Şimdi Ara

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.177
Cevap
4
Favori
253.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar (tüv türk yetkilisi arkadas) lar sizlere cok cok teşekkürler ederim bizleri bu konulşarda bilgi verdiginiz için benim bir sorum daha olacak peki bu tarnsporter türü aracların içine yapılan koltuk degişikligi nde sorun cıkarmı aynı koltuk adeti ama işte tarzı farklı daha esnek daha hoş görünüm hatta döner koltuklar hatta eskisine göre daha emniyetli bu iç aksesuarda sorunlar cıkıyormu ön taraflarda herhangi bir degişiklik yok sadece dedigim gibi arka koltuklar da şimdiden cevabınız için teşekkürlerr ve bazı kişilerin türk tüv den şikayet ediyor ama artık ülkemizde şarttı cok iyi oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadoz5775

merhabalar benim aracın muayenesi bu ayın 19 unda perşembe günü bitiyor ama işlerimin yoğunluğundan dolayı 21 inde cumartesi günü araç muayeneye götüreceğim acaba bu 2 gün gecikme içindemi yüzde 5 zamlı ödemek zorunda kalırım teşekkürler

aynı sorun benim için de geçerli. aracın muayenesi 1 mart pazar doluyor ben 2 mart p.tesi gitsem cezaya düşer miyim?
  • ben bugün muayeneye gittim

uzun ayarı ağır kusur

kıs ayarı hafif kusur

camlar flimli hafif kusur

sis farı camı kırık hafif kusur

lpg logosu yok hafif kusur

ben şimdi 2. muayneye gittiğimde far ayarlarını yaptırıp gitsem geçermiyim flimi söktürmek zorundamayım

birde 2. muayeneye yine 130 ytl mi veriyoruz.
  • soulfly_br hayır dostum 1 ay gecerliligi var hafif kusurdanda kalmaz agır kusurları hallet ama hafif kusurlarıda ilerde gider ii olur
  • saol kardeş
  • arkadaşım merhaba çok yoğunum geç oldu kamyonların üst tepe lambaları amber renginde olacak ama karıştırmayalımön için beyaz led ise sanırım sorun teşkil etmez sanırım diyorum çünkü kusurda beyaz olmamalı diye bişi yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: arda38

quote:

Orjinalden alıntı: dedikodu

Ruhsatta aracın rengi "beyaz,sarı,turuncu,kırmızı,mor,mavi,yeşil,gri,kahverengi veya siyah" haricinde bir renk yazan herkesin aracı muayeneden kalacak. Çünkü "Ağır Kusur" sayılıyor.
    Benim aracım "bordo" olduğu için kaldı. (Ruhsatta da "Bordo" yazmasına rağmen)

Bu konu 2 gündür burada tartışılıyor. Detayları isteyen buradan baksın:
    http://forum.donanimhaber.com/m_29787449/mpage_1/key_/tm.htm

2 gündür bu konuda sağlıklı ve doyurucu bir açıklamaya ulaşamadım. Bu başlıkta TÜVTürk yetkilileri varmış; konuyu inceleyip yardımcı olabilirlerse sevinirim. (benimle birlikte ruhsatında farklı renk yazan binlerce insan da sevinecek)

Arkadaşlar,
    Eğer bana yapılan muamele doğruysa, üzgünüm ama,
    bir çoğunuzun aracı muayeneden kalacak!..
    Çünkü ruhsatında yukarıdakinden farklı renk yazan onbinlerle, yüzbinlerle araç var. Herkes ruhsatını bir kontrol etsin!

YARIN NET CEVAP ALACAKSINIZ

MERHABA ARDA KARDEŞİM BAK YEDİ GÜNDÜR YAZAMAMIŞIM O KADAR YOĞUNUMKİ BEN TÜV DEN YETKİLİ BİRİYİM DEDİM NEDEN NEDEN ÇÜNKÜ ÖYLESİNE DOLAŞIRKEN İNANIN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM SANÇMA KULAKTAN DOLMA BİLGİLER DOLAŞIYOKİ ÜZÜLDÜM YAZAYIM DEDİM BİDE MUAYENELER Bİ AZALIYO Bİ ÇOĞOLIYO DURUMA GÖRE BENDE VAKİT AYIRIYORUM
    şimdi arkadaşlar bizler toplu halde uzaydan gelmedik niye böyle düşünüyosunuz bakın size birşey söyliyeyim inanın BİZkarayollarının kurallarından bin kat ama bin kat daha töleranslıyız 96 da benimde arabamda film vardı vizede adam tuttu caart yırttı o zamanlar nasılda canım yanmıştışimdi size verilen rapor dediğimiz o kenarları mavi şeritli kağıtlarda yazan hafif kusurları dikkate almayın siz ağır kusurları bir ay verilen süre içinde yaptırın yeter ama biz gördüğümüz tüm kusurları yazmak zorundayız bunu daha öncede dedim
    RENK: konusuna gelince emniyet genel müdürlüğünün kendi kullandığı veri tabanında ana renkler var bu veri tabanı bizdede var onun altındaki renkler o kadaaar genişki renkten kalan olmaz haaa ruhsata yanlış yazılmış olabilir genelde emniyette veya takipçiler yapabiliyo bunu araç sarı kırmızı çıkıyo buda ek bir belgesi ile düzeltiliyo bu kadar bakın yaşanan iki örnek vereyimbunu bu kadar abartmayın
    bir adaet eski ptt kamyonu defalarca boyanmış avamca tabirle kiremit rengigibi olmuş ama ruhsatta sarı yazıyo şimdi bu kalırmı hayır ana renk altında veya başka bir örnek bir kamyon sarı renkt te her ter sarı kupa saç kasa sarı ama ruhsatta şu yazıyo SARI KIRMIZI LACİVERT oda ney biliyormusunuz saç kasada laciverd ve kırmızı incecik kuşaklar var onlar soluk ama kalırmı hayır kalmadı ben daha öncede dedim bakın araça diyelim yan kapılaraboydan boya alev yaptınız araç sarı kırmızı alev yaptınız biz bunu sorgulamayız bakarız araç ne renk sarı tamaaaam sadece kapılarda yapıştırma var deriz oda hafif kusur olur geçerr olay bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.ı.t.a -- 17 Şubat 2009; 21:49:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: berkant03

merhabalar (tüv türk yetkilisi arkadas) lar sizlere cok cok teşekkürler ederim bizleri bu konulşarda bilgi verdiginiz için benim bir sorum daha olacak peki bu tarnsporter türü aracların içine yapılan koltuk degişikligi nde sorun cıkarmı aynı koltuk adeti ama işte tarzı farklı daha esnek daha hoş görünüm hatta döner koltuklar hatta eskisine göre daha emniyetli bu iç aksesuarda sorunlar cıkıyormu ön taraflarda herhangi bir degişiklik yok sadece dedigim gibi arka koltuklar da şimdiden cevabınız için teşekkürlerr ve bazı kişilerin türk tüv den şikayet ediyor ama artık ülkemizde şarttı cok iyi oldu

ARKADAŞIM anladığım kadarıyla aracı vip tarzı hale getirmişsin eğer ruhsatta yazan koltuk sayısı ile oynamamışsan istersen ceylan derisi yap sorun değil ama yeterki yazan olsun sanada bi örnek vereyim van bi tranptr önde şöför bir yanında iki kişi arkadada 3 lü koltuk ar ruhsatta 6 kişi yazıyo bu raya kadar herşey normal amma amca arka çamurluk üzerlerine sağa ve sola iki oturak yaptırmış iştee bu olmaz bunu ya söker yada bi bi kaç işlemle takabilir anladınmı ( proje aitm onayı falan)

• bu arada merek eden olursa diye dip not C.I.T.A uluslar arası muayene örgütüdür
  • quote:

Orjinalden alıntı: c.ı.t.a

arkadaşım merhaba çok yoğunum geç oldu kamyonların üst tepe lambaları amber renginde olacak ama karıştırmayalımön için beyaz led ise sanırım sorun teşkil etmez sanırım diyorum çünkü kusurda beyaz olmamalı diye bişi yok

BMCPro ya cevap verdi iseniz,
    Ön kısım için konuşursak;
    1-O lamba üst tepe lambası değil başka bir ismi vardır.Amirlerinize sorun söylerler.
    2-Rengi amber değil,beyaz olacaktır.
    3-Rengi beyaz olmaz ise kusuruda vardır,Hafiftir , o da kusur teksinde yazıyor ama önce 1 numaralı sorunun cevabını öğrenin.

Son olarak lütfen tam emin olmadığınız sorulara cevap vermeyin.Ondan sonra biz mağdur oluyoruz.

• quote:

Orjinalden alıntı: AnGets

quote:

Orjinalden alıntı: arda38

SİNYAL İN RENGİ ÖNEMLİ DEĞİL YANARKEN SARI OLSUN YETER (ORJİNAL FABRİKA ÇIKIŞLI OLANLAR HARİÇ)
    ARABAN GÜZELMİŞ SIKINTI YAŞAMAZSIN GEÇER
    FAR LAR SIKINTI YARATMAZ
    AYRICA MUAYENEYE GİR NE İSTERLERSE ONU YAPTIR MUAYENEDEN ÖNCE ARAÇLA FAZLA UĞRAŞMA GEÇENLERDE AMCANIN BİRİ DOĞANDAKİ XENON FARLARI SÖKTÜRMÜŞ HALBUSİKİ GEÇERDİ BOŞYERE PARA HARCAMIŞ

sağolasın arda ilgin için..

yalnız şunu netleştirelim..benim farlardaki sinyaller orjinal halleri olan sarı renkte yanıp sönüyor, ama bu resimde görüldüğü üzre kapı önündeki çıtada olan küçük sinyalin dışını beyaz yaptım ve içine de beyaz led koydum.Ayrıyetten bu ışık benim farlarla birlikte bu resimdeki gibi hep yanıyor.bu küçük sinyalin beyaz renkte yanması ve farlarla birlikte hep yanması sorun mu demek istedim?

şuan ki hali bu..

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde

burada yani Almanya´dan o lambalar yüzünden TÜV´den gecemezdin haberin olsun , ama TÜRKIYE´de sanirim birsey demiye bilirler. Almanya´da Lambada her türlü deyisiklik ve yanlara LED vs... gösteri olarak isik takmak yasak !!! Sis farlarini´da Yagmur yokken ve görüs mesafesi 50 metrenin altina inmeden yakmak yok. Ben gecen yaz TÜRKIYE´de yaktim Sis farlarini hemen ceza yedim , nede olsa Alman Plakasi var normaldir, ama TR Plakali araclara serbest, iste buna cok kiziyorum..........

Cam filmleri icin burada Almanya´da Ön camlara film yasak, arka camlara ise 65%´den fazla kararmis olanlar malesef sökmesi lazim filmi. Ayrica POLIS gördümü bile 65 € para cezasi kesiyor ön camda film oldumu. Yangin södürücüsü ve Ilk yardim cantasi / kutusu, ve 3 ´gen olmadimi Trafik Polisi bunlarsiz yakaladimi, hem para cezasi hem 1 Puan yiyorsunuz. Yani TÜV´den önce birde POLIS bazi seyleri kontrol ediyor, tabi rasgele durdurdumu. Lambalar´da herhangi bir deyisiklik´te TÜV´den izin alinmayip ve ruhsat islenmediyse, kaza aninda vs.. aracin sürüs izni kayip oluyor ve Sigorta hic bir masrafi karsilamiyor ayrica birde kaza sorumlusu siz oluyorsunuz. POLIS yakaladimi Lamba deyisikliyi yüzünden bu Ruhsat´ta yoksa sana Lambalari söktürmek icin 1 Hafta süre verip birde 40 € ceza kesiyor.

Yani bu TÜV TÜRK isi ciddiye almasi cok normal ve orada calisanlara kizacagimiza biraz saygi gösterelim.

Saygilar VW_Passat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinDE -- 17 Şubat 2009; 23:13:02 >

• Merhaba iyi günler

Resimde görülen sahip olduğumuz araç yakında vizeye girecek.Cam filmleri artık sıkıntı olmuyormuş.Ancak benim korktuğum bir kaç nokta var

1)Kısalarda ve sislerde xenon var(Kısalarda bi-xenon var çakma xenon değil yani )
    2)Aracın yan tarafında görüldüğü gibi yapıştırmalar var ve yan sinyaller parkla beraber yanıyor.
    3)Araçta mühürsüz app plaka var.Gerçek plakalar ise bagajda duruyor.

Acaba bu konularda bana bir sıkıntı çıkarırlar mı?Vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: HRMNKY

Merhaba iyi günler

Resimde görülen sahip olduğumuz araç yakında vizeye girecek.Cam filmleri artık sıkıntı olmuyormuş.Ancak benim korktuğum bir kaç nokta var

1)Kısalarda ve sislerde xenon var(Kısalarda bi-xenon var çakma xenon değil yani )
    2)Aracın yan tarafında görüldüğü gibi yapıştırmalar var ve yan sinyaller parkla beraber yanıyor.
    3)Araçta mühürsüz app plaka var.Gerçek plakalar ise bagajda duruyor.

Acaba bu konularda bana bir sıkıntı çıkarırlar mı?Vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

1-Sis farlarının aydınlatma şiddeti,kısa farlardan yüksekse yönetmeliğe aykırıdır.Verdikleri bir kağıt var muayene sonunda,orada ışık şiddetleri LUX olarak yazar.Eğer fazla ise sökeceksiniz.
    2-Yapıştırmalar kusur değil ( belki hafif kusurdur ama ağır kusur KESİNLİKLE değil)
    Yan sinyaller parklarla birleştiği zaman yönetmeliğe aykırıdır.Yan sinyal lambaları diğer sinyallerle çalışmalıdır.
    3-Mühürsüz plaka hafif kusur,sorun yaratmıyor.Zaten bagajdaki plakayı da göstereceğize göre sorun yok.

Şimdiden kolay gelsin
    Araç güzelmiş bu arada,maşallah diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 17 Şubat 2009; 23:55:56 >

• İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Yan sinyaller parkla bağlı ama sinyal verince de yan sinyaller yanıp sönüyor.Anlaşılan şu andaki tek masrafım yan sinyallerin parklarla olan bağlantısını kesmek.Onun dışında bir şey yapmama gerek yok sanırım.

Bir şey daha soracağım.Gerçek plakaları vize sırasında şu anki plakanın üstüne çift taraflı bant ile yapıştırsam muayenedekiler üçkağıtçılık yapıyorsun diye bir problem çıkartır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HRMNKY -- 18 Şubat 2009; 0:08:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: soulfly_br

ben bugün muayeneye gittim

uzun ayarı ağır kusur

kıs ayarı hafif kusur

camlar flimli hafif kusur

sis farı camı kırık hafif kusur

lpg logosu yok hafif kusur

ben şimdi 2. muayneye gittiğimde far ayarlarını yaptırıp gitsem geçermiyim flimi söktürmek zorundamayım

birde 2. muayeneye yine 130 ytl mi veriyoruz.

Muayeneye 30 gün içerisinde ikinci defa tekrar gidilirse ücret alınmıyor diye biliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HRMNKY

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Yan sinyaller parkla bağlı ama sinyal verince de yan sinyaller yanıp sönüyor.Anlaşılan şu andaki tek masrafım yan sinyallerin parklarla olan bağlantısını kesmek.Onun dışında bir şey yapmama gerek yok sanırım.

Bir şey daha soracağım.Gerçek plakaları vize sırasında şu anki plakanın üstüne çift taraflı bant ile yapıştırsam muayenedekiler üçkağıtçılık yapıyorsun diye bir problem çıkartır mı?

Plakayı dert etme,çok arkadaşımın aracı geçti
  • quote:

Orjinalden alıntı: tenekekutu

quote:

Orjinalden alıntı: c.ı.t.a

arkadaşım merhaba çok yoğunum geç oldu kamyonların üst tepe lambaları amber renginde olacak ama karıştırmayalımön için beyaz led ise sanırım sorun teşkil etmez sanırım diyorum çünkü kusurda beyaz olmamalı diye bişi yok

BMCPro ya cevap verdi iseniz,
    Ön kısım için konuşursak;
    1-O lamba üst tepe lambası değil başka bir ismi vardır.Amirlerinize sorun söylerler.
    2-Rengi amber değil,beyaz olacaktır.
    3-Rengi beyaz olmaz ise kusuruda vardır,Hafiftir , o da kusur teksinde yazıyor ama önce 1 numaralı sorunun cevabını öğrenin.

Son olarak lütfen tam emin olmadığınız sorulara cevap vermeyin.Ondan sonra biz mağdur oluyoruz.

Teşekkür ederim arkadaşım cevap verdiğin için..
    Böyle mavi lambalar aldım.

Hafif kusur diye geçiyormuş zaten, hafif kusur olunca muayeneden de geçiyoruz, aracın içinede mavi florasan alacağım, gece yolda pavyon gibi durur mavi mavi..

• quote:

Orjinalden alıntı: BmCpRo827

Teşekkür ederim arkadaşım cevap verdiğin için..
    Böyle mavi lambalar aldım.

Hafif kusur diye geçiyormuş zaten, hafif kusur olunca muayeneden de geçiyoruz, aracın içinede mavi florasan alacağım, gece yolda pavyon gibi durur mavi mavi..

Modayı takip etmek lazım,kamyoncu esnafı bu ara maviyi tuttu.Sen muayeneye gidene kadar patlar bile belki.Dandik oluyor onlar,pek dayanmıyorlar

• quote:

Orjinalden alıntı: tenekekutu

Modayı takip etmek lazım,kamyoncu esnafı bu ara maviyi tuttu.Sen muayeneye gidene kadar patlar bile belki.Dandik oluyor onlar,pek dayanmıyorlar

Aslında ben bunları yanlış almışım, mavi küçük ledler var, çok güzel ışık yapıyor geceleri..
    Yarın gidip onlardan alacağım, onlar kafadan 2 sene gidiyor.
  • burada yazılanları okuduktan sonra renk konusunda şimdiden düşünmeye başladım..
    tüvtürk'te görevli arkadaşların yorumlarını merak ediyorum
    daha 1,5 yıl var ama mevcut yönetmelikle bu renkle sorunsuz geçebilir miyim ?
    ruhsatta ve kaput iç kısmındaki renk tanıtım plakasında '' crono gri'' yazıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 18 Şubat 2009; 1:16:45 >
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.