Şimdi Ara

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.178
Cevap
4
Favori
253.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    rahatladım valla
    quote:

Orjinalden alıntı: tenekekutu

quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

quote:

Orjinalden alıntı:

bugün l200 ümü sorunsuzca muayneden gecirdim cam daki filimle arka fulboxa hafif kusurlu diye işlediler

hafif kusurlu olan durumları bir dahaki muayeneye kadar düzeltmek gerekiyor diye bişey duymuştum.
    eğer bu duyduğum doğruysa fullbox (pickuplardaki kasa kapama) bir dahaki muayenede nasıl geçecek? muayeneye giderken sökülmesi gerekiyormu, yoksa her seferinde hafif kusurlu olarak muayeneden geçecekmi.
    aynı şekilde camlardaki filmler hafif kusurlu olarak geçmiş bi dahaki sefere filmler sökülecekmi?
    bu konuyu tam bilen varsa yanıtlayabilirmi?

Hayır.Bir dahaki muayenede kusur derecesi değişmezse hafif kusur olarak devam.Yukarıdaki hafif kusur giderme sistem Türkiyede uygulanmıyor.Avrupa da uygulayan ülkeler var ( hafif kusurların belli sürede giderilmesi).

• Aracım şasi numarası eksik olarak ağır kusurlu çıktı.17 rakam olmalıymış.Senelerdir böyle geçen bir araca ve trafiğin böyle onayladığı bir araca bu uygulama garip geldi.
    Benim ne yapmam gerekiyor.Numarayı nasıl düzelttirmeliyim.Bir daha mı tüm araç muayeneden geçecek yoksa sadece şasi numarasınamı bakıp geçirecekler.İzlemem gereken yol nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: WinPeAcE

Aracım şasi numarası eksik olarak ağır kusurlu çıktı.17 rakam olmalıymış.Senelerdir böyle geçen bir araca ve trafiğin böyle onayladığı bir araca bu uygulama garip geldi.
    Benim ne yapmam gerekiyor.Numarayı nasıl düzelttirmeliyim.Bir daha mı tüm araç muayeneden geçecek yoksa sadece şasi numarasınamı bakıp geçirecekler.İzlemem gereken yol nedir?

Araç bilgileri ile ruhsat bilgilerinin birbirini tutmaması ağır kusur bu nedenle bu ikisinin birbirine uyumlu olması gerekiyor. Aracın şase numarasının bulunduğu yaprağın değişmesi lazım. Dilekçe ile aracınızın bağlı bulunduğu tarfik tescil şubesine müracaat edin, bu yaprağı değiştirip 30 gün içinde tekrar muayene yaptırdığınız muayene istasyonuna gideceksiniz. Tekrar muayene ücreti ödemeden tekrar muayeneye gireceksiniz. Bu muayenede sadece ağır kusurların giderilip giderilmediğine bakılır. Yani sadece ruhsatla aracın şase numarası birbirini tutuyormu ona bakacaklar. Aracınızın tüm muyenesi yapılmış ve başka ağır kusurunuz yoksa sadece ruhsat yaprağını değiştirmeniz yeterli.

Kolay gelsin...

• ruhsatta aracımın rengi NEW ORLEANS MAVİSİ yazıyor.
    Ruhsatta tescil 24/12/2008

muayende TÜVTÜRK sorun çıkarır mı
  • cevap yok ama konuya şöyle bir açıklık getireyim.
    ruhsatın tek sayfalı olan kısmında renk NEW ORLEANS MAVİSİ yazıyor.

2 sayfalı olan kısmında ise renk MAVİ yazıyor sadece
  • aracımı 2006 da 2.el olarak aldım fakat muayene süresini 1 yıl olarak girmişler egzostu 2 yıl geçerli olarak yazmışlar . Şimdi bir sürü de gcikme ücreti istediler.. yanlış mı yazılmış sizce ?
  • muayene ile ilgili benimde birkaç sorum olacak...uzman arkadaşlar cevaplarsa sevinirim....aracım 92 model ford taunus gts...

1-muayenem 6 ay geçmiş durumda ne kadar ceza yerim.

2-ön 2 lastiğimin markaları farklı,boyutları aynı... araç belli belirsiz sola çekiyor sorun olurmu...

3-eksozumda çok hafif paslanma var ancak görevini yapıyor sorun olurmu...

4-ön farlarımın içine hafif toz girmiş..biraz zayıf yanıyor...sorun olurmu..

5-araçta çok ufak çürükler vardı(kapıda vs) macunlu duruyor...boyatmadım sorun olurmu....

6-geri vites lambam yanmıyor...

cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: wehby

muayene ile ilgili benimde birkaç sorum olacak...uzman arkadaşlar cevaplarsa sevinirim....aracım 92 model ford taunus gts...

1-muayenem 6 ay geçmiş durumda ne kadar ceza yerim. ay başı %5 faiz

2-ön 2 lastiğimin markaları farklı,boyutları aynı... araç belli belirsiz sola çekiyor sorun olurmu... HK

3-eksozumda çok hafif paslanma var ancak görevini yapıyor sorun olurmu.. HK.

4-ön farlarımın içine hafif toz girmiş..biraz zayıf yanıyor...sorun olurmu.. HK

5-araçta çok ufak çürükler vardı(kapıda vs) macunlu duruyor...boyatmadım sorun olurmu.... AK

6-geri vites lambam yanmıyor... AK

AK: AĞIR KUSUR
    HF: HAFIF KUSUR

ben daha girmedi-m ama kendimce yanıtlayım

cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim

• İZMİRDEN SAYGILAR ARKADASLAR KOLAY GELSIN HEPINIZE HAYIRLI GECELER SORULARIMI YANITLARSANIZ COK AMA COK SEVINIRIM.
    1974 MODEL BIR VOSVOS ALDIM 1303 ARACA 2 SENEDIR VIZE YAPTIRMAMISLAR
    ARACIN CURUKLERI VAR VE BIRKAC ISLEM GORMESI GEREKIYOR ISLEM DERKEN STOPU SINYALI VE BIR IKI YERINDE VURUGU VAR DOGRULTULMASI GEREKIYOR
    SIMDI BEN BU ARACIN SADECE DISTAN VE ICTEN GOZUKENINI YAPTIRIP MI GIDEYIM
    YADA ICINI VE DISINI GUZELCE YAPTIRIPMI GIDEYIM
    SIMDI CURUKLER ICIN ARACIN KOMPLE SOYULUP MACUNLANIP BOYANMASI GEREKIYOR BUDA COK PARA
    BEN IZMIRDEYIM YADA YAKIN CEVRELERDE ARACI KOLAYCA VIZEDEN GECIREBILECEGIM BIR YER VARMIDIR ACABA LUTFEN YARDIM EDINN YARDIMLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESSEKKURLER LUTFEN KURTARIN BENI BU DERTTEN.
  • Slmlar,
    Aracımın far ışıtmasından memnun olmadığım için xeon taktırdım,
    Ancak bugün forumda xeon ile ilgili topiği okurken, bu şekilde değişikliğin muayeneden geçemeyeceği yazıyor.
    Bu ne kadar doğrudur?
  • arkadaşlar bu vergi dairesinden borcu yoktur kağıdı almadan muayene yaptıramıyor muyuz? Bir arkadaş gerek yok demiş ama şimdi bunların işi belli olmaz biri bakmaz öbürü ister uğraşmak istemiyorum pek şimdi vergi dairesi kalabalık olur. Yaptıran arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wernik

Slmlar,
    Aracımın far ışıtmasından memnun olmadığım için xeon taktırdım,
    Ancak bugün forumda xeon ile ilgili topiği okurken, bu şekilde değişikliğin muayeneden geçemeyeceği yazıyor.
    Bu ne kadar doğrudur?

selamlar xenon farların eğer merceği yoksa kalırsın..
    Arkadaşlar ben bugun gittim hadımköy istasyonuna 1 saatte hallettim işi... kaldım uzun far ayarsızlıgından dolayı.. farlarım angel oldugu için de yapılmıyor far ayarı .. angelli arkadaslara duyurulur...
    Film xenon chip yay jantım olmasına ragmen onlardan geçtim fakat uzun far ayarsızlıgı yüzünden kaldık

• bu arada corsa orj. far arıyorum 1 günlük gerekiyor muayenede angelim sorun çıkardı far ayarı yapılmıyor angelimda o yüzden 1 günlük istanbulda 1 arkadas elinde fazladan olan(angel takıpta boşta kalan) varsa mesajatabilirmi saygılar
  • Ankara da Tuvtürk çalışanını tabancayla vurmuşlar duyan bilen var mı böyle bi duyum aldım. konuyu bilen varsa açıklayabilir mi?
  • Vergi dairesinden fenni muayeneye uygundur kağıdı almaya hiç gerek yok zaten borcun varsa muaynenin yapıldığı yerde çıkıyor ben kağıdı alıp gittim fakat boşuna zaman kaybetmişim ama borcun varsa ve ya cezan varsa geri dönüp ödemek zorunda kalırsın.
  • ARKADASLAR BIR SORU SORDUM CEVAP VERMIYECEKSENIZ BILELIM???
  • lastiklerin diş derinliği ne kadar olmalı muayeneden geçmesi için
  • quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

Ankara da Tuvtürk çalışanını tabancayla vurmuşlar duyan bilen var mı böyle bi duyum aldım. konuyu bilen varsa açıklayabilir mi?

Burası Türkiye,tabancaylada vururlar tüfeklede.Adama ne zorluk çıkardılar kimbilir.
  • aracın tavanında ve ön kaputunda güneş yanığı olması muayenede sorun çıkarırmı...?
  • quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

Ankara da Tuvtürk çalışanını tabancayla vurmuşlar duyan bilen var mı böyle bi duyum aldım. konuyu bilen varsa açıklayabilir mi?

Burada da(Bandırma) aynı olay yaşandı..
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.