bakalım artık ilk izlenimlerim olumlu hb olmasına rağmen bagajıda kullanışlı.bu fiyata konfor paketin dahil oması artı avantaj kullandıkça yorumlarımı yazarım

abi herseyi dogru düsünmüşsün, bir kaç yorum uste bir arkadasada dedim opelin dizeli iyi degildiye tamamen elde patlacak araba. citröenin dizelini düsünseydin eyvallaha ama opelin ki yaramaz baş agrıtır...

fiyat konusuna gelince diger bayilerin indirim yapmamalarına şaşırdım, ben yeni opel icin 3500tllik indirim yaptım diger bayilerdee ise 2000 ile 2500 indirim aldım.

renk konusuna gelince tahmin ettiğim gibi fakat gri rengi bizlere sorsaydım daha iyi olurdu ama zevk meselesine oldugundan illa bunu alcaksın diyemem.

ben platin gri kullanıcısyım, tamam aracın kirli olmasını az cok ört pas ediyor, fakat tam anlamıyla temiz göründüğü anlamına gelmez....

lakin gel görkü bu gri renk araba sahibi icin diger renklerden farksızlasıyor. tamamen nerde ne oldugunu rahatca göre biliyorsun. yani bu gri renkteki toz olayı veya kirlenmesi olayı arac sahibi daha iyi bilir ...

bu yüzden renk olayı cidden arac sahibi icin önemsizlesiyor yakında nedemek istedigimi anlarsın....
    renk olayında sadece araca yakışan ve göz zevkine uyumlu rengi bula bilmende...

aracın 2. el durumunu iyi düsünmnüssüm, astranın h kasası yani senin aldıgın piyasada iyi tutundu... symbol gibi rahatca satarsın...
    dizel arabaya herkes iyi bakmıyor ama dizeli iyi kullandıgın sürecede satılmama gibi bir durum söz konusu degil...

aracından memnun kalcagına inanıyorum, tabikide ufak tefek birseyleri cıkcaktır, genel anlamda memnun kalcaksın, belki yol sesinden memnun kalmaya bilirsin, symbolle kıyasladıgın icin senin acından cok iyi olsada aracın kendi segmentine göre yol sesinin iyi veya kötü oldugu ortaya cıkar :)

yinede yorumlarını bekliyorum...
  • 
Sayfa: önceki 785786787788789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.