Şimdi Ara

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
849
Cevap
5
Favori
137.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yolcum

Finansçıymışsınız, tahmin etmeliydim. Koskoca cari açığı , petlasla çözüme bağlayacak kadar kıt düşünene finansçılar oldukça , bu memlekette cari açık olması gayet normal...
    Az buçuk gazete okuyan biri anlar demişsin ama sen anlamamışsın işte.. İlk örneği siz Fransa'dan verince bende memleketten karşı örnekle cevap verdim ama düşüncenize ağır geldi herhalde.. Demek ki okuyorum dediğiniz gazeteler, o devasa ve fuzuli masrafları, devletin bir ihtiyacı gibi gösteren malum medya ürünleri ve sizde onların takipçilerindensiniz.
    Maalesef sizinle en baştan, zihniyetten uyuşmuyoruz..
    Sorularıma bile cevap alamadığım, finansçıyım diye geçinen biriyle konuyu gereksiz yere uzatmanın anlamı da yok.. Alın petlasınızı kullanın. Hatta tekrar yazayım, keşke tüm kamu araçlarında petlasın, yada ismi önemli değil, yerli malı üretilen lastiklerin kullanıldığını bizde görseydikte (neden en azından Türkiye'deki fabrikalarda üretilen araçlara binmiyorlar demiyorum bile...) verdiğiniz örnekteki yerli malı kullanan Fransız başbakanı yaklaşımını anlayabilseydik....
    Neyse, uzatmamayım, bu kafayla umarım kurtarırsınız cari açığı..

ben ne yazmışım sen ne siyaset yapmışsın. ben diyorum yerli üretim kullanalım paramız dışarı gitmesin sen diyorsun ki siz yandaşsınız. aloo cari açık diyorum. yerli malı diyorum. ben fransız başbakanın yerli üretim stratejisini örnek alıyorum.

arkadaş öncelikle şu siyaset tartışmasına çekme muhabbeti. ben diyorum ki elin fransızı bile dış ticaret açığını azaltmak için kendi arabasını kullanıyor demek ki dış ticaret açığının ithal ürün kullanmakla alakası var. sen diyorsun ki cumhurbaşkanı kendine sarary yaptırıyor araba alıyor. ne yani bunlar var diye ithal mal almak dış ticaret açığını etkilemez mi diyeceğiz. bu benim düşünceme değil ağır gelmek, onunla alakalı bile değil.

petlas kullanıyorsun diye dış ticaret açığı azalır mı? evet azalır. yaklaşık bir lastik fiyatının %75-80 i kadar azalır.

aynı şeyleri tekrarlamanın bir alemi yok. bu ülkenin devleti ne kadar kira verirse versin, kendine saray yaptırırsa yaptırsın, sen ithal mal alırsan, ben ithal mal alırsam, vatandaş ithal mal alırsa dış ticaret açığı artar. evet petlas da bunların bir örneği.

dediğim gibi sorun sende değil. sana bu eğitimi verende. ya da veremeyende. zira sen de karar almayı değil bahane üretmeyi öğrenmişsin.

sana deniyor ki ikamesi varsa yerli malı kullan, sen diyorsun ki cumhurbaşkanı kendine saray yaptırıyor, araba alıyor, uçak alıyor ben niye yerli ürün kullanayım!!!! buna cevap verince yandaş oluyorsun.

konuyu uzatmamak lazım.

özetle ithal mal kulllandığın zaman devlet vergisini alır ama millet parasını yurtdışına göndermiş olur. yerli ürün kullanırsan türk patron zengin olur ama milletin parası ülkede kalır. buna itirazın varsa söyle yoksa saçma sapan cevaplar verme. cumhurbaşkanınn kendine saray yaptırmasının ithal malın ülkeye verdiği zararla ilgisi yok.

ha sen dersin ki para bende ben harcıyorum. eyvallah. ama yerli ürün almak da ithal ürün almak da aynı şey dersen sana hop derler. cehaletini böyle yüzüne vururlar.

konuyu yine siyasete çekersen artık basamak basamak yazacağım yanlışının nerede olduğunu. ama beni yorma bütün mesajlarımı tekrardan oku konunun basit olduğunu anlayacaksın.

• ben ne yazmışım sen ne siyaset yapmışsın. ben diyorum yerli üretim kullanalım paramız dışarı gitmesin sen diyorsun ki siz yandaşsınız. aloo cari açık diyorum. yerli malı diyorum. ben fransız başbakanın yerli üretim stratejisini örnek alıyorum.

arkadaş öncelikle şu siyaset tartışmasına çekme muhabbeti. ben diyorum ki elin fransızı bile dış ticaret açığını azaltmak için kendi arabasını kullanıyor demek ki dış ticaret açığının ithal ürün kullanmakla alakası var. sen diyorsun ki cumhurbaşkanı kendine sarary yaptırıyor araba alıyor. ne yani bunlar var diye ithal mal almak dış ticaret açığını etkilemez mi diyeceğiz. bu benim düşünceme değil ağır gelmek, onunla alakalı bile değil.

petlas kullanıyorsun diye dış ticaret açığı azalır mı? evet azalır. yaklaşık bir lastik fiyatının %75-80 i kadar azalır.

aynı şeyleri tekrarlamanın bir alemi yok. bu ülkenin devleti ne kadar kira verirse versin, kendine saray yaptırırsa yaptırsın, sen ithal mal alırsan, ben ithal mal alırsam, vatandaş ithal mal alırsa dış ticaret açığı artar. evet petlas da bunların bir örneği.

dediğim gibi sorun sende değil. sana bu eğitimi verende. ya da veremeyende. zira sen de karar almayı değil bahane üretmeyi öğrenmişsin.

sana deniyor ki ikamesi varsa yerli malı kullan, sen diyorsun ki cumhurbaşkanı kendine saray yaptırıyor, araba alıyor, uçak alıyor ben niye yerli ürün kullanayım!!!! buna cevap verince yandaş oluyorsun.

konuyu uzatmamak lazım.

özetle ithal mal kulllandığın zaman devlet vergisini alır ama millet parasını yurtdışına göndermiş olur. yerli ürün kullanırsan türk patron zengin olur ama milletin parası ülkede kalır. buna itirazın varsa söyle yoksa saçma sapan cevaplar verme. cumhurbaşkanınn kendine saray yaptırmasının ithal malın ülkeye verdiği zararla ilgisi yok.

ha sen dersin ki para bende ben harcıyorum. eyvallah. ama yerli ürün almak da ithal ürün almak da aynı şey dersen sana hop derler. cehaletini böyle yüzüne vururlar.

konuyu yine siyasete çekersen artık basamak basamak yazacağım yanlışının nerede olduğunu. ama beni yorma bütün mesajlarımı tekrardan oku konunun basit olduğunu anlayacaksın.
    yaşım 32. finansçıyım.

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanun sayesinde çok para iadesi aldım. çok ürünü sıfırı ile değiştirttim.

ilk başta ne dediğini hatırla. ne dedin: boşver türk patronuna para kazandırmay yabancı bir malı alınca da devlet vergisinden kazanıyor zaten.

bu cümlende ne saray inşaatı var ne ülke harcamaları. bu cümle ithal mal almak ile yerli mal almanın ülke kazanımı açısından farkı olmadığını iddia ediyor.

tam anlamıyla cehaletin göstergesi bu. zira öyle bir cümle sarfetmişsin ki az buçuk gazete okuyan haber izleyen biri kurduğun cümlenin ne kadar cahilce olduğunu, ne kadar komik duruma düştüğünü görür. ama sen göremiyorsun.

ithal lastik yerine petlas almanın dış ticaret açığı ile bağlantısını kuramayan bir vatandaş olduğunu sanmıyordum. maalesef varmış. üstelik bunun da farkında değilmiş.

yazık. ne söylesek beyhude.

önemli not: asıl suç bu arkadaşta değil. onun bu kadar cahil kalmasına neden olan tüm bireylerde.

önemli not2: hiç bir zaman zaten yiyen yiyor banane diyen anadolu çomarlarından olmadım. her zaman kendi hareketlerinden mesul olacağını bilen biri oldum. başkasının yemesi, çalıp çırpması, hunharca harcama yapması, israf etmesi benim de aynılarını yapmama neden olacak kadar zayıf karatkerli bir adam değilim.
    böyle cahil bir yorum olabilir mi?

yıllardır millet olarak kendi kendimizi boşu boşuna yırtıyoruz dış ticaret açığı diye. diğer ülkeler boşuna çaba sarfediyor yerli ürünleri kullanmaya teşvik ederken. mercedes, bmw kullanmak varken fransa başbakanı pejo, citroen ve renault kullanarak saçmalığa imza atıyor.

petlas iyidir kötüdür tartışılır da yabancı ürün alınca da devlet vergiden kazanıyor diyebilen bir insana ne diyeceğiz!

dış ticaret açığı nedir? nelere neden olur? bir milleti nasıl fakirleştirir? parasının değerini nasıl alır götürür? bunlara bakmak lazım önce. ama eksik çok.

not: çıkardığı primacy hp model lastik ıslak zeminde haddinden fazla kaydırınca apar topar üretimini durdurup çaktırmadan primacy 3 ismi altında yeni modelini piyasaya süren michelin mi çok güvenilir firma. veya dergilerin yaptığı testlere kendi laboratuvarından özel test lastiği gönderen pirelli mi çok güvenilir. 2 yıllı cinturato p7 her tarafından çatladı. hava kaçırıyor nereden kaçırdığını bilemiyoruz. 2 yıllık petlas kışlıklar taş gibi duruyor.
  • Hemen hemen hergün bildiğiniz gibi yüzlerce aracın lastikleri yenileniyor ve topikleride görüyoruz lastiğim eskidi yenisini almam gerekiyor ne alsam fln gibi topikler forumdan hiç eksik olmuyor bu topikleri açacağımız yere aracımızın lastik ebatlarına uygun petlas alsakta Türkiye kazansa nasıl olur yerli malı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 4 Haziran 2008; 18:08:24 >

• yolcum kullanıcısına yanıt
    yaşım 32. finansçıyım.

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanun sayesinde çok para iadesi aldım. çok ürünü sıfırı ile değiştirttim.

ilk başta ne dediğini hatırla. ne dedin: boşver türk patronuna para kazandırmay yabancı bir malı alınca da devlet vergisinden kazanıyor zaten.

bu cümlende ne saray inşaatı var ne ülke harcamaları. bu cümle ithal mal almak ile yerli mal almanın ülke kazanımı açısından farkı olmadığını iddia ediyor.

tam anlamıyla cehaletin göstergesi bu. zira öyle bir cümle sarfetmişsin ki az buçuk gazete okuyan haber izleyen biri kurduğun cümlenin ne kadar cahilce olduğunu, ne kadar komik duruma düştüğünü görür. ama sen göremiyorsun.

ithal lastik yerine petlas almanın dış ticaret açığı ile bağlantısını kuramayan bir vatandaş olduğunu sanmıyordum. maalesef varmış. üstelik bunun da farkında değilmiş.

yazık. ne söylesek beyhude.

önemli not: asıl suç bu arkadaşta değil. onun bu kadar cahil kalmasına neden olan tüm bireylerde.

önemli not2: hiç bir zaman zaten yiyen yiyor banane diyen anadolu çomarlarından olmadım. her zaman kendi hareketlerinden mesul olacağını bilen biri oldum. başkasının yemesi, çalıp çırpması, hunharca harcama yapması, israf etmesi benim de aynılarını yapmama neden olacak kadar zayıf karatkerli bir adam değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 21 Kasım 2014; 22:34:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yolcum

Boşver bir Türk patronuna para kazandırmayı.. Yabancı bir ürünü alınca da vergisinden devletin kazanıyor zaten..

Lastik işi şakaya gelmez...

Bu konuda ARGE-'sine milyon dolarlar ayıran, hammaddesinde en iyiyi kullanan, yeni teknolojileri kullanan, kısaca lastikte kendini ispatlamış, dünyanın güvendiği markalardan birini al...

Hayatın kazansın, ailen seni kazansın..

böyle cahil bir yorum olabilir mi?

yıllardır millet olarak kendi kendimizi boşu boşuna yırtıyoruz dış ticaret açığı diye. diğer ülkeler boşuna çaba sarfediyor yerli ürünleri kullanmaya teşvik ederken. mercedes, bmw kullanmak varken fransa başbakanı pejo, citroen ve renault kullanarak saçmalığa imza atıyor.

petlas iyidir kötüdür tartışılır da yabancı ürün alınca da devlet vergiden kazanıyor diyebilen bir insana ne diyeceğiz!

dış ticaret açığı nedir? nelere neden olur? bir milleti nasıl fakirleştirir? parasının değerini nasıl alır götürür? bunlara bakmak lazım önce. ama eksik çok.

not: çıkardığı primacy hp model lastik ıslak zeminde haddinden fazla kaydırınca apar topar üretimini durdurup çaktırmadan primacy 3 ismi altında yeni modelini piyasaya süren michelin mi çok güvenilir firma. veya dergilerin yaptığı testlere kendi laboratuvarından özel test lastiği gönderen pirelli mi çok güvenilir. 2 yıllı cinturato p7 her tarafından çatladı. hava kaçırıyor nereden kaçırdığını bilemiyoruz. 2 yıllık petlas kışlıklar taş gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 21 Kasım 2014; 0:38:13 >

• Bulaşmayın bunlar argeyi sadece en ucuza nasıl malederiz diye kullanır sonra yerliyiz milliyiz ayağına yatar sahtekarlar. Lassa alın bunlardan iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinH

Petlas alinca Turkiye nasil kazaniyor anlamadim. Ulkemizden cikan petrollerle mi uretiliyor bu lastikler ? Veya direk devlete mi kaliyor butun para?

En basitinden fabrikasında vatandasımız calısıyor, istihdam saglanmış oluyor
  • Dış Ticaret Açığı Nedir? Ülke ihracatının ithalatından az olması demektir.

peki sen ithal mal alırsan ne olur? dış ticaret açığı artar.

peki ithal mal yerine yerli mal alırsan ne olur? dış ticaret açığı azalır. peki ithal lastik yerine yerli lastik (petlas) alırsan ne olur? sorunun cevabını çıkarabilecek kadar zekisindir.

demek ki ithal ürün ile yerli ürün kullanmak arasında fark var mıymış? varmış. sen ne demişsin? yok demişsin.

daha ne kadar basite indirgeyebileceğim bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 22 Kasım 2014; 0:55:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

verdiğin lastiğin blue olmayan versiyonunu kullanıyorum. 215/55R16 97W P7 Cinturato modelini. yakıt tüketimi C ıslak performansı B idi. 2 sene önce aldığımda ıslak performansı A olan lastik yoktu. ben de değerlerine bakarak P7'yi aldım. (2012 aralık dot tarihi)

3 hafta önce ön lastik hava kaybetmeye başladı. lastikçiye götürdüm hiç bir şey yok. ama lastiğin üzerinde 2-3 mm boyunda küçük küçük çatlaklar oluşmuş. (su kanallarının içinde)

geçen hafta kışlıkları taktırdım. onlar da 2 yıllık. petlas w651. bir tane bile çatlak yok lastikte. lastikçim de tüm lastiklerden takıyor. durumumu ona anlattım. dedi ki:" abi bu ara pirellilerde böyle oluyor. geçen de 5 aylık audi a3 geldi. lastik hava kaçırıyor. bir baktık küçük küçük çatlaklar var. 6 tane yama yaptık."

verdiğin etiket değerleri yeni bir lastiğin yapabildiği şeyler. ama o lastiğin o değerleri daha ne kadar verebildiğinin bir kanıtı yok. zaten pirellinin sottozero testinde yaptığı üçkağıt herkes tarafından biliniyor. (pirellinin gönderdiği lastikle lastikçiden alınan aynı model sottozeronun aynı test sonucunu vermemeleri)

avrupalı da o kadar masum değil. sen A sınıf lastik aldığını sanırsın ama lastik 3 ay sonra sertleşir C sınıfı olur sen hala mutlu mesut gezersin.

adac testlerindeki rüşvet skandalından bahsetmiyorum bile.

kaldı ki olması gereken şudur: neden ithal lastik alıyorsun? çünkü yerli lastikler daha kendini ispat etmedi bence. (olması gereken)

neden ithal lastik alıyorsun? ikisi arasında fark yok. sonuçta devlet vergisini alıyor. (cahilce)
    neden ithal lastik alıyorsun? hangi devlet büyüğü yerli lastik kullanıyor ki ben kullanayım. (acınası)

Öncelikle yolcumla girdiğiniz seviyeli ve bilgilendirici münakaşadan dolayı zevk aldığımı belirtmek isterim. "Yolcum" da aslında yerli malı kullanmanın cari açığı azalttığını biliyor ama bazı noktalardaki kızgınlığından dolayı başımızdakiler böyleyse benim niye umrumda olsun mantığıyla yaklaşıyor. Burada aslında olay şu,yerli aynı zamanda fiyatının hakkını vermeli. Petlas gerçekten de fiyat/kalite lastiği oldu. Zaten ilerleyen zamanlarda türkiyenin en çok satan lastiği olacağından şüphem yok.(belki de en satandır bilmiyorum.) Başka bir örnek,bizim hanım israile gıcıklığına domestos yerine başka bir marka aldı. Diyorki bu hiç temizlemiyor,bir daha ki sefere yine donestos alacağım. Kısaca olay şu yurdum malı alalım ama hakkınıda versin.

• Son 3 aracımda da lastik değişme zamanı geldiğinde Petlas'a geçiş yapıyorum, hiç bir problem yaşamadım, hem memleket kazanıyor hem ben, fiyat farkı en az %40. Formula 1 ve benzeri yarışlara , futbola, reklama yüzlerce milyon dolar döküyorlar ve bu harcamaları "süslü cümlelerle" millete yaslıyorlar. Burada manipülasyon yapan firma yetkilisi "sözde üyeleri" anlıyorum da, sistemin uşağı olduğunun farkında olmayan garibanların babasının malıymış gibi malum markaları savunmasını anlayamıyorum. Sonra da utanmadan sağda solda derler ki "bu ülkede hiç üretim yok, sadece ithalat ve inşaat var"...

En son lastiğimi değiştirmeye gittiğimde yaşadığım olayı kısaca anlatayım. Benim lastikler değişirken bir Qashqai geldi, adam şu herkesin bildiği "çok ünlü ve pahalı" markalardan birinden taktırmış, "hiç memnun değilim yolda diken üstünde gidiyorrum, fren yapmıyor" gibi birşeyler söyleyip değişim istiyordu bayi sahibinden.

Ben bu millete de, bu ülkeye de, bu ülkenin üretimine ve kalitesine de güveniyorum arkadaş. Gidin istediğiniz malı seçin ama burada bu memleketin malını kötülemeyin. İkiyüzlü adama ihtiyacı yok bu ülkenin.

• petlas eski lastiklere kaplama yapan firma değilmiydi
  • Hiç duymamıştım PETLASın eski lastik kapladığını...
    quote:

Orjinalden alıntı: harunpal

petlas eski lastiklere kaplama yapan firma değilmiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

quote:

Orijinalden alıntı: falken34

avrupa ve amerikaya ne kadar az kar ettirisem o kazar içim rahat edecek..
    bundan sonra seçimlerimi önce türk malı sonra uzakdooğu olarak değiştirdim...

petlas olur toyo olur...

Noldu sana böyle hoca

Bu aralar baya bi boykotçusun.

Japon diyorsun başka bişey demiyorsun

hoca geçen aylarda bir memur arkadaş vasıtasıyla mit müsteşarı olan bir abiyle tanıştık..türkiye için avrupanın ve amerikanın tutumu hakkında birkaç olay anlattı.yenilir yutulur gibi değil.bildiğimiz herşey aslında öyle değilmiş....

bir organizasyon olsa toplansak sizede anlatsam...
    sigaramı bide değiştim..samsun216 içiyorum..

bende bu adamların mallarını elimden geldiğince kullanmama kararı aldım...herkese de söylüyorum...elinizden geldiğince kullanmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 13 Ağustos 2014; 10:48:36 >

• 20 lira için petlas alınmaz ug hem kendini kanıtlamış ve bilinen bir lastik
  • Pirelli al İtalya kazansin
  • birader "Türk patronuna para kazandırmayın yabancı markadan da devlet vergi alıyor" gibi bir cümle yazsam utancımdan bir daha şu foruma girmezdim heralde... sizin gibi çok bilenlere inat 4 tane petlas aldım bugün kullandıkça iyi kötü yorumlarımızı yazarız burada bilgi de birikir şaka gibi tipler yemin ederim ya..
  • böyle bir savunma maalesef ortadoğu toplumlarında oluyor. kendi yaptıklarımızı savunmak için başkalarının yaptıklarını örnek veriyoruz. bu kadar aciz bir davranışı da haklı çıkarmaya çalışıyoruz.

devlet yöneticileri ithal mal kullanıyor diye adam ithal mal kullanmasını haklı çıkarmaya çalışıyor. bu refleks insanlara küçükken öğretiliyor. herkes yapıyorsa sen de yap. yazık çok yazık.

yazılan mesaj şu: Boşver bir Türk patronuna para kazandırmayı.. Yabancı bir ürünü alınca da vergisinden devletin kazanıyor zaten..

doğru mu? yanlış. ikisi aynı şey değil. hatta zıt şeyler. aynıymış gibi lanse etmek cehaletin bir örneğidir.

aynı mesajın devamı şu: Lastik işi şakaya gelmez...

Bu konuda ARGE-'sine milyon dolarlar ayıran, hammaddesinde en iyiyi kullanan, yeni teknolojileri kullanan, kısaca lastikte kendini ispatlamış, dünyanın güvendiği markalardan birini al...

Hayatın kazansın, ailen seni kazansın..

doğru mu? değil. artık hiç bir firma ilk yatırım maliyeti hariç ARGE'ye milyon dolarlar ayırmıyor. bunu yıl sonu mali verilerinde görebilirsiniz. zaten daha önce örnek verdiğim gibi michelin de, pirelli de sorunlu lastikler üretebiliyor. adac sitesinin geçen sene sıralamalarda oynaması için rüşvet aldığı ortaya çıktı. avrupalı bu konuda çok temiz sayılmaz. petlas ise devletten ilk alındığında çok kötüydü. sonra ciddi miktarda yatırım yapıldı. şimdi ise japon sumitomo rubber ile ortaklığa gidiyor avrupaya, amerikaya araç satabilmek için.

özetle ne yazdığına bak. sonra kendini kurtarmak için işin içine siyaset sokarak kıvırma.

• esmerce kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim :)

Ben bu kadar performans beklemiyordum açıkçası.

215/55/17 için petlaslari 250 liradan aldım. Goodyear,Michelin gibi markalar 450-500 civarı.
  • Bazı arkadaşların on yargisi ve denemeden yorumları bu basliga mesaj atmaya ittiğini öncelikle belirtmek isterim. 3 yıl önce hyundai yumurta kasa aracına 4 adet 175 starmaxx aldim.briston vardı üzerinde. Sessizliği hoşuma gitti sonra yagmurlu bir havada sanki araç fren yapınca kaydı yada bana hani yeni almanın verdiği suphe den etkilendim. Şikayet ettim. Satıcı firma dahil yol tutuşu harika hic boyle bir şikayet almadık dedi ama eksper uzmanın gelip aracı test edeceğini söylediler. Sadece bir kez petlas merkezi aramistim. Uç gün sonra birisi aradı kendini tanitti. Aracına bindi ve yagmurlu yolda sanki rallici gibi 1997 model aracimla zikzaklar çekti yemin ederim ben korktum ve tamam yeter bu kadar dedim. Satıcı firmaya gittik. Lastik basinclarini birde kendisi kontrol etti ve tokalasip ayrıldık. Araç abimde ve 4 yılı harika durumda çatlama yok. Zaten fazla binilmedigi 2. Araç olduğu için dişlerde gayet iyi. Hal boyle olunca bugün üzerinde michlen 44hafta 2011 model 185 65 14 86T takılı hyundai 2007 aracima dişler iyi olmasına rağmen çatlak çürük ve absnin çok sik devreye girmesi nedeniyle simdilik sadece on tekerlere terettutsuz 120*2:240/8taksit petlas pt311 taktirdim. Petlasa ve yerli sermayeye teşekkürler. Bu arada michlen 175TL ayni firmada. Ve arka plastiklerde söylediğim gibi çatlamış ama dişleri gayet iyi 6ay 1 yıl idare eder dedi firma. O yüzden ve ekonomiden dolayı ayni anda degistirmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz981

Bazı arkadaşların on yargisi ve denemeden yorumları bu basliga mesaj atmaya ittiğini öncelikle belirtmek isterim. 3 yıl önce hyundai yumurta kasa aracına 4 adet 175 starmaxx aldim.briston vardı üzerinde. Sessizliği hoşuma gitti sonra yagmurlu bir havada sanki araç fren yapınca kaydı yada bana hani yeni almanın verdiği suphe den etkilendim. Şikayet ettim. Satıcı firma dahil yol tutuşu harika hic boyle bir şikayet almadık dedi ama eksper uzmanın gelip aracı test edeceğini söylediler. Sadece bir kez petlas merkezi aramistim. Uç gün sonra birisi aradı kendini tanitti. Aracına bindi ve yagmurlu yolda sanki rallici gibi 1997 model aracimla zikzaklar çekti yemin ederim ben korktum ve tamam yeter bu kadar dedim. Satıcı firmaya gittik. Lastik basinclarini birde kendisi kontrol etti ve tokalasip ayrıldık. Araç abimde ve 4 yılı harika durumda çatlama yok. Zaten fazla binilmedigi 2. Araç olduğu için dişlerde gayet iyi. Hal boyle olunca bugün üzerinde michlen 44hafta 2011 model 185 65 14 86T takılı hyundai 2007 aracima dişler iyi olmasına rağmen çatlak çürük ve absnin çok sik devreye girmesi nedeniyle simdilik sadece on tekerlere terettutsuz 120*2:240/8taksit petlas pt311 taktirdim. Petlasa ve yerli sermayeye teşekkürler. Bu arada michlen 175TL ayni firmada. Ve arka plastiklerde söylediğim gibi çatlamış ama dişleri gayet iyi 6ay 1 yıl idare eder dedi firma. O yüzden ve ekonomiden dolayı ayni anda degistirmedim.

3 ay kadar once kış lastigi arayışına girmiştim.. epey bir araştırma sonucu ve internette videoları izlemem neticesinde fiyat olarak en uygun oldugu için korka korka Petlas W651 kış lastigi aldım.. her türlü zeminde çok güzel tutunuyor , tek olumsuz gördügüm yönü derin su birikintilerine 90 ve üzeri hızlarda girdigimde aşırı bir şekilde çekme yapması ( gerçi o hızla hangi marka kış lastigi ile girersen gir aynısı olacaktır diye düşünüyorum )

sonuç olarak.. Petlaslardan ziyadesi ile memnunum , kış lastigi ses yapar diye bekliyordum , şaşılacak derece sessiz ve yumuşak oldugu için çok konforlu..Nisan gibi kışlıkları çıkarıp yazlık lastige geçecegim hiç terettüd etmeden petlas alabilirim..

bu arada sıfır aldıgım arabamda Condinental Contact2 ler vardı , çok güzel lastik her zeminde kullandım , bana gore başarılı.. fakat 3. yıldan sonra lastikler sertleşmeye başladı .. şu an kullanılabilir durumda ama yinede Nisanda Condinental lar ile vedalaşacagım gibi..

• ktlimited01 K kullanıcısına yanıt
    petlasin dandik oldugunu kim soylemis? Cok iyi kis lastikleri kullanmis biri olarak petlasin gayette yeterli oldugunu soyleyebilirim. siz neye dayanarak dandik diyorsunuz mesela?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.