Şimdi Ara

bisiklet tavsiyesi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
14.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şehir içinde kullanacağım hafif ve kaliteli aynı zamanda karizma bir bisiklet arıyorum fiyat çok uçuk olmasın 400- 500ytl olabilir yaş 20 mümkün olduğuncada büyük jantlı olmalı boy 1.94

tavsiyeleriniz nelerdir kaliteli marka olarak( bianchi vs)

• 20" sedona al...sakın ama sakın krona bulaşma!sonra işin içinden çıkamazsın..eğer takıldığın sorular olursa profilden msn imi ekleyebilirsin yardımcı olurum ben sana
  • 300 lira daha koy motor al
  • doukan@windowslive.com u ekle konuşalım...bianchi , kron vs ye bulaşma...kron a sakın..ikisi de parasının karşılığını veremeyen firmalar
  • salcano,corvette,bisan,umit vs. bisikletlerde ucuz çin malı ürünler kullanılır genelde...shimano derler,sadece vites kolu shimanodur(ki o da en düşük modeldir)yada aynakolu,herhangi bir parçası shimano dur,adam size bu shimano iyi der ve sizde bisikler bilginiz yoksa kanarsınız...
    bu yüzden bilindik markalara biraz daha fazla para verip uzun süre ve daha rahat bir şekilde uğraşmadan kullanmak en iyisidir bence..

size önerebileceğim başlıca markalar:

cannondale,trek,sedona(türk malı),amoeba,scott,whistle,cesur(türk malı),specialized vs..türk malı deyip geçmeyin ikisi de kaliteli markalardır!özellikle sedona çok yaygın

türk malı bir de kron var ama ben şahsen tavsiye etmiyorum..verdiğiniz paranın karşılığını,teknik desteği alamazsınız...sedona aslı bisiklet tarafından getirildiği için böyle bir sorun olmaz.

eğer ucuz ve kaliteli arıyorsanız bu markalardan sedona
    param var derseniz de cannondale,scott ve specialized iyi seçim olacaktır..
  • Valla Bianchi alma da ne alırsan al 9-10yıl falan oldu sanırım, Bianchi aspid sf 24 vites bisiklet almıştım hevesle amortisörlü falan, 3. gün giderken çatal kırıldı ufacık tümsekte bisiklet ikiye ayrıldı, ben kendimi yerde buldum, süratliydimde, hemen hastaneye gittik, dikiş falan atılmıştı ..... o kadar çürük yapmışlardıki çatalı içi boş teneke koymuşlar ek yerine doğru düzgün lehim bile atmamışlar. Mahkemeye vermeyi düşünüyoruz falan demiştik bianchiye, adamlar ben yokken eve falan gelmişler, bianchi yazan çanta tişört v.s. falan getirmişler özür dilemişler falan filan. Neyse sonra bisiklet yapıldı amartisörsüz çatal takıldı falan.... O zaman mahkemeye vermemiştik, cahillik işte, elimden gelse bianchinin fabrikasını havaya uçururum, ciddiyim....

Bisiklet seneler önce çürümeye terkedildi, o kazadan beride 2 tekerlekli şeylere pek binmem. En güzeli 4 tekerlek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Plan-M -- 10 Haziran 2008; 0:42:51 >
  • bu bisikletleri alacak bir de adres söyleseniz biz c.tesi kuzenle gittik almaya doğubank ın oradaki bisikletçileri gezdik 200 - 250 arası bişeyler bakıyorduk 225 e TR yapımı bulduk bisiklet hafif di (aliminyum du sanırım) shımano vites leri vardı sadece önde amörtisör vardı ama burda sayılan markalardan değildi sanırım

sizce bu anlattığm özellikler e 225 ytll nasıl yada bi adres verin oraya bakalım
  • boyuna göre 20" kadro uygun, marka olarak belirttiğin fiyat aralığında bianchi, kron,salcano bulabilirsin
  • sedona nın sitesine baktımda baya karizma bisikletler öyle bin tanede amortisör yok sağlam duruyor herşeyide shimano kullanıyorlarmış orjinaldir herhalde

saraçhanedede bayisi varmış yorumlar için sağolun bir gidip bakayım

motor al diyen arkadaşta bisiklet sürmenin zevki başka hiç bir şeyde yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Private -- 10 Haziran 2008; 10:55:05 >
  • Ben de başlığı bikini tavsiyeleriniz diye okudum!
  • quote:

Orjinalden alıntı: netman_ut

boyuna göre 20" kadro uygun, marka olarak belirttiğin fiyat aralığında bianchi, kron,salcano bulabilirsin

o fiyata alacağı bir kron,salcano yerine sedona alsa çok daha memnun kalır bunu söyleyeyim...cannondale nasıl bisiklet firmalarının en üst firmalarından biri ise,kron salcano da hep oldukları yerde kalacaklar(bana göre)
  • sedona türk malı olsa gerekwww.sedona.com.tr vardı
    ben olsam Kron alırım
  • evet cannondale çok iyi bir marka ama arkadaşın bütçesini bir hayli aşacaktır.

bütçeni biraz esnetebiliyorsan alman üretimi olan corratec lere de bakmanı öneririm

bu da linki:http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_SelectMark,1,DeltaBisiklet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QamiQaze -- 10 Haziran 2008; 23:47:46 >
  • Ben olsam Salcano alırdım. Taş gibi bisikletler üretiyolar hemde ucuz. Valla acaip gösterişlide duruyor.
  • @emre654 salcano ile sedona kıyaslanamaz bile...

@qamiqaze cannondale i örnek olarak söyledim..

@cliffburnstein evet hem sedona hem kron türk malı ama,sedonanın kullandığı parçalar daha kaliteli...bundan bir önceki seride sedona da amoeba-shimano parçalar var iken kron da daha düşük shimano ve zoom kullanılıyordu
  • bmx en güzeli :)
  • http://www.mtbtr.com/default.asp

bu sitede aradığını bulursun marka olarakta kron ve sedonaya bak
  • salcanoya bulaşma da ne alırsan al

6 yıldır salcano kullanıyorum.acayip sağlam bi gövdesi var.ama gövde hariç hemen hemen heryeri değişti

jantlar,lastikler,vites dişlileri,fren telleri,vites telleri,fren pabuçları,koltuk değişti.bunların bikaç tanesinin zaten 2-3 yılda bir değişmesi normal ama vitesler falan çok dandik.mesela fren sistemi (fren kolu hariç) komple değişti ama bi türlü tam ayarı yakalayamadım.bisikletçiye ayarlatıyorum,denge güzel ama fren tutmuyo.ben ayarlıyorum,mükemmel tutuyo ama denge yok.ayrıca orjinal lastikleri yokuş aşağı inerken aşırı kayıyodu.buz üstünde gider gibi.onu başta değiştirdim.böyle yani.ama ben abartmam o kadar diyosan bilemem.ama benim fikrim,salcano almaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRajikomik

bu bisikletleri alacak bir de adres söyleseniz biz c.tesi kuzenle gittik almaya doğubank ın oradaki bisikletçileri gezdik 200 - 250 arası bişeyler bakıyorduk 225 e TR yapımı bulduk bisiklet hafif di (aliminyum du sanırım) shımano vites leri vardı sadece önde amörtisör vardı ama burda sayılan markalardan değildi sanırım

sizce bu anlattığm özellikler e 225 ytll nasıl yada bi adres verin oraya bakalım

Ben sakin alma derim cunku o fiyata alacagin bisikletten sana hayir gelmez. En iyisi bunu en az 400 liraya tamamlayip bilindik bisiklet markalarindan almak :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inanmayan denesin

20" sedona al...sakın ama sakın krona bulaşma!sonra işin içinden çıkamazsın..eğer takıldığın sorular olursa profilden msn imi ekleyebilirsin yardımcı olurum ben sana

Nick- msj uyumu

Hocam benim tavsiyem de scott marka bir bisiklet alman. Büyük jantlı modelleri de mevcut . Fiyat olarak da ortalama bir fiyatı var .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.