Şimdi Ara

Harici hdd yere düştü, çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
6.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2.5" lik western digital harici harddisk yere düştü, sallayınca içinde parçacıkların sesi geliyor. (Sanki cam kırıkları gibi ses geliyor.) Kutunun içini açtık, parçacık sesi harddiskten geliyor. Garantiye göndersek alırlar mı harddiski? Harddiskin içini uygun tornavida bulamadığımız için açamadık. Ne yapacaz şaşırdık, garantiye yollasak sonuç alır mıyız?

• Puffff!
    Hdd sizlere ömür.. Sanmıyorum ki garanti bişey yapsın. O hdd tamir edilse bile kafa atar..
    Bende seagete var 2.5' 2-3sefer düştü ama alaha şükür bişey yok. Ama bi çalışmazsa... sizlere ömür..
  • Garanti belgesinde garanti koşulları yazar. Kullanıcı hatası sonucu oluşan arızaları da garanti kapsamında saymışlarsa değiştirirler. Saymamışlarsa zannetmiyorum. Üzerinde vuruk göçük ya da benzer bir iz yoksa öylece gönderip "bu bozuldu" deyin, bilmezden gelin. Düşmüş olabilir ama bunu onların bilmesine gerek yok :)) Belki değiştirirler. Değiştirmezlerse de canları saolsun onların olsun... Bu saatten sonra sizin işinize yaramaz çünkü..

HDD arızaları ile ilgili bazı vidyoları BURADAN izleyebilirsiniz. Korkarım sizin sorununuz burdakilerden de kötü. Tüm o şıngırdayan parça sesleri falan... Geçmiş olsun.
  • ben zamanında 5 hdd değiştirdim şuan 6. kullanıyorum anakartım tanımadığı için açılan samsung ve western dijital hard diskler bende çalışmadığı için geri teknik servise verdim onlardan aldığım bilgiye göre getirdiğim hard diskleri patlatıp garantiye yolluyolarmış yani yere atarak
    garantiden yenileri geliyor....
  • quote:

Orjinalden alıntı: hepsi1lesme16

ben zamanında 5 hdd değiştirdim şuan 6. kullanıyorum anakartım tanımadığı için açılan samsung ve western dijital hard diskler bende çalışmadığı için geri teknik servise verdim onlardan aldığım bilgiye göre getirdiğim hard diskleri patlatıp garantiye yolluyolarmış yani yere atarak
    garantiden yenileri geliyor....

O da hayvanlık ama... Hırsızlıktan bir farkı yok.. Tasvip etmiyoruz.. Öyle adamlar yüzünden olan garibanlara oluyor. Ayıp günah.. Arkadaş denesin bence yine de..
  • bilmiyorum ne yapacaz zaten harddisk kutusunu vidasız yapmışlar böyle bıçakla zorlayıp kenarlarından açarak içine ulaşabilidik. Dışına biraz zarar verdik, içinden de sesler geliyor. Garanti belgesinde kullanıcının yanlış kullanımından doğan sonuçlardan wd sorumlu değildir diyor. Bakalım tekrar kutusuna yerleştirip garantiye yollayalım, belki değiştirirler

Ama pek umudumuz yok :(
  • Bendede codegen var yerede düştü ama hala çalışıyo demek WD almamak lazımmış
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.