Şimdi Ara

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.178
Cevap
4
Favori
253.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Size birşey danışmak istiyorum
    Aracım 4x4
    Orjinal donanımda otomatik yükseklik ayarlı xenon farlar, far yıkama var

bu otomatik far yükseklik ayarı sorun çıkarır mı

Saygılarımla,
  • A.M.U; cevaplar için teşekkürler... Tabi Uğurlu Glass var ama Money Talks... :) Renkli cam takmak kolay mı... :)

Bi arkadaş, "cam filmi ithal edenler, itiraz edebilir" gibi bişii demiş... Bence bu işten en çok onlar kâr edecek...
    Mesela ben muayeneye giderken sökecem... Eeee, muayeneden çıkar çıkmaz filmciye...
    Olan bizim cüzdana olacak gene...

Şimdi benim imzadaki (ACT Garage) aracıma bi bakın...
    Film bi araca bu kadar mı yakışır yaw...

Söktürenler utansın....
  • Ben geçtim TUV den şimdi çektircem gidip
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blue_Knight

4 Egzoz sistemi : 2000 yılından sonra üretilmiş benzinli tüm araçla katalitik konvertör şarttır. Ayrıca elimizde gürültü yani db ölçücü cihaz bulunmaktadır binek araçlarda gürültü sınırı 74db dir aşarsa muayene niz onaylanmaz

Bir ferrarinin, porshe'nin vs. dbsi sanırım daha yüksektir o arabaları muayneden geçirmeyecek babayiğidi görmek isterim açıkçası(tabi doğuya sürülmeden önce )

bu db acaba arancın rölantideki hali mi yoksa gaza yüklendiği zaman mı?

Aracın Devir Saatinin Yarısı devirde ölçüm yapılıyor
  • Evet standartında çok yüksek ses çıkartan spor araçlar var, onların ölçümü nasıl yapılcak bende bilmiyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: orhansen

Sn A.M.U.

Aracım 4x4

Saygılarımla,

Gaz Deşarjlı (Xenon) kullanan motorlu araçlarda uygulamaya başladığı tarihten itibaren ilave olarak far yıkama ve temizleme mekanizması ve otomatik olarak çalısan far seviye ayarı Bulundurulması Zorunludur

~ Uygulamaya başlama tarihi M1 (otomobil) araçlar için 01.10.2001 diğer araçlar için 31.12.2002 dir .
    ~Bu tarihten önce üretilmiş Fabrikasyon Xenon farlı araçlarda bu şartlar aranmaz ( yanlış anlaşılmasın sonradan takılan Xenonlar Değil )

~ uzun hüzmeli farlar yanarken Xenon bulunan kısa farlarda yanmaya devam etmelidir
  • quote:

Orjinalden alıntı: rsteam

Evet standartında çok yüksek ses çıkartan spor araçlar var, onların ölçümü nasıl yapılcak bende bilmiyorum...

arkadaslar unutmayın ki onlarda belli bir tip onayndan gecerek üretimi yapılıyor bu tip onay avrupada üretilen araçlar için MORTOY Türkiye imali araçlar için AİTM dir nette bulabilirsiniz gerekli bilgileri
  • http://r a p i d s h a r e.de/files/40303521/Kusurlar_Tablosu.pdf.html

bu adresten araç üzerinde bulunan kusur textini indirebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.M.U. -- 23 Ağustos 2008; 19:05:35 >
  • Sn A.M.U

Cevabınız için teşekkr ederim

Saygılarımla,
  • sadece egsoz için uykunluk belgesi alabiliyomuyuz? 75 desibelse ceza yememek için
  • orjinal donanimda olan cihazlar sorunsuz calisiyorsa sorun cikartmiyorlar.

quote:

Sn A.M.U.

Aracım 4x4

Saygılarımla,

• @A.M.U.
    şu ana kadar verdiğin bilgiler için teşekkürler

çiftkabin kamyonetlerin kasası fullbox ile kapatılmış durumda ise bu muayeneden geçermi? yoksa sökmek zorunda kalacakmıyız.

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde
  • Sn Biotech,

Cevabınız için teşekkür ederim
    sanırım far ayarı kısmı sorun olmadan geçecek

Aslında benim korkum şurada, maalesef tuvtürk kontrollerinde araç yanında bulunamıyoruz
    araçlarımız görevlilere emanet
    emanet te, yüzlerce model ve versiyon içinde bu arkadaşların bilerek yada bilmeyerek eşşekler gibi çalışarak ciddi bir bedel ödeyerek aldığım araca hem hasar vermelerini hemde reddetmelerini nasıl engellerim onun peşindeyim, mesela drive konumunda iken 4x4 komutları ile oynayıp 2hlo yapsalar araçta oluşacak hasar orta karar bir yerli araç bedeli ve servis haklı olarak garanti kapsamı dışında olacağını söylüyor

en sonunda bir gün öncesi tesbit yaptırıp öyle muayeneye sokacağım herhalde

saygılarımla,
  • quote:

Orjinalden alıntı: sorento_guru

quote:

Orjinalden alıntı: A.M.U.

Almanyadaki bilmem nerdeki TÜV izin veriyormuş bak takıyorlarmış olabilir TÜV bu işi üstlenen özel bir şirket burada kuralları TÜV değil Ulaştırma Bakanlığı Koyuyor TÜV uyguluyor tartışmanın luzumu yok

Benim amacım insanları biraz olsun bilgilendirmek, tartışma bunu sağlar.

Siz cam filmi şeffafta olsa renkli de olsa kaza anında içerdekilerin çıkmasını engelleyerek tehlike yaratır diyorsunuz. Bu yüzden TÜVTURK kusur sayar diyorsunuz. Bu yanlış bir bilgi. İnsanların doğruyu öğrenip bilmesi gerekir. Gerçek nedenleri yazdım. Cam filmini yasaklamaktaki asıl amaç farklıdır. Sizde elbette bunu sorgulamadan uygulamakla mükellefsiniz. Ama ben sorgularım, araştırırım, tartışırım yasakçı zihniyet pek sevmesede, ezberleri bozulsada.

hocam bilgilendirme için teşekkürler. diğer arkadaş atlatma yöntemini kullanıyor çünkü
  • Verilen link çalışmıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

@A.M.U.
    şu ana kadar verdiğin bilgiler için teşekkürler

çiftkabin kamyonetlerin kasası fullbox ile kapatılmış durumda ise bu muayeneden geçermi? yoksa sökmek zorunda kalacakmıyız.

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde

ruhsatına işletmene yada sökmene gerekyok araç boyutlarını değiştirici bir unsur olmadığından sorun teşkil etmez
  • quote:

Sn Biotech,

Cevabınız için teşekkür ederim
    sanırım far ayarı kısmı sorun olmadan geçecek

Aslında benim korkum şurada, maalesef tuvtürk kontrollerinde araç yanında bulunamıyoruz
    araçlarımız görevlilere emanet
    emanet te, yüzlerce model ve versiyon içinde bu arkadaşların bilerek yada bilmeyerek eşşekler gibi çalışarak ciddi bir bedel ödeyerek aldığım araca hem hasar vermelerini hemde reddetmelerini nasıl engellerim onun peşindeyim, mesela drive konumunda iken 4x4 komutları ile oynayıp 2hlo yapsalar araçta oluşacak hasar orta karar bir yerli araç bedeli ve servis haklı olarak garanti kapsamı dışında olacağını söylüyor

en sonunda bir gün öncesi tesbit yaptırıp öyle muayeneye sokacağım herhalde

saygılarımla,

Oluşabilecek hertürlü masraf ve hasarlar sigortamız tarafından karşılanmakta ve burada çalışan kişiler ordan burdan toplanan kişiler değiller hepsi en az meslek lisesi mezunu personellerden seciliyor ve ayrıyetten 3 ay eğitimden geciyoruz merak etme :) hangi aracın nasıl kullanıldığını iyi biliyoruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: ottoman24

Verilen link çalışmıyor.

http://r a p i d s h a r e.de/files/40303521/Kusurlar_Tablosu.pdf.html

yeni link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.M.U. -- 23 Ağustos 2008; 19:03:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blue_Knight

sadece egsoz için uykunluk belgesi alabiliyomuyuz? 75 desibelse ceza yememek için

maalesef o sekilde uygunluk belgesi vermiyoruz
  • teşekkürler A.M.U. kardeş
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.