Şimdi Ara

Kablo modem ışığı devamlı yanıp sönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben 2-3 gün önce kablo internete geçtim. Hızı ve stabilitesi çok iyi. Sadece sormak istediğim birşey var. Modemim eski bir modem, webstar dpx110. Modem frekansı bulup sisteme girdikten sonra modemin üzerindeki PC ışığı devamlı yanıp söner durumda kaldı. Bu ışığın bu durumda olması ethernet alışverişini gösteriyor. İşin garip kısmı bilgisayar kapalı iken bile bu ışık yanıp sönüyor. Sadece bilgisayarı fişten çekince duruyor. Modemi resetledim ama sonuç değişmedi. Bir de daha kablonet'e üye olmadan modemi kabloya bağladığımda 192.168.100.1 sayfasından modem ve sinyal ile ilgili bilgileri görebiliyordum. Artık bu adrese giremiyorum. Bu konularda bilgisi olan var mı?

Selamlar

• ışıkların yanması normal.....
    http://192.168.100.1/ girer....
  • quote:

Orjinalden alıntı: durul

Merhaba,

Ben 2-3 gün önce kablo internete geçtim. Hızı ve stabilitesi çok iyi. Sadece sormak istediğim birşey var. Modemim eski bir modem, webstar dpx110. Modem frekansı bulup sisteme girdikten sonra modemin üzerindeki PC ışığı devamlı yanıp söner durumda kaldı. Bu ışığın bu durumda olması ethernet alışverişini gösteriyor. İşin garip kısmı bilgisayar kapalı iken bile bu ışık yanıp sönüyor. Sadece bilgisayarı fişten çekince duruyor. Modemi resetledim ama sonuç değişmedi. Bir de daha kablonet'e üye olmadan modemi kabloya bağladığımda 192.168.100.1 sayfasından modem ve sinyal ile ilgili bilgileri görebiliyordum. Artık bu adrese giremiyorum. Bu konularda bilgisi olan var mı?

Selamlar

http://www.pc2k.pwp.blueyonder.co.uk/Webstar/DPX110/index.htm
    Buradan ulaşabilirsiniz, internete bağlanınca o sayfaya girebiliyorsunuz ama bilgiler gösterilmiyor. Turksat engelliyor. Yukarıdaki linkten eskisi gibi ulaşabilirsiniz.

Yanma ışığına gelelim. Data ışığı yanmadığı için sorun yok. PC ışığı yanıp sönüyordur büyük olasılıkla. Bunun bir zararı yok ama ille de yanmasın diyorsanız USB üzerinden bağlantı kurun. Bilgisayar kapanınca USB'leri kapansın diye ayarladıysanız o da yanmayacaktır. Ya da kasanın elektrik bağlantısını kesin. O da ethernet ile bağlıyken yanmasını engeller.

• Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.