Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (469. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.969
Cevap
99
Favori
1.000.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende kullanıyorum çoğu poi eksik igo ya göre ordan çılarıyorum köprüden değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

Bende kullanıyorum çoğu poi eksik igo ya göre ordan çılarıyorum köprüden değil.

Tek konu poi ise sorun yok benim için

Ben konumdan konuma gidiyorum.

Yollarda bir değişiklik göremedim.

örnek biri bana konum atıyor oraya gidiyorum.

Merak ettim haritanın eski olup olmadığını nasıl anlayabilirim acaba test etmenin bir yolu olmalı
  • quote:

Bende kullanıyorum çoğu poi eksik igo ya göre ordan çılarıyorum köprüden değil.

mesela avrasya tüneli 20 aralıkta açılacak 2 gün var.

şuan yandex de yol gözüküyor.

yani ne kadar eski bu harita acaba
  • Cihan kullanıcısına yanıt
    Yandex de google maps de poi datalarında 1-2 dönem sonra güncelleme alıyorlar.Ama şu var google da yandexte trafik uygulamasında mükemmel hele google anında tokat gibi biryerde nasıl bukadar iyi biliyor trafiği akıl alır iş değil.Sanırım telefonlardaki uygulamalrı veri olarak alıyor.
  • quote:

Yandex de google maps de poi datalarında 1-2 dönem sonra güncelleme alıyorlar.Ama şu var google da yandexte trafik uygulamasında mükemmel hele google anında tokat gibi biryerde nasıl bukadar iyi biliyor trafiği akıl alır iş değil.Sanırım telefonlardaki uygulamalrı veri olarak alıyor.

Gps ile bilgileri alıyorlar.

Mapinfo konferansında birçok kiralık araçda bulunan Gps alıcılarından yararlandıklarını söylemişlerdi.

Bu anlık bilgiler Yandex.Trafik servisine, büyük araç filolarına sahip ve çözüm ortağı olan şirketlere ait binlerce araç tarafından sağlanır. Bu araçlarda GPS cihazları vardır ve araçlar, şehir veya ülke çapında sıkça seyahat etmektedirler. GPS cihazları, bulundukları aracın coğrafi koordinatlarını, hızını ve hareket ettikleri istikametlere dair verileri Yandex.Trafik sunucusuna iletir. Araç, araç sahibi veya sürücüsünün kimliğiyle ilgili bilgiler bu verilerin içinde kesinlikle yer almaz. Sistemin analiz programı alınan verileri işleyerek, hızı belirlemek üzere aracın hareket eğrisini hazırlar.

• Cihan kullanıcısına yanıt
    Harika bir sistem bu bile tek başına tercih sebebi.Ama bende pna denilen navigastion cihazım var igolu güncel haritalı.Telefondanda google haritalar var sırf trafik bilgisi için.Yani iki taraflı işimi garantiye alıyorum.Malesef başarsoft ilk günlerdeki heyecanını kaybetti.Sanırım kurumsal odaklı çalışmaları daha fazla ve son kullanıcıyı artık umursamıyorlar.
  • Basarsoft kullanıcısına yanıt
    Merhaba iPhone telefonuma satin alarak igo yüklemistim. Şimdi Android telefon kullanıyorum. Bu telefonuma igo basarsoft nextgen i ücret ödemeden yükleyebilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mavibez

Merhaba iPhone telefonuma satin alarak igo yüklemistim. Şimdi Android telefon kullanıyorum. Bu telefonuma igo basarsoft nextgen i ücret ödemeden yükleyebilir miyim?

Merhaba.

IOS platformu ile Android platformu arasında geçiş yapma şansı maalesef mevcut değil.

Saygılarımla,

Necmettin.

• ankara çevre yolunda ve Alparslan Türkeş parkı yakınında yan yollara yönlendiriyor.

çubuk tan, Eryaman a giderken göründüğü üzere sağdan direk geçiş varken göbeğe sokup, sağa döndürüyor.

birinci ekran görüntüsünde ben yan yolda gibi görünüyorum; sebebi ekran görüntüsü almak için arabayı kenara çekmemdir.

ben yan yolda değildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamenzü -- 29 Aralık 2016; 0:24:12 >

• Benim gördüğüm eksiler;

1. speedcam dosyasının (yasadışı olmamasına rağmen.) sunulmaması. Yasadışı ise lütfen buradan atıfta bulunarak bizleri bilgilendiriniz.

2. Harita güncelleme sorunu.

3. Çapraz platform lisans taşıma desteğinin bulunmaması,

4. Online hesap entegrasyonu olmaması. Bütün kayıtlı noktalarımızı kendimiz manuel yedeklemek zorunda kalıyoruz. Tabi internetten araştırıp, dosya yolunu bulduktan sonra.

5. Basitçe telefonu çevirdiğimizde haritanın dönmemesi,

bilmediğimiz yerlerde park edip, işimi bitirdikten sonra yeniden araca bindiğimde bazen gideceğim yönü bulmakta sıkıntı yaşıyorum.

Burada saydığım bazı maddeler kaçak kullanımı teşvik etmektedir.

1. speedcam dosyasını veya kendi kayıtlı noktalarınızın bulunduğu klasörleri rahatça bulmak.

2. çapraz platformla ilgili lisans problemi yaşamamak,

3. speedcam ve haritaların sürekli güncel kalması. (ayda bir dosya indirip kopyalamak insanı yoracak bir şey değil...)

Ben de parayla satın alıp, pişman olanlardanım.

Şimdi iphone alırsam bu programı kaçak kullanmak zorunda bırakılmam ne kadar uygun bir şirket politikası.

• Bir de şu konu var;

Programın kullanım verilerini göndermesini kabul ettim.

ancak internet kullanımına bakınca, herhangi bir kullanım bilgisi göndermediği kanaatine vardım.

Sadece güncelleme kontrolü yapılıyor gibi sürekli naviextras ile ilgili iletişim kayıtları buldum.

gittiğimiz rotalar, güzergah tercihleri, rotadan saptığımız durumlar vs kullanılmıyor herhalde.

gittiğimiz yolların track dosyaları görünüyor, ancak bunların iletildiğine dair bir kayıt bulamadım.

1. Kullanıcı izni kapsamında başarsoft a veya nng ye ulaştırılan bilgiler nelerdir?

2. eğer yoksa "kullanıcı datalarını sadece wifi ile gönder." seçeneği konamaz mı?
  • Ekim ayında çıkan harita güncellemesini 29/12/2016 itibarı ile halen alamamış olan lisanslı kullanıcılarınıza vereceğiniz cevap nedir sayın firma yetkilileri?

Bahanelerinizi alalım?

Dipnot : Eskiden navigasyon cihazım vardı; sırf "memleketin firması, çorbada tuzumuz bulunsun" diyip 2 veya 3 sene parasını ödeyip güncelleme almaya devam etmiştim naviextras ile, o verdiğim paraları da helal etmiyorum, nextgen için ödediğim parayı da helal etmiyorum. (Umurunuzda olmayacağından eminim ama en azından içimde kalmasın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mortarxl -- 29 Aralık 2016; 14:21:33 >
    o zaten olacak birşey değilde üstadım bu andrid güncellemesi ne olacak.Daha 6 aylık bir programa tek güncelleme geldi.
  • SYGIC Car Navigation alarak Basarsoft / IGO'ya veda ettim, sebepleri güncelleme ve araçımda bulunan mirrorlink ile IGO uyumlu olmaması sebebiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamenzü

ankara çevre yolunda ve Alparslan Türkeş parkı yakınında yan yollara yönlendiriyor.

çubuk tan, Eryaman a giderken göründüğü üzere sağdan direk geçiş varken göbeğe sokup, sağa döndürüyor.

birinci ekran görüntüsünde ben yan yolda gibi görünüyorum; sebebi ekran görüntüsü almak için arabayı kenara çekmemdir.

ben yan yolda değildim.

Merhabalar.

Güncel haritada gerekli kontrolleri yaptık, ilk iki ekran görüntüsü ile ilgili bir sorun gözükmüyor. Sıkıntılar giderilmiş durumda.
    3. ekran görüntüsü (Beştepe Kavşağı) ile ilgili ise, bu durum geçmiş trafik'teki bir sıkıntı yüzünden kaynaklanıyor. Geçmiş trafik kapalı iken bir sıkıntı gözükmüyor fakat geçmiş trafik açık iken kısa rota'da böyle bir durum söz konusu maalesef. Bu durumu IGO'ya ileteceğiz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Necmettin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basarsoft -- 4 Ocak 2017; 18:13:52 >

• yıl 2017 oldu ama hala 2016 nın son güncellemesini alamadık :)
    bence güncellemelerde yıl belirtmeseler daha iyi olacak ,diğer türlü insan bir tuhaf oluyor
  • Güncellemeler ne zaman gelecek merakla bekliyoruz.
    İzmir'de Trafik çalışmıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentdilbaz

İzmir'de Trafik çalışmıyor mu?

Şu anki sıcak gelişmelerden dolayı durmuş olabilir...
  • Soickan S kullanıcısına yanıt
    Uzun zamandır çalışmıyor.

Kullanan arkadaş varmı ?
  • 
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.