Şimdi Ara

ADSL cilere müjde agustos eylul bekleyin (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
0
Favori
12.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gerçi ben fazla bişey indirmiyorum 4 gb lık kota bugün doldu
  • Hemre_ Düşüncenizde bir kısmında haklısınız tüketici bir toplumuz evet hep daha iyisini istiyoruz ondada haklısınız.Peki Size bir soru Dünyada 56 K kullanırken bizde kullanıyorduk tabi kimsenin sesi cıkmıyordu çünki yüksek hızlı internet son kullanıcılara verilmiyordu.Şimdi Dünya ADSL kullanıyor bizde ADSL kullanıyoruz fakat hız sorunu var 24 mbit hızlar son kullanıcıya veriliyor bizde 4 Mbit maksimum hız,Fiyatı konusunda zaten en pahalı interneti kullanan avrupa ülkesiyiz.Şimdi gelipte yok 33.6 kullanıyorduk V92 cıktı 56K olduk yok ADSL cıktı 128 oldu ne cabuk unuttunuz demek çok yanlış bir yaklaşım eyer böyle yaklaşıyorsanız olaya siz 56 K kullanmaya devam edebilirsiniz engelliniz yok.Kullanıcılardan alınan paraya bu adsl hizmetini vermek tamamen sömürgecilik.Siz 56 K kulllanırken bu forum yükleme sayfası kaç KB idi şimdi Kaç MB oldu,Ülkemizdeki kamu kurumlarının internet acılış sayfaları bile 5 Mb - 10 Mb arasında değişmekteyken hangi 56 K bağlantısı ile bu sayfalarda sörf yapacaksınız.1024 ile 100 KB download yapıyorsunuz bir sitenin tamamen acılışını hesaplayın artık.Neden kotalı internet kullanıyorsam sayfayı 1-2 dk acılmasını bekleyeyim ki hızlı şekilde acılsın.

• Bence metro ethernet fiyatları ile kıyaslayın türkiyedeki internetin fiyatını.

5 mbps = 1.6 milyar. dünyada varmı merak ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mavizaman

kota kalkarsa net çöker.
    hem kotasızlara faydası olmaz
    quote:

Orjinalden alıntı: Celaleddin Ari

bencede hızı arttıracaklarına kotayı kaldırsınlar

kota kalksın yada 3 kat artsın yoksa olmaz böyle .4 gb kota . millet 1 günde indiriyor 4 gb fiyatlar düşsün tavan fiyatlar tavann

• quote:

Orjinalden alıntı: NitemX

Ne diyor Türk Telekom:

TüRK TELEKOMLA GELECEK,ÇOK HIZLI GELECEK...

At yalanı, Seveyim inananı
  • Unuturmuyuz 56 k dönemini. telekom iyi sömürüyordu.

Sadece telefon hattına 300 ytl ödüyordum. Aylık. Artı dialup abonelik.

İyi para kazandırdık telekoıma. Zehir olsun. Haram olsun.

O dönemde sömürdü şimdi de sömürüyor.

bakınız metro ethernet fiyatları.

Telkom 100 mbps 100 ytl 'ye verebiliyorsa türk telekom da verebilir. Hatta alasını verir.
  • Tabi işe birde iyi yanından bakmak lazım TT'da birazda olsa da ilerleme var. Yeni teknolojiler yeni çözümler düşümülmekte. IPTV, VDSL gibi teknolojiler icin yeni alt yapiyi duzenlemeleri ve yartirim yapmalari şart bu da adsl ve diger hizmetlerinde bundan yararlanmasini saglayacak. Ornegin yakin bir zamanda saha dolaplarina santralde Adsl'lerin sonlandigi ufak DSLAM'lar kurulacak. Santralden saha dolaplarina kadar f/o kablo ile tasinacak saha dolabindan sonra bakir kablo ile son kullanicilara dagilacak. Düşünün 1500-2000M olan santral uzakligi 200-300M'lere dusecek bu da adsl kullanicilarini cok fazla rahatlatacaktir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hikmetg

Unuturmuyuz 56 k dönemini. telekom iyi sömürüyordu.

Sadece telefon hattına 300 ytl ödüyordum. Aylık. Artı dialup abonelik.

İyi para kazandırdık telekoıma. Zehir olsun. Haram olsun.

O dönemde sömürdü şimdi de sömürüyor.

bakınız metro ethernet fiyatları.

Telkom 100 mbps 100 ytl 'ye verebiliyorsa türk telekom da verebilir. Hatta alasını verir.

Verebilir, ama vermez..
  • en azından 10 sene surer bunların kotaları kaldırmaları
  • bu altyapı ile daha fazla kopacağız desenize kesinlikle fiberoptik kablo şart ama telekom hazır altyapı ile nasılsa alacağımızı alıyoruz ne gerek var diyo sanırım şunlara bi rakip cıkacak dedik çıka çıka turkcell quiknet cıktı onlarda sitelere altyapı yapıyolar aparmanlara gelmesi sanırım yıllar alır
  • Bence hızdan ziyade bi fiyatların düşmesi lazım. Ya da yeni çıkacak tarifelere göre daha ucuz alt tarifeler olması gerek 50 lira +15 lira sabit ücret?? ayda 65 tl faturaya veriyorum öğrenci adama yapılmaz bu, bunu yapan yaptıran insan olamaz.. Üstelik youtube googlegroups bilmemne sürekli kapanıp açılıp duruyor, yalama oldu artık. O kadar hızlı internetimiz olacak youtube dan HD video izleyemeyeceğiz çünkü kapalı olacak.. bunları da paralel olarak çözmek lazım. Yoksa 2 KAT felan diyince bir etki yaratmıyor artık.
    Fiyatlar düşsün!
    Sabit ücret saçmalığı kalksın.
    Kota kalksın, kota nedir 2008 deyiz..
    Bir kaç çapulcu yüzünden internet siteleri kapatılmasın.
  • Bi zamanlar da 2007 yılında 20+ Mbit internet hızı olacak diyolardı..
  • Once Upon a Time in Turkey..
    Kota kaldırmak sorun değildir..
    Altyapı ve hız arttırımı, yeni teknolojilerden mevcut altyapı ile yararlanma önemlidir şuan için..
  • Elektriğe,suya cep tlf v.s verdiğim paralar helal olsun ama telekoma verdiğim paraları helal etmiyorum çönkü verdiğim paranın karşılığını almıyorum,hiç kulanmadığım sabit ücretin haksız yere karşılığını zoraki alıyorlar,tekkelliğini sonuna kadar silah gibi kulandığı için,birde bu ülkenin düşmanı birisi yani bu ülkeyi sevmiyen birisi kalkıp youtube gibi sitelere ülke veya bir şahsın aleyhine bir video yayınlıyacak evet tüm türkiyeye youtube yasak,sonra bu videouyu yükleyen kendisinde gurur duyarak ben türkiye gibi bir ülkeye youtubeyi bir hafta yasak etim diya nara atacak,hata serbest oldumu bidaha yasak ettirecem diye arkadaşlarıyla iddaya giriyor.İşte bu kişilerin ekmeğine sürerek ve yargıda olmak üzere bu zihniyet internet istediğim siteye girme hakımıda elimde aldıkları için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hssahin65 -- 1 Haziran 2008; 21:56:09 >
  • Daha çok var eylül falan.

Yapacaklarsa,ki yapmayacaklar

1 mbit sınırsız 29 YTL
    2 mbit sınırsız 40 YTL
    4 mbit sınırsız 50 YTL
    8 mbit sınırsız 70 YTL
    16 mbit sınırız 100 YTL

1 mbit 5 GB kotalı 20 YTL

Böyle olmalı ki bir anlamı olsun:) Aslında bu bile fazla ttnete.

10 Mbit sPESYAL menü 60 YTL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 1 Haziran 2008; 21:53:36 >
  • Sınırsız hayatta 49 dan aşağı inmez unutun bunu, istersen 100 Mbit versinler sadece kotayı arttırırlar o da 4gb 6 veya 7 GB olur gene 29 YTL ye
  • Hemre_ arkadaşıma katılmakla birlikte bunun en önemli kısmını yatırımların oluşturduğunu bilmek lazım. geçmişten ufak ufak hatırlayalım, kamu kuruluşu iken telekom 56k internetle bizi yıllarca sömürdümü? sömürdü. özelleşmeden önce adsl geçişle birlikte sömürmeye devam ediyormu? ediyor. telekom satıştan sonra yeni yatırım yaptımı? yaptı. Halen yatırım yapmaya devam ediyormu? (fiber kablolar çekilmeye devam) ediyor. son kullanıcı olarak 10 senede elimize geçen ne? 56k iken ödediğimden daha ucuza 1 mbit sınırsız kullanıyorum ama bu bana yetiyormu? yetmiyor. ben son kullanıcı olarak hep istiyorum, telekom gıdım gıdım veriyor sonuca gelince; telekom özel bir kuruluş hep kâr yapsın istiyor bunun için müşterisini kaybetmemeli ve yeni müşteri kazanmalı bunu sağlamak için yatırım yapmalı yatırım yapması için daha çok kâr yapması lazım, yani müşteri kaybetmeden yeni yatırım yapması gerekiyor bunun yolu da ya geçen seneki gibi hız artırımından geçiyor yada fiyat indiriminden, fiyat indirimi kâr marjını azaltacağı için hız artırımı yoluna gitmesi gerekiyor, 2-3 ay önce internet çıkışlarını artırarak zaten mevcut müşterilerine hız artırımı konusunda bir kampanya yapacağı sinyalini vermiş oldu, artık bu hız artırımı adsl2+ ilemi olur yoksa mevcut adsl hızlarında en düşük hızı 4 mbit olarak mı belirler bilemeyeceğim, ama şunu biliyorumki biz burda bağırsakta bağırmasakta, alternatifleri çıkmaya başladığından beri telekom yeni yatırımlara hız vermiş durumda, son olarak vimax konusunda kimse fazla heveslenmesin her yeni yatırım büyük maliyet gerektirir ve bu yatırımı yapan firma mutlaka o maliyetini son kullanıcıdan çıkartır, dolayısıyla vimax gelsin şöyle olucak böyle olucak diyenlerin vimax geldiğinde ohaaa bu fiyata internet mi olur diyeceğine adım gibi eminim. herkese sorunsuz internetler dilerim.

• Zaten hep öle olmazmı illa bi rakip çıkacak sonra yatırım yapılacak neymiş mevcut sistem iyi imiş sabancıda girdi dedik rakip çıkacak iyi dedik türk . net ile beraber telekoma sattı. simdi tellcom quicknet cıktı inşallah iyi olur diyorum en azından millet tt net kullansada bir alternatifi olur ucuza kaliteli hizmeti alır inşallah. Ama bunu önüne geçen telekominasyon kurulu hala başka bir firmaya ev telefonu veye görüntülü konuşma ile ilgili altyapı çalışması yetkisi vermedi. sadece internetle ilgili verdi. sanırım biz yine tekom tarafından sömürülmeye devam edeceğiz
  • yaa fiyatlara da bi ayar çekselerdi barii
  • İst-bağcılarda kutulara fiber çekmeye başladılar hadi hayırlısı yıl sonuna kadar gelir inşallah
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.