Şimdi Ara

THY Bagaj Bilgileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
22.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben yakın zaanda yurtdışına ( Almanya) çıkacağım ama bagaj ile ilgili anlamadığım bir nokta var. THY larının dediine göre bagajımız en fazla 20 Kg olmalıymış. Ama ben hem kıyafetlerim için 20 kg ı aşmayacak bir valiz ve küçük bir bel çantası ve bir laptop çantası götüreceğim. Bunların toplamı mı20 kg ı aşmayacak yoksa sadece bagaj da taşınacak büyük valiz mi 20 kg ı aşmayacak. Kabin bagajı ayrı bir şey mi oluyor. Laptop çantası kabin bagajı olarak geçiyormuş ve her yolcu sadece bir adet kabin bagajı taşıyabilirmiş. eğer böyleyse ben küçük bir bel çantası taşıyamaz mıyım?
    Tecrübeliler yardım.

• Bagaj olarak 2 hatta 3 canta alabiliyorsun. 2 si bagaja gidiyor 1 senin yaninda kabine cikariyorusun. Hatirladigim kadariyla 35 kg olmasi gerek. kisi basi 50 60 kg hakkin olmasi lazim. THY musteri hizmetleri telefonunuwww.thy.com.tr den al en dogru bilgi orada saygilar
  • laptop ve diğer ufak eşyalarını yanına alabilirsin 30 kg hakkın var bagajda ve 30 kg geçerse kg basına senden hatırladığım kadarıyla 5 YTL alıyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rosenrot

Ben yakın zaanda yurtdışına ( Almanya) çıkacağım ama bagaj ile ilgili anlamadığım bir nokta var. THY larının dediine göre bagajımız en fazla 20 Kg olmalıymış. Ama ben hem kıyafetlerim için 20 kg ı aşmayacak bir valiz ve küçük bir bel çantası ve bir laptop çantası götüreceğim. Bunların toplamı mı20 kg ı aşmayacak yoksa sadece bagaj da taşınacak büyük valiz mi 20 kg ı aşmayacak. Kabin bagajı ayrı bir şey mi oluyor. Laptop çantası kabin bagajı olarak geçiyormuş ve her yolcu sadece bir adet kabin bagajı taşıyabilirmiş. eğer böyleyse ben küçük bir bel çantası taşıyamaz mıyım?
    Tecrübeliler yardım.

20 kg dediğin uçağın bagajına vereceğin miktar. Kabin bagajı ayrı,elinde laptop ve küçük bir çanta uçağa alıp koltukların üstündeki bölmelere koyabilirsin. bunlar kg'a dahil değil.

• Thy yurtdisi ucuslarinda 30 kg bagaj hakkin var, kabin veya el bagaji tabir ettigimiz ise bunun disinda. Laptop ve bel cantasi bir sorun yaratmaz
  • Son 8 senede 400,000 milin üzerinde uçuş yapmış biri olarak çok gittim geldim ama sana direk THY kılavuzundan kopyalayıp yapıştırıyorum:
    quote:

3. Serbest bagaj taşıma hakkım ne kadar?

Ekonomi sınıf seyahat eden yolcular için : 20 kg.
    Business sınıf seyahat eden yolcular için : 30 kg.

Ayrıca;

* Amerika ve Kanada uçuşlarında tüm sınıflarda seyahat eden yolcular için, maksimum 2 adet. (1 adet 32 kg)
    * ekonomi sınıf seyahat eden yolcular için : 2 adetin 3 boyutunun toplamının 273 cm’yi geçmemesi,
    * business sınıf seyahat eden yolcular için : her bir adetin 3 boyutunun toplamının 158 cm’yi geçmemesi,

gerekmektedir.
    *Serbest bagaj taşıma hakkı* uçuş ve bilete göre değişkendir.
  • Teşekkür ederim aradığım cevap buydu.
    quote:

Orjinalden alıntı: liberti

quote:

Orjinalden alıntı: Rosenrot

Ben yakın zaanda yurtdışına ( Almanya) çıkacağım ama bagaj ile ilgili anlamadığım bir nokta var. THY larının dediine göre bagajımız en fazla 20 Kg olmalıymış. Ama ben hem kıyafetlerim için 20 kg ı aşmayacak bir valiz ve küçük bir bel çantası ve bir laptop çantası götüreceğim. Bunların toplamı mı20 kg ı aşmayacak yoksa sadece bagaj da taşınacak büyük valiz mi 20 kg ı aşmayacak. Kabin bagajı ayrı bir şey mi oluyor. Laptop çantası kabin bagajı olarak geçiyormuş ve her yolcu sadece bir adet kabin bagajı taşıyabilirmiş. eğer böyleyse ben küçük bir bel çantası taşıyamaz mıyım?
    Tecrübeliler yardım.

20 kg dediğin uçağın bagajına vereceğin miktar. Kabin bagajı ayrı,elinde laptop ve küçük bir çanta uçağa alıp koltukların üstündeki bölmelere koyabilirsin. bunlar kg'a dahil değil.

• Hort vaktii
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.