Şimdi Ara

Araba için Portatif DVD Player - Philips Pet 830

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
33.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, ben seyahate çıkmadan evvel arka koltukta oturacak olan kızımı eğlendirsin ve oyalasın diye Philips Pet-830 portatif DVD/DivX/MP3 oynatıcı satın almıştım.

Sizlerle paylaşmak istedim.

Ürünü 449 YTL ye aldım, daha ucuz cihazlar olmasına rağmen bunu tercih ettim.

Tercih sebeplerim;
    -8,5" 16:9 ekranının olması (21 ekran)
    -3 saatlik mobil pilinin olması,
    -Evde fotoğraf çerçevesi olarak kullanılabilmesi,
    -USB girişinin olması
    -Araca monte ve demontesinin çok pratik olması.

Fotoğraflar aşağıda.

Çerçeve olarak duruşu;

Ürün çift kulaklık çıkışına sahip.
    Ses ve Video kaynağından gelen sinyaller ile monitör olarak kullanılabiliyor.
    DVD player olarak kullanılabiliyor (ses ve video'yu dışarıya aktarabiliyor)
    USB üzerinden ses, resim ve divx filmleri oynatabiliyor
    5.1 dijital ses çıkışı verebiliyor

Bu resimde USB Memory üzerindeki dizini ve dosya seçimini görebilirsiniz.

Divx gösterimi

Bu resimlerde araç montesinin nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Kafalık demirlerine 4 vida ile sıkıştırarak sabitlemek için plastik bir çift çene var. Ancak üzerinde standart gelen M4x20 vidalar ile Passat kafalık demirlerine montaj yapamadım, vidalar kısa geldi. Yapı marketinden M4x25 vida aldım ve bunlar ile montaj yapabildim.

Bu parça monte edilen plastik çenelere kilitleniyor. Kilitleme mekanizması, iki yanından bastırınca açılan dişler şeklinde yapılmış. Üzerinde açısı ayarlanabilen minik bir düzlem olan bir parçaya bağlanıyor. Bu parçada Philips Pet830 arkasındaki dişlere vidalanacak bir sıkıştırma vidası mevcut. Sırasıyla DVD player'ı kucağınıza alıp düzlemi 10 sn'de arkasına vidalayarak kilitlerinden tutacağa takıyorsunuz ve evden kılıfında indirdiğiniz playerı 15 sn içinde koltuğa sabitlemiş oluyorsunuz.

Philips'in seyretmeye hazır halde yandan duruşu. Tutan siyah plastik parçanın ortasından açısı ayarlanabiliyor.

Oturma pozisyonuna göre duruşu. Koltuk önde eşimin rahatça oturacağı pozisyondayken kızımın arka koltukta seyretme mesafesi uygundu.

Ekranı çok iyi, parlaklık ayarlanabiliyor, 16:9 ve 4:3 olarak ekran oranı değişebiliyor. Uzaktan kumandası mevcut, 220 V ve çakmak adaptörü mevcut. Ben 220 V soket aracılığıyla arabada hep adaptörle kullandım.
    Sallantıda performansı çok iyi, tüm yol boyunca 2-3 kere atlama yaptı, Passat çukurlarda nasıl sert süspansiyonu olduğunu biliyorsunuz, dolayısıyla atlaması bence kabul edilebilir bir durum.
    Kızım hiç sıkılmadığı için cihaz 10 saatlik yolda kurtarıcımız oldu, gidişte 2 film seyreden kızım aralarda uyudu ve yol benim açımdan daha az stresli geçti.

Almayı düşünen olursa tavsiye ederim, sorularınızı da yanıtlayabilirim..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• teşekkürler
    benim kullanacağım ekran ve girişlerim aşağıda

http://img85.imageshack.us/my.php?image=126ki.jpg
    http://img85.imageshack.us/my.php?image=106qj.jpg

torpido gözüne sadece dvd çalabilen,
    hatta hafızalı da olabilir(CD ile uğraştırmasın)

bu tür cihaz arıyorum.
    TV özelliğide olursa çok daha iyi olur.

bulup aldığım zaman burada bahsederim tekrar

• Bir arkadaşım Gitti gidiyor sitesinden hazır DVD'li kafalık satın aldı.
    Bej, Siyah ve Gri deri renkleri var, DVD'li ekran veya sırf ekran seçenekleri var.
    USB, SD kart ve DVD medya oynatıyor, basit oyunları da var, kol takıp oynanıyor. 280 TL'ye almış, ona da bir bakın derim ben.

Bazı örnekler;
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-sifir-kutulu-uygun-fiyata-koltuk-kafalikli-monitor-51904141/detay/?
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-2li-kafalik-dvd-divx-cd-calar-kapinda-ode-sok-kampanya-51971142/detay/?source=promotion_topl&

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.