Şimdi Ara

YAĞ YAKAN ARABA !! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
4
Favori
225.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benim eski şahinde 7 binde bir yağ değişimi yapardım, eksiltme v.s hiç görmemiştim, hatta enayilik ettiğimi düşünürdüm ne yağ kararıktı nede eksilme vardı.

1000km de 1 litre yağ eksiltmenin neresi normal bi türlü çözemedim doğrusu

Not: bendeki araç benzinli Şahindi.
  • lpg li palio kullandım 10000 de bir yağ değiştiriyordum ,gram eksiltmiyordu. yağ eksiltmenin neresi normal,sağlıklı motor yağ eksiltmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birileri yazmış arkadaşlar hemen elden çıkartırım satar kurtulurum ne ayak çöpemi atıyonuz yada yurt dışınamı satıyonuz arabayı. satacaksınız bi garibe kendi vatandaşınıza emek semek biriktirdiği parayı alacaksınız adamın 1000-2000 masraflı arabayı satacanız kul hakkıdır ayıptır hayır gelmez insana o işten çaldırdım parayı kaybettim sayın yaptırın motorunuzu satacaksanız öyle satın yada adam gibi binin. bi arkadaşıma sattılar böyle yeni evli 800 lira maaşla çalışıyor 5 6 yıllık emeği düğün parasını verdi bi kıçı kırık araba aldı 1000 lira masraf var dediler yaptıramıyorda çocuk her bindiğinde beddua ediyor bozuk arabayı satan zihniyete yuh olsun saygılar
  • GÜNCEL.

Arkadaşlar kullandığınız yağın kalitesi yağ eksiltmeyi çok etkiler

Kesinlikle kaliteli yağ kullanın.

Önce kaçak tespitini iyi şekilde yapın. Genelde; külbütör kapağı, kartel, yağ filitresi ve tapalar da kaçak görülür. Eğer buralarda sıkıntı yok ise motor yağ sekmanın da aşınma vardır.

Yağ sızdırmazlık sekmanı aşınsa bile piston basıncı ölçüldüğünde aşırı değer kaybı görülmeyecektir ve usta motor durumu iyi diyerek sizi yolcu eder. ( Sekmanların aşınma payları bazen orantılı olmaya bilir.)

Saygılarımla.
  • Merhabalar, öncelikle konuyu tekrar hortlattığım için özür dilerim ama bişey soracaktım. Şimdi benim aracım 97 clio 1.4 Rt. Araç gazdayken gazı köklediğimde beyaz duman, benzindeyken köklediğimde siyah duman atıyor. Yani net siyah değil ama siyaha çok yakın bi renk. İşyerinden izin alamadığım için aracı bir adama güvenerek öğle tatilinde düğünden kalan takılarımızla aldım. Hiç bir masrafı yok demişti ama araçta böyle bir problem var. Mavi duman falan yazılmış ama bende pek anlamam arabadan, ne yapmamı öneririsiniz. Ustaya gösterdim motor yapılıcak sonra 500 bin km de bin diyor. Yaptırıp satmamı ve daha yüksek bi model mi almamı öneririsiniz, yoksa yaptırıp binmelimiyim. Aslında aracın sorunu tam olarak nedir bende bilemiyorum sadece o duman atma durumu var ve fazlaca duman atıyor gazı köklediğimde. Birde Alanya'ya gitmeyi düşünüyorum araçla bu şekilde gidilir mi? Gitsem neye önlem almalıyım. Bilen arkadaşlar rica etsem önerilerini söyleyebilirler mi? Ben ne yapayım?

• mazı markalarda kronik oluyor bu, bişey yapamazsın... önemli birşey değil bence sorun yapma bunu, bagajda her zaman 1 litre yağ bulundur, yağ ucuz birşey
  • BUNLAR BİRŞEYMİ. BENİM TAUNUSA 50 LİLRALIK LPG ALIYORUM 20 LİRALIK YAĞ YAKIYOR. AMA SOYKA Bİ GİDİYOOO....
  • Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce renault kangoo 1,5 diesel araba aldım. Arabam 2004 model ve 184.000 km. Aracım yolda yolda giderken 2000 devrin üzerine çıkınca araba yanıyormuş gibi egzozdan gri renkli duman çıkıyor. Arabanın yağ yaktığını falan söyleyenler oldu (sıradan kişiler usta değil). Geçenlerde eksilme olan yağı tamamlattım ama 500 km bile yapmadan araba yağ uyarısı verdi baktığımda motorda hiç yağ kalmamıştı. Tekrar yağı tamamladım aracı kullanmaya devam ediyorum arar ara sürekli yağına bakıyorum şimdi de hiç bir eksilme yok ama duman aynı şekilde devam ediyor neredeyse arkamdan gelen arabalar sis farlarını yakacak. Bu konuda yorumu olan arkadaşlardan yardım istiyorum...
  • vezir kullanıcısına yanıt
    Hocam benim aracın motoru sıfır yapıldı
    Iki buçuk ay önce aaraç motor yapilali
    3 km yol gitti ve tekrar yağ yakmaya başladı neden yapabilir cvp verirseniz sevinirim

• Arkadaşlar benim araç tipo
    motorunu iki yada üç ay önce sıfır yaptırdım
    araç motor yapılali 3 km yi gördü
    ve yağ yakmaya başladı
    sizce sebeb nedir yardimci olursanız sevinirim
    aracın motoru zorlanmiyor
    devrinde kullanılıyor
    Nasi bi uygulama yapmam gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: ank.mert_ank@hotmail.com

Arkadaşlar benim araç tipo
    motorunu iki yada üç ay önce sıfır yaptırdım
    araç motor yapılali 3 km yi gördü
    ve yağ yakmaya başladı
    sizce sebeb nedir yardimci olursanız sevinirim
    aracın motoru zorlanmiyor
    devrinde kullanılıyor
    Nasi bi uygulama yapmam gerek

hort süper olmuş tipo da yağ yakma kroniktir kardeşime aldığım araç 3000 km de 2 litre yağ eksiltiyor sıralı lpgli performansı süper nedeni yağ yakması dynoda %90 çıkar duman vs yok yakıt güzel ama yakıyor sanayide tanıdığım olmasına rağmen elletmeyeceğim çünkü hepsi kasap hepsi yalancı 1000 km de 2litre eksiltene kadar mavi duman atıncaya kadar kullansın sonrası satmazsa yatak gömlek vs mecbur değişsin parça çalmadan kusur gizlemeden adam gibi motor yapılsın en iyisi bile lavuktur sanayicilerin sanayide sürekli iş yaptıran kişi olarak yazıyorum

• ank.mert_ank@hotmail.com A kullanıcısına yanıt
    Aracın motorunu yapan kişi sorumludur. Sonuçta motor açan aynı zamanda 6 ay 1 sene garanti de vermesi gerekir. Siz başkasına dokundurtmadan motoru açana götürün ayıplı malına sahip çıksın. Bilmiyorsa motoru niye açtı ,usta var ustacık var

• Arkadaşlar Merhabalar aranıza yeni katıldım bende 1998 hyundai accent 1.3 lx 241000 km de lpg li aracım var motor yağ yakıyor egzosdan mavi duman atıyor çekişi düşük motor rektefiye yapmak istiyorum istanbul içi tavsiyeniz varmı

• VIARLE14 V kullanıcısına yanıt
    Bende 2017 yılının mart aylarında motor yaptırdım 3500 tl para verdim. Araba yine yağ yaktı, 3 kez aynı adama teslim ettim 3. Dede çözemedi ve her teslim edişimde de afedersiniz ama bir tarafının içine sıştı. Artık sanayiye gitmiyorum, balatasını yağını suyunu kendim değiştiriyorum. Konuya katılma amacım; bu bor katkılarından kullansam faydasını görürmüyüm. Aracın motorunu açtırmayı düşünüyordum tekrar ama vazgeçtim (darphane değiliz sonuçta.) Kullanan var mıdır bu bor katkısını.

• Arkadaşlar herkese merhabalar,
    Öncelikle konuyu tekrar hortlattığım için özür dilerim, yeni bir konu açmak istemedim.
    Aracım 2001 model opel astra (comfort) lpg’li. Muayenem bitti, egzos emisyonu da yok ihmal ettik hiç yaptıramadık. 4-5 yıldır. Ve aracım biraz yağ eksiltiyor.
    Size sorum; yağ akan aracım muayeneden geçer mi? Muayeneye sokmak için öncelikle egzos emisyon muayenesini yaptırmak gerekiyor, onun için de –ustamın dediğine göre- katalizörü halletmem gerekiyormuş, bu şekilde egzosdan kesinlikle geçmez dedi, hatta motoru da rektefiye yaptırman gerekir dedi ve egzos katalizör susturucu ve motor rektefiyesi ile birlikte 6700tl küsur masraf çıkardı.
    Fakat aracımın performansından memnunum, çekişi gayet iyi ve yakıtı da ekonomik.
    Ben bu egzos ve normal muayene işlerinden minimum masraf yapacak şekilde nasıl kurtulurum? Mutlaka ve mutlaka motor rektefiyesi yaptırmam gerekiyor mu muayeneden geçmem için? Şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.