DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
HAMi MANDIRALI - Fileleri delen, kaleciyi bayiltan EFSANE futbolcumuz!!!
45
Cevap
0
Favori
16.311
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> HAMi MANDIRALI - Fileleri delen, kaleciyi bayiltan EFSANE futbolcumuz!!!
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   975 Mesaj
   22 Mayıs 2008 17:36:44
   ........................
   .............................
   ...................................
   Kaleyi görse de görmese de sahanin neresinde olursa olsun, sut cekebilen tek futbolcu. Rakip kalecilerin kabusu. Gercekten bir efsanedir kendisi, nasil olduysa birden aklima geldi Google´da arastirinca da asagidakileri buldum. Mutlaka okuyun, böyle futbolcu bir daha gelir mi bilinmez...   -------------------

   HAMi MANDIRALI

   Hayatından Bazı İlginç Kesitler

   Trabzonspor’lu bir efsane, Hami Mandıralı. Alakasız yerlerden çektiği şutlarla tanınır. Doğduktan sonra ilk sözü "Kaleyi gördün mü şut çekicen abi" olmuştur.

   1968 doğumlu, bugüne kadar 452 1. lig maçında 219 gol atma basarîsi göstermiş, uzaktan attığı sert şutları ve serbest vuruşları ile tanınan Trabzonsporlu futbolcu.

   17 yaşındayken Trabzonspor'la çıktığı ilk maçta Beşiktaş’a 3 gol atmış, oynadığı futbolla Rıza ve Kadir'in çimleri yolmasına sebep olmuş, Samsundaki Türkiye kupası maçında yine Beşiktaş’a attığı inanılmaz frikik golü ile takımını finale taşımış, saçının modeli ve kafa toplarına çıkmaması yüzünden Trabzonspor seyircisinin gıcığını kapmış bir futbolcu Hami Mandıralı.

   Sınır tanımadan şut çekebilme yetisine sahip bir yiğittir, bir merttir. Ayrıca konuşurken "a" harfini çok uzatır ,"raaaaakip" der "haaaakem" derdi.

   Frikiklerdeki başarısının gölgelediği önemli bir özelliği de, iki ayağını çekinmeksizin kullanması olan eski futbolcu. "canım, o da iş mi? iki ayağını da kullanan nice futbolcu var" diyenler olabilir; lakin esas önemli olan, duran toplara da iki ayağıyla vurmasıdır. Hareket halindeki topa pozisyon icabı denk düşen ayakla vurmak tamam da, duran topa istediği ayakla vuran kaç tane futbolcu vardır? Üstelik kırk yılda bir değil; sık sık ve gayet sert şekilde. Dikkatimden kaçanları bilemem; ama ben bu özelliği bir tek Hami'de gördüm. "solak futbolcu" veya sağ ayak* futbolcu" demek zordur. "merkez sol ayaklı futbolcu" veya "merkez sağ ayaklı futbolcu" gibi siyasi bir metaforla yapılacak nüktedan bir tanımlama uygun gözükmektedir.

   Bu Hami Mandıralı uzaktan sert şutla gol atma yeteneği olduğuna kendisini öyle bir inandırmıştı ki (bu yetenek hiç yoktu denemez tabii ama kendisinin zannettiği kadar değildi) bir maçta santra yapılır yapılmaz -yani maç başlar başlamaz- tam orta sahadan kaleye vurdu. Görülecek manzaraydı. Aklı sıra hinlik yaptı. Ama top büyük farkla auta gitti. Diyeceğim, pek kurnazdır bu Hami, bunu bilin.

   Küçükken mahalle arası muhabbetlerinde Hami'nin ayağındaki sinirleri aldırdığını söylerdi ağabeylerimiz. Biz de inanırdık tabi, yoksa başka türlü o topa nasıl ayağı acımadan vurabilirdi?

   Trabzonspor’dan temizlenmesi için büyük bir uğraş verilmiş futbolcu. Ünal Karaman ve Hami abilerimiz. Trabzonspor’da oynarken transfer paralarını nakit bir şekilde hemen çantalarla alırlardı sonrada kamuoyuna boş mukaveleye imza attım ayağı yaparlardı işte bugün Trabzonspor bu yerlerdeyse Haminin olmamasının payı bunda büyüktür.

   Attığı 219 golle Türkiye liginde en çok gol atan 3. oyuncudur ama hiç gol kralı olamamıştır, şampiyonluk görememiştir.

   Trabzonspor ile Dundee United arasında yapılan UEFA kupası maçında Ümit Aktan'ın
   her zaman "dan" diye vuran Hami
   bu sefer Dundee'ye vurdu
   beyitini Türkçemize kazandırmasına sebebiyet vermiştir.

   Hami frikik çekmeden önce genellikle kendi takımının kalecisiyle konuşacak kadar gerilen, gerilere ilerleyen bir insandı. Victor'dan uzak kalamadığı için mi böyle yapardı;, çok hızlı topa vurması için gerekli olduğu için mi bilemem. Eğer çok hızlı vurmak için yapıyor idiyse, (insanin son sürate kısa zamanda ulaşabildiğini belirtmek isterim) Eğer oyuncuları oyundan düşürmek için yapıyor idiyse, bir faydasını gördüğüne inanıyorum.

   Şut attıktan sonra da savurduğu bacağına ait dizi yerine geri takması gerekirdi. O nedenledir ki kendi attığı gollerin sevinçlerine sonradan katılabiliyordu Hami.

   Bu adam çevresindeki teller sağlam olmayan hali sahalarda top oynamazmış. "- topu atan alır..." kuralından nefret edermiş derler.

   Vakti zamanında bu adamın her maçından sonra futbol programlarında topun kaç km hızla gittiğini göstermek modaydı. Bu adamı ben hep Ronald Koeman'a benzetirdim.

   San Marino'ya attığı golde top 260 km. hızına ulaşmıştır. Futbol tarihinin en hızlı şutudur.

   Galatasaray’a karşı kullandığı bir penaltıda yine topa manyak abanmış, kaleci Taffarel topu kurtarmış ya da toptan kaçayım derken top karnına çarpmış, akabinde top seke seke kaleye girmiştir. Taffarel garibanı dakikalarca yerde cansız yatmıştır.

   Bir Fenerbahçe maçı zamanında kaçırdığı penaltı için "abi hep abanıyorum; bu sefer de plase vurayım dedim, Rüştü çıkardı topu" diye yorum yapmıştır maratonda. Ancak daha sonradan görüntüleri izleyince gördük.;, Hami topa öyle bir abanmıştır ki, Rüştü topun çarptığı bileklerini pozisyondan dakikalar sonra bile hala ovuşturmaktadır..

   Hayatında plase vuruşlara yer olmayan futbolcu.. Evvel zaman içindeki bir maçta arkadaşının al da at dercesine verdiği pas ile altıpasın içinde buluşmuş, ancak topu yavaşça karşısındaki bomboş kaleye göndermek yerine gerilip abanmayı tercih etmiştir. Gerilme ile kaybettiği sürede önüne geçen ve topun önüne atlayan tahminimce Vansporlu futbolcu golü önlemiştir önlemesine ama o günün yaralarını bugün hala taşımaktadır.

   Yine bir maçta çektiği hızlı şutlardan birinin İtalya liginin oyuncularından biri olan Chamot'un karnına gelmesinden sonra Chamot resmen bayılmıştır.

   Herkesin Ünal'ın İngiltere maçında direkten dönen şutu ile karıştırdığı bir maç da asıl bu füzenin sahibi * Hami Mandıralı dır.. Ünal da kendi çapında kahreder bir şut atmıştır ama bu ceza sahası yayı üzerinden gitmiştir. Haminin frikiği ise şöyledir: maçta 1–0 yenik olan millilerimiz ilk defa bir elin parmaklarından az gol yedikleri için cesaretlenmiş ve saçma sapan etkisiz ataklar yapmaktadır. o sırada orta sahanın yaklaşık 10 metre ilersinde bir faul yapılmıştır. Kendini frikiğe kanal ize etmiş olan Hami herkesin bakışları arasında almış topu, yere dikmiş, yaklaşık bi 15 metre gerilemiş ve topa bütün gücüyle vurmuştur.* bir mermi edasıyla giden top 90 a takılmak üzereyken hain kaleci Seaman'ın parmaklarının ucuna çarparak doksan direğinde patlamış ve kornere gitmiştir.. Herkes paralize olmuş gibi ekrana bakarken korneri kullanıp topu kaybederiz, oyun normal sürecine girer..

   Sadece kaleyi gördüğünde değil kaleyi görmediğinde de yoklardı. Mesela İstanbul'da kaybettiğimiz bir Finlandiya maçında orta sahadan arkası kaleye donuk bir bicimde tam 3 tane sut atmıştır.

   Almanya'ya transfer olduğu ilk dönemlerde Haminin şöhretinden* bihaber olan rakip takım oyuncuları kaleyi cepheden gören bir frikik pozisyonunda baraj kurmak gibi bir gaflette bulunmuştur. Hami arkadaşımız tahmin edildiği üzere topa öyle bir abanmıştır ki barajı kuran* fedailerden* en ızbandut* olanını bayıltmıştır.

   Schalke 04 deki kariyerini tamamlayıp Trabzon a döndüğünde havaalanında gazetecilere 7 ay Almanya da yaşadım, tek kelime almanca öğrenmeden döndüm cümlesini nedeni anlaşılamayan mağrur bir ifadeyle söyleyen frikik ustası.

   Yeteneklerine yazık olmuş bir futbolcudur. Sadece frikikleri üzerinde durulsa da, iki ayağını kullanabilmesi, tekniği, asist özelliği ile geriye çekilen forvet tipine iyi bir örnektir.

   Radyo spikerlerinin mesafe ne olursa olsun o topun basına geçeceği zaman hep 40 mt deyip abartarak bizi zamanında radyo basında çıldırtan delirten efsane futbolcu.. Sert sutlarıyla rakip defansın üreme sistemini hep kontrol altında tutmasına neden olmuştur
   Şimdi ne zaman Trabzonsporcumuz frikik kullansa adını andığımız süper frikikçi. Herhalde Türk futbol tarihinde kimsenin frikikleri onunkiler kadar gole yakın olmamıştır.

   Kıymeti bilinmemiş değerlerden biri. Trabzonspor’un ve Türk futbolunun bir dönemine damgasını vurmuş oyunculardan biridir. Her ne kadar sert, hatta hayvanlar gibi abandığı şutları yüzünden takoz olarak nitelendirilse de tekniği çok yüksek olmamasına rağmen Türkiye ligindeki birçok oyuncudan kat be kat üstün olan bir oyuncuydu. Hiç unutmam televole'nin televole olduğu zamanlar bir bölümde antrenman sonrası muhabire şov yapma amaçlı hareketlere girişmişti Hami. İlk önce plastik maketlerden baraj kurmuş ve daha ilk şutunda maketi paramparça etmişti. Daha sonrada kornerden gol atma olayını bir adım ileri götürmüş ve topu biraz daha içeri çekerek aut çizgisinin arkasından gol atmış ve gözümde iyice büyümüştü. velhasıl diyeceğim o ki, Hami Mandıralı attığı gollerle, deliler gibi çılgınlar gibi abandığı şutlarıyla, burun vurmasına rağmen süper falso alan frikikleriyle izlemesi çok keyifli bir oyuncuydu. Keşke oynasaydı hala, orta sahada serbest olarak. kaleyi gördüğü yerden dan dun geçirseydi, yüreğimizi ağzımıza getirseydi.


   Hami Mandırali Doğumu 20.07.1967 Trabzonspor tarihinin en başarılı ve istikrarlı futbolcularından.
   10 yaşında Trabzonspor'a katıldı ve kariyerinin nerdeyse tamamını (bir sezon hariç) bu takımda geçirdi. İlk profesyonel maçını 17 yaşındayken oynadı. Bitirici vuruşları ve mesafe tanımaksızın çektiği sert şutları ile tanındı ve döneminin en iyi forvetlerinden biri olarak milli takımın önemli oyuncularından biri oldu. Milli takımla oynadığı 40 maçta 8 gol attı. Avrupa Kupalarında ise 23 gol attı. Çok uzaklardan attığı birçok frikik golü unutulmazlar arasına girdi. Ancak her zaman ligin en önemli oyunculardan biri olan Hami başarılı kariyerine Türkiye Ligi Şampiyonluğu ekleyemedi.   Kariyerine ait bazı önemli rakamlar şu şekildedir:

   * Türkiye Liglerinde en çok atan 3. futbolcu (219 gol)
   * Avrupa Kupalarında atılan en çok gol (23 gol)
   * Türk Milli takımı ile 40 maçta 8 gol
   * Trabzonspor'da en fazla forma giyen oyuncu (558 maç)

   Kariyeri

   * 1987-88 Trabzonspor 37 17
   * 1988-89 Trabzonspor 33 22
   * 1989-90 Trabzonspor 33 6
   * 1990-91 Trabzonspor 30 13
   * 1991-92 Trabzonspor 28 18
   * 1992-93 Trabzonspor 26 14
   * 1993-94 Trabzonspor 27 15
   * 1994-95 Trabzonspor 33 14
   * 1995-96 Trabzonspor 30 13
   * 1996-97 Trabzonspor 31 21
   * 1997-98 Trabzonspor 26 40
   * 1998-99 Schalke 04 22 3
   * 1999-00 Trabzonspor 30 16
   * 2000-01 Trabzonspor - 13
   * 2001-02 Trabzonspor - 18
   * 2002-03 Ankaragücü 8 1   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doganza -- 23 Mayıs 2008; 16:56:23 >
   _____________________________


  • Yüzbaşı
   354 Mesaj
   22 Mayıs 2008 18:09:12
   Hepsini okudum. Bayaa tebessüm ettim. komik yerler var.


   _____________________________

  • Yarbay
   2825 Mesaj
   22 Mayıs 2008 18:19:46

   Adamın hayatı komedi
   quote:

   Schalke 04 deki kariyerini tamamlayıp Trabzon a döndüğünde havaalanında gazetecilere 7 ay Almanya da yaşadım, tek kelime almanca öğrenmeden döndüm cümlesini nedeni anlaşılamayan mağrur bir ifadeyle söyleyen frikik ustası.

   quote:   Almanya'ya transfer olduğu ilk dönemlerde Haminin şöhretinden* bihaber olan rakip takım oyuncuları kaleyi cepheden gören bir frikik pozisyonunda baraj kurmak gibi bir gaflette bulunmuştur. Hami arkadaşımız tahmin edildiği üzere topa öyle bir abanmıştır ki barajı kuran* fedailerden* en ızbandut* olanını bayıltmıştır   _____________________________

   İt Ötükende gezmekle Kurt olmaz !
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   22 Mayıs 2008 18:20:35
   Futbolla alakam yoktur da hoşuma gitti..Gerçek mi bunlar ?


   _____________________________

  • Yarbay
   2825 Mesaj
   22 Mayıs 2008 18:25:45

   quote:

   Orjinalden alıntı: qraff

   Futbolla alakam yoktur da hoşuma gitti..Gerçek mi bunlar ?

   evet

   Haminin Kaleci bayılttığı ve ağları deldiği herkes tarafından bilinmektedir
   Gavura atar gibi atıyomuş adam eski maçları izliyorum bazen   _____________________________

   İt Ötükende gezmekle Kurt olmaz !
  • Teğmen
   118 Mesaj
   22 Mayıs 2008 18:26:32
   Babam derdi penaltı kullanacaksan hami gibi kullancaksın.


   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   22 Mayıs 2008 18:29:53
   bir galatasaraylı olarak hagi kadar sevdiğim bir oyuncu olduğunu söylemeliyim


   _____________________________

  • Yarbay
   11050 Mesaj
   22 Mayıs 2008 18:30:52
   Hami'yi beğenirdim ama bu yönünü de bilmiyordum


   _____________________________

  • Yarbay
   2389 Mesaj
   22 Mayıs 2008 18:34:07
   Hami Abimiz Topa Bir Vurdumu İşte Sonuç:   Hami Mandıralı


   _____________________________


   Iron Maiden , Testament , Death , Insomnium , Eluveitie , Ensiferum , Mötley Crüe , KISS , GnR , Led Zeppelin , Deep Purple Exodus , Anoreksi , Arch Enemy , Buckethead , Judas Priest , Quiet Riot , Rainbow , VanHalen , Disturbed , Draconian , Katatonia AudioSlave , Anathema , Trivium , HIM , Cradle Of Filth , Children of Bodom , Marilyn Manson , Immortal , Slayer ,
   Black Label Society , Ozzy Osbourne , A7X , Nightwish , John5 , Amorphis , Korpiklaani , Agathodaimon...
   "Hayatta aldatmayan tek aşktır gitar...Emek verince daima kazandırır......"
  • Yarbay
   6640 Mesaj
   22 Mayıs 2008 18:34:47
   Ben küçükken çok ünlüydü süper adamdı


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   975 Mesaj
   22 Mayıs 2008 18:51:40

   quote:

   Orjinalden alıntı: bucakli

   Hami'yi beğenirdim ama bu yönünü de bilmiyordum


   Baska hangi yönü var ki?


   _____________________________


  • Android Beta Kullanıcısı
   1510 Mesaj
   22 Mayıs 2008 18:57:51
   PEk anlamam futboldan ama güzel bir yazıydı. Teşekkürler

   Videoda yazıyı tamamlasın :)   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluemoon -- 22 Mayıs 2008; 19:00:07 >
   _____________________________

   Bende kalmadı hâl
   Hisler alışkanlık oldu "mal gibi kaldı insanoğlu" her derde güler oldu
   Oldum bende lâl
  • Android Beta Kullanıcısı
   1510 Mesaj
   22 Mayıs 2008 19:02:52
   Haminin fileleri deldiği bir GOL! :) Maşallah be ya :)
   _____________________________

   Bende kalmadı hâl
   Hisler alışkanlık oldu "mal gibi kaldı insanoğlu" her derde güler oldu
   Oldum bende lâl
  • Yarbay
   3771 Mesaj
   22 Mayıs 2008 19:09:13
   _____________________________

   "Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
   Mustafa Kemal ATATÜRK
  • Binbaşı
   1397 Mesaj
   22 Mayıs 2008 19:15:22

   quote:

   Orjinalden alıntı: ThuÑÐê®WoLƒ

   Hami Abimiz Topa Bir Vurdumu İşte Sonuç:   Hami Mandıralı
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   22 Mayıs 2008 19:18:00
   başlık sakat hocam kaleciyi bayıltıyo falan ne ayak


   _____________________________

  • Android Beta Kullanıcısı
   1510 Mesaj
   22 Mayıs 2008 19:20:41
   Yaf linkler o kadar uzun ki alıntı bile yapamıyorum :)
   Bu youtube hala açılmıyor mu ya bende niye açık :)


   _____________________________

   Bende kalmadı hâl
   Hisler alışkanlık oldu "mal gibi kaldı insanoğlu" her derde güler oldu
   Oldum bende lâl
  • Çavuş
   96 Mesaj
   22 Mayıs 2008 19:56:51
   hatta bi röportajında dinledim arkadaşı olan rakip futbolcular hamiye rica ediyomuş biraz yavaş şut çek diye


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   975 Mesaj
   23 Mayıs 2008 16:43:49
   yukari..


   _____________________________


  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   23 Mayıs 2008 16:44:43

   quote:

   Orjinalden alıntı: ThuÑÐê®WoLƒ

   Hami Abimiz Topa Bir Vurdumu İşte Sonuç:   Hami Mandıralı

   _____________________________

   (\__/)
   (='.'=)
   (")_(")
  • Binbaşı
   1556 Mesaj
   23 Mayıs 2008 16:50:31
   başlığı gören süperman falan zanneder ha


   _____________________________

   Katılım zamanı: 5 Mart 2004
  • Emekli Yönetici
   8054 Mesaj
   23 Mayıs 2008 17:00:11
   Videoları izlerken tüğlerim diken diken oldu valla

   Trabzona gelmez hami gibisi bidaha..


   _____________________________

   “Gregor Samsa bir sabah bunaltıcı düşlerden uyandığında, kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak buldu…”

  • Yüzbaşı
   975 Mesaj
   23 Mayıs 2008 17:57:14   _____________________________


  • Yüzbaşı
   320 Mesaj
   23 Mayıs 2008 18:16:11

   quote:

   Orjinalden alıntı: Can !   Alıntıları Göster


   evet

   Haminin Kaleci bayılttığı ve ağları deldiği herkes tarafından bilinmektedir
   Gavura atar gibi atıyomuş adam eski maçları izliyorum bazen


   gavura atar gibi atıyormuş


   _____________________________

  • Binbaşı
   1840 Mesaj
   23 Mayıs 2008 19:55:33
   quote:

   San Marino'ya attığı golde top 260 km. hızına ulaşmıştır. Futbol tarihinin en hızlı şutudur.


   Yuh! Gerçek mi bu ?

   Videosu valan var m ı , çok merak ettim şimdi


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   894 Mesaj
   23 Mayıs 2008 20:17:06
   alın size işte gerçek Tsubasa


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartopu2 -- 23 Mayıs 2008; 20:16:07 >
   _____________________________

  • Binbaşı
   1975 Mesaj
   23 Mayıs 2008 21:07:33
   sen hami mandıralımısın yoksa


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   294 Mesaj
   23 Mayıs 2008 21:26:05
   Geçen benimde aklıma geldi araştırmıştım efsane hakikaten


   _____________________________

  • Binbaşı
   1441 Mesaj
   23 Mayıs 2008 22:44:17   _____________________________


   ''Benim naciz vücudum elbet birgün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır'' Mustafa Kemal Atatürk


   Forumda 2004 yılından bu yana !
  • Yarbay
   5698 Mesaj
   23 Mayıs 2008 23:32:19
   Ben hiç unutmuyorum orta sahadan öylesine bi şut tekmelemişti, GS kalecisi hayrettin son anda çıkarmıştı, hatta orta sahanın da gerisinden.

   Hatıdladığım bi efsane de takoz Recepin vardı.

   İsviçre maçıydı 2-0 yeniktik, orta sahanın gerisinden bi frikik kullandı top 90 a girdi...


   Aynı Recep kendi kalesine mükemmel bir voleyle gol atmış jeneriklere geçmiştir


   _____________________________

   May The Force Be With You
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   23 Mayıs 2008 23:40:20
   Yazık olmus ama :S belki dünya starı olabilirmiş şimdi oynasaymış


   _____________________________

   Parka ve yürek paramparça...

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   23 Mayıs 2008 23:43:20

   quote:

   Orjinalden alıntı: hasanmerto

   Ben hiç unutmuyorum orta sahadan öylesine bi şut tekmelemişti, GS kalecisi hayrettin son anda çıkarmıştı, hatta orta sahanın da gerisinden.

   Hatıdladığım bi efsane de takoz Recepin vardı.

   İsviçre maçıydı 2-0 yeniktik, orta sahanın gerisinden bi frikik kullandı top 90 a girdi...


   Aynı Recep kendi kalesine mükemmel bir voleyle gol atmış jeneriklere geçmiştir

   Konuları karıştırmışsın hocam : )
   Takoz Recep konusu bir üstte   Bu arada Hami Mandıralı'yı Avni Aker'de izlemiştim : ) Ronaldo'yu izlemiş olsam bile kendimi bu kadar şanslı saymazdım. Bir daha gelmez topa böyle vuran adam.


   _____________________________   Bir kızılderili olsa insan! Koşan bir at üzerinde, boşlukta eğilmiş, titreyip duran yer üzerinde kısa sürelerle aralıksız titreyip dursa, üzengilerden çekse ayağını, yani üzengi diye bir şeyin olduğunu unutsa, dizginleri atsa elinden, yani dizgin diye bir şeyin olduğunu unutsa ve önünde uzanan araziye dümdüz biçilmiş bir kır gözüyle baksa ve derken atın bir boynu ve bir başı olduğunu unutsa...
  • Yüzbaşı
   975 Mesaj
   24 Mayıs 2008 18:16:40

   quote:

   Orjinalden alıntı: Unidad Popular

   Yazık olmus ama :S belki dünya starı olabilirmiş şimdi oynasaymış


   jübile bile yapmadilar adama..


   _____________________________


  • Binbaşı
   1107 Mesaj
   24 Mayıs 2008 18:22:35
   ben de kaleciyi bayıltıyo diyince, kalecinin kale arkasındaki suyuna ilaç atıyo zannettim..


   _____________________________

   T.C Tarih Kulübü

   Aşkımıza nokta koyma,
   sana kucak dolusu virgül getirdim...
  • Binbaşı
   1566 Mesaj
   24 Mayıs 2008 18:30:57
   ortaokuldayken bizim okula cok gelirdi bir seferinde yanına gidip imza almıştım :)


   _____________________________   Karadeniz Teknik Üniversitesi
  • Ses Uzmanı
   3577 Mesaj
   24 Mayıs 2008 18:32:25
   süpermiş


   _____________________________

   AS SOUND Oto Ses ve Multimedya Sistemleri - Alarm - Xenon - Merkezi Kilit Satış & Montaj
   Ev işyeri Alarm ve Kamera güvenlik sistemleri Satış & Montaj. Yer: Bayrampaşa İletişim:PM
  • Yarbay
   2154 Mesaj
   24 Mayıs 2008 18:33:10
   Avrupa'da Koeman Türkiyede Hami Mandıralı manyak şut çekerlerdi.Bu arada Hami jübilesini yaptımı bi ara yapmak için takım arıyordu hatta geçen senelerde Ankaragücü'ne bile gitmişti galiba yanlış hatırlamıyorsam.


   _____________________________

  • Binbaşı
   1513 Mesaj
   24 Mayıs 2008 19:02:09

   quote:

   Orjinalden alıntı: doganza

   Trabzonspor ile Dundee United arasında yapılan UEFA kupası maçında Ümit Aktan'ın
   her zaman "dan" diye vuran Hami
   bu sefer Dundee'ye vurdu
   beyitini Türkçemize kazandırmasına sebebiyet vermiştir.


   Bir Fenerbahçe maçı zamanında kaçırdığı penaltı için "abi hep abanıyorum; bu sefer de plase vurayım dedim, Rüştü çıkardı topu" diye yorum yapmıştır maratonda. Ancak daha sonradan görüntüleri izleyince gördük.;, Hami topa öyle bir abanmıştır ki, Rüştü topun çarptığı bileklerini pozisyondan dakikalar sonra bile hala ovuşturmaktadır..


   Gerçekten mükemmel bir futbolcuydu. Ancak böyle bir futbolcunun bir şampiyonluk bile yaşayamaması çok üzücü.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   975 Mesaj
   08 Haziran 2008 18:52:19
   yukari


   _____________________________


  • Er
   2 Mesaj
   08 Haziran 2008 18:53:53

   quote:

   Orjinalden alıntı: ThuÑÐê®WoLƒ

   Hami Abimiz Topa Bir Vurdumu İşte Sonuç:   Hami Mandıralı
   _____________________________

  • Binbaşı
   1345 Mesaj
   08 Haziran 2008 19:20:33
   videolar açılmıyor ktunnel olarak değilde direk youtube olarak link verirmisiniz


   _____________________________

  • Uzaklaştırılmış 25 gün cezanın, 24 gün 18 saat 54 dakika kadarı kaldı.
   08 Haziran 2008 19:31:39
   Kaleci Maça aç karnıyla gelmişti Ondan Bayıldı


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   589 Mesaj
   08 Haziran 2008 19:44:42
   Ah Hami ah , 45 metreden attıgın golleri özledik , keşke su futbol denen şeyi 60 yasına kadar oynayabilseler
   Hami'nin kaçırıdıg tek penaltı , Rüştü'ye vurdugu penaltıdır onda da Rüştü "ellerim kırılacaktı neredeyse" demiştir.Nasıl vuruyor topa anlamak mümkün değil , değil Türkiye'de , Dünya'ad böyle futbolcu yok bu anlamda.Drogba bile o kadar sert vuramıyor.
   Hami'nin 45-50 metreden gol atması artık ilginç bile gelmiyordu çünkü o bunu hep yapıyordu.
   Günümüzde de bunu yapan Juninho var sürekli mükemmel frikik golleri atıyor mesafe tanımaksızın , ama Hami kadar sert vurmuyor onun daha değişik bi stilli var.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   447 Mesaj
   08 Haziran 2008 20:03:02
   keşke hala oynasaydı renkli futbolcu kalmadı memlekette


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   975 Mesaj
   01 Eylül 2013 16:39:38
   Vay be, gecen Lig TV de 21 adli bir programda, gollerini verdiler, duygulandim. Kral adamdi Hami


   _____________________________


Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> HAMi MANDIRALI - Fileleri delen, kaleciyi bayiltan EFSANE futbolcumuz!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.