DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
azerbaycan araba fiyatları
102
Cevap
0
Favori
52.592
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      44 Mesaj
      17 Haziran 2008 21:45:44
      Arkadaşlar az önce azerbaycan kanalında yayınlanan reklamda gördüm. 3.5 lt benzinli otomatik toyota camry 48000 manat oda 40000 dolar mış.Kafayı yememek elde değil, halkını vergilerle cezalandıran kaç tane ülke var acaba?birde bişeyi merak ettim türkiye ye toyata lar hangi ülkeden geliyor da euro ile satış yapılıyor anlamak mümkün değil.Bence toyota dolar maliyetli ürünleri'de euro ile satıyor türkiye de.

• Yarbay
      2231 Mesaj
      17 Haziran 2008 22:00:45
      gerçekten kızmakta haklısın arkadaşım türkiyede hangi arabadan alıosan bi tanede devlete alıyosun

• Yarbay
      3825 Mesaj
      17 Haziran 2008 22:05:05

quote:

Orjinalden alıntı: cobra41

gerçekten kızmakta haklısın arkadaşım türkiyede hangi arabadan alıosan bi tanede devlete alıyosun

ayrıca ne kaç depo benzin alıyorsan 3 katıda devlete alıyosun hani küçükken oyun kartlarını çocuklar dağıtır ya 1 sanaaaa 3 banaaaa aynen öyle

• Yüzbaşı
      305 Mesaj
      17 Haziran 2008 22:39:20
      Evet arkadaşlar çok haklısınız.Hani diyecem ülkemiz çok iyi bir araba üreticisi de devlet kendi markamız kazansın diye böyle vergi bindiriyo dışardan gelen arabalara diyecem ama öyle bir durum da yok yani üreticiler var ama yabancı marka kazanıyo parayı ha bizim insanımız da kazanıyo da ee bu markalarda dışardan ithal edilen araçlara göre hiç de ucuz değil yani 2-3 milyar fark varsa belki var.

• Yarbay
      4081 Mesaj
      17 Haziran 2008 22:40:38
      orada yakitta buraya cok daha ucuz zaten..

• Yarbay
      6504 Mesaj
      17 Haziran 2008 22:49:35
      Geçen ay Bakü'deydim. Benzin 60 cent.

Hyundai Sonata 25.000 $
      Mitsubishi Pajero 3.0 V6 39.000 $
      Hyundai Santa Fe 35.000 $
      Türkiyenin yarı fiyatına hatta daha da az. Caddeler 6 silindirli SUV kaynıyor. Çok zengin bir ülke olsa anlarım . Devlet anlayışları farklı demek ki.

• Yarbay
      4081 Mesaj
      17 Haziran 2008 23:12:17
      yeralti kaynaklarini baskalari degil kendileri kullanmaya basladigindan beri eskisine gore cok gelistigini soyluyorlar?..

• Yarbay
      2396 Mesaj
      18 Haziran 2008 00:28:39
      bizim ülkenin kaderi

hep başkalarında gözümüz kalır.

bir gözümüz benzin fiyatında bir gözümüz araçta

New Astra Edition

triger
    • Yarbay
      10017 Mesaj
      18 Haziran 2008 00:40:44

quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Hyundai Sonata 25.000 $
      Türkiyenin yarı fiyatına hatta daha da az. Caddeler 6 silindirli SUV kaynıyor. Çok zengin bir ülke olsa anlarım . Devlet anlayışları farklı demek ki.

volgalar ne kadar?

orada 20 inch jantlı hummer kadar lada var
      inanılır gibi değil

• Binbaşı
      1236 Mesaj
      18 Haziran 2008 00:44:12
      Bu da bizim kadrimiz heralde

HANÇER | | 24
    • Yarbay
      2347 Mesaj
      18 Haziran 2008 01:37:50

quote:

Orjinalden alıntı: resniper

Arkadaşlar az önce azerbaycan kanalında yayınlanan reklamda gördüm. 3.5 lt benzinli otomatik toyota camry 48000 manat oda 40000 dolar mış.Kafayı yememek elde değil, halkını vergilerle cezalandıran kaç tane ülke var acaba?birde bişeyi merak ettim türkiye ye toyata lar hangi ülkeden geliyor da euro ile satış yapılıyor anlamak mümkün değil.Bence toyota dolar maliyetli ürünleri'de euro ile satıyor türkiye de.

Konu içeriğinde yazılan mesajlara genel olarak katılmakla birlikte 48.000 manat'ın 40.000 USD değil 58.700 USD (40.000'den bayağı fazla yani) ettiğini belirtmek isterim. Gerçi bizde fiyatının 100.000 USD civarında olduğunu düşününce yine de çok uygun.

Satışın USD değil EURO ile yapılmasında fazla artniyet aramayın bence. 60.000 USD'lik araca 60.000 EURO diyecek halleri yok; kur dönüştürüp fiyat koyuyorlar. Bir ürünün döviz bazında satılması uygun görüldüyse bu döviz cinsinin Türkiye için EURO olması gayet doğaldır. Ayrıca neden hala kendimizi Azerbaycan'la falan kıyaslayıp araba fiyatları yarıdan ucuz diye dövünüyoruz? Aynı kıyaslamayı Almanya ile yaptığınız zaman (gerçi Avupa'da Camry yok galiba ama RAV4 için mesela) bizim fiyatlar kademeli vergi oranları yüzünden %30 falan daha pahalıdır ama Auris gibi düşük motorlu araçlarda fiyatlar dengeli bile diyebiliriz. Büyük motorlu araçlardan yüksek vergi alınmasından memnun olmamakla birlikte şahsen çok yanlış bulduğumu da söyleyemem. Devlet araç satışlarından belli bir vergi geliri elde etmeyi kafaya koyduktan sonra bu gelirin çoğunu Corolla yerine Camry'den alsın tabi.

Ayrıca şunu da söylemeliyim ki Azerbaycan veya Arap ülkeleri gibi ekonomileri tanrı vergisi doğal kaynakların üzerine kurulu ülkelerle bu tip fiyat karşılaştırmalarına itibar etmiyorum. Ne zaman ki bu ülkeler sadece araba veya benzin fiyatları ile değil, tüm yönleriyle yaşanmaya değer yerler haline gelirler, işte o zaman ben de onlara gıpta ederim.

Peugeot 5008
    • Yarbay
      3602 Mesaj
      18 Haziran 2008 01:43:03
      arac fiyati umrumda degil yakit fiyati su ankinin yarisina düsse yeter benim icin..

Yanlayamayan Bmw.............
    • Yarbay
      3893 Mesaj
      18 Haziran 2008 04:10:22
      yılını tam hatırlamıyorum ,araba pazarında eski kasa laguna adan fransadan getirmiş, kendi arabası tr de satıyo, konuştum adam fransadan 0 almış vergilerini ödemiş, sınırdan tr ye vergilerini ödemiş, ve burda diger araçlardan daha pahalıya satıyodu, birde böyle tepra görmüştüm..merak ediyorum almayadan bi araba alsam trenle geliyo sınıra kadar alman devletine vergi versem tr ye vergi versem burdan aldıgımdan dahamı hesaplı olur şimdi...

• Yarbay
      3201 Mesaj
      18 Haziran 2008 06:35:29
      http://www.toyota.com/camry/trims-prices.html
      amerika da toyota camry satış fiyatı baz model 18920 dolar
      en pahalısı (hibrid olanı) ise 25650 dolar
      biz bu fiyata ancak corolla alırız

SKODA SUPERB 2013 1.6 TDI DSG
    • Yarbay
      2347 Mesaj
      18 Haziran 2008 09:54:41

quote:

Orjinalden alıntı: baranel

yılını tam hatırlamıyorum ,araba pazarında eski kasa laguna adan fransadan getirmiş, kendi arabası tr de satıyo, konuştum adam fransadan 0 almış vergilerini ödemiş, sınırdan tr ye vergilerini ödemiş, ve burda diger araçlardan daha pahalıya satıyodu, birde böyle tepra görmüştüm..merak ediyorum almayadan bi araba alsam trenle geliyo sınıra kadar alman devletine vergi versem tr ye vergi versem burdan aldıgımdan dahamı hesaplı olur şimdi...

Düşük motorlu araçlar için fiyatlar Almanya ile neredeyse aynı zaten. Lüks araçlar ise orada ucuz ama burada üzerine vergi binice daha pahalı olacağı kesin.

quote:

Orjinalden alıntı: meta80

Uzakdoğu araçları ABD'de gerçekten çok ucuz. Hem az yakıp hem de bu fiyata satılırken çok tutmalarına şaşmamak gerek. Bizim için ilginç tarafı, verdiğin linke baktım biraz da baz Camry'de ön sis farları, ısıtmalı dikiz aynaları, yol bilgisayarı, dijital klima, alarm, VSC (yani ESP), vs. hep opsiyonel. Bizde ise motor itibarı ile fiyat zaten abaracağı için Toyota en dolu araçları gönderiyor. Kapaklı jant Passat için bile ayıpken Camry'de alaşım jant olmasa ne küfür yerdi ama Toyota...

Peugeot 5008
    • Yarbay
      4308 Mesaj
      18 Haziran 2008 10:36:43
      forumda emorusi hocam var, ondan azerbaycandaki araçlar hakkında bilgi alabilirsiniz

Intel Q6600 --- ASUS P5Q-Pro --- MSI GTX750ti TF 2GB --- Corsair Dominator 2x2gb DDR2 1066mhz Logitech MOMO Racing Logitech Dual Action Coolermaster RC-690 --- Samsung HD321KJ Samsung S3 mini --- iPad Air 2 64gb --- PSP 1001 --- iPod nano 6g 8gb --- Sony RX100 M3 --- Sony WX80
    • Yarbay
      17217 Mesaj
      18 Haziran 2008 10:42:50

quote:

Orjinalden alıntı: meta80

camrynin en lüs modelinin fiyatiyla trde sıfır corolla alınmıyor

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
      150 ps 320 nm 6 ileri Active Select
    • Yüzbaşı
      690 Mesaj
      18 Haziran 2008 15:48:01
      O fiyata camry alsan ne olacak ki motorlu taşıtlar vergisi, benzin parası.... Bu ülkede bindirmezler adamı öyle arabalara
      quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

Alıntıları Göster

camrynin en lüs modelinin fiyatiyla trde sıfır corolla alınmıyor

ALKOLSÜZKEN YOLU NET GÖRÜRSÜNÜZ. YAŞAMI DA...

• Yarbay
      2421 Mesaj
      18 Haziran 2008 15:54:35

quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Hyundai Sonata 25.000 $

yarı fiyatından az

Hayattayken yaşayalım...
    • Yarbay
      6504 Mesaj
      18 Haziran 2008 16:13:18

quote:

Orjinalden alıntı: individual

Alıntıları Göster

volgalar ne kadar?

inanılır gibi değil

Rus Mercedesi Volga Valla onu sormadım. Gözüm döndü çünkü

Yav kırmızı ışıkta duruyosun. Land Cruiser, yanında BMW 7.40 arkasında, S500. Böyle bir yer işte.
      Bi de adım başı Lexus var. Taksilerin büyük çoğunluğu '95-2005 arası Mercedes. Gümrük vergisi Türkiyedekinin 8 de 1'i kadar. Almanyadan getiriyolarmış.

• Yarbay
      3795 Mesaj
      18 Haziran 2008 18:09:58
      ya azerbaycanı anlıyorum adamlarda petrol cıkıyor.ama ya diger ülkeler?gene en pahalısı bizde.gecenlerde bir dergiide okudum bizim devletin elde ettigi yıllık vergilerin yarısı arabalardanmış yani bu vergiler olmasa devlet gelir elde edemicek.yani tamamen bu vergiler üzerine kurulmuş sistem, bunu asla degiştirmicekler zaten ,bize uzaktan bakmak kalıyor sadece millet binerken...

Mazda 3 Power AT Sedan Beyaz //Apple Iphone 6s Plus 64GB Uzay Gri //Apple Ipad Air 32GB Wifi Uzay Gri //Sony PS 4 //Logitech Z-906 THX //Plantronics 7.1 //harman/kardon CL //
    • Yarbay
      2620 Mesaj
      18 Haziran 2008 18:31:07

quote:

Orjinalden alıntı: resniper

arkadaşım 48000 manat 58500$ yapar,yapma gözünü seveyim maaşı manat olarak alıyoruz

toyotada kampanya var fiyatlar düştü şimdi o fiyatında altında.

merak eden olursa istediğiniz aracın fiyatını yazarım

• Yarbay
      4421 Mesaj
      18 Haziran 2008 19:01:24
      Azerilerin kafası devlet işlerine pek çalışmıyo demek ki...

yapıcaksın benzinin litresini 3$ sattığın araçlardan da fahiş vergi alıcaksın ohh miss...

millet neye hücum ederse dayıycaksın vergiyi...

biniceksin üstüne, vurucaksın kırbacı vurucaksın kırbacı

• Yüzbaşı
      857 Mesaj
      18 Haziran 2008 23:53:14
      azerbaycan parası dolardan değerli mi?

yeni yikanmis yastik kilifi gibi
    • Yarbay
      6288 Mesaj
      19 Haziran 2008 00:02:38

quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy

yapıcaksın benzinin litresini 3$ sattığın araçlardan da fahiş vergi alıcaksın ohh miss...

bunlar bana çok yakınımızdan bişeyler hatırlattı ama neyse

• Binbaşı
      1865 Mesaj
      19 Haziran 2008 00:49:14

quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy

+1923

Hiç işte. Ne biçim ülke Azerbaycan.

• Yarbay
      2347 Mesaj
      19 Haziran 2008 02:18:03

quote:

Orjinalden alıntı: kayake

azerbaycan parası dolardan değerli mi?

Azeriler yaklaşık bizimle aynı zamanlarda, bizim liradan sıfır atmamız tarzı bir uygulamaya gittiler. 5000 eski manat değerinde "yeni manat" para birimini çıkarttılar.

Bilmeyenler için Azerbaycan'ın yakın geçmişte çok zor günler geçirdiğini; SSCB'nin dağılmasının ardından 90'ların başlarında dört haneli enflasyon oranı (yanlış okumadınız; 92-93-94 yıllarında %1000'in üzerinde idi) gördüğünü hatırlatmak isterim. Daha sonra ekonomik istikrar programları ve doğal kaynakların kullanımı sayesinde enflasyon makul seviyeye indi (2008'de %16 bekleniyormuş). Ancak halen ülkede bizimkinden daha beter, içler acısı bir gelir dağılım adaletsizliği mevcut. Ülkenin yarısı fakirlik seviyesinin altında yaşıyor ve bizim "aman ne ucuz" dediğimiz araba fiyatları maalesef onlar için pek bir şey ifade etmiyor.

Azerbaycan'ın durumuna bakınca gün gelip bizim de petrol veya başka bir doğal kaynağımız olsa bile milletçe zenginleşeceğimize dair umutlarım maalesef yok oluyor. Zengin daha zengin olacak, gariban yine ezilecek...

Peugeot 5008
    • Yüzbaşı
      754 Mesaj
      19 Haziran 2008 08:39:43
      Azerbeycan da petrol var Gürcistana ne demeli benzin lt 1.5 tl.

• Onbaşı
      18 Mesaj
      09 Ağustos 2010 01:08:18
      bencede size katılyorum araba fiyatları bizde çok yüksek buradan bakabilirsiniz ARABA FİYATI

• Binbaşı
      1614 Mesaj
      09 Ağustos 2010 01:57:06
      bide o kadar vergi nerelere gidiyor çok merak ediyorum

• Binbaşı
      1605 Mesaj
      09 Ağustos 2010 02:12:41

quote:

Orijinalden alıntı: ATOM ANT

bide o kadar vergi nerelere gidiyor çok merak ediyorum

uçak ve gemilere

• Binbaşı
      1501 Mesaj
      09 Ağustos 2010 05:38:13

quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

Ayrıca şunu da söylemeliyim ki Azerbaycan veya Arap ülkeleri gibi ekonomileri tanrı vergisi doğal kaynakların üzerine kurulu ülkelerle bu tip fiyat karşılaştırmalarına itibar etmiyorum. Ne zaman ki bu ülkeler sadece araba veya benzin fiyatları ile değil, tüm yönleriyle yaşanmaya değer yerler haline gelirler, işte o zaman ben de onlara gıpta ederim.

Bizi itmeye devam etsinler demekki, ne bu saçmalık yav?

Görende ----- tövbe estağfurullah!!!

• Yarbay
      2176 Mesaj
      09 Ağustos 2010 06:26:26
      Vergi Vergi Vergi yılalrdır böyle hükümetle alaskı yok

• Yarbay
      2569 Mesaj
      09 Ağustos 2010 14:00:05

quote:

Orijinalden alıntı: dj appıah

Alıntıları Göster

uçak ve gemilere

kasten bitirilmeyen hatta el altından hemde gözbebeğimiz bildiğimiz kurumlardaki anlı şanlı kişiler tarafından desteklenen teröre gidiyor bu vergiler.uyanmazsak hesap sormazsak dahada gidecek.ulan şerefsizler parayı pulu geçtim o analaradamı acımıyorsunuz siz insan değilmisiniz sizinde çocuğunuz yokmu.

Kula kulluk edene yazıklar olsun

• Yarbay
      6504 Mesaj
      09 Ağustos 2010 14:44:58

quote:

Orijinalden alıntı: dj appıah

Alıntıları Göster

uçak ve gemilere

O uçak TC nin başbakanına alındı. Tayyip Erdoğan'a değil Bu gün ona tahsis edilir, yarın başkasına.

Başbakan Türkiyenin en önemli kişisidir. Dolayısıyla 20-30 yıllık bir uçakla başına gelebilecek bir kazanın Türkiye'ye maliyeti 60 milyon $ 'ın çok daha fazlası olur.

• Teğmen
      248 Mesaj
      09 Ağustos 2010 20:53:03
      quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

Alıntıları Göster

O uçak TC nin başbakanına alındı. Tayyip Erdoğan'a değil Bu gün ona tahsis edilir, yarın başkasına.

Başbakan Türkiyenin en önemli kişisidir. Dolayısıyla 20-30 yıllık bir uçakla başına gelebilecek bir kazanın Türkiye'ye maliyeti 60 milyon $ 'ın çok daha fazlası olur.

Bahsedilen uçaklarını almadan önce kullandığı uçaklar öyle 20-30 yıllık uçaklar değildi, en yaşlısı 10 yaşında bile değildi. Ayrıca uçaklar araba gibi değildir, bir uçağın tüm bakımları düzgün yapıldığında en fazla 60 yıl sorunsuzca hizmet edebildiği bilimsel olarak kanıtlanmış olup, dünya üzerinde çokca örnekler bulunmaktadır. Lütfen gözünüzü dört açın ve verdiğiniz muazzam miktardaki vergilerin öncelikle sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması gerektiği gerçeğini unutmayın. Monarşik bir ülkede değil, bir cumhuriyette yaşadığımızı unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucak_muhendisi -- 9 Ağustos 2010; 20:54:22 >
    • Yarbay
      3911 Mesaj
      09 Ağustos 2010 21:11:10
      bu konu döner dolaşır, siyasette biter...

o araba alınır mı? bu araba satılır mı? ona bu kadar para verilir mi? bu araba o kadar etmezz... sen olsaydın ne alırdın, ben olsaydım nasıl satardım. yok benim arabam çok yakıyor, şu marka olsaymış daha iyiymiş... şu para olsun az yaksın çok kaçsın parçası vergisi ucuz olsun, hemen elden çıksın, yok sen delimisin ona kadar arabamı yoktu... EL AYA ÇIKTI, BİZDE HEP AYNI TATAVA...
    • Binbaşı
      1639 Mesaj
      09 Ağustos 2010 21:13:38
      Romanyada sıfır golf VI kampanyalı fiyatı 10.630 euro www.volkswagen.ro burdan göre bilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 9 Ağustos 2010; 21:28:56 >

2011 Bmw 116i
      2014 Jetta 1.2 tsi
      2012 Honda spacy
    • 03 Aralık 2010 21:31:51
      aslında konuya muhattap şey vergi. ve vergi türkiye'de alınamayan, kimsenin ödemediği bir şeydir. bu nedenle alınması garanti olan kalemlerde fahiş vergi uygulanır. salak gibi her vergiyi öderseniz tabi ki çok gelir, siz de yurdun %70'i gibi vergi kaçırmalı ve sisteme ayak uydurmalısınız. sistem herkesin vergi kaçırdığı varsayılarak tasarlanmıştır. merak etmeyin maliye de bütün vergileri ödemenizi beklemiyor, ödeyebileceğiniz kadarını ödeyin kaçırabildiğiniz kadarını kaçırın. pokunu yemiş tavuk gibi başınızı öne eğip düşünmeyin. yani guzel abilerim kardeşlerim , hani bir deyiş vardır: AYIP YATAKTA OLUR DİYE.
      işte bu ve buna benzer alınan vergiler asıl AYIBIN nerede ve kimde olduğunu kısaca özetlemektedir bize.
      birileri vergi kaçırmaya devam eder. onlardan alamadığı parayı vergi verenlere yansıtır.
      birileri oğluna gemicik alır. birileri ise bir çift ayakkabı alamaz çocuğuna ve sonra kendini köprüden nehre atıp intihar etmeye kalkar.
      birileri ülkenin bütün kaynaklarını satar. birileri ise ülke toprakları elden gitmesin diye toprağın altında yatar.

benzinden %67 vergi alınır ama alınan yalnızca vergi değildir ASLINDA DOĞDUĞUN TOPRAKLARDA BİRGÜN BİLE RAHAT EDEMEYECEĞİN DÜŞÜNCESİ ALIR SENİ VE YENİ BİR GÜN BÖYLE ŞEYLERİ HATIRLAYINCA SENİ SENDEN ALIR. DEPRESİF DEPRESİF HAYATINA DEVAM EDERSİN. Aq

1 litre benzinde kim ne kazanıyor?

devlet 2.45 tl % 67.12
      rafineri 0.90 tl % 24.65
      ana dağıtıcı 0.15 tl % 04.10
      istasyon 0.10 tl % 02.73
      taşıyan 0.05 tl % 01.36

TOPLAM: 95 oktan fiyat 3.65 tl % 100.00

HADİ ŞİMDİ HEP BERABER KÜFREDELİM...

• Yarbay
      4624 Mesaj
      03 Aralık 2010 21:56:01

quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

Romanyada sıfır golf VI kampanyalı fiyatı 10.630 euro www.volkswagen.ro burdan göre bilirsiniz.

Nokia Şarjı Bulunur
      Çağrılık Kontör Mevcuttur
      Okeye 4. Tavlaya 2. Olunur
      Adres Tarif Edilir.
    • Yüzbaşı
      566 Mesaj
      04 Aralık 2010 13:32:29
      hadi petrol yok diyelimde ülkemizde üretilen araçlar yurt dışından gelen aynı sınıftaki ve kaliteli araçlarla aynı fiyat hatta daha pahalı.ithal araçların gümrüğü var vs var yerli üretime ne oluyorda şaha kalkıyor.devletin yerli oto imalatçılarının kulağını çekmesi lazım ve yerli otoya vergi indirimi yapması lazım ama nerde hayalde

• Yüzbaşı
      865 Mesaj
      04 Aralık 2010 14:50:04
      biz alışmışız aşırı vergi ödemeye şimdi vergiler düşse kudurur bu millet mazallah.

• Yüzbaşı
      566 Mesaj
      04 Aralık 2010 22:38:06
      benzin fiyatı 5 tl de olsa önemli değil bindiğimize sayarızda daha alıp binmeden araç kadar vergi ödemek koyuyor insana

• Yarbay
      3201 Mesaj
      04 Aralık 2010 22:58:53

quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

Alıntıları Göster

yuh polo 8250 (16 milyar) euro

• Yarbay
      4475 Mesaj
      04 Aralık 2010 23:40:40
      Bizde araba almak bir mesele,özellikle lüks segmentte.
      Örneğin K.Irakta Kürt yönetiminin olduğu yerlerde Land Cruserlar 50 bin $ civarı fiyatları var ki bu araç orada satılan en lüks araçların başında geliyor yani herkes alamıyor.Artık sen hesapla diğer markaları.

• Binbaşı
      1291 Mesaj
      05 Aralık 2010 14:04:35

quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

Alıntıları Göster

yuh polo 8250 (16 milyar) euro

oha ya şaka mı bu !?!?!?!?!

balearic!
    • Teğmen
      201 Mesaj
      05 Aralık 2010 19:39:33
      30 yıldır terörle boğuşan ve teröre 300 milyar $ harcayan, IMF amcasına faizinin dahi ödenmesi mümkün olmayacak miktarda borcu olan, hangi parti başa gelirse gelsin önce cebimizi dolduralım düşüncesinde olan liderlerin olduğu, nerden vergi kaçırırım diye düşünen biçare halkı olan, öylede doluyor böylede doluyor diyen söz sahibi iş adamları olan, dünyanın köprüsü görevi gören, dünyanın en değerli madeni borun %70(emin değilim 72 olabilir) lik kısmına sahip olan fakat işleyemeyen, benzinin litresinin 4 TL ye dayandığı bir ülkede, üretemeyen ama çok güzel montajlayan otomotiv sanayisi olan bir ülkede, ülkenin bel kemiği olan ÖTV ve KDV vergisinin uçan kuştan yeni doğan bebeğin kıçındaki dondan bile alan bir ülkede, avrupada 90' lı yıllarda standart olarak sunulan özelliklerin 2010 üretimi araçlarda hala opsiyonel sunulduğu güzeller güzeli bizim güzide ülkemizde ucuz satılabilmesi sizce mümkün müdür ? Bence değildir, balık kavağa çıkınca bizde ucuz ama kaliteli, donanımlı arabalara bineriz...

Sağlıcakla Kalın..

• Yarbay
      2176 Mesaj
      05 Aralık 2010 21:26:35

quote:

Orijinalden alıntı: individual

Alıntıları Göster

volgalar ne kadar?

inanılır gibi değil

Nivalar da çok güzel araçlar arazide mükemmel (kullanmak nasip olmadı cok bilgi edindim )

• Er
      1 Mesaj
      28 Aralık 2010 07:59:26
      arkadaslar.burdakilerin;en basindan assaga kadar hirsiz,dolandirici ve rusvetci oldugunu herhalde cogunuz bilmiyorsunuz,bu ucuzluk politikasi tamamen bastakilerin assagidakileri uyutmasindan baska birsey degil.buraya bakip bosuna ic gecirmeyin,canim ulkemiz her nekadar pahali gibi gorunsede kuban olalim topragimizdaki insanliga,caliskanliga,ferasetlilige.ha birde bunlari Turk diye dusunen varsa yanilir,eger bunlar Turkse Turkiyedekilerin alayi yahudi oglu yahudu demektir

• Binbaşı
      1658 Mesaj
      28 Aralık 2010 08:11:50
      biri bir uçağın 60 yıl dayandığını yazmış...
      acaba kendileri 60 yıllık bir uçağa binip İstanbul'dan Ankara'ya gider mi...

IMZANIZI BEĞENMEDİK | | İstediğiniz imzayı kullanabilmek için bize reklam vermelisiniz.
    • Yarbay
      3809 Mesaj
      28 Aralık 2010 09:41:29
      yakıt fiyatları düşşe yeter araç fiyatını artık umursamıyorum..şimdi sömestrda memlekete adanaya gidecektimz ama 1000 km..git gel en az 2 depo en azzz ama o da yetmez 3. depo ister git gel 2000 küsür km...artık araç fazla yakmasın diye 75-80 km hızla takılıyoruz..nerden baksan 2 depo 400..3 depo 600TLvazgeçtim..

>>>www.mareaturkiye.com<<<
    • Teğmen
      214 Mesaj
      28 Aralık 2010 09:50:33
      Eşşeğin bol olduğu yerde semer vuran çok olur

• Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 8 saat 2 dakika kadarı kaldı.
      28 Aralık 2010 10:52:29
      quote:

Orijinalden alıntı: diyorveburayıdağıtıyorum

aslında konuya muhattap şey vergi. ve vergi türkiye'de alınamayan, kimsenin ödemediği bir şeydir. bu nedenle alınması garanti olan kalemlerde fahiş vergi uygulanır. salak gibi her vergiyi öderseniz tabi ki çok gelir, siz de yurdun %70'i gibi vergi kaçırmalı ve sisteme ayak uydurmalısınız. sistem herkesin vergi kaçırdığı varsayılarak tasarlanmıştır. merak etmeyin maliye de bütün vergileri ödemenizi beklemiyor, ödeyebileceğiniz kadarını ödeyin kaçırabildiğiniz kadarını kaçırın. pokunu yemiş tavuk gibi başınızı öne eğip düşünmeyin. yani guzel abilerim kardeşlerim , hani bir deyiş vardır: AYIP YATAKTA OLUR DİYE.
      işte bu ve buna benzer alınan vergiler asıl AYIBIN nerede ve kimde olduğunu kısaca özetlemektedir bize.
      birileri vergi kaçırmaya devam eder. onlardan alamadığı parayı vergi verenlere yansıtır.
      birileri oğluna gemicik alır. birileri ise bir çift ayakkabı alamaz çocuğuna ve sonra kendini köprüden nehre atıp intihar etmeye kalkar.
      birileri ülkenin bütün kaynaklarını satar. birileri ise ülke toprakları elden gitmesin diye toprağın altında yatar.

benzinden %67 vergi alınır ama alınan yalnızca vergi değildir ASLINDA DOĞDUĞUN TOPRAKLARDA BİRGÜN BİLE RAHAT EDEMEYECEĞİN DÜŞÜNCESİ ALIR SENİ VE YENİ BİR GÜN BÖYLE ŞEYLERİ HATIRLAYINCA SENİ SENDEN ALIR. DEPRESİF DEPRESİF HAYATINA DEVAM EDERSİN. Aq

1 litre benzinde kim ne kazanıyor?

devlet 2.45 tl % 67.12
      rafineri 0.90 tl % 24.65
      ana dağıtıcı 0.15 tl % 04.10
      istasyon 0.10 tl % 02.73
      taşıyan 0.05 tl % 01.36

TOPLAM: 95 oktan fiyat 3.65 tl % 100.00

HADİ ŞİMDİ HEP BERABER KÜFREDELİM...

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++ 1234567891234567X891234567891234567X89123456789132X346584657414687X4123489431864325X 498512886129849x999

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix22 -- 28 Aralık 2010; 10:53:18 >

Eğer Herşey Üstüne Üstüne Geliyorsa, Belkide Sen Ters Yöne Gidiyorsundur!!
    • Binbaşı
      1081 Mesaj
      07 Ocak 2011 21:09:37
      yahşiymiş

http://www.sevenhill.com/
      nw9440, pavilion g6, caravelle & polo
    • Er
      12 Mesaj
      19 Ocak 2012 22:17:32
      quote:

Orijinalden alıntı: cankatnart

arkadaslar.burdakilerin;en basindan assaga kadar hirsiz,dolandirici ve rusvetci oldugunu herhalde cogunuz bilmiyorsunuz,bu ucuzluk politikasi tamamen bastakilerin assagidakileri uyutmasindan baska birsey degil.buraya bakip bosuna ic gecirmeyin,canim ulkemiz her nekadar pahali gibi gorunsede kuban olalim topragimizdaki insanliga,caliskanliga,ferasetlilige.ha birde bunlari Turk diye dusunen varsa yanilir,eger bunlar Turkse Turkiyedekilerin alayi yahudi oglu yahudu demektir

cankatnart ben azeriyim, hem de gururla soyluyorum ben turkum, konusmana dikkat et, ne verdiniz de alamiyorsunuz azerbaycandan da boyle cirkin seyler konusuyorsunuz azerbaycan hakkinda,

• Binbaşı
      1584 Mesaj
      19 Ocak 2012 22:21:08

quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

orada yakitta buraya cok daha ucuz zaten..

Neredeyse bedava

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DÜNYADA 3 TİP İNSAN VARDIR Bİ SAYMAYI BİLENLER BİRDE SAYMAYI BİLMEYENLER
    • Yüzbaşı
      666 Mesaj
      19 Ocak 2012 22:36:45
      Bizde daha 12 yasinda ortalama c sinif araclar 10 bin dolar :-) gelde cik icinden

Skoda Octavia Elegance 2002
      Ford Taunus GTS 2.0 1993(emektar)
    • Binbaşı
      1286 Mesaj
      19 Ocak 2012 22:37:26
      Amerika'ya 2 haftalığına gitme fırsatım olmuştu.
      16.000$'a civic vardı.

• Yüzbaşı
      666 Mesaj
      19 Ocak 2012 22:38:49

quote:

Orijinalden alıntı: cankatnart

Kendini banla...

Skoda Octavia Elegance 2002
      Ford Taunus GTS 2.0 1993(emektar)
    • Er
      1 Mesaj
      16 Mart 2012 01:54:07
      oradan araba alsak türkiye'de rahat bi şekilde kullanabilir miyiz? sonra belirli bi süre var 6 ay galiba ama 1 yıl olmuş diye duydum tam emin değilim o süre içinde oraya tekrar gitmek lazımmış galiba doğru mu bunlar

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.