Şimdi Ara

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
849
Cevap
5
Favori
137.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı arkadaşların on yargisi ve denemeden yorumları bu basliga mesaj atmaya ittiğini öncelikle belirtmek isterim. 3 yıl önce hyundai yumurta kasa aracına 4 adet 175 starmaxx aldim.briston vardı üzerinde. Sessizliği hoşuma gitti sonra yagmurlu bir havada sanki araç fren yapınca kaydı yada bana hani yeni almanın verdiği suphe den etkilendim. Şikayet ettim. Satıcı firma dahil yol tutuşu harika hic boyle bir şikayet almadık dedi ama eksper uzmanın gelip aracı test edeceğini söylediler. Sadece bir kez petlas merkezi aramistim. Uç gün sonra birisi aradı kendini tanitti. Aracına bindi ve yagmurlu yolda sanki rallici gibi 1997 model aracimla zikzaklar çekti yemin ederim ben korktum ve tamam yeter bu kadar dedim. Satıcı firmaya gittik. Lastik basinclarini birde kendisi kontrol etti ve tokalasip ayrıldık. Araç abimde ve 4 yılı harika durumda çatlama yok. Zaten fazla binilmedigi 2. Araç olduğu için dişlerde gayet iyi. Hal boyle olunca bugün üzerinde michlen 44hafta 2011 model 185 65 14 86T takılı hyundai 2007 aracima dişler iyi olmasına rağmen çatlak çürük ve absnin çok sik devreye girmesi nedeniyle simdilik sadece on tekerlere terettutsuz 120*2:240/8taksit petlas pt311 taktirdim. Petlasa ve yerli sermayeye teşekkürler. Bu arada michlen 175TL ayni firmada. Ve arka plastiklerde söylediğim gibi çatlamış ama dişleri gayet iyi 6ay 1 yıl idare eder dedi firma. O yüzden ve ekonomiden dolayı ayni anda degistirmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz981

Bazı arkadaşların on yargisi ve denemeden yorumları bu basliga mesaj atmaya ittiğini öncelikle belirtmek isterim. 3 yıl önce hyundai yumurta kasa aracına 4 adet 175 starmaxx aldim.briston vardı üzerinde. Sessizliği hoşuma gitti sonra yagmurlu bir havada sanki araç fren yapınca kaydı yada bana hani yeni almanın verdiği suphe den etkilendim. Şikayet ettim. Satıcı firma dahil yol tutuşu harika hic boyle bir şikayet almadık dedi ama eksper uzmanın gelip aracı test edeceğini söylediler. Sadece bir kez petlas merkezi aramistim. Uç gün sonra birisi aradı kendini tanitti. Aracına bindi ve yagmurlu yolda sanki rallici gibi 1997 model aracimla zikzaklar çekti yemin ederim ben korktum ve tamam yeter bu kadar dedim. Satıcı firmaya gittik. Lastik basinclarini birde kendisi kontrol etti ve tokalasip ayrıldık. Araç abimde ve 4 yılı harika durumda çatlama yok. Zaten fazla binilmedigi 2. Araç olduğu için dişlerde gayet iyi. Hal boyle olunca bugün üzerinde michlen 44hafta 2011 model 185 65 14 86T takılı hyundai 2007 aracima dişler iyi olmasına rağmen çatlak çürük ve absnin çok sik devreye girmesi nedeniyle simdilik sadece on tekerlere terettutsuz 120*2:240/8taksit petlas pt311 taktirdim. Petlasa ve yerli sermayeye teşekkürler. Bu arada michlen 175TL ayni firmada. Ve arka plastiklerde söylediğim gibi çatlamış ama dişleri gayet iyi 6ay 1 yıl idare eder dedi firma. O yüzden ve ekonomiden dolayı ayni anda degistirmedim.

3 ay kadar once kış lastigi arayışına girmiştim.. epey bir araştırma sonucu ve internette videoları izlemem neticesinde fiyat olarak en uygun oldugu için korka korka Petlas W651 kış lastigi aldım.. her türlü zeminde çok güzel tutunuyor , tek olumsuz gördügüm yönü derin su birikintilerine 90 ve üzeri hızlarda girdigimde aşırı bir şekilde çekme yapması ( gerçi o hızla hangi marka kış lastigi ile girersen gir aynısı olacaktır diye düşünüyorum )

sonuç olarak.. Petlaslardan ziyadesi ile memnunum , kış lastigi ses yapar diye bekliyordum , şaşılacak derece sessiz ve yumuşak oldugu için çok konforlu..Nisan gibi kışlıkları çıkarıp yazlık lastige geçecegim hiç terettüd etmeden petlas alabilirim..

bu arada sıfır aldıgım arabamda Condinental Contact2 ler vardı , çok güzel lastik her zeminde kullandım , bana gore başarılı.. fakat 3. yıldan sonra lastikler sertleşmeye başladı .. şu an kullanılabilir durumda ama yinede Nisanda Condinental lar ile vedalaşacagım gibi..

• petlasın 2 adet kış lastiği benim yaşlı fiestada üçüncü yılında üstelik geçen kışdan sonra değiştirmedim aracın üstünde kaldı, bu kış işe yaramaz diye düşünürken dün-bugün 10-15 cm karda düz yokuş dinlemeden yürüdü gitti,ciddi şaşkınlık içindeyim keza bu kadar iyi performans beklemiyordum..
  • Petlas Imperium PT515 195/60R15 88H kullanan varmı arkadaşlar.

Kumho 195/60 R15 KH27 88H ile fiyatlar aynı.

Gönlüm petlasdan yana fakat kumhonun test verileri gayaet iyi. Petlasın test verilerini bilen var mı ?
  • Golf ve Insignia da kışı Petlas W651 lerle geçirdik, sessizlik ve çamur-taze kar performansı gayet iyiydi.

Dün eşimin Fiat Panda sındaki Lassa lardan teki hasar alınca ona da Petlas 311 siparişi verdim.
  • Petlas satış elemanının tavırlarından dolayı petlas asla.. Ben arkadası aracın yanına cagırdım lastiklere baksın diye sonra baktı acıklamalar yaptı agzında sakız vardı şöyle bi güzel balgamlı tükürük yapıstırdı lastiğin yanındaki su birikintisinin içine. O yüzden alakalarından dolayı
  • Petlas bayi inin lastik satmak istemediğini sanıyorum.

1 hafta önce bir bayiye uğradım Petlas taktırmak istiyorum dedim. Benden söylemesi senin araç ruhsatta kamyonet gözüküyor 92 h olmazssa muayeneden geçmez dedi. Kafam karıştı. Halbuki alacaktım. Benim aracın kapı aralığında lastik ebatlarında 88 t yazıyor. Tabi petlas elemanı buna bakmadı bile illa 92 h olacak dedi.

Neyse ben bir araştırayım dedim. Bayinin ya da petlasın yapmadığı araştırmayı yaptım. Araç muayene istasyonununa gittim. Kapı üzerinde yazana bakmıyorlar. çünkü aracın yük endeksi onların elinde var. Tahminim kapı üzerindeki endeksleri değiştirenler ya da sökenler olabilir diye kapı üzerindeki endekse bakmıyorlar.
    Aracımın yük endeksine baktı hız endeksine baktı ve senin araç kesinlikle 88 t ile geçer dedi.

Şimdi tanesi 125 TL den araştırma geliştirme yapmayan, sizi yanlış yönlendiren bir bayiden veya o markadan siz olsanız lastik alır mısınız?

1 haftadır tırmalaması cabası

• quote:

Orijinalden alıntı: Nels

Petlas bayi inin lastik satmak istemediğini sanıyorum.

1 hafta önce bir bayiye uğradım Petlas taktırmak istiyorum dedim. Benden söylemesi senin araç ruhsatta kamyonet gözüküyor 92 h olmazssa muayeneden geçmez dedi. Kafam karıştı. Halbuki alacaktım. Benim aracın kapı aralığında lastik ebatlarında 88 t yazıyor. Tabi petlas elemanı buna bakmadı bile illa 92 h olacak dedi.

Neyse ben bir araştırayım dedim. Bayinin ya da petlasın yapmadığı araştırmayı yaptım. Araç muayene istasyonununa gittim. Kapı üzerinde yazana bakmıyorlar. çünkü aracın yük endeksi onların elinde var. Tahminim kapı üzerindeki endeksleri değiştirenler ya da sökenler olabilir diye kapı üzerindeki endekse bakmıyorlar.
    Aracımın yük endeksine baktı hız endeksine baktı ve senin araç kesinlikle 88 t ile geçer dedi.

Şimdi tanesi 125 TL den araştırma geliştirme yapmayan, sizi yanlış yönlendiren bir bayiden veya o markadan siz olsanız lastik alır mısınız?

1 haftadır tırmalaması cabası

Personelin sacmalamasından ziyade lastiklerin performansı önemli o personelle 1 defa muhattap olursun ama lastiği 2-3 yıl kullanırsın bana yazlık lastik lazım simdi 215 55 16 cok pahalı lastikler... petlaslar nasıl acaba yazlık olanlari ses konfor falan

• suankı aracımın 4 adet lastık ıhtıyacı yaklaşıyor ama petlasa ' okuduğum yorumlardan ve sıkayetlerden sonra ssadece fıyatı ıcın bakıyorum, yerlı malı vs olayı iyi hoş ama lastik kalıtesızse ve kalıtelının markalaşmış kendını bellı etmıs bı fırmaya yakın fıyatla satıyorsa tercıh etmem

musterı memnunıyetlerınden ve cevaplardan hıc olumlu sonuç gormedım açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

suankı aracımın 4 adet lastık ıhtıyacı yaklaşıyor ama petlasa ' okuduğum yorumlardan ve sıkayetlerden sonra ssadece fıyatı ıcın bakıyorum, yerlı malı vs olayı iyi hoş ama lastik kalıtesızse ve kalıtelının markalaşmış kendını bellı etmıs bı fırmaya yakın fıyatla satıyorsa tercıh etmem

musterı memnunıyetlerınden ve cevaplardan hıc olumlu sonuç gormedım açıkçası

neredeki yorumlara baktınız? benim gördüğüm 10 yorumdan 8'i memnuniyetini dile getiriyordu.
  • noktanınsâbiti kullanıcısına yanıt
    şikayet var comda ve forumlarda bakarsanız görürsünüz kış lastiği hakkında bende bir sürü olumlu yorum gördüm ve o yüzden petlas düşünmüştüm ama artık sadece fiyatı cazip kampanya vs olursa alırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

şikayet var comda ve forumlarda bakarsanız görürsünüz kış lastiği hakkında bende bir sürü olumlu yorum gördüm ve o yüzden petlas düşünmüştüm ama artık sadece fiyatı cazip kampanya vs olursa alırım

Forumlarda sadece olumsuz görüşler yok bolca olumlu görüş de var. Sadece olumsuz görüş varmış gibi lansetmişsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktanınsâbiti -- 8 Mayıs 2015; 7:48:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Volkswagen Golf 7 aracıma kasım ayında 4 tane Snowmaster w651 aldım. Kar ve buz performansı çok iyi . Altı donmuş karda , %30-35 eğimle devam eden yaklaşık 1 km lik bir rampayı 1 cm kaymadan patinaj yapmadan tıkır tıkır çıkıyor araba . Islak zemin performansı biraz zayıf . Islak zeminde sıfır asfaltta biraz sert fren yaparsanız hemen abs devreye giriyor( düşük hızlarda) . Çamur performansı berbat . Çamur dediysem kirli zemin sıfır asfalt performansından bahsediyorum . Yağmur yeni yağmaya başlarda asfaltın üzeri biraz kayganlaşır ya , işte o yolda hızınız ne olursa olsun en ufak bir ani harekette vals yaptırıyor arabaya . Kısaca fiyat performans olarak güzel ürün lakin orta-üst sınıf bir aracınız varsa diğer markaları tercih etmenizde fayda var .
  • Megane 3 aracımıza kış lastiği olarak snowmaster w651 aldık, geçenlerde istanbulda kar yağdığında kullandım. gayet yeterli herkeze tavsiye ederim. konfor ve ses konusunda da hiçbir sıkıntısı yok
  • Ben Petlas ve Lassa'yı yakınen takip etmekteyim. İkisinde de son yıllarda büyük bir atak görüyorum. Ancak lastik konusunda sağlamcıyım. Bizim araçlar sürekli uzun yolda. Yüksek hızla şehirler arası yol yapıyorlar. Yaptıkları yolun çoğunu otoban ve duble yollarda yapıyorlar. Hız yüksek, altyapı felaket olunca, su birikintileri ve ters eğimli virajlar ciddi sıkıntı oluyor. Aquaplanning 12 ayın 7'sinde büyük risk. Lastik suyu ne kadar iyi yararsa, uzun yolda ne kadar iyi yol tutarsa, her bir tık daha iyisi benim için tercih sebebi.

Yerli malı tercih edip, küçük bir miktar yol tutuştan vazgeçebilirim. Neticede iki araba da sınırlarında kullanılmıyor. Ancak son yaptıkları yüksek kalite lastiklerin bir 4-5 yıl kullanılmış olmasını, müşterilerin de çoğunluğundan memnuniyet gelmiş olmasını bekliyorum. Yeteri kadar zaman geçtiğine kanaat ettiğim an, ben de yerli malı lastiğe geçeceğim. Muhtemelen önümüzdeki lastik değişimlerini de ithal lastiklerle yaparım. Sonraki değişim (takribi 1.5 yıl sonra) Petlas'a geçerim. Önümüzdeki kış değil, sonraki kış da kışlık lastik alacağım. Yerli lastiklerde durum ne? Kışlık lastikleri hiç incelemedim. Yağmur kanalı da olan performans desenli kışlık lastik var mı bizimkilerde?

Benim lastiklerden biri standart, kolay bulunan lastik: 225-45-17. Diğeri 215-50-17. Bunu ucuz bulmak çok zor oluyor. Sağolsun Dunlop bu ebadı fiyat farksız satıyor. Dunlop'tan alıyorum. Petlas'ta da varsa 2 yıl sonra neden olmasın?

Not: Bu arada 57 ve 58 chevrolet'de petlas kullanıyorum. İç lastikler çin malı. Dış lastikler petlas. En son 12 yıl önce değişti lastikler. Petlas hala iç lastikli lastik üretiyor mu? Üretiyorsa iki takım da böyle lastik alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 15 Ocak 2016; 10:38:17 >

• Pirelli cinturato p7 225 45 17 lastik kullanıcıyım. Tek kelime ile nefret ettim bu lastiklerden.

Arabayı aldım alalım 3 lastiğim balon yaptı. Aralarında 5 bin kilometre vardır muhtemelen. 22 bin kilometrede 3 lastik parası verdim.

P7 şöyle bir kenara dursun pirelli nin yanından bile geçmek istemiyorum. Bu balon sorunu bu lastiğin kronik hatası zaten. Bunu satan bayide üreten fabrikada kabulleniyor.

Lastiklerin performansı zaten iyi değil.

4 lastiği söküp pirelli fabrikasının önüne bırakmak gibi bir planım olduğundan lastik arayışına girmiş bulunmaktayım.

Conti düşünüyordum ama araştırmalarım sonucu petlas ın yeni lastiklerinin epey performanslı olduğunu okudum. Kışlık lastik dışında.

Petlas bu ebatlarda performans verir mi. Hangi lastiği alsam korkmadan yağmur çamur çukur kasist demeden gezerim.

Bıktım araçtan her indiğimde lastikleri kontrol etmekten. O kadar özenli kullanıyorum lastikleri ama her 5 binde bir balon.

• dandık urun olunca turkıye kazanmıyor. İyi urun yapan lastik markalarının yabancıda olsa gelıp turkıyede fabrıka acması daha iyi olurdu
  • ktlimited01 K kullanıcısına yanıt
    w651 kullaniyorum, hic olmayacak bir tecrube yasadim lastikle (kar buz keskin viraj) o durumda bile benim hatami gayet iyi telafi etti. Dandik diye bir sey yok yani, ama fiyati da aman aman uygun degil eskisi gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pirelli ile yağmur tecrübem olmadı o yüzden karşılaştıramayacağım Petlas'ın yağmur performansı mükemmel değil ama hız limitleri içinde sorun da çıkarmıyor. Balon,çukurlara dayanım zaten bu lastiğin en büyük avantajı,lastik havaların 30-32 psi aralığında olduktan sonra hiçbir sorun yaşamazsın,ben kışlık lastikler ile ki onlar biraz daha yumuşak çok çukura girdim kesin balon yapmıştır dedim onda bile yapmadı.Yanakları çok sağlam lastiğin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Pirelli ile yağmur tecrübem olmadı o yüzden karşılaştıramayacağım Petlas'ın yağmur performansı mükemmel değil ama hız limitleri içinde sorun da çıkarmıyor. Balon,çukurlara dayanım zaten bu lastiğin en büyük avantajı,lastik havaların 30-32 psi aralığında olduktan sonra hiçbir sorun yaşamazsın,ben kışlık lastikler ile ki onlar biraz daha yumuşak çok çukura girdim kesin balon yapmıştır dedim onda bile yapmadı.Yanakları çok sağlam lastiğin.

Hocam ne yazıkki benim ıslak zemin tecrübem oldu. Kötü bitti. Bu lastikler asla ve asla güven vermiyor. En ufak ani frende göstergede ufak çaplı bir şenlik oluyor. Şimdiye kadar ani frenlerde abs açmamak gibi bir kibarlık yapmadı kendisi. Sağolsun azıcık dozajı kaçırınca ayağınızın altı takır tukur. Bırakın limitleri geçmeyi limitlere yaklaşmaya dahi korkar oldum bu lastiklerle.

Petlasla bu ara çok sık karşılaşmaya başladım. Birazda kışlık lastiklerin halen çoğu aracın üzerinde olma durumuda var. Kışlık lastiklerini zaten biliyordum ancak 4 mevsim lastikler içinde özgü ile bahsedilir oldu.

Fiyatları contiden azıcık eksik Petlasa bu fiyatları yakıştıramadığımı da küçük bir dipnot olarak geçeyim Sonuçta yerli firma biraz fiyat kırıp ithal lastikleri ezmesi lazım.

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.