Şimdi Ara

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.178
Cevap
4
Favori
253.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam bu cam filmi artık sorun değil demişssinizde ben ankaradayım tüv türk galiba yok burada.birde polisler ne diyor bu işe?
  • Muayeme olayı ne kadar zamanda bir oluyor ? Daha ilk kez gireceğimde hususi araçlarda iki yılda bir ticari araçlarda her sene diye duydum birinden bu gerçekmi ?

Teşekkürler .
  • Geçenlerde memlekete (Konya Ereğli) gittim. Bir kaç tane TÜV çalışanını fena dövmüşler...

Sebep: Köylülerin traktörlerine şu eksik bu olmaz deyip onay vermemeleriymiş...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cela Soylu

Cevap lütfen.

quote:

Selamlar,

2004 accord' a koni amortisör ve yay takıldı araç 3.5 cm alçaltıldı. Bunu yapmamızdaki sebep aracın yol tutuş problemlerini düzeltmekti ki yeni model accordlardada yol tutuşu iyileştirmek için fabrikadan bu şekilde çıkıyorlar. Bu yaptıgımız işlemler sonucu muayenede problemler yaşarmıyız.

Teşekkürler.

3 cm kadar alçalmanın sorun teşkil edeceğini zannetmiyorum aşırı değil çünkü için rahat olsun :)

• quote:

Orjinalden alıntı: AnarKin

Muayeme olayı ne kadar zamanda bir oluyor ? Daha ilk kez gireceğimde hususi araçlarda iki yılda bir ticari araçlarda her sene diye duydum birinden bu gerçekmi ?

Teşekkürler .

Hususi otomobiller ilk 3 yıldan sonra devamında 2 yılda bir

Resmi araçlar ilk 2 yaş sonunda devamında her sene

Traktörler ilk 3 senenin sonunda her 3 senede bir

2 ve 3 tekerlekli araçlar ilk 3 senenin sonunda 2 senede bir

Bunların Dışında kalan tüm araçlar ilk senenin sonunda her yıl muayeneye tabidir
  • sayın a.m.u. araç muayenesine egzos pulunu almış olarak mı gitmemiz gerekiyor?yoksa herhangi bir ilgisi yokmu? film hafif kusur demişsiniz filmin koyuluk derecesi bunu etkiliyormu?sonradan merceksiz farlara uygulanan xenonlarda bir gelişme varmı yoksa kesinlikle bu halde geçemiyormuyuz?
    birde şunu öğrenmek istiyorum.muayene harcını mutlaka tuv demı yatırmamız gerekıyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: suicide

quote:

Tekirdagdaki bu özel istasyona 15 araç gelmiş 15 ide bu muayeneden geçememiş. Arkadaş verdikleri raporu gösterdi bana, her şeye bir bahane bulmuşlar bence bu sadece yetkili servisleri zengin etmek için kurulmuş bir tezgah eminim doğuş grubu her marka araca servis verecek özel servislerde yakında kurar. Eger bu maddeler uygulanırsa zaten İstanbulda 0-5 yaş araçlardan yaşlı araçların %80 i trafikten men edilir özelliklede ticari taksiler. Siz ilk önce yolları dogru dürüst nizami yapın ondan sonra araçlara gelsin sıra.

katılıyorum, boyadaki çiziğe, koltuktaki kılıfa bile laf ettikleri söyleniyordu. okadar abartırsalar millet o istasyonları başlarına yıkar haklı olarak. ilk uygulamaya geçen yerlerden biri trabzonmuş ve bikaç geri çevirmeden sonra olaylar çıkınca eşşek gibi gevşetmek zorunda kalmışlar diye duymuştum

güvenlikle ilgili uygulamalar yerinde katılıyorum, ama gerisi kıllıktan öte bişey değil bence.

+1

Bizim ülkemizde mutlaka işin suyu çıkarılır.

• quote:

Orjinalden alıntı: achilleus1986

sayın a.m.u. araç muayenesine egzos pulunu almış olarak mı gitmemiz gerekiyor?yoksa herhangi bir ilgisi yokmu? film hafif kusur demişsiniz filmin koyuluk derecesi bunu etkiliyormu?sonradan merceksiz farlara uygulanan xenonlarda bir gelişme varmı yoksa kesinlikle bu halde geçemiyormuyuz?
    birde şunu öğrenmek istiyorum.muayene harcını mutlaka tuv demı yatırmamız gerekıyor?

egzoz emisyon tarihinin gecmesi herhangi bir sekilde muayeneye engel teşkil etmez

suan için filmlerin koyuluk derecesi hakkında yeni bir yazı gelmedi

mercekli far olması onemli değil aranan husus ağırlığa göre otomatik far ayarlama sistemi ve far yıkama sistemi yoksa xenon ferler engeldir muayeneye

evet tüv e yatırılıyor ücretler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.M.U. -- 30 Ağustos 2008; 22:54:07 >
  • tuv türkte egzos puluda veriliyor mu? onun ücreti ne kadar?
    daha önceki sayfalarda sislerde ve farlarında xenon olmasına rağmen muayeneden geçebilen bir arkadaş var.acaba şansı denemek mi lazım nasıl gözden kaçırdılarsa ?
  • önce film sonra başka bişey, yavaş yavaş çözülüyolar. ellerinin mahkum olduğunu anladılar demek
  • Bu tüv daha faliyete geçmeden orada eğitimlerini tamamlamış a.m.u olan arkadaşlar aracımı kobay olarak kullanmışlardı üstüne para almıştım hatta muayneden sonra :)
    Yağ cubugu kırık olduğunu lastiklerde bilmem kaç çivi olduğunu plakalarımın bu şekilde geçmeyeceğini söylemişlerdi biraz ahbab olmuştuk ha unutmadan döşemediki sökük de vardı plakalar mühürsüz orjinalleri bagajda geri gönderme yüzleri nedir?
  • amu'ya, foruma olan ilgisinden, sorularımızı cevaplamasından dolayı çok teşekür ederiz.

bir de fabrika bacası gibi egzoz gazı atıp, dumandan aracın önünü göremeyeceğimiz kadar iflas etmiş egzoz sistemi olan araçlar, özellikle kamyonlar hakkında çalışma-düşünceleri olup olmadığını öğrenmek isterim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dragotreis

amu'ya, foruma olan ilgisinden, sorularımızı cevaplamasından dolayı çok teşekür ederiz.

bir de fabrika bacası gibi egzoz gazı atıp, dumandan aracın önünü göremeyeceğimiz kadar iflas etmiş egzoz sistemi olan araçlar, özellikle kamyonlar hakkında çalışma-düşünceleri olup olmadığını öğrenmek isterim.

onada çözüm bulunabilir ancak egzoz emisyon raporlarının özel servislerin elinden alınması gerekir çünkü bir coğu doğru düzgün emisyon bile yapmıyorlar

suanki gibi oda tek kalem eline gecerse kara trnlerinde sonu görünüyor gibi

yakın zamanda TÜV de başlayacak emisyon belgesi vermeye
  • quote:

önce film sonra başka bişey, yavaş yavaş çözülüyolar. ellerinin mahkum olduğunu anladılar demek

elimiz mahkum değil bu kuralları bize ULAŞTIRMA BAKANLIĞI veriyor biz uyguluyoruz

burda şunu söylemen gerekirdi U.B baskılara dayanamadı !!!
  • A.M.U. sana bir sorum olacak hafif ticari arabalarda(ford connect) araç dışındaki spoiler,yan basamak,tavan çıtası arka tampon korumalığı ön domuzluk gibi dış aksesuarlarda sorun oluyormu birde farlardaki xenon ampüller yani beyaz ampuller sorun çıkartırmı

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamil26

A.M.U. sana bir sorum olacak hafif ticari arabalarda(ford connect) araç dışındaki spoiler,yan basamak,tavan çıtası arka tampon korumalığı ön domuzluk gibi dış aksesuarlarda sorun oluyormu birde farlardaki xenon ampüller yani beyaz ampuller sorun çıkartırmı

Aracın arka kısmında merdiven aksesuarı yoksa diğer akseuarlar sorun değil kamyonet olarak gecen araçlarda serbest

mavi camlı beyaz ışık veren ampuller ve xenonlar bu araçta muayenede engel teşkil edecektir

• sadece arkada tamponunda demir var korumalık ampullerde sadece beyaz ampül xenon far değil yani birde parklar mavi yanıyo. ön domuzluk yasak değil yani arkada merdiven yokda dediğim gibi sadece tampon üzerinde demir var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamil26 -- 2 Eylül 2008; 21:07:28 >
  • quote:

sadece arkada tamponunda demir var korumalık ampullerde sadece beyaz ampül xenon far değil yani birde parklar mavi yanıyo. ön domuzluk yasak değil yani arkada merdiven yokda dediğim gibi sadece tampon üzerinde demir var

muayeneye giderken sadece far ampullerini normal ampullerle değiştir yeterli olacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: A.M.U.

quote:

sadece arkada tamponunda demir var korumalık ampullerde sadece beyaz ampül xenon far değil yani birde parklar mavi yanıyo. ön domuzluk yasak değil yani arkada merdiven yokda dediğim gibi sadece tampon üzerinde demir var

muayeneye giderken sadece far ampullerini normal ampullerle değiştir yeterli olacaktır

çok teşekkür ediyorum sağlıcakla kalman dileğiyle iyi günler

• quote:

Orjinalden alıntı: A.M.U.

quote:

önce film sonra başka bişey, yavaş yavaş çözülüyolar. ellerinin mahkum olduğunu anladılar demek

elimiz mahkum değil bu kuralları bize ULAŞTIRMA BAKANLIĞI veriyor biz uyguluyoruz

burda şunu söylemen gerekirdi U.B baskılara dayanamadı !!!

sizinde eliniz mahkum o ayrı konuda, ben zaten o mesajda bakanlığı kastetmiştim.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.