Şimdi Ara

KLAVYE / ORG ÇALANLAR BURAYA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
26.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Küçük yaştan beri amatörce müzikle uğraşan birisiyim. 10 yıldır bağlama, 2 yıldır gitar çalıyorum.
    (Nota bilgim yok, kulaktan dolma çalıyorum..)
    Son zamanlarda biraz uzak kaldım müzikten(iş güç dolayısıyla), tekrar müzikle ilgilenmeye başlayacağım..
    Ve daha önce hiç kullanmadığım bir müzik aleti olan org çalmaya karar verdim.
    Tecübeli çalan arkadaşlardan ricam, başlangıç düzeyinde birisi için tavsiyeler vermeleri..
    Dediğim gibi klavye işinden hiç anlamam, ama aldıktan sonra çözeceğiz artık bu enstrumanı da.. :)
    Anlamamakla beraber, aradığım özellikler;

* Hazır ritmleri olması, ben şarkı çıkarmayı becerebildikten sonra, bu ritm eşliğinde çalacağım (Zaten öyle oluyo bildiğim kadarıyla :))
    * Bilgisayar bağlantısız da çalışabilmesi. Yani hoparlörü olacak üzerinde. (Ekstradan istendiğinde Bilgisayar bağlantısı yapabileceğim bir şey olursa fena olmaz.)
    * Bu 61 tuş, 49 tuş olayı nedir çözemedim. Hangisini almalıyım ?
    * Şarkı kaydetme çoğunda var sanırım..
    * Bir de bu aletin tam adı nedir allah aşkına :D - Org, - Klavye, - Midi Keyboard, - Synthesizer ???
    Bunları biri açıklayabilirse çok memnun olurum..
    * Kısacası keyifle müzik yapabileceğim bir alet önerileri bekliyorum. Klavye konusunda hiçbirşey bilmediğim için ekstradan
    şu özellik şu işe yarar, ya da alacağın alet de mutlaka şu da olsun gibi bilgileriniz de çok işime yarayacaktır.

Son olarak bütçe 400 YTL ye kadar çıkabilirim diye düşünüyorum...

Not: Piyano ile ilgi ve alakam yok.. Tamamen tabiri caizse piyasa şarkıları çalıcam :D

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlteriş Kutluk Kağan -- 1 Haziran 2008; 23:09:17 >

• http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=403636&productid=musicses529

valla kardeşben bundan almayı düşünüyorum başlangıç olarak.bi bak istersen
  • quote:

Orjinalden alıntı: akyuz6161

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=403636&productid=musicses529

valla kardeşben bundan almayı düşünüyorum başlangıç olarak.bi bak istersen

Evet, ben de ilk iş hepsiburada dan bakmıştım orglara :) Bu da gözüme çarpmıştı.
    Görünüşü çok güzel ama işte teknik olarak bişey bilmeyince, insan bilemiyor..
    Tamamen rastgele olmak üzere internette gezinirken gözüme çarpan bazı modelleri not almıştım.

Casio AT1
    Casio CTK-591
    YAMAHA ORG PSR-E213
    CASIO ORG CTK-700
    YAMAHA PSR 313 ORG
    MANUEL RAYMOND MRK61MD

Gel gör ki bilen birilerinin el atması lazım bu başlığa :=)
    En olmadı göz kararı alıcaz bişiler..
    Müziksiz olmuyo :=)
  • Casio veya Yamaha PSR serisinden şaşma.

Org çalımına gelince de kesinlikle en basit müzik aleti.Sadece bol alıştırma yapıp elini yumuşatıp orgun tuşlarının üstünde parmaklarını kaydırmaya alışmalısın.Notalar zaten hep aynı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CrimeIce

Casio veya Yamaha PSR serisinden şaşma.

Org çalımına gelince de kesinlikle en basit müzik aleti.Sadece bol alıştırma yapıp elini yumuşatıp orgun tuşlarının üstünde parmaklarını kaydırmaya alışmalısın.Notalar zaten hep aynı.

Teşekkürler..
    Peki önerebileceğiniz model varmıdır ?

Bir de bu 49 tuş, 61 tuş olayı nedir hocam ?

Bir de ORG da (yani diğer çaldığım enstrumanlarla karşılaştırınca) çözemediğim olay ;
    bir el ile asıl şarkıyı çalarken, diğer elin parmaklarıyla akor basma olayı..
    O iş biraz kasacak gibime geliyor. Yoksa tek el ile :) şarkı çıkarabiliyorum az çok zatenn..
    Sanırım işin asıl kısmı da o şekilde çalabilme... Akorlar ile..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlteriş Kutluk Kağan -- 1 Haziran 2008; 22:50:00 >
  • sana tavsiyem yamaha psra 300 tr ile başlaman ama bütçem 400 diyorsun.
    bu yüzden casio yamaha =)
    kendini geliştirdikçe bunlar basit gelecektir.sonra bi Korg pa800 veya pa55tr veya pa80 vs alırsın ve canavar gibi şarkılar yaparsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyuz6161 -- 1 Haziran 2008; 22:52:26 >
  • quote:

sana tavsiyem yamaha psra 300 tr ile başlaman ama bütçem 400 diyorsun.
    bu yüzden casio yamaha =)
    kendini geliştirdikçe bunlar basit gelecektir.sonra bi Korg pa800 veya pa55tr veya pa80 vs alırsın ve canavar gibi şarkılar yaparsın

Evet ya bunu çok övmüşler...
    Bütçeyi biraz aşıyor da, yeni başlayan için biraz fazla kaçmaz mı bu ?

YAMAHA PSR - A300 TR (ÇANTA HEDİYELİ)

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=403634&productid=musicsetun20
  • aksine yeni başlayan için bence süper! türk ritimleride var.ama işte bütçe sorunu :) ben 300 den fazla olanı alamıyorum sen ise 400 :) bence manuel raymond mrk61md süper !eğer para yetmiyorsa bunla başla derim sana.bende bundan alacağım.
  • quote:

aksine yeni başlayan için bence süper! türk ritimleride var.ama işte bütçe sorunu :) ben 300 den fazla olanı alamıyorum sen ise 400 :) bence manuel raymond mrk61md süper !eğer para yetmiyorsa bunla başla derim sana.bende bundan alacağım.

Hmmm.. Paraya kıyıp onu mu alsak ne..
    Ama daha arabaya kasko yaptırcaz yav :D:D Çok açılmamam lazım :D
  • kardeş 2 side org =)
    ama diyorum eğer uygun ve kaliteli birşey almak istiyorsan mrk61md diyorum ben.
    ama başlarken iyi birşeyle başlıyayım diyorsan yamaha psra300 tr dene
  • Başka yorumu olan ?

• Güncel ...
  • Anlaşılan biraz daha bekleyip a300tr alsam en iyisi olacak.
  • Arkadaşlar ben de çalmak istiyorum

Nasıl öğrenebilirim kurs/veya başka şeyler?
  • kurzweil k2600 alabilirsen kurzweil al derim ama fiyatı oldukça pahalıdır. ama gerçekten çok baba bir klavyedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nanashi -- 4 Haziran 2008; 14:22:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: viceroyboy

kurzweil k2600 alabilirsen kurzweil al derim ama fiyatı oldukça pahalıdır. ama gerçekten çok baba bir klavyedir

dostum o beni aşar yav
  • Arkadaşlar
    Manuel Raymond MRK61MD almayı düşünüyorum. sizce Türkçe müzik çalabilirmiyim bu aletle
  • Bende yakın bi zamanda a300tr alıcam.Yeni başlayanlar için ideal diyorlar
  • Merhabalar
    Yeni bir org almak istiyorum, eskilerden elimde yamaha pss 590 kalmış. 50 ritm 6 armoni 99 enstruman falan var. Kayıt var, MIDI olarak kullanılabiliyor. Bunu satıp daha iyi bir org almayı düşünüyorum, biriktire biriktire falan toplandı acaba bu kaça gider bir fikriniz var mı
  • PA80 diyorum başkada bişey demiyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.